Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Mάιος 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

melina_deu

Νεοφερμένος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Έβαλα μια φίλη μου και την πήρε τηλέφωνο και της λέει εε ξέρεις πως είναι αυτά τα πράγματα,καλοκαίρι,τώρα είμαι σε διακοπές,δεν έχω internet..και όταν της ζήτησε τον κωδικό είπε αυτά είναι προσωπικά δεδομένα,δεν δίνονται,απαγορεύεται και άλλες τέτοιες μ@λ@κίες!έτσι μου 'ρχεται να την πάρω τηλ και να της τα ψάλλω!!Αν είναι δυνατόν..και στο τέλος γυρνάει και της λέει πως θα προσπαθήσει μέχρι το βράδυ να το λύσει το θέμα...grrrrrr :mad::mad::mad::mad:
ΕΣΥ είπαμε να πάρεις, όχι να βάλεις κάποια φίλη σου. Παρ'όλα αυτά, τί έγινε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,262 μηνύματα.
Γενικά ο Κυριος οικονομολόγος έχει ένα μοναδικό τρόπο να ΠΡΟΣΒΑΛΕΙ και να ΜΕΙΩΝΕΙ χωρίς να το καταλαβαίνει....:whistle:
Βασικά, όντως αυτό είναι το μαύρο χρήμα.
Προφανώς ο οικονομολόγος αναφέρεται στα ιδιαίτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oikonomologos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο oikonomologos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 237 μηνύματα.
Βασικά, όντως αυτό είναι το μαύρο χρήμα.
Προφανώς ο οικονομολόγος αναφέρεται στα ιδιαίτερα.
ποσσοι καθηγητες σε σχολεια ,οχι μονο αγγλικων, κανουν ιδιαιτερα μαυρα????ουουουου....και οι ιδιωτικοι καθηγητες σπανιως κοβουν αποδειξη...δε ζουμε σε αλλο πλανητη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marinap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Τέλος πάντων...δεν πειράζει ρε παιδιά ότι έγινε έγινε....κοντά είναι ο Νοέμβρης...όσοι κοπήκαμε θα ξαναδώσουμε....Θα το δίνουμε μέχρι να το πάρουμε διάολε :):Dόπως έιχε πει παλιότερα και μια άλλη κοπέλα....εγώ σας αφήνω γαι την ώρα...πάω γαι καφέ να ξελαμπικάρω λίγο...πάντως είμαι σίγουρη ότι θα τα ξαναπούμε με όλους σας..εδώ θα είμαστε:P:Pφιλιάααααα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomas_cyke

Νεοφερμένος

Ο Thomas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 54 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Αν ακομα προτιματε να κανετε ιδιαιτερα ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΗ τοτε ειστε αξιοι της μοιρας σας. Καλα τα ιδιαιτερα, αλλα πλεον με αποδειξη, παιδια! Εγω εχω φοντιστηριο (2, το ενα παραρτημα) και διδασκω τοσο ταξεις οσο και ιδιατερα (σε επιπεδο πτυχιων). Τα ιδιαιτερα γινονται στο χωρο του σχολειου και αποδειξεις κοβονται κανονικα. Μην δινετε μαυρα χρηματα οπου να'ναι (ιδιαιτερα/φροντιστηρια). Φροντιστε να ρωτησετε, να ενημερωθειτε, να δειτε οτι το φροντιστηριο δεν βαζει μαζι φοιτητες και μαθητες, π.χ., οτι ειναι ενημερωμενο για ολα τα πτυχια, οτι δεν σας πιεζει ασφυκτικα προς καποιο συγκεκριμενο πτυχιο (παιζονται μιζες), οτι ο/η δασκαλος/α θα φροντισει να σας κανει τις εγγραφες εγκαιρα, να εχει κωδικους για online αποτελεσματα (και τα ιδιαιτερα μπορουν!!), να ειναι παρων/ουσα οταν δινετε εξετασεις, να μην λειπει σε διακοπες και δεν τον βρισκει κανεις οταν βγουν τα αποτελεσματα. Τα τελευταια χρονια εχω ψαξει για ιντερνετ καφε/wifi σε Λονδινο, Παρισι, Γερμανια, Ρουμανια και διαφορα μερη της Ελλαδας την ημερα των αποτελεσματων. παντα εβρισκα και παντα ενημερωνα τους μαθητες μου αμεσα.
Συγνωμη για το μεγαλο ποστ, αλλα προσεχετε που δινετε τα λεφτα σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oikonomologos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο oikonomologos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 237 μηνύματα.
Τέλος πάντων...δεν πειράζει ρε παιδιά ότι έγινε έγινε....κοντά είναι ο Νοέμβρης...όσοι κοπήκαμε θα ξαναδώσουμε....Θα το δίνουμε μέχρι να το πάρουμε διάολε :):Dόπως έιχε πει παλιότερα και μια άλλη κοπέλα....εγώ σας αφήνω γαι την ώρα...πάω γαι καφέ να ξελαμπικάρω λίγο...πάντως είμαι σίγουρη ότι θα τα ξαναπούμε με όλους σας..εδώ θα είμαστε:P:Pφιλιάααααα!!!
καλα να περασεις:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:Dπου θαπας να ερθουμε μια βολτα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marinap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
καλα να περασεις:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:Dπου θαπας να ερθουμε μια βολτα???



Εσένα δεν σου λέω:D:D:D:D.....τελος παντων βγαίνω τωρα γιατι όπως παέι δεν θα βγω πότε...θα τα ξαναπούμε με ολους σας....και με εσενα Κυριε οικονομολόγε......:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzakos

Νεοφερμένος

Ο tzakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Αδέρφια σας ξαναεγραψα και προχθές αλλά δεν απάντησε κανείς....ξαναρωταω λοιπόν αν ξερει κανείς...Εμένα η καθηγήτρια μμου λείπει..Αύριο θα μπορέσω να μάθω μόνος μου τα αποτελέσματα η θα πρέπει να την περιμένω;;;:redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
Αδέρφια σας ξαναεγραψα και προχθές αλλά δεν απάντησε κανείς....ξαναρωταω λοιπόν αν ξερει κανείς...Εμένα η καθηγήτρια μμου λείπει..Αύριο θα μπορέσω να μάθω μόνος μου τα αποτελέσματα η θα πρέπει να την περιμένω;;;:redface::redface:

θα τα δεις μονος σου αυριο εδω https://results.hau.gr/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Roulaki teacher

Νεοφερμένος

Η Roulaki teacher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Αν ακομα προτιματε να κανετε ιδιαιτερα ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΗ τοτε ειστε αξιοι της μοιρας σας. Καλα τα ιδιαιτερα, αλλα πλεον με αποδειξη, παιδια! Εγω εχω φοντιστηριο (2, το ενα παραρτημα) και διδασκω τοσο ταξεις οσο και ιδιατερα (σε επιπεδο πτυχιων). Τα ιδιαιτερα γινονται στο χωρο του σχολειου και αποδειξεις κοβονται κανονικα. Μην δινετε μαυρα χρηματα οπου να'ναι (ιδιαιτερα/φροντιστηρια). Φροντιστε να ρωτησετε, να ενημερωθειτε, να δειτε οτι το φροντιστηριο δεν βαζει μαζι φοιτητες και μαθητες, π.χ., οτι ειναι ενημερωμενο για ολα τα πτυχια, οτι δεν σας πιεζει ασφυκτικα προς καποιο συγκεκριμενο πτυχιο (παιζονται μιζες), οτι ο/η δασκαλος/α θα φροντισει να σας κανει τις εγγραφες εγκαιρα, να εχει κωδικους για online αποτελεσματα (και τα ιδιαιτερα μπορουν!!), να ειναι παρων/ουσα οταν δινετε εξετασεις, να μην λειπει σε διακοπες και δεν τον βρισκει κανεις οταν βγουν τα αποτελεσματα. Τα τελευταια χρονια εχω ψαξει για ιντερνετ καφε/wifi σε Λονδινο, Παρισι, Γερμανια, Ρουμανια και διαφορα μερη της Ελλαδας την ημερα των αποτελεσματων. παντα εβρισκα και παντα ενημερωνα τους μαθητες μου αμεσα.
Συγνωμη για το μεγαλο ποστ, αλλα προσεχετε που δινετε τα λεφτα σας.

Συμφωνω Thomas. Ο καθενας που θελει να κανει μαθηματα σε φροντιστηριο ή ιδιατερα πρεπει να ξερει τι ζηταει απο τον καθηγητη. Και να μπορει να κρινει αν ο καθενας κανει σωστα την δουλεια του, αν ειναι ενημερωμενος με εξετασεις κλπ. Εχω δουλεψει παρα πολλα χρονια σε φροντηστηρια και ιδιατερα. Σε καποια φροντιστηρια δεν μου αρεσε η εκμεταλλευση απεναντι στους γονεις και στους μαθητες. και αυτα τα λαθη προσπαθουσα να μην τα κανω οταν αναλαμβανα ιδιαιτερα. Οταν καταλαβαινα οτι δεν μπορουσα να ανταπεξελθω σε απαιτησεις γονιων ή μαθητων δεν τους εκμετταλευομουνα πουλωντας παραμυθια και πρασινα αλογα μονο για τα χρηματα. Αν ενας φοιτητης δεν μπορει να κρινει τον καθε καθηγητη συγνωμη αλλα ειναι αξιος τισ μοιρας του. Δεν ειναι ολοι ιδιοι. Υπαρχουν αναξιοι που κοιτανε την τσεπη αλλα υπαρχουν και οι συνειδητοποιημενοι και αξιοι τις δουλειας τους. What you give (pay) is what you get.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Voula~5

Νεοφερμένος

Η Voula~5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Γεια σε όλους....έχω καιρώ να γράψω και είχαμε πολλές εξελίξεις...;)....Λοιπόν, είδα ότι ενδιαφέρεστε για τις βαθμολογίες, οπότε σας γράφω του αδερφού μου ecce.... Speaking:HP Listening:P GVR:LP Writing:LP......final....pass....:) Τα δικά μου για το ecpe δεν τα ξέρω ακόμα, αλλά η καθηγήτριά μου με πληροφόρησε ότι πέρασα....:)...... Συγχαρητήρια σε όλους τους επιτυχόντες, αλλά και τους αποτυχόντες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efounia

Νεοφερμένος

Η efounia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Τελικά στέλνουμε απο τώρα την εξουσιοδότηση στην HAU για παραλαβή των πτυχίων μας αργότερα ; Ξέρει κανείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
δεν ξερω ποτε στελνουμε την εξουσιοδοτηση
παντως στο σαιτ λεει οτι τη στελνεις αν θελεις να σου σταλθει το πτυχιο σπιτι
εγω που θελω να παω να το παραλαβω μονη μου, τοτε τι κανω?
πρεπει να τους ειδοποιησω οτι θα περασω απο εκει? ή θεωρειται αυτονοητο εφοσον δνε θα τους στειλω χαρτι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yoman13

Νεοφερμένος

Ο yoman13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ...θα τα σημειώσω και θα τα προτείνω και στον καθηγητή μου....εσύ τι λές ??

Να τα προτείνεις αν και πιστεύω ότι πρέπει από μόνη σου να πιέζεις για περισσότερα...Εγώ είχα να κάνω 10 χρόνια αγγλικά αλλά είχα μια επαφή με τη γλώσσα λόγω σπουδών. Επειδή το αποφάσισα αργά ξεκίνησα φροντιστήριο τέλος Οκτώβρη αλλά ήμουν σε ένα πολύ καλό τμήμα με έναν πολύ καλό καθηγητή, ο οποίος όμως δε μας πίεζε για homework. Ήταν πολύ χαλαρός, αλλά όταν καταλάβαμε πως θα είναι οι εξετάσεις, προσαρμόσαμε τα μαθήματα πάνω σε αυτές από μόνοι μας. Του πηγαίναμε συνεχώς εκθέσεις, πηγαίναμε μόνοι μας στο φροντιστήριο και κάναμε practice στο listening και γενικότερα είχαμε τον έλεγχο. Σε 7 μήνες κάναμε 5 βιβλία συνολικά και πάρα πολλά επαναληπτικά σε λεξιλόγιο και γραμματική ( και αυτά από δική μας πρωτοβουλία ) . το καλό επίσης ήταν ότι είχαμε 1 μήνα από τα γραπτά μέχρι τις εξετάσεις των προφορικών οπότε ασχολούμασταν μόνο με τα γραπτά στα μαθήματα. Επίσης πολύ σημαντικό τα test προσομοίωσης που κάναμε για να βρούμε έναν καλό χρονικό ρυθμό!!!

Αφού το πήρα εγώ με 6,5 μήνες προετοιμασία, αυτός που είναι καλός δεν πρέπει να φοβάται τίποτα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Με 7 μήνες προετοιμασία, απευθείας από το lower του michigan, πήρα το ECPE με όλα high pass πλην GCVR όπου είχα pass.
Κάτι τέτοιο περίμενα, καθώς πέρασα το εντελώς πρωτόγνωρο και εντελώς πρόχειρα προετοιμασμένο cambridge CPE με 68%.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

billinho

Νεοφερμένος

Ο billinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
πότε έρχεται το χαρτί που γράφει αναλυτιά τα αποτελέσματα με την κλίμακα?

*αναλυτικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

jimakos82

Νεοφερμένος

Ο jimakos82 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
βγήκαν τα αποτελέσματα και για τους μαθητές φροντηστηρίων!
Exam Results Examination: ECPE MAY 2011
Final: P
P/F: Pass
ORAL: P
LST: HP
GCRV: P
WRI: LP
:) :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

des15

Νεοφερμένος

Η des15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
καλημέεεεεεερα!!!!!!!!!!!!:) για στατιστικούς λόγους ιδού και τα δικά μου αποτελέσματα:

Examination: ECPE MAY 2011
Final: P
P/F: Pass
ORAL: LP
LST: LP
GCRV: P
WRI: P
We are pleased to inform you that you have passed the examination you requested the results for. Congratulations!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giotis1985

Νεοφερμένος

Ο PANAGIOTIS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Εγω θελω να δω τα σκορ αναλυτικα..να ξερω ποσο πηρα gcvr και listening
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lida Ι.

Νεοφερμένος

Η Lida Ι. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άρτεμις (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Επιτέλου έμαθα!!! Πέρασα!:D
Examination: ECPE MAY 2011
Final: P
P/F: Pass
ORAL: P
LST: LP
GCRV: LP
WRI: LP
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top