Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Mάιος 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

teo k.

Νεοφερμένος

Ο teo k. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
ECPE May 2011 Results

02/08/2011
The results for the University of Michigan May 2011 ECPE will be available online for Language Schools and individual candidates at Orfeas on Wednesday, August 3, 2011. If you have a smart phone you can take advantage of the new mobile version of Orfeas, which has been optimized to deliver exam results on these devices.
Printed copies of results will be mailed to Language Schools on Friday, August 5, 2011.
Results will be posted on the Hellenic American Union website on Friday, August 5, 2011 and mailed to candidates on Monday, August 8, 2011.


Ιδου και η ξακουστη ανακοινωση..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggelika

Νεοφερμένος

Η aggelika αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Παιδιά σας παρακαλώ πολύ μπορείτε να μου απαντήσετε σε κάτι?Περσι ειχαν βγει τα αποτελέσματα για μεμονομένους και φροντιστήρια στις 26 Ιουλίου ή για όλους? Έχω καποιο λόγο που το ρωτάω αν σας φανεί περίεργο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Roulaki teacher

Νεοφερμένος

Η Roulaki teacher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
οσοι μαθουν αυριο τα αποτελεσματα ενημερωστε μας να βγαλουμε καποιο συμπερασμα για τις εξετασεις.
να βοηθησουμε εσας με τισ γνωσεις μασ και εσεις εμας γιατι αν περιμενουμε απο την Ενωση αστα να πανε.
και παλι υπομονη και καλα αποτελεσματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

l33tkostas

Νεοφερμένος

Ο l33tkostas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
αντε καλη επιτυχια σε ολους...αρχιστε να σκεφτεστε τι θα κερασετε για το διπλωμα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marinap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
ωχ όσο περνάνε οι ώρες η αγωνία μου μεγαλώνει....:worry:και αν κόπηκα τι θα κάνω???δεν αντέχω να μπω πάλι σε αυτή τη διαδικάσια...είναι ψυχοφθόρο:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ανίτα Κλήμη

Νεοφερμένος

Η Ανίτα Κλήμη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Σταυρός (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Παιδιά σας παρακαλώ πολύ μπορείτε να μου απαντήσετε σε κάτι?Περσι ειχαν βγει τα αποτελέσματα για μεμονομένους και φροντιστήρια στις 26 Ιουλίου ή για όλους? Έχω καποιο λόγο που το ρωτάω αν σας φανεί περίεργο...
Πέρσυ βγήκαν στις 26 Αυγούστου για τα φροντιστήρια και 2 μέρες μετά ελεύθερα για όλους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

l33tkostas

Νεοφερμένος

Ο l33tkostas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ρελαξ ola marina think positive ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lihoo

Νεοφερμένος

Ο ΤΖΩΡΤΖΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑ! αυριο προι προι θα παω να αναψω κερι.. δεν φανταζεστε ποσο θελω να το χω παρει !! ΚΑΛΗ ΤΥΧΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Eπιτέλους:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Θα πάω να κάνω ταμα στον Άγιο που γιόρταζε σήμερα:P (δεν ξέρω ποιος είναι, πάντως χτυπούσε η καμπάνα:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
υπομονή, όλοι στην αναμονή είμαστε...
καλή μας επιτυχία!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρήνη

Νεοφερμένος

Η Μαρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
ωχ όσο περνάνε οι ώρες η αγωνία μου μεγαλώνει....:worry:και αν κόπηκα τι θα κάνω???δεν αντέχω να μπω πάλι σε αυτή τη διαδικάσια...είναι ψυχοφθόρο:(:(

Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Έτσι νιώθω και εγώ! Ποιός ξαναμπαίνει σε αυτή την διαδικασία? Τόσο καιρό παιδευόμασταν με διάβασμα, μαθήματα! Αξίζει να ανταμειφθούν οι κόποι μας! Εύχομαι τα νέα να είναι καλά για όλους!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marinap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Μακάρι τα αποτελέσματα να είναι καλά για όλους!!!! ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!να δουμε θα μπορέσω να κλείσω μάτι απόψε???:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,255 μηνύματα.
να δουμε θα μπορέσω να κλείσω μάτι απόψε???:worry:

Αυτό σκέφτομαι κι εγώ από τότε που βγήκε η ανακοίνωση.
Είμαι σίγουρος ότι αύριο πρωί πρωί θα ξυπνήσω και χωρίς ξυπνητήρι.
Και θα μπω στην τρομαχτική διαδικασία να ανοίξω το pc και να πληκτρολογήσω κωδικό (εκεί είναι που η καρδιά χτυπά στο κόκκινο).:worry:
Μακάρι όσοι πιστεύουμε ότι αφιερώσαμε αρκετό χρόνο προσπάθειας γι' αυτό το πτυχίο να το πάρουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marinap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Αυτό σκέφτομαι κι εγώ από τότε που βγήκε η ανακοίνωση.
Είμαι σίγουρος ότι αύριο πρωί πρωί θα ξυπνήσω και χωρίς ξυπνητήρι.
Και θα μπω στην τρομαχτική διαδικασία να ανοίξω το pc και να πληκτρολογήσω κωδικό (εκεί είναι που η καρδιά χτυπά στο κόκκινο).:worry:
Μακάρι όσοι πιστεύουμε ότι αφιερώσαμε αρκετό χρόνο προσπάθειας γι' αυτό το πτυχίο να το πάρουμε!



εγώ που πρέπει να περιμένω το φροντιστήριο να δω....μακάρι να μπορούσα να το δω στον υπολογιστή μου απο μόνη μου αλλα δεν γίνεται...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oikonomologos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο oikonomologos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 237 μηνύματα.
εγω δινω συγχαρητηρια σε οσουν περασουν αλλα και δεν περασουν....σημασια δεν εχει ο προορισμος αλλα το ταξιδι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,255 μηνύματα.
Εσένα θα σου χτυπάει η καρδιά όταν ακούσεις το τηλέφωνο γι'αυτό ίσως είναι καλύτερα να πάρεις εσύ τηλέφωνο πρώτη. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis_96

Νεοφερμένος

Ο giannis_96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Επιτέλους! Μας γκάστρωσαν με τα ρημάδια τα αποτελέσματα...Ευτυχώς που έχω πάρει ήδη το CPE και δεν έχω τόσο άγχος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marinap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Εσένα θα σου χτυπάει η καρδιά όταν ακούσεις το τηλέφωνο γι'αυτό ίσως είναι καλύτερα να πάρεις εσύ τηλέφωνο πρώτη. ;)


μάλλον κάτι τέτοιο θα γίνει...:worry::worry:ωχ παναγία μου μακάρι να το περάσω...δεν θα το αντέξω να κοπώ....:(:(:(

Επιτέλους! Μας γκάστρωσαν με τα ρημάδια τα αποτελέσματα...Ευτυχώς που έχω πάρει ήδη το CPE και δεν έχω τόσο άγχος.



Α καλά εσύ με το συμπάθειο κιόλας αλλα δεν πας καθόλου καλά...σιγά μην αγχωνόμουνα αν ήξερα ότι είχα παρει και άλλο πτυχίο... για πες μας συγκριτικά αυτα τα δύο πως είναι...για παράδειγμα κάποιος που έχει κάνει μαθήματα μόνo για ecpe θα του φανεί βουνό το cpe??;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
και εγω πηρα το cpe ,δεν ηταν και ευκολο αλλα τα τεστ του ecpe μου φαινοταν παιχνιδακι μπροστα στο cpe
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis_96

Νεοφερμένος

Ο giannis_96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Α καλά εσύ με το συμπάθειο κιόλας αλλα δεν πας καθόλου καλά...σιγά μην αγχωνόμουνα αν ήξερα ότι είχα παρει και άλλο πτυχίο... για πες μας συγκριτικά αυτα τα δύο πως είναι...για παράδειγμα κάποιος που έχει κάνει μαθήματα μόνo για ecpe θα του φανεί βουνό το cpe??;)

Βασικά όχι μόνο η δομή, αλλά και το περιεχόμενο είναι τελείως διαφορετικό. Το λεξιλόγιο που χρησιμοποιείται στα κείμενα του ενός είναι διαφορετικό από αυτό που χρησιμοποιείται στου άλλου. Το Cambridge ανέκαθεν απαιτούσε πιο βαθιά γνώση που ξεφεύγει από τα όρια των καθημερινών Αγγλικών. Γι'αυτό το λόγο είναι και σχεδόν όλα τα κείμενα λογοτεχνικά. Επιπλέον, εκεί που στο Michigan μπορείς να βάλεις κάτι στην τύχη στο Cambridge ή ξέρεις ή δεν ξέρεις τι να γράψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top