Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Mάιος 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Aς ηρεμησουμε παιδια.Δεν ειναι τα αποτελεσματα μαγειρεμενα.Και γω εχω δωσει μεμονωμενος και δεν συνεβησαν ολα αυτα.Αν στην τελικη δεν σας "κανει" καποια πιστοποιηση μπορειτε να εμπιστευτειτε εναν αλλο φορεα.Ελευθερη αγορα έχουμε!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mickey mouse

Νεοφερμένος

Η Μίκυ Λιαβέρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Είναι κρίμα μικρά παιδιά να μην έχουν μάθει να αναλαμβάνουν τις ευθύνες τους και να αναλώνονται σε μυθολογίες και συνωμοσιολογίες...όποιος δεν πέρασε λέει και απο μια πονεμένη ιστορία για τους Αμερικάνους που τα'βαλαν μαζί του.
Ως καθηγήτρια έχω να πω οτι ποιος διαβάζει περνάει και το Michigan και το Cambridge....υπάρχουν και ατυχείς στιγμές αλλά εγώ τόσα χρόνια δεν ξέρω κανεναν τόσο "άτυχο", μάλλον μισοδιαβασμένους ξέρω.
Τώρα για το listening φέτος τί να πώ; Παιδιά γνωστά μου πέρασαν με ΗΡ... εεεεε....μπορεί να ....είχαν μέσο...τί να πώ; ή να πλήρωσαν κάτι παραπάνω...
Μα αυτά που λέγονται απο μερικούς εδώ μέσα είναι για γέλια....και για κλάματα...
Επίσης "μη κερδοσκοπικός οργανισμός" είναι και το Κολέγιο Αθηνών και το Αρσάκειο και το Pierce και το British Council, αυτό δεν σημαίνει οτι δεν χρεώνουν δίδακτρα.... google στο τί σημαίνει "μη κερδοσκοπικός οργανισμός" και θα καταλάβετε.
Όπως λέει και ο teol έχει κι αλλού πορτοκαλιές αν δεν μπορείτε να περάσετε το Michigan ή το Cambridge..μην παραμυθιάζεστε όμως και παραμυθιάζετε και τους γονείς σας με συνωμοσίες...

ΥΓ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ!!!!! ;-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νικολας1987

Νεοφερμένος

Ο Νικολας1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Αξιότιμη κυρία καθηγήτρια, αντιπαρέρχομαι τα όσα λέτε διότι άμα δεν υπήρχαν τα συγκεκριμένα πτυχία προφανώς θα ήσασταν άνεργη. Ανταυτού, καλά κάνετε και τα υποστηρίζετε. Είμαι μαθητής εδώ και χρόνια άριστος κ στο σχολείο κ στις ξένες γλώσσες. Έχω πτυχία σε αγγλικά, γαλλικά, ιταλικά και γερμανικά!!! Έχω κοπεί όπως προανέφερα τρεις φορές στο μίσιγκαν το προφίσιενσι με BF στο ακουστικό μετά από πολύ διάβασμα, κούραση κ πολλά λεφτά. Δεν λέω ότι όλα τα αποτελέσματα είναι μαγειρεμένα απλά έχει τεράστια διαφορά το 78/120 από το 77/120, όπως και το 33/50 από το 32/50 στο ακουστικό. Μιλάω για περιπτώσεις που είσαι στο μεταίχμιο να κοπείς ή να το πάρεις. Είμαι σίγουρος λοιπόν ότι έχουνε κοπεί πολλά παιδιά που είχανε πάρει βάση σε όλα αλλά λόγω εταιρικών συμφερόντων κόπηκαν όπως και παιδιά από φροντιστήρια με 77/120 που πέρασαν γιατί το φροντιστήριο μπορεί να έστειλε άλλα 50 παιδιά να δώσουν. 'Οντως δεν είναι καλό να προκαθορίζουμε καταστάσεις αλλά όταν συμβαίνουν παράφορες αδικίες δεν είναι καλό να καθόμαστε και με σταυρωμένα τα χέρια. Εσείς λοιπόν κυρία μου θα μπορούσατε να λάβετε μέρος σε μια εξέταση όπου ούτε το γραπτό σας θα μπορούσατε να το δείτε αλλά και ούτε τα αποτελέσματα κοινοποιούνται με κάποιον τρόπο? Για ποιον λόγο λοιπόν να μπείτε σε μια διαδικασία που ξέρετε εκ των προτέρων ότι άμα αποτύχατε δεν υπάρχει κανένας τρόπος απόδειξης του αντιθέτου??? Εδώ στις πανελλήνιες εξετάσεις κ τα αποτελέσματα βγαίνουν όλα και παντού γτ η ελληνοαμερικάνικη να μην το κάνει? Όσο για το μισοδιαβασμένος που είπατε δεν έχω συναντήσει εγώ προσωπικά μαθητή στο μίσιγκαν που να πιάνει 110/120 στο γραπτό ή 46/50 στο προφορικό οπότε το σύνολο των μαθητών είναι κοντά στην βάση. Αλλά για μένα ειδικά δεν με πειράζει αμέσως μετά την αποτυχία μου έδωσα το κειμπριτζ και το πέρασα με την πρώτη μετά από άλλον ένα χρόνο προετοιμασίας... Είναι απλά λάθος να βάζουμε σε φόρμες εξετάσεων μαθητές που ούτε άγγλοι ούτε αμερικάνει είναι. Τριάντα λεπτά για την έκθεση κ μία ώρα και ένα τέταρτο για 120 κενά με γκράμαρ, βοκ, κλοουζ κ τέσσερα κείμενα νομίζω είναι πολύ υπερβολικό. Α, και κάτι τελευταίο παιδιά το φαινόμενο της εκτεταμένης γλωσσομάθειας συμβαίνει μόνο εδώ στην ελλάδα. Μήπως λοιπόν κ εμείς πρέπει λίγο να γίνουμε σαν τους γάλλους και τους ιταλούς που μιλάνε μόνο την γλώσσα τους και τίποτα άλλο??? Όσο για εσάνε μικρέ που ήσουνε μεμονομένος και σε περάσανε Congratulations!!! You are genious!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giotis1985

Νεοφερμένος

Ο PANAGIOTIS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
τι παει να πει μισοδιαβασμενος.μηπως υπαρχει καμια υλη για το ecpe που σου δινει η ελληνοαμερικανικη ή μηπως οσο περισσοτερα διαβαζεις τοσο πιο πολυ μπερδευεσαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

socially excluded

Δραστήριο μέλος

Η socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 509 μηνύματα.
Κανονικά για μία μονάδα θα έπρεπε να σου την χαρίζουν και να περνάς το πτυχίο, όπως γίνεται με τα γαλλικά πτυχία. π.χ. αν η βάση είναι το 50 και γράψεις 49 να περνάς τις εξετάσεις. :P Τώρα αν είναι για παραπάνω από μία μονάδα τότε κάτι κάνεις λάθος. Ή δεν διάβασες όσο θα έπρεπε και δεν προετοιμάστηκες καλά ή ο/η καθηγητής/ήτρια σου δεν ήταν καλός και δεν τον ενδιέφερε αν θα περάσεις τις εξετάσεις. Πάντως αυτούς στην HAU δεν τους ενδιαφέρει πόσους κόβουν το μόνο που θέλουν είναι να πάρουν τα εξέταστρα. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mickey mouse

Νεοφερμένος

Η Μίκυ Λιαβέρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Παιδιά μου η βάση ανέκαθεν στις εξετάσεις γλωσσομάθειας ήταν πάνω απο 60%
επίσης ποτέ δεν μπορούσες να δεις το γραπτό σου(ούτε στις Πανελλήνιες μπορείς)
Τα αποτελέσματα φυσικά και γνωστοποιούνται, τουλάχιστον απο φέτος γνωρίζουμε την ακριβή βαθμολογία στο Listening και στο GCVR
Η μεγάλη μου διαφωνία είναι στο οτι "χαρίζονται" στα φροντιστήρια και "κόβουν" τους μεμονωμένους.....
έχω διατελέσει και φροντιστηριούχος κι έχω στείλει και μεμονωμένους για πολλά πολλά χρόνια ( και στον κύκλο μου έχω πολλούς γνωστούς φροντιστηριούχους αλλά και καθηγητές δημοσίου καθώς και "ιδιαιτεράδες" ) και ΟΥΔΕΠΟΤΕ υπέπεσε στην αντίληψή μου να έχει υπάρξει εύνοια σε υποψήφιο...είτε απο το Cambridge είτε απο το Michigan..... ΜΗ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ!!!!!!!!!!!!!
Οι οργανισμοί αυτοί είναι σοβαρότατοι και δεν έχουν ανάγκη να κόψουν κάποιον για να του ξαναπάρουν τα λεφτά... ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΣΥΝΕΒΗ σε ΚΑΝΕΝΑ μαθητή δικό μου ή φίλου ή γνωστού μου....
ΜΗ λέτε οτι θέλετε.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νικολας1987

Νεοφερμένος

Ο Νικολας1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Κυρία μου συγγνώμη απλά μήπως δεν έχετε καταλάβει ότι εν έτη 2011 ότι η Ελληνοαμερικάνικη είναι μία εταιρία όπως όλες οι άλλες που σκοπό έχει την αύξηση των κερδών της? Αν ήταν έτσι θα έπαιρναν το πτυχίο πολλοί περισσότεροι... Επίσης είπα ότι δεν γνωστοποιούνται τα αποτελέσματα στο διαδύκτιο αφού ούτε τα θέματα βγάζει αλλά και ούτε τις απαντήσεις. Μήπως γιατί θέλει να είναι σίγουρη η ελληνοαμερικάνικη ότι όποιος και να κάνει κατεγγελίες δεν θα βγει ποτέ κερδισμένος? Είναι πολύ καλά καλυμένη η ελληνοαμερικάνικη. Μία εταιρία που σέβεται τον εαυτό της και την αξιοπιστία της κοινοποιεί τα θέματα των εξετάσεων αμέσως μετά την εξέταση και επίσης δημοσιεύει και τις απαντήσεις για να μην έχει κανείς τη δυνατότητα να πει τίποτα. Επίσης ένα άλλο συμβάν να σας πω που δεν ξέρω πως θα σας ακουστεί από προσωπική πείρα. Και τις τρεις φορές που έδωσα ήμουνα στο μεσημεριανό γκρουπ όπου όλοι όλως τυχαίως ήταν μεμονομένοι υποψήφιοι και μόλις βλέπαμε τα θέματα παθαίναμε ένα σοκ λόγω δυσκολίας. Τη μια χρονιά χαλούσε η κασέτα την άλλη έκαναν λάθος στον χρόνο κ την τρίτη η ακουστικότητα της συγκεκριμένης αίθουσας ήταν χάλια. Τις πρωινές βάρδιες ωστόσο μόλις έβγαιναν τα παιδιά έξω τους περίμεναν οι καθηγητές τους και ήταν όλοι μες στην τρλή χαρά για τα γελοία θέματα που μόλις είχαν πέσει. Την ελληνοαμερικάνικη δλδ τι την συμφέρει πιο πολύ πιστεύετε? Να κόψει έναν μεμονομένο υποψήφιο ή να κόψει παιδιά απο φροντιστήρια? Τα ποσοστά άλλωστε στα φροντιστήρια πρέπει να είναι υψηλά για να υφίστανται και αυτά τα πτυχία. Θα ήθελα πολύ να γινόταν μία έρευνα σχετικά με τα ποσοστά των μεμονομένων που κόβονται και αυτών που πηγαίνουν σε φροντιστήρια και κόβωνται. 'Οσο για το αν οι οργανισμοί αυτοί είναι σοβαροί δεν θα το έλεγα....... Δεν νομίζω να είναι σοβαρή μία εταιρία όπου υποστηρίζει ότι τα γραπτά αμέσως μετά από τις εξετάσεις τα σφραγίζουν και τα στέλνουν αεροπορικώς στην αμερική?????? ΕΛΕΟΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΡΦΩΜΕΝΑ ΑΤΟΜΑ ΕΙΜΑΣΤΕ.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
ρε νικολα
και γω πρωινη βαρδια ημουν
ξυπνησα πουρνο πουρνο για να παω
ημουν και μεμονωμενη
αλλα το περασα
και δη με την πρωτη
και ημασταν αναμεικτο γκρουπ
η αιθουσα ειχε πολλους απο φρο αλλα και μεμονωμενους
αν πχ ο διπλανος μου κοπηκε τι θα πει σαν δικαιολογια?
οτι ηταν πρωι?
στο μονο που θα συμφωνησω μαζι σου ειναι οτι δεν δημοσιευονται τα θεματα
και θα κατηγορησω την αμερικανικη και για κατι ακομα
για την καθηστερηση των αποτελεσματων
απο κει και περα διαφωνω μαζι σου
οπως λες και συ ειμαστε μορφωμενα ατομα
οποτε μην λεμε οτι μας ερθει για να δικαιολογησουμε τυχον προσωπικη αποτυχια, ακομα και αν εχει ξεσκιστει καποιος στο διαβασμα
οι παραγοντες ειναι τοσοι
παντα κατι θα μας φταιει αν αποτυχουμε και κατι θα μας εχει ευνοησει αν επιτυχουμε
και αν παρατηρησες ειμαστε τοσα ατομα, μεμονωμενα, και ομως το περασαμε
και ο καθενας εδωσε σε διαφορετικη αιθουσα, και ισως και ωρα
ξερω θα διαφωνησεις και με μενα, αλλα τι να κανουμε
οι αποψεις ειναι πολλες
απο κει και περα ομως δνε ειναι εδω το σωστο κατ'εμε θεμα για να αναλυσουμε τον προβληματισμο σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και Διδακτορικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Νικόλα το έδωσα όταν ήμουν πρώτη λυκείου, ήμουν μεμονωμένος υποψήφιος και το πήρα με την πρώτη. Αντίστοιχα κάνανε φίλοι μ στα επόμενα χρόνια... της σχολής.

Δεν είμαστε πανέξυπνοι ούτε τρομερά διαβαστεροί. Ούτε και πολύ τυχεροί!!! Σκέψου απλά ότι ίσως κάτι να κάνεις λάθος και εσύ σε ορισμένα από τα άτυχα περιστατικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νικολας1987

Νεοφερμένος

Ο Νικολας1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ρε παιδιά όντως μπορεί να έχετε δίκιο απλά το χω τόσο άχτι το συγκεκριμένο πτυχίο που πραγματικά θέλω να μάθω από πρώτο χέρι το τι πραγματικά γίνεται. Πλέον έχουν περάσει τρία χρόνια κ προφίσιενσι έχω πάρει εδώ και δύο χρόνια απλά θεωρώ όλη την διαδικασία μια απάτη... ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ... και σε όποιον με ρωτάει τι να δώσω του λεω η κεμπριτζ η σιτι κ γκιλντς. Μίσιγκαν με την καμία όμως. Είναι και οι γραμμές πολύ λεπτές στο συγκεκριμένο πτυχίο για ΈΝΑ σωστό λάθος μπορείς ναι κοπείς ή να το περάσεις τι να πω!!! Απλά γνκ νομίζω ότι κάτι πέζεται με τους μεμονομένους υποψηφίους κ αυτό έχει σίγουρα βάση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaswow

Νεοφερμένος

Η vaswow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι;; Έχει έρθει σε όλους το χαρτί; Σε μένα τπτ!! Να αρχίσω να ανησυχώ;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Μπορει να χαθηκε και στα ΕΛΤΑ.Ολα πιθανα στο Ελλαδισταν.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giotis1985

Νεοφερμένος

Ο PANAGIOTIS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Πως να ξεκινησεις παλι διαβασμα οταν θα ξερεις οτι εκ των προτερων οτι στο listening παλι θα εχεις προβλημα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Bρε παιδια αφου στην τελικη εχετε τοσες επιλογες απο πιστοποιητικα γιατι επιμενετε καπου που να μην ταιριαζει στα μετρα σας;:D
Αν ειναι να εχετε αυτο το αγχος για οποιοδηποτε μερος της εξετασης,μην δινετε καν.Ψαξτε και αλλου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giotis1985

Νεοφερμένος

Ο PANAGIOTIS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Bρε παιδια αφου στην τελικη εχετε τοσες επιλογες απο πιστοποιητικα γιατι επιμενετε καπου που να μην ταιριαζει στα μετρα σας;:D
Αν ειναι να εχετε αυτο το αγχος για οποιοδηποτε μερος της εξετασης,μην δινετε καν.Ψαξτε και αλλου
γιατι απλα δεν ειναι τοσο ευκολο να ξεκινησεις προετοιμασια για αλλο πτυχιο γιατι ο τροπος εξετασης ειναι διαφορετικος και χρειαζεσαι αλλη προετοιμασια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ειναι πολυ απλο απο τη στιγμη που για να προετοιμαστεις θα ξανακανεις τεστ σε past/sample papers.
Το χω δει παμπολλες φορες στο φροντιστηριο μου.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giotis1985

Νεοφερμένος

Ο PANAGIOTIS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Θα κανεις past paper αλλα ας πουμε καποιος που πηρε το ecpe αν παει να κανει past paper για cambridge δεν θα ξερει θα αποτυχει..Εγω στο στυλ του epce τι να δωσω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Μπορεις να δωσεις π.χ. ESB.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giotis1985

Νεοφερμένος

Ο PANAGIOTIS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
ναι αυτο θα δωσω.τουλαχιστον να εχω ενα πτυχιο σε επιπεδο c2 θελω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Και προσωπικη πειρα.Συμμαθητρια μου εδωσε ESB και Michigan.
Στο Μισιγκαν πηρε 3 BF και 1 LP ενω στο ESB το πηρε και μαλιστα με Merit στο Speaking και στο Use of English.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top