Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Mάιος 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

emily00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η emily00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Δεν μετράει; Κρίμα! xD Εγώ την έγραψα crine!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Ποια πλεονεκτηματα κ μειονεκτηματα ανεφερες??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Εγώ έγραψα για τα πολλά crimes που έχει σήμερα και για το νέφος ως μειονεκτήματα και στον αντίποδα είπα για το internet και τα εμβόλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emily00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η emily00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Εγώ έγραψα ότι παλιά δεν είχαν πολλές επιλογές όσον αφορά την εκπαίδευση, ενώ τώρα μπορούν να κάνουν μεταπτυχιακά κτλ. Ότι παλιά δεν είχαν ιντερνετ ενώ τώρα έχουν και διευρύνουν τους ορίζοντές τους (:P) και ότι παλιά δεν ζητούσαν πολλά όσον αφορά παιχνίδια κτλ, ενώ σήμερα υπάρχει καταναλωτισμός και αγοράζουν συνέχεια, το μόνο που τους νοιάζει είναι η εμφάνιση και τέτοια..Αυτά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
μια γνωστη μου παντως απ'οτι εμαθα εγραψε για το χασμα γενεων μεσα στα 50 χρονια που εχουν περασει....
δεν ξερω αν πιανεται και αυτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
μια γνωστη μου παντως απ'οτι εμαθα εγραψε για το χασμα γενεων μεσα στα 50 χρονια που εχουν περασει....
δεν ξερω αν πιανεται και αυτο...
Χάσμα γενεών θα ήταν αν υπήρχε θέμα με γονείς και παιδιά. Λίγο off-topic, ήταν η γνωστή σου:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
γι'αυτο εγω εγραψα για τις διακοπες..... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Παιδια εγω το χαζο δεν μου ερχοταν τιποτα και εγραψα για nuclear power. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Παιδια εγω το χαζο δεν μου ερχοταν τιποτα και εγραψα για nuclear power. :P

Στα θετικά η τα αρνητικά; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Στα θετικά η τα αρνητικά; :P

Αρνητικα.Καταστροφες, οπλα και τετοια. :redface:
Ε ειπα και ενα fast pace of life στο τελος και τελειωσα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emily00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η emily00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Οποτε εγώ έγραψα πολύ διαφορετικά πράγματα.. Λέτε να είμαι οφ τοπικ; :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggeliki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η aggeliki! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Σε γενικές γραμμες πώς σας φάνηκε το καθε part ξεχωριστά; θα δώσω τον Νοεμβριο αλλα θελω να ακουσω αποψεις για τα προσφατα θεματα (ΕCPE πάντα):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Οποτε εγώ έγραψα πολύ διαφορετικά πράγματα.. Λέτε να είμαι οφ τοπικ; :S

Πιστεύω πως όλα αυτά που είπαμε είναι σωστά, ρωτούσε ουσιαστικά τα θετικά και αρνητικά του σήμερα σε σχέση με 50 χρόνια πριν, άρα... Για το χάσμα γενεών δεν είμαι όμως και τόσο σίγουρος....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giotis1985

Νεοφερμένος

Ο PANAGIOTIS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Εγώ πάντως στη γραμματική πρώτη φορά είδαι να μπαίνει τρίτο είδος υποθετικού χωρίς να έχει had I had.Θυμάμαι ένα που έλεγε had I...having known, were to know.Και ένα άλλο που έλεγε...next year after graduation...will be+ing, has to..
Ένα άλλο που έδινε τια μέρη colorado, New York... Florida και είχε by means of, in terms of, by means of

Vocabulary το τελευταίο...Envasive influence of advertisement, precarious chemicals έχω έβαλα irate.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,269 μηνύματα.
Σε γενικές γραμμες πώς σας φάνηκε το καθε part ξεχωριστά; θα δώσω τον Νοεμβριο αλλα θελω να ακουσω αποψεις για τα προσφατα θεματα (ΕCPE πάντα):)

Το λεξιλόγιο είναι λίγο πιο εύκολο απ' αυτά που παρουσιάζουν τα test..
Τα υπόλοιπα parts μου φάνηκαν πάνω κάτω το ίδιο δύσκολα με τα βιβλία που έκανα.


Υ.Γ δε βαρεθήκατε να μιλάτε για απαντήσεις? :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giotis1985

Νεοφερμένος

Ο PANAGIOTIS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Δε βαρέθηκα να μιλάω για απαντήσεις...Δεν καταλαβαίνω γιατί στην εποχή του διαδυκτίου υπάρχει τέτοια ομέρτα για αυτό το θέμα.Αν δε βγουν στην επιφάνεια τα θέματα που μπαίνουν τα βιβλία από μόνα τους δε βοηθάνε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

efounia

Νεοφερμένος

Η efounia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Εγώ πάντως στη γραμματική πρώτη φορά είδαι να μπαίνει τρίτο είδος υποθετικού χωρίς να έχει had I had.Θυμάμαι ένα που έλεγε had I...having known, were to know.Και ένα άλλο που έλεγε...next year after graduation...will be+ing, has to..
Ένα άλλο που έδινε τια μέρη colorado, New York... Florida και είχε by means of, in terms of, by means of

Vocabulary το τελευταίο...Envasive influence of advertisement, precarious chemicals έχω έβαλα irate.
Θυμάμαι να εβαλα had σε κάποιο στη γραμματική, και το by means of νομιζω. Κάπου επισης το Moreover για το οποιο ομως δεν ημουν καθολου σίγουρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
εγω εγραψα ως πλεονεκτηματα την εκπαιδευση, την εξελιξη της τεχνολογιας και την διασκεδαση και ως αρνητικα τη εγκληματικοτητα και την απομονωση των ανθρωπων... δεν εχω βγει εκτος θεματος ετσι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Θυμάμαι να εβαλα had σε κάποιο στη γραμματική, και το by means of νομιζω. Κάπου επισης το Moreover για το οποιο ομως δεν ημουν καθολου σίγουρη.

We can't paint this room on time, let alone the whole house.

?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emily00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η emily00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
We can't paint this room on time, let alone the whole house.

?

oh yeah,αυτό έβαλα κι εγώ και είμαι 10000% σίγουρη γιατί το είχα ξανακάνει ως εξής: I can't afford a vacation,let alone a luxury one. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top