Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE May 2009

Πιστεύετε πώς έχετε περάσει το Michigan ECCE/ECPE?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Ναι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Όχι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν ξέρω

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

phanispal

Νεοφερμένος

Ο phanispal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Αν στο μυαλό σου υπάρχουν μόνο 2 επίπεδα γνώσης, η αφρόκρεμα και ο πάτος, ναι... :Ρ:Ρ (φυσικά και δεν ισχύει αυτό βέβαια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi1823

Νεοφερμένος

Η evi1823 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
εγω εδινα απογευμα στις 5 κ λεξεις που θυμαμαι ειναι store,reveal crime,fault
και απο γραμματικη θυμαμαι work in,as more as,the most of,ενα αλλο που δεν θυμαμαι καλα,have never finished eatting launch ειχε little /few το δευτερο παραδειγμα με το require
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Παιδια εσας ποσες ωρες σας κρατησαν ,μεσα στην αιθουσα!
Εμας μας κρατησαν 3 ωρες ακριβως.
Περσι μας κρατησαν 3 1/2!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ε ενταξει οχι και η αφροκρεμα και ο πατο.
Δεν ειναι και τοσο χαλια το Μισιγκαν.Εχει και αυτο την δυσκολια του στο λεξιλογιο που ζηταει και ειναι λιγο κουφο φορες-φορες.
Αλλα το Cambridge ειναι Cambridge!
Παντα η αφροκρεμα παει και παντα η αφροκρεμα περναει.
Για αυτο και εχει σταθερα ποσοστα επιτυχιας τα τελευταια χρονια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gelo75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο george αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
εμας 3 ωρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

St3lios

Νεοφερμένος

Ο St3lios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
μεθαύριο speaking, άντε να δούμε τι θα δούμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
3.30 ώρες:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Οσο θελει μου φαινεται καθε εξεταστης κραταει το γκρούπ του...:P
Aναλόγως με την όρεξη...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostantin

Νεοφερμένος

Ο gavros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
παιδια..στο listening δεν νομιζω να τα πηγα καλα..αρα border fail..στο gvr low pass..στο writing low pass..και στα προφορικα pass..περναω???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gelo75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο george αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
πρεπει να εχεις ενα hp για να περασεις νομιζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Ναι περνάς!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
παιδια..στο listening δεν νομιζω να τα πηγα καλα..αρα border fail..στο gvr low pass..στο writing low pass..και στα προφορικα pass..περναω???


περνάς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Προφορικά γελοία. Τέλος. Θέματα να βρούμε αρχισυντάκτη σε αθλητικό ή νεανικό περιοδικό και απ' ότι άκουσα από άλλους επιγραμματικά είχε και για μουσική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Εγω εδωσα μισιγκαν προφορικα και εσκισα! Οχι σοβαρα τωρα, τα ειπα πολυ καλα. Το θεμα που επεσε το ειχαμε κανει στα αγγλικα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikiP

Νεοφερμένος

Η Νίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 54 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Μπράβο σου! Καλά αποτελέσματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antonis.1821

Νεοφερμένος

Ο Antonis.1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 104 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
...
Και κάτι άλλο: έχω την πεποίθηση, πως το πτυχίο του Proficiency είναι ένα παρακλάδι της σάπιας παιδείας που έχουμε σε αυτή τη χώρα. Σε άλλες χώρες, δεν αναγνωρίζονται αυτά τα πτυχία και πρέπει να πας για TOEIC/TOEFL...
...
Tο Lower που πήρα το '99 είναι του Cambridge.
Δε διαφωνώ και πολύ σε όσα λες φίλε μου, εκτός από μερικά που έχω ήδη quoted παραπάνω.
Να πω ότι έδωσα κι εγώ το Prof. του Michigan πριν μερικές εβδομάδες, και μάλλον το έχω πάρει.
Είμαι μαθηματικός, και για τρία χρόνια (2005-2008) δίδασκα σε αμερικάνικο σχολείο στο Μαϊάμι, FL. Προφανώς δεν είχα το Prof., και για να συνεχίσω τις σπουδές μου (Ph.D.) έπρεπε να δώσω TOEFL. Λοιπόν το έδωσα και το πέρασα. Σιγά τ' αυγά. Ήταν δεκάδες φορές ευκολότερο από το Prof., κι αν το έδινα τώρα, μετά από ένα χρόνο προετοιμασίας για το Prof., θα το ξέσκιζα.
Το Lower του Cambridge το πήρα το 2005, μετά από προσωπικό, ελάχιστο διάβασμα, μετά από 20 σχεδόν χρόνια αποχής από φροντιστήρια, αγγλικά κτλ.
Και κάτι τελευταίο. Επειδή έμαθα πολύ καλά την Αμερικάνικη εκπ/ση σε όλο της το εύρος και το βάθος, και από πολλές γωνίες, δεν μπορώ να κρύψω την απογοήτευσή μου σ' αυτό που πίστευα πριν πάω εκεί. Ότι δηλ. όποιος τελείωνε Αμερικάνικο παν/μιο, ήταν ΤΟ αστέρι. Συμφωνώ ότι υπάρχουν 5-6 καλά παν/μια που πράγματι αξίζουν. Όπως συμβαίνει και στην Αγγλία. Όμως στα υπόλοιπα, δημόσια και ιδιωτικά (επαναλαμβάνω, ΚΑΙ στην Αγγλία), το επίπεδο είναι τόσο χαμηλό, που κάθε ηλίθιος, αρχιτεμπελχανάς, αρχικούτσουρο έλληνας μαθητής μπορεί να πάει και να πάρει πτυχίο. Και μετά φυσικά έρχεται πίσω και μας το παίζει αρχιεπιστήμονας, το αρχιτούβλο. Η "σάπια παιδεία" που έχουμε στην Ελλάδα, είναι απείρως καλύτερη από εκείνες των Δυτικών, σε ΟΛΑ τα επίπεδα. Φυσικά όχι τέλεια. Φυσικά κι εγώ, ως καθηγητής του δημοσίου, θα ήθελα να πληρώνομαι ανθρώπινα και αξιοπρεπώς. Όμως, εντελώς παραδόξως, με τόσο πενιχρά μέσα και ελάχιστη πολιτειακή υποστήριξη, μορφώνουμε τους ανθρώπους (εσάς), και δεν τους μετατρέπουμε σε άβουλα πιόνια του κατεστημένου και του συστήματος, όπως γίνεται στη Δύση.
Αν είσαι φοιτητής, σου προτείνω να πας έξω για συνέχεια των σπουδών σου. Θα δεις πόσο, μα πόσο εύκολο είναι να πάρεις masters ή Ph.D., συγκρίνοντας τον κόπο που καταβάλλεις τώρα με εκείνον που θα καταβάλλεις εκεί.
Αυτά τα λίγα ήθελα να καταθέσω, προς αποκατάσταση της αλήθεις που ΕΖΗΣΑ, και που ΖΩ, και όχι εκείνης που άκουσα από τρίτους.
A
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ISI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ISI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
πολυ καυστικος εισαι φιλε μου οταν αποκαλεις αρχιτουβλα μερικους απο τους πιθανους μαθητες σου.αρα πρωτο και καλυτερο αρχιτουβλο εισαι εσυ μιας και δν κανεις καλα την δουλεια σου.επισης για ποια πολιτειακη υποστηριξη μιλας?Αν καταλαβα καλα,δουλευεις εδω πλεον?Και παραπονιεσαι πως δν σε πληρωνει καλα το κρατος οταν καθεσαι 3 μηνες?Αν κανω λαθος συγχωρεσε με.

Και για ποια κατασταση μιλας εκει στην Αμερικη?Ποιος μας πιστευει πως το συστημα εκει περα βγαζει φωστηρες?hello,δεν ανακαλυψες την Αμερικη μονο εσυ ξερεις.Επιπλεον,αυτο που λες με τα αβουλα πιονια του κατεστημενου σε πληροφορω αν εχεις καθολου επαφη με την πραγματικοτητα πως οι περισσοτεροι ελληνες φοιτητες προσπαθουν να μπουν στο δημοσιο.The Greek Dream.
Μαθηματικα φανταζομαι ξερεις,κανε την επαγωγικη μεθοδο και θα δεις αν οι μαθητες σου ειναι η οχι αβουλα πιονια τελικα...

Το δε τελευταιο με το ποσο ευκολο ειναι να παρεις master η phd δν το σχολιαζω καν...


Φιλικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr strange

Δραστήριο μέλος

Ο Mr strange αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Λοιπον επειδη δεν καταλαβα ακριβως τι εννοεις και επειδη τα Greeklish απαγορεύονται θα σου απαντησω ως εξης.
Αμα εχεις σε ΟΛΑ LP περνάς και στο ECCE και στο ECPE.
Αν εχεις ενα BF και ολα τα αλλα LP στο ECCE μπορείς να περασεις αν στα υπόλοιπα μερη που ειναι LP ειναι πανω απο την βαση αρκετα και αν εχεις κοπει για 1-2 ερωτηματα στο μερος που είχες BF.
Στο ΕCPE κοβεσαι εστω και με ενα BF ακομα και αν εχεις σε όλα HP!;)


teol20 θα ηθελα να σε ρωτισω κατι!!!!σε ενα αλλο φορουμ ειπες πως αν στο ECPE εχεις 3 λοου πας και σε ενα BF περνας!!!τωρα λες πως ακομα και με HP σε ολα με ενα BF κοβεσαι?????:(δεν το πολυκαταλαβα αυτο για να πω την αληθεια........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antonis.1821

Νεοφερμένος

Ο Antonis.1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 104 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
πολυ καυστικος εισαι φιλε μου οταν αποκαλεις αρχιτουβλα μερικους απο τους πιθανους μαθητες σου.αρα πρωτο και καλυτερο αρχιτουβλο εισαι εσυ μιας και δν κανεις καλα την δουλεια σου.επισης για ποια πολιτειακη υποστηριξη μιλας?Αν καταλαβα καλα,δουλευεις εδω πλεον?Και παραπονιεσαι πως δν σε πληρωνει καλα το κρατος οταν καθεσαι 3 μηνες?Αν κανω λαθος συγχωρεσε με.

Και για ποια κατασταση μιλας εκει στην Αμερικη?Ποιος μας πιστευει πως το συστημα εκει περα βγαζει φωστηρες?hello,δεν ανακαλυψες την Αμερικη μονο εσυ ξερεις.Επιπλεον,αυτο που λες με τα αβουλα πιονια του κατεστημενου σε πληροφορω αν εχεις καθολου επαφη με την πραγματικοτητα πως οι περισσοτεροι ελληνες φοιτητες προσπαθουν να μπουν στο δημοσιο.The Greek Dream.
Μαθηματικα φανταζομαι ξερεις,κανε την επαγωγικη μεθοδο και θα δεις αν οι μαθητες σου ειναι η οχι αβουλα πιονια τελικα...

Το δε τελευταιο με το ποσο ευκολο ειναι να παρεις master η phd δν το σχολιαζω καν...


Φιλικα
Κοίτα φίλε, δεν ξέρω από πού πήρες εσύ το πτυχίο σου (αν πράγματι έχεις πτυχίο), αλλά θα προτιμούσα να κατέθετες προσωπική εμπειρία και εμπεριστατωμένα γεγονότα, και όχι θεωρητικές μπαρούφες που ακούω εδώ και τόσα χρόνια...

Θα απαντήσω μόνο στο εξής: Φυσικά και είμαι καυστικός, αφού βλέπω τόσα χρόνια φτωχά και καλά παιδιά να μην μπορούν να σπουδάσουν στη σχολή που θέλουν (ιατρική, πολυτεχνείο κτλ) για ελάχιστα μόρια, και τα αρχιτούβλα με τις γεμάτες τσέπες των γονιών να γίνοντονται ό,τι θέλουν σε μια Αγγλία, μια Βουλγαρία, Ρουμανία, Αμερική κτλ.

Πες μας φίλε "πτυχιούχε", ποια είναι τα σοβαρά σου επιχειρήματα, προφανώς προς την αντίθετη κατ/ση που υποστηρίζω εγώ? Διότι αν είναι να συνεχίσω να γράφω σε κάποιον που απλώς θεωρητικολογεί και ενδεχομένως έχει σπουδάσει και έξω, χάνω το χρόνο μου.
-----------------------------------------
teol20 θα ηθελα να σε ρωτισω κατι!!!!σε ενα αλλο φορουμ ειπες πως αν στο ECPE εχεις 3 λοου πας και σε ενα BF περνας!!!τωρα λες πως ακομα και με HP σε ολα με ενα BF κοβεσαι?????:(δεν το πολυκαταλαβα αυτο για να πω την αληθεια........
Με ΕΝΑ Border Fail και οποιοδήποτε άλλο συνδυασμό βαθμών των 3 υπολοίπων περνάς, αρκεί αυτά (τα 3 υπόλοιπα) να είναι από Low Pass και πάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ISI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ISI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
παρτο αλλιως φιλαρακι "καθηγητη" γιατι δεν σε παιρνει.διπλωμα πολυτεχνειου εχω και μαστερ απο το ιδιο εκπαιδευτικο ιδρυμα εχω, και για να σε πικρανω λιγο περισσοτερο σπουδασα εντος των συνορων της ελλαδας.οποτε εισαι λίγο μικρος να νομιζεις πως μου την λες.

κατα δευτερον,αυτο το ασχετο που λες για τα καλα και φτωχα παιδια που δν επιασαν πολυτεχνειο η ιατρικη για λιγα μορια τι ειναι?να γινουμε ελεημονες και να τους περασουμε?καταλαβαινεις τι λες η σε ζαλισε η ζεστη στο κεφαλι?

εσυ τωρα ως μαθηματικος σπουδασες εδω με βαση το 14 και περνιεσαι για διανοια και ως ανωτερος μπορεις να λες αρχιτουβλα τους αλλους?ωραια παιδεια πηρες φιλε "καθηγητη" και ποσο μαλλον ωραια διδασκεις τους μαθητες σου με τετοιες αντιληψεις.φανταζομαι θα εισαι προκατειλημμενος εναντιον των αδυνατων και τουβλων κατ εσε μαθητων σου...εκανες τρελη γκαφα προβαινοντας σε τετοιες δηλωσεις.αν μη τι αλλο δν σε τιμα καθολου και μαλλον αμαυρωνεις τον κλαδο των εκπαιδευτικων.πραγματικα ντροπη.


σου απαντησα πιο πριν αλλα μαλλον στο μαθηματικο δεν σας μαθαινουν να κανετε processing πληροφοριας.η παλι μπορει να υστερεις εσυ.

μπραβο σου παντως που σε οσους εχουν σπουδασει εξω δεν δεχεσαι να ακουσεις την γνωμη σου.φασιστικη αντιδραση μακραν.

Φιλικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top