Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Mάιος 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Rabo97

Νεοφερμένος

Ο Rabo97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Ωραιόκαστρο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
α κατάλαβα. τώρα έγινε "θα αρχίσουν να βγαίνουν απο την άλλη εβδομάδα". ρε παιδιά τί γινεται? πρώτα λένε αρχες ιουλίου.Στις αρχές ιουλίου λένε στα μέσα. στα μέσα ιουλίου λένε επίσημα για τέλη. ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΙ? ΘΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ??????????????????? ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Παιδια ολοι οσοι δωσαμε συμμεριζομαστε την αγωνια σας.Καλο κουραγιο και καλα αποτελεσματα!Και να ξερετε πως πλεον η αγορα εχει κατακλυστει απο ξενογλωσσες εξετασεις για να κανετε τη σωστη επιλογη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia13

Νεοφερμένος

Η georgia13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
ποια πιστευεισ εκτοσ του michigan kai cambridge ειναι καλεσ επιλογεσ για ξενογλωσσα πτυχια?/:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Akislaz

Νεοφερμένος

Ο Akislaz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Όλα τα πτυχία είναι πλέον αναγνωρισμένα από τον ΑΣΕΠ.. Επίσης το γνωρίζεται ότι το πτυχίο City & Guilds όπως και το Edexcel είναι από τα πιο παλιά στην Αγγλία και τα αναγνωρίζουν όλα τα βρετανικά πανεπιστήμια???? Τώρα το μάθατε... Εγώ εκτός από το κλασσικό Michigan Proficiency έδωσα και το MSU proficiency... Σε ένα μήνα βγήκαν τα αποτελέσματα, γραπτά και προφορικά την ίδια μέρα αλλά ήταν δύσκολο.. Όχι τόσο εύκολο όσο το παρουσιάζουν... Επίσης θέλω να καταγγείλω το γεγονός ότι ήμουν φίλος στη σελίδα της Ελληνοαμερικανικής Ένωσης στο facebook... Έκανα ένα comment στο wall τους σχετικά με αυτό που μας είπαν ότι καθυστερούν τα αποτελέσματα επειδή δεν τα έστειλε το ΕΛΤΑ και έλεγα ότι αυτό είναι απαράδεκτο και την επόμενη μέρα το comment μου δεν υπήρχε!!!!!! Όπως και τα σχόλια πολλών άλλων... Τέτοια λογοκρισία.....!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Αυτη τη στιγμη στο ΑΣΕΠ υπάρχουν κατι περισσοτερο απο 15 πιστοποιητικα.Ολα κανουν την ιδια δουλεια για το δημόσιο.Στον ιδιωτικο τομεα μην τρεφετε αυταπάτες.Ανα πασα στιγμη μπορει να περασετε και συνεντευξη στα ΑΓΓΛΙΚΑ!Κατα τα αλλα το ΤΟΡ για μενα ειναι το Cambridge και παντα θα ειναι.Δεν λεω οτι το Μισιγκαν ειναι κακό,αλλα το μονοπώλειο της HAU νομίζω πως χαλαει καπως το image.Ας ελεγαν οι τυποι απο την αρχη για Αυγουστο.Εχουμε μαθει ετσι και αλλιως το τροπαριο τους ΚΑΘΕ εξεταστικη σχεδον.Βεβαια τωρα γιατι να τρεξουν;Αφου ακομα οι ημερομηνιες εγγραφων δεν τρεχουν για να αρπαξουν τα $$$ για την επομενη εξεταστικη!Αυτοι οι οργανισμοι ΔΕΝ ειναι φιλανθρωπικα ιδρυματα.Απο τη μπιζνα αυτη βγαινει ΤΡΕΛΟ χρημα.

Εγω απο προσωπικη εμπειρια πιστευω πως οτι και να δωσετε ειναι το ιδιο.Στο εξωτερικο με μια οποιαδηποτε πιστοποιηση δεν βγαινεις και σου κανουν τεμεναδες.Για να ξεκαθαρισουμε καποια βασικα πραγματάκια.Δωστε ΚΠγ,δώστε City and Guilds,οι οργανισμοι και φορεις πιστοποιησης δεν χαθηκαν.Μονο ετσι μπορει καποιος να καταλαβει πως το παραμυθακι που πουλαει τοσα χρονια ΔΕΝ πουλαει γιατι οι εξελιξεις τρέχουν.Και δεν απευθυνομαι ΜΟΝΟ στην HAU αλλα στους πάντες.Γιατι στους καιρους της κρισης όλοι θέλουμε να εχουμε τις υπηρεσίες που πληρώνουμε.

Καποιοι εριχναν λάσπη στο ΚΠγ.Αυτη τη στιγμη ομως το ΚΠγ ζει και βασιλεύει.Αν σας ενδιαφερει εστω κατι μεχρι Γ1 θα σας προτεινω με ολη μου τη καρδια ΚΠγ είτε Cambridge.Μπορει να πληρωνεις μονο 80 ευρω στο ΚΠγ αλλα τουλαχιστον ξερεις τι περιμενεις.Και δεν ειναι τοσο τραγικα οσο τα παρουσιαζουν.;)

Οσο για το Μισιγκαν και τα αποτελεσματα να βγουν ΔΕΝ θα ειναι αμεσα διαθεσιμα σε σας αλλα στα φροντιστηρια σας.Και αν ο φροντιστηριουχος σας λειπει...καλα κρασια...
Σημ.Οι εξεταστικες υπηρεσιες της HAU βραβευτηκαν! https://www.hau.gr/?i=examinations.el.news&itemCode=iso :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexaras9

Νεοφερμένος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
αραγε παιζει να φιλοτιμηθουν να τα βγαλουν λιγο νωριτερα ? πηρε κανεις σημερα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
εγω μολις πηρα τηλεφωνο την ελληνοαμερικανικη και μου ειπαν οτι τα αποτελεσματα του ecpe θα εχουν βγει μεχρι το τελος της αλλης εβδομαδας!:mad:-.-" δηλαδη ποσο ακομα θα περιμενουμε?! μας δουλευουν τελειως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rabo97

Νεοφερμένος

Ο Rabo97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Ωραιόκαστρο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Ε λοιπόν Ξέρετε κάτι? Βαρέθηκα να περιμενω για τα αποτελέσματα του ecpe! Κλέινω το ORFEAS και αφηνω ανοικτο μονο το forum. ΟΟΟΟΟΟΟΟΟταν βγουνε θα το μαθω. Δεν γινεται άλλο, μου έχει ανέβει το αιμα στο κεφάλι! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

des15

Νεοφερμένος

Η des15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Ε λοιπόν Ξέρετε κάτι? Βαρέθηκα να περιμενω για τα αποτελέσματα του ecpe! Κλέινω το ORFEAS και αφηνω ανοικτο μονο το forum. ΟΟΟΟΟΟΟΟΟταν βγουνε θα το μαθω. Δεν γινεται άλλο, μου έχει ανέβει το αιμα στο κεφάλι! :)

και εγώ μαζί σουουουουουουου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domigr

Νεοφερμένος

Ο domigr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ραφήνα (Αττική). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
για το ecce μαθαμε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spurakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο spurakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 325 μηνύματα.
τελος ιουλιου με αρχες αυγουστου λενε...ενα μεγαλο μπραβο στην ελληνοαμερικανικη ενωση επειδη πανω απ'ολα σκεφτεται τα παιδια που εδωσαν εξετασεις και δεν εχουν ΚΑΘΟΛΟΥ αγχος.τι να πω?αισχοσ.αν και δεν εδωσα,εγω διαμαρτυρομαι :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Και αμα βγουν και ψαχνετε το φροντιστηριο για να μαθετε να δειτε μετα πως θα αισθανεστε.Καλη υπομονη παιδια και μακαρι να ναι για ολους θετικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emily00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η emily00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
χαχα μπράβο spurako,ο καθένας ότι μπορεί κάνει :P πάντως αυτό με τα ΕΛΤΑ που λένε,πού κολλάει; Πχ εμένα τα αποτελέσματα του Νοεμβρίου ακόμα δεν μου έχουν έρθει,τι πάει να πει αυτό,πώς δεν θα τα μάθω ποτέ; Ψάχνουν δικαιολογίες μου φαίνεται επειδή κοπροσκυλιάζουν εκει πέρα! :@
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Voula~5

Νεοφερμένος

Η Voula~5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Στο facebook έλεγε από την άλλη εβδομάδα το ecpe...:mad:...πφφφφ....Τώρα τελευταία μου φαίνεται ότι δεν πάω καλά....:worry:....βλέπω στον ύπνο μου ότι βγαίνουν τα αποτελέσματα....Και σήμερα που έφευγα από το εξοχικό και κατέβαινα τη σκάλα να μπω στο αμάξι, σκεφτόμουνα μόλις πάω σπίτι να μπω ίντερνετ να δω αν έχουν βγει και αφαιρέθηκα τόσο που έκανα τσουλήθρα στη σκάλα....πάει το χέρι μου....:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,259 μηνύματα.
Εγώ πάντως δεν έχω τόσο άγχος τώρα πια.Ξενέρωσα τόσες φορές που κάναμε υποθέσεις για το πότε θα βγουν και δεν έβγαιναν ποτέ.Παραιτούμαι!Ας έρθουν τα αποτελέσματα από μόνα τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Ούτε εγώ έχω άγχος.

Ίσα-ίσα, παρατείνεται ο χρόνος που θα είμαι ζωντανός:lol:
______________________________________________
Πέρα απ' την πλάκα, το έχουν κάνει το θέμα........ Και ρίχνουν το φταίξιμο στα ΕΛ.ΤΑ. Φτου τους-.-'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giourouki

Νεοφερμένος

Ο giourouki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
παιδια έμαθα απο το φροντηστηριο μου ότι τα αποτελέσματα θα βγουν δευτέρα οριστικά.

η εεληνοαμερικανικη λέει την ερχόμενη εβδομάδα, αλλα την δευτερα θα έχουν αποσταλει όλα τα αποτελέσματα στα φροντηστήρια.υπομονή λοιπόν.εγω προσωπικά ξέρω ότι δεν εχω πάει καλά οποτε καλυτερα να αργήσουν και άλλο μπας και κανουμε κανα μπανακι απερισπαστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

des15

Νεοφερμένος

Η des15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
παιδια έμαθα απο το φροντηστηριο μου ότι τα αποτελέσματα θα βγουν δευτέρα οριστικά.

η εεληνοαμερικανικη λέει την ερχόμενη εβδομάδα, αλλα την δευτερα θα έχουν αποσταλει όλα τα αποτελέσματα στα φροντηστήρια.υπομονή λοιπόν.εγω προσωπικά ξέρω ότι δεν εχω πάει καλά οποτε καλυτερα να αργήσουν και άλλο μπας και κανουμε κανα μπανακι απερισπαστα.


η πληροφορησή σου είναι σίγουρη;;;;;;για να βάλουμε ένα τέλος σε αυτή την αναμονή:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giourouki

Νεοφερμένος

Ο giourouki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
μου ειπανε οριστικα απο φροντηστηριο.αλλα εγω εχω επιφυλάξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Αν δεν το ακουσετε απο το στομα της ΗΑU μην πιστευετε τιποτα παιδια.Και τα φροντιστηρια απο την ΗΑU ενημερωνονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top