Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE May 2009

Πιστεύετε πώς έχετε περάσει το Michigan ECCE/ECPE?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Ναι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Όχι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν ξέρω

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

drillgr

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Μα εδω ειναι το θεμα. Η διορθωση γινεται με βαση οδηγιες που ομως ειναι στην κριση του διορθωτη να κρινει το γραπτο και να τις εφαρμοσει, εξου και η υποκειμενικοτητα στην διορθωση.
Αντιθετως αμα μιλουσαμε πχ για μαθηματικα, εκει ναι μεν ο διορθωτης εχει τις λυσεις/οδηγιες, ομως η εφαρμογη τους ειναι καθαρα αντικειμενικη (καθαρη συγκριση αποτελεσματων).

Τα εχω φαει στη μαπα τοσα χρονια στη σχολη και ξερω τι παιζει ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary23

Νεοφερμένος

Η mary23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Το χαρτι απο την ενωση με τις ημερομηνιες και τις ωρες των εξετασεων θα το παραλαβεις μεχρι 1 Ιουνίου.

Καλη σου επιτυχια οπως και Καλη επιτυχια και στα υπολοιπα παιδια που δίνουν...;)
στις 20 του μηνα ξερω οτι δινουμε για το alce
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Nαι το ξερω οτι δινετε 20 Ιουνίου!
Εγω απλα μιλαω για την παραλαβη των timetables απο τους υποψηφιους.

Τεσπα εστειλα email στο ELI-UM και μου απαντησαν το εξης:

Dear Mr. K****,
Iʼm afraid that we donʼt have a date for releasing test results. We are still processing tests. When the results are ready, we will notify the test centers.
Thank you,

ELI Certificate Program
University of Michigan
500 E Washington
Ann Arbor, Michigan USA 48104-2028
Fax: +001 734.615.6586
elicertif@umich.edu
www.lsa.umich.edu/eli/testing

Τα συμπερασματα δικα σας!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tnsdms

Νεοφερμένος

Ο tnsdms αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
παιδια καλησπερα...εδωσα σημερα...ημουν πολυ χαλαρος δεν κολλησα και πιστευω παιρναω...μου επεσαν 2 καλλιτεχνες με 7 points στο καθενα με σκοπο να τους παρουσιασω και μετα συγκριση με τους αλλους 2 του συνυποψηφιου για να αποφασισουμε ποιον θα προτεινουμε για μια εκθεση ζωγραφικης...εισαγωγικα με ρωτησαν τι σπουδαζω τι κανω στον ελευθερο χρονο μου και τι θα κανω μετα την σχολη...ολα καλα αν και ο αλλος examinee ηταν πολυ αγχωμενος και σχεδον δεν ακουγοταν οταν μιλαγε...τεσπα βλεπουμε στα αποτελεσματα...

θα ηθελα να ρωτησω ομως κατι...πριν μπω υπεγραψα οτι δινω την αδεια να ηχογραφηθω...οταν μπηκα στην αιθουσα ομως δεν παρατηρησα καμια συσκευη ηχογραφησης...την κρατουσε ο απο πισω εξεταστης???θα το καταλαβαινα αν ηχογραφουσαν την εξεταση??!!για πειτε ρε παιδια οσοι ειχατε εμπειρια ηχογραφησης!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
θα ηθελα να ρωτησω ομως κατι...πριν μπω υπεγραψα οτι δινω την αδεια να ηχογραφηθω...οταν μπηκα στην αιθουσα ομως δεν παρατηρησα καμια συσκευη ηχογραφησης...την κρατουσε ο απο πισω εξεταστης???θα το καταλαβαινα αν ηχογραφουσαν την εξεταση??!!για πειτε ρε παιδια οσοι ειχατε εμπειρια ηχογραφησης!!!!!!

Aν σε ηχογραφουσαν η συσκευη πρεπει να ειναι μπροστα σας και πανω στο θρανιο της εξετασης καπου στην μεση για να ακουγεται και ο εξεταστης και οι υποψηφιοι.Και επισης θα στο ελεγαν οι εξεταστες πριν αρχισει η εξεταση!:no1:

Εγω παντως που ηχογραφηθηκα στο Edexcel και ΟΧΙ στο Michigan ετσι ηταν.Αυτο το γραφει σε ολα τα Registration Form για την ηχογραφηση.
Και γω που δεν ηχογραφηθηκα στο ecce υπεγραψα το συγκεκριμένο εντυπο που λεει πως επιτρεπω την ηχογραφηση αλλα δεν ηχογραφηθηκα!
;)

Καλα αποτελεσματα!:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tnsdms

Νεοφερμένος

Ο tnsdms αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Aν σε ηχογραφουσαν η συσκευη πρεπει να ειναι μπροστα σας και πανω στο θρανιο της εξετασης καπου στην μεση για να ακουγεται και ο εξεταστης και οι υποψηφιοι.Και επισης θα στο ελεγαν οι εξεταστες πριν αρχισει η εξεταση!:no1:

Εγω παντως που ηχογραφηθηκα στο Edexcel και ΟΧΙ στο Michigan ετσι ηταν.Αυτο το γραφει σε ολα τα Registration Form για την ηχογραφηση.
Και γω που δεν ηχογραφηθηκα στο ecce υπεγραψα το συγκεκριμένο εντυπο που λεει πως επιτρεπω την ηχογραφηση αλλα δεν ηχογραφηθηκα!
;)

Καλα αποτελεσματα!:xixi:
σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση...καλα αποτελεσματα σε ολους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση...καλα αποτελεσματα σε ολους...

Tιποτα ρε συ!
Καλα αποτελεσματα!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrikoc13

Δραστήριο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
εμενα δεν ελεγε πουθενα για ηχογραφηση οταν μπηκα!και η συσκευη ηταν μακρυα μας!γωνια της αίθουσας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
ποιος εστειλε το μηνυμα και ποιος το εγραψε???? οχι για να μην ξεχνιομαστε...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrikoc13

Δραστήριο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Τελικά ποτε βγάινουν τα αποτελέσματα;επειδή μπερδεύτικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Επειδη και γω μπερδεύτηκα ουτε και αυτοι ξερουν.
Ακομα διορθώνουν λενε...:P
Εεε ενταξει να τα περιμενουμε σε κανα μηνα και κατι απο τωρα γυρω στις 20-25 Ιουλίου!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
ποιος εστειλε το μηνυμα και ποιος το εγραψε???? οχι για να μην ξεχνιομαστε...!

τεο γτ δν απαντας?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Kαλα καλα ο chris_veria τα εκανε ολα.

Μονο που παιδια εχω πολυ ασχημα νεα.

Πηρα τηλεφωνο στην HAU και 4 διαφορετικες τηλεφωνητριες μου είπαν πως τα αποτελεσματα θα βγουν τελη Αυγουστου!!!:jumpy:

:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(

Παιδια δεν το πιστευω αυτο που ακουσα!
Μου φαίνεται πως μας δουλεύουν ψιλό γαζι...:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Λοιπον παιδια δίνω σε 4 ώρες προφορικα Ecpe και δεν αντεχω!
-----------------------------------------
Μην αγχωνομαστε πάνω από όλα.Λοιπον:

Αποτελέσματα Fce-Cpe:30 Ιουλίου θα το ξέρει το φροντιστήριο σας,και 2-3 Αυγουστου θα το ξέρει ο καθένας βάζοντας τον registration code στο επίσημο site του Cambridge

Αποτελέσματα Ecce-Ecpe:10-15 Αυγούστου από το site του Ορφέα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ISI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ISI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
10-15?καθυστερημενοι διορθωνουν?ελεος ρε....τους χρυσοπληρωνουμε διδακτρα και πανε με το πασο τους...:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Αποτελέσματα Fce-Cpe:30 Ιουλίου θα το ξέρει το φροντιστήριο σας,και 2-3 Αυγουστου θα το ξέρει ο καθένας βάζοντας τον registration code στο επίσημο site του Cambridge

Τα αποτελεσματα FCE-CAE-CPE θα ναι διαθεσιμα στις 31 Ιουλίου ημερα Παρασκευη απο το site www.examination-services.gr για ΟΛΟΥΣ τους υποψηφίους ΚΑΙ τα φροντηστηρια και ειναι 100% σιγουρο.:no1:

10-15?καθυστερημενοι διορθωνουν?ελεος ρε....τους χρυσοπληρωνουμε διδακτρα και πανε με το πασο τους...:mad:

Μπαα δεν ξερω τι να σου πω!
Υπομονη συνιστώ.
Δεν νομιζω να κανουν και τοσο πολυ να τα διορθώσουν!Δηλαδη ελεος!:mad:
Εχουμε δωσει 175 ευρω εκαστως!
Μαλλον θελουν να μας σταματησουν απο το να τους ρωταμε συνεχεια για αυτο και λενε ετσι.
Αλλα πιστεύω οτι απο αρχές Ιουλίου ισως ειναι σε θεση να μας προσδιορίσουν το χρονικο διαστημα!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Βασικά όχι όλα τα φροντιστήρια στις 31!Το δικό μας στις 30 διοτι έχουμε δώσει κάποια λεφτά (οχι εμεις αυτοι για να εχουν κατι παραπανω παροχές,όπως καινουρια βιβλια απο cambridge και μεσα στα "πλεονεκτηματα" ειναι η νωριτερη πληροφορηση των αποτελεσματων)

Επισης στο Michigan(επειδη δεν πληρονόντουσαν όλοι οι καθηγητές) θα βγουν πιο αργά τα αποτελεσματα από ότι συνηθως!
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Παντως καλά ειναι να βλέπετε τα επίσημα site του κάθε διπλώματος(Ηec,Ελληνοαμερικανικη Ενωση)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Kαλα καλα ο chris_veria τα εκανε ολα.

Μονο που παιδια εχω πολυ ασχημα νεα.

Πηρα τηλεφωνο στην HAU και 4 διαφορετικες τηλεφωνητριες μου είπαν πως τα αποτελεσματα θα βγουν τελη Αυγουστου!!!:jumpy:

:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(

Παιδια δεν το πιστευω αυτο που ακουσα!
Μου φαίνεται πως μας δουλεύουν ψιλό γαζι...:mad:

Το μόνο που καταφέρνεις με το να παίρνεις 4 φορές τηλέφωνο την HAU είναι να αγχώνεσαι εσύ περισσότερο και να αγχώνεις και τους άλλους. Έχει περάσει περίπου ένας μήνας από το ΕCPE, γιατί αρχίζετε από τώρα να αγχώνεστε; Αφού ξέρετε ότι τα αποτελέσματα θέλουν ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 2 μήνες. Και στο κάτω κάτω, αυτοί στη HAU δεν είναι υποχρεωμένοι να σου απαντάνε κάθε μέρα που τους παίρνεις τηλέφωνο. Καταντάει σπαστικό κάθε λίγο και λιγάκι να τους παίρνεις και να τους ρωτάς. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Βασικά όχι όλα τα φροντιστήρια στις 31!Το δικό μας στις 30 διοτι έχουμε δώσει κάποια λεφτά (οχι εμεις αυτοι για να εχουν κατι παραπανω παροχές,όπως καινουρια βιβλια απο cambridge και μεσα στα "πλεονεκτηματα" ειναι η νωριτερη πληροφορηση των αποτελεσματων)

Επισης στο Michigan(επειδη δεν πληρονόντουσαν όλοι οι καθηγητές) θα βγουν πιο αργά τα αποτελεσματα από ότι συνηθως!
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Παντως καλά ειναι να βλέπετε τα επίσημα site του κάθε διπλώματος(Ηec,Ελληνοαμερικανικη Ενωση)

Aμφιβάλλω αν ισχυει αυτο που λές για πιο γρηγορη μεταδοση των αποτελεσματων καθως αν ισχυει αυτο που λές ειναι καθαρα διακριση οσον αφορα το Cambridge ESOL το οποιο και εχει 1.000.000 υποψηφιους ετησιως!
Τεσπα!Η νεκροψία θα δείξει;)
Αυτό παλι που λες για το Μισιγκαν παλι δεν μου κολλαει.
Γενικα και ολα αυτα που λένε μπορεί να ναι ηλιθιότητες γιατι θελουν να μας ξεφορτωθούν οπως και περσι!;)

Το μόνο που καταφέρνεις με το να παίρνεις 4 φορές τηλέφωνο την HAU είναι να αγχώνεσαι εσύ περισσότερο και να αγχώνεις και τους άλλους. Έχει περάσει περίπου ένας μήνας από το ΕCPE, γιατί αρχίζετε από τώρα να αγχώνεστε; Αφού ξέρετε ότι τα αποτελέσματα θέλουν ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 2 μήνες. Και στο κάτω κάτω, αυτοί στη HAU δεν είναι υποχρεωμένοι να σου απαντάνε κάθε μέρα που τους παίρνεις τηλέφωνο. Καταντάει σπαστικό κάθε λίγο και λιγάκι να τους παίρνεις και να τους ρωτάς. :)

Καταρχας να σου πω αγαπητε Δημητρη πως δεν πρεπει να ξεχναμε οτι εχουμε σκασει ενα σωρο λεφτα για αυτην την υποθεση σωστα?
150 και 175 ευρω δεν ειναι ουκ ολίγα για τις εποχές που ζούμε.
ΟΚ?Ειναι κατανοητο.
Απο την στιγμή που εγω ειμαι ο πελάτης εγω δικαιωμα να απαιτώ να μαθω το αποτελεσμα των οσων χρηματων ξόδεψα.ΟΚ?
Και μπορω να παρω τηλεφωνο στην Ενωση και 2 και 5 και 20 και 200 φορες.
Και αυτο κατανοητό.Γιατί δεν γινεται να μας δουλεύουν ολους ψιλο γαζι οπως και περσι οπου και εχω κρατημένα και τα 16 email που τους εστειλα κατα την διαρκεια του καλοκαιριού και ο καθε υπαλληλακος απαντούσε οπως γούσταρε.:mad:
Γιατι μην ξεχνας Δημητρη εχεις βρεθεί και συ σε αυτή την θεση στο παρελθον και πιστεύω πως ειχες την αγωνια που εχουμε και μεις τωρα.
Γιατι τωρα εσυ μιλας εκ του ασφαλούς.
Ρωτας τα παιδια που εδωσαν τωρα τον Μαιο και την αγωνία τους και για το αν εχουν την διαθεση να τους εχουν σε αναμενα καρρβουνα?:mad:
Γιατί οσο ΕΓΩ και ο οποισδήποτε αλλος υποψηφιος εχει σκασει ενα σωρο λεφτα σε τετοιους φορείς που η ανευθυνότητα ειναι διαχυτη τι σκ@τ@ τα δωσαμε αυτα τα λεφτα;
Σε ενημερωνω πως το Cambridge ESOL εχει ανακοινωσει απο τον Μαρτιο κιόλας την ακριβης ημερομηνια εκδοσης των αποτελεσματων μεχρι και την εξεταστικη περιοδο του Δεκεμβριου 2009.Αυτο θα πει αγγλικη ακριβεια.
Ενω το ΕLI-UM και η ανευθυνοτητα της HAU φανηκε ξεκαθαρα και περσι αλλα και θα φανει και φετος.Που ο καθενας λεει οτι του καπνίσει.
Αλλος απανταει τελη του καλοκαιριου,αλλος αρχες Αυγούστου,αλλος Ιουλιο,αλλος τελη Ιουλίου,μονο Σεπτεμβριο δεν μου πανε ακομα.
Γιατι δεν εχουν αναγκη.Οποτε και να τα βγαλουν δεν τους νοιαζει!
Η περιοδος εγγραφης για την επομενη εξεταστικη για τους "πελατες" που κοπηκαν ληγει τον Οκτωβριο του 2009 και εχουν καιρο να βγαλουν αποτελεσματα.Τον Δεκεμβριο όμως σαν εφτανε ο κομπος στο χτενι βγαλαν τα ECCE Results 11/02 ενω δοθηκε το τεστ 13/12 για να μην χασουν τους "πελατες" που έπρεπε να εγγραφούν μεχρι τελη Φεβρουαριου!
Μα φυσικα!
Δεν θελησαν να χασουν τα exam fees για μια νεα εξεταστική.
Αυτο που εχω να πω ειναι πως δεν θελω να αγχωσω κανεναν αλλα ουτε και να αγχωθω ο ιδιος.Αυτο που θελω ειναι υπέυθυνες απαντησεις.;)
Ενα ολοκληρο ELI-UM δεν μπορει να καθορίσει μια στανταρτ περιοδο εκδοσης αποτελεσματων και τα βγαζουν οποτε τους καπνίσει.
Και ενα ΚΠΓ ηδη εχει προσδιορίσει περίοδο,όπως και το edexcel οπως και το Cambridge.
Γιατι να γινονται ολα αυτα αγαπητε Δημητρη,γιατί?:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Καταρχας να σου πω αγαπητε Δημητρη πως δεν πρεπει να ξεχναμε οτι εχουμε σκασει ενα σωρο λεφτα για αυτην την υποθεση σωστα?
150 και 175 ευρω δεν ειναι ουκ ολίγα για τις εποχές που ζούμε.
ΟΚ?Ειναι κατανοητο.
Απο την στιγμή που εγω ειμαι ο πελάτης εγω δικαιωμα να απαιτώ να μαθω το αποτελεσμα των οσων χρηματων ξόδεψα.ΟΚ?
Και μπορω να παρω τηλεφωνο στην Ενωση και 2 και 5 και 20 και 200 φορες.
Και αυτο κατανοητό.Γιατί δεν γινεται να μας δουλεύουν ολους ψιλο γαζι οπως και περσι οπου και εχω κρατημένα και τα 16 email που τους εστειλα κατα την διαρκεια του καλοκαιριού και ο καθε υπαλληλακος απαντούσε οπως γούσταρε.:mad:
Γιατι μην ξεχνας Δημητρη εχεις βρεθεί και συ σε αυτή την θεση στο παρελθον και πιστεύω πως ειχες την αγωνια που εχουμε και μεις τωρα.
Γιατι τωρα εσυ μιλας εκ του ασφαλούς.
Ρωτας τα παιδια που εδωσαν τωρα τον Μαιο και την αγωνία τους και για το αν εχουν την διαθεση να τους εχουν σε αναμενα καρρβουνα?:mad:
Γιατί οσο ΕΓΩ και ο οποισδήποτε αλλος υποψηφιος εχει σκασει ενα σωρο λεφτα σε τετοιους φορείς που η ανευθυνότητα ειναι διαχυτη τι σκ@τ@ τα δωσαμε αυτα τα λεφτα;
Σε ενημερωνω πως το Cambridge ESOL εχει ανακοινωσει απο τον Μαρτιο κιόλας την ακριβης ημερομηνια εκδοσης των αποτελεσματων μεχρι και την εξεταστικη περιοδο του Δεκεμβριου 2009.Αυτο θα πει αγγλικη ακριβεια.
Ενω το ΕLI-UM και η ανευθυνοτητα της HAU φανηκε ξεκαθαρα και περσι αλλα και θα φανει και φετος.Που ο καθενας λεει οτι του καπνίσει.
Αλλος απανταει τελη του καλοκαιριου,αλλος αρχες Αυγούστου,αλλος Ιουλιο,αλλος τελη Ιουλίου,μονο Σεπτεμβριο δεν μου πανε ακομα.
Γιατι δεν εχουν αναγκη.Οποτε και να τα βγαλουν δεν τους νοιαζει!
Η περιοδος εγγραφης για την επομενη εξεταστικη για τους "πελατες" που κοπηκαν ληγει τον Οκτωβριο του 2009 και εχουν καιρο να βγαλουν αποτελεσματα.Τον Δεκεμβριο όμως σαν εφτανε ο κομπος στο χτενι βγαλαν τα ECCE Results 11/02 ενω δοθηκε το τεστ 13/12 για να μην χασουν τους "πελατες" που έπρεπε να εγγραφούν μεχρι τελη Φεβρουαριου!
Μα φυσικα!
Δεν θελησαν να χασουν τα exam fees για μια νεα εξεταστική.
Αυτο που εχω να πω ειναι πως δεν θελω να αγχωσω κανεναν αλλα ουτε και να αγχωθω ο ιδιος.Αυτο που θελω ειναι υπέυθυνες απαντησεις.;)
Ενα ολοκληρο ELI-UM δεν μπορει να καθορίσει μια στανταρτ περιοδο εκδοσης αποτελεσματων και τα βγαζουν οποτε τους καπνίσει.
Και ενα ΚΠΓ ηδη εχει προσδιορίσει περίοδο,όπως και το edexcel οπως και το Cambridge.
Γιατι να γινονται ολα αυτα αγαπητε Δημητρη,γιατί?:mad:

Να σε ρωτήσω κάτι; Έδωσες εξετάσεις για να μάθεις τα αποτέλεσματα ή για πάρεις το πτυχίο που χρειάζεσαι;

Αν έδωσες εξετάσεις μόνο και μόνο για τη στιγμή που θα σου πούνε πέρασες ή κόπηκες, τότε τζάμπα έδωσες.

Και να σου πω και κάτι; Πες ότι σου πούνε, ορίστε, τα αποτελέσματα θα βγούνε εκείνη την περίοδο. Τι θα καταλάβεις; Θα αρχίσεις να αγχώνεσαι μέρα με τη μέρα όλο και περισσότερο. Η άγνοια πολλές φορές σώζει.
Όταν είχα δώσει εγώ ECPE, τα αποτελέσματα τα περιμένα μέσα Φεβρουαρίου και βγήκαν μέσα Ιανουαρίου. Ούτε άγχος, ούτε τίποτα. Εκεί που δεν το περίμενα βγήκαν. Αυτό ήταν.

Δεν ανακοινώνουν πότε θα βγούνε τα αποτελέσματα όχι γιατί τους αρέσει να σας βασανίζουν, κάποιο λόγο θα έχουν. Δεν γίνεται ολόκληρο πανεπιστήμιο να παίζει με τον πόνο σας, δε στέκει αυτό.

Αυτό που συνιστώ είναι να σταματήσετε τις βλακείες με το να παίρνετε κάθε λίγο και λιγάκι τηλέφωνο, αυτοί που το σηκώνουν είναι υπάλληλοι, δε διορθώνουν αυτοί τα γραπτά σας. Εξάλλου, την ημέρα που δίνατε εξετάσεις θα σας είπανε πότε θα βγουν. Ε, τοτε θα βγουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top