Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Mάιος 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
εμενα παλι αυτο με το τσαι μου φανηκε ευκολο... :hmm::hmm:
Μη σκέφτεστε τώρα αν περάσατε ή όχι , απολαύστε τη σίγουρη απαλλαγή σας απ τα αγγλικά μέχρι τον Ιούλιο.

εχουμε και τα προφορικα :whistle::whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,261 μηνύματα.
εχουμε και τα προφορικα :whistle::whistle::whistle:

Σωστά , κάποιοι δίνετε πιο μετά !
Αλλά και πάλι , το λιγότερο είναι τα προφορικά
Πέρασε το βαρύ φορτίο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roulagara

Νεοφερμένος

Η roulagara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Βρε παιδια αυτοι που ειχατε το forum f η γραμματικη πως σας φανηκε ?Διαβασα παρα πολυ καλα γραμματικη και συνηθως επιανα 30+.Σημερα ειχε οτι ναναι πιστευω καμια σχεση με αυτα τα τεστ που εκανα και δεν μιλαω για 10 ερωτησεις που μπορει ναταν ευκολες σε γενικες γραμμες αναφερομαι δε ξερω μεγαλη απογοητευση :( στη γραμματικη...............Να δουμε εαν εχω τυχη..........καλη επιτυχια σε ολους!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Form D. Δίναμε πρωί-πρωί με την τσίμπλα στο μάτι:P

writing---->Πολύ εύκολο. Ήταν το outline που ονειρεύτηκα:P Μάλλον P-HP
Listening-->Αμααααααν, από αλλού το περίμενα και από αλλού μου ήρθε:( Δεν τα πήγα καθόλου καλά:( Περιμένω BF-LP.
GCVR---->Περίμενα τη γραμματική ως το ευκολότερο section, άλλα το vocabulary ήταν υπερβολικά απλό. LP, πιστεύω.

Γενικά, δεν μπορώ να πω ότι ήταν η καλύτερή μου μέρα, αφού περίμενα πολύ πιο εύκολα θέματα. Δεν τα πήγα τόσο καλά, όσο περίμενα:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efounia

Νεοφερμένος

Η efounia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Θυμάται κανείς καποια απάντηση; Κάτι συγκεκριμένο που να μην είναι σιγουρος γι'αυτό; Στο τελευταίο part στο reading ας πουμε που τα εβαλα αναγκαστικά στην τύχη, θυμάμαι να έβαλα στα 2 τελευταία d kai d.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

derailed

Νεοφερμένος

Ο derailed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
εγω εδωσα σημερα form b και ειχα θεματα εκθεσης τη ζωη τωρα και τη ζωη πριν 50 χρονια,και το αλλο με τις διακοπες...Εφραψα φυσικα το πρωτο.Στην εκθεση πιεσα τον εαυτο μου να τελειωσω στην ωρα και τα καταφερα,ενω πιστευω οτι εχει ολα τα απαραιτητα για να περασει.οπως και το speaking που εδωσα την προηγουμενη βδομαδα...Στο gcvr το grammar ηταν βατο και δεν εχω κανει πολλα λαθη αλλα εχασα πολυ χρονο,το κλοουζ ηταν με το τσαι..και μου φανηκε κανονικο,το βοκ ηταν ευκολο και σχεση με αυτα που ειχα κανει και το ριντινγκ κανονικο προς δυσκολο αλλα δεν προλαβα να κανω τα 2 τελευταια παρτ....τα εβαλα σχεδον στην τυχη..ελπιζω να μην μου στοιχισει..γιατι εχω παει καλα στα υπολοιπα.στο listening ειμαι οριακα γιατι συνεχεια αποσπωταν η προσοχη μου...γενικα εχω απογοητευτει αφου οι δυνατοτητες μου ηταν για παραπανω...θυμαται κανεις τα 3 σεγκμεντς?το ενα ηταν με τον κηπο,το αλλο με το νερο και την παροχη,το αλλο?
να ρωτησω και κτ αλλο?ξερετε αν αναρτωνται τα θεματα καπου στο ιντερνετ τωρα,ή και οι απαντησεις ωστε να εχω ξεκαθαρη εικονα για το τι εκανα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roulagara

Νεοφερμένος

Η roulagara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Ναι, το προτελευταίο ήταν D και το τελευταίο B.

Όχι, δεν αναρτώνται πουθενά τα θέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
το τριτο στο ακουστικο ηταν με τους αεροπορους
(σε μενα τουλαχιστον)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stuart2945

Νεοφερμένος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αγία Βαρβάρα (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Και εγώ το Form F έγραψα σήμερα στο κέντρο εκδηλώσεων ''Οδός Κασσάνδρας''.
Το writing ήταν πολύ εύκολο, φυσικά και έγραψα το δεύτερο με την παιδική ηλικία. Συνήθως η έκθεση μου παίρνει περίπου 45 λεπτά, αλλά αύτη ήταν πάρα πολύ εύκολη και μου πήρε μόνο 22 λεπτά.. Ρεκόρ ... έτσι!?!?!? :clapup:
Το listening ήταν μέτριο. Το part 1 ήταν δύσκολο και γιατί ήταν πιο μεγάλοι οι διάλογοι από ότι στα Practice Tests αλλά και γιατί δεν ακουγόταν καλα μέσα στην αίθουσα. Το part 2 ήταν ΟΚ, εύκολο προς μέτριο, και το part 3 μέτριο.
Στο GCVR είμαι πολύ μπερδεμένος, ενώ στο φροντιστήριο τα πηγαίνω πολύ καλά αυτό με παίδεψε. Το grammar ήταν μέτριο προς εύκολο, το cloze είχα και εγώ αυτό με το τσαγάκι το οποίο μου φάνηκε μέτριο και δυστυχώς μου πήρε πιο πολύ ώρα από ότι περίμενα. Το vocabulary ήταν μέτριο προς δύσκολο και μου πήρε και αυτό αρκετό χρόνο:worry: . Στα readings πάντα τα πήγαινα αρκετά καλά (περίπου 15-17/20). Είχα και εγώ αυτό με τις βδέλλες, αυτό με τις ζωγραφιές στους βράχους, αυτό με τα γονίδια και άλλο ένα που ούτε καν θυμάμαι τι ήταν γιατί διάβασα μόνο την πρώτη παράγραφο. Είχα μόνο 20' (στο τέλος) έκανα το πρώτο και το τρίτο σχεδόν κανονικά.. και μετά το είχα μόνο 10 λεπτά για άλλα δύο. Έκανα πολύ βιαστικά το τέταρτο και μετά στην τύχη το δεύτερο... ΤΡΟΜΕΡΗ ΠΙΕΣΗ...
Τώρα μένει μόνο το speaking (29 Μαϊου) :clapup:.
Μακάρι να το πήρα και φυσικά να το πήραμε όσοι δώσαμε τις εξετάσεις. Καλή επιτυχία σε όλους!!!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

derailed

Νεοφερμένος

Ο derailed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
ποιος εφτιαξε τελικα το πρωτο αεροπλανο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Ο Pearce, Poarse (Κάπως 'έτσι:P), νομίζω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
σ'αυτο εγω εβαλα τον πιρς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emily00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η emily00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Εγώ έβαλα αυτόν που ανέφερε στις πρώτες 2 ερωτήσεις..Λάθος είναι; :$
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efounia

Νεοφερμένος

Η efounia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
ναι,ναι!κι εγω αυτο εβαλα! Ωραία! Τί άλλο; Το πρόβλημα ήταν ότι δεν ήταν γνωστό ότι εφτιαξε αεροπλανο και το εμαθαν μετά απο χρόνια;κατι τετοιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emily00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η emily00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Για τον πιρς δεν μιλούσαν στην αρχή οι ερωτήσεις! Οκ αυτό έβαλα! Πάντως μου έκανε εντύπωση γιατί συνήθως στο part 3 δεν τα πήγαινα ποτέ καλά, ενώ τώρα τα άκουσα σχεδόν όλα! Ελπίζω να το περάσω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

derailed

Νεοφερμένος

Ο derailed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
επρεπε να αναρτουν καπου τα θεματα μετα το τελος των εξετασεων....γιατι να μην το κανουν?στα φροντιστηρια μας λετε να μπορουν να τα εχουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marinap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
έδινα και εγώ form f...η γραμματικη μου φάνηκε εύκολη και το λεξιλόγιο...το cloze βατό, αυτό με το τσάι είχα και απο τα κείμενα με προβλημάτισε το 4ο....όσον αφορά το listening έχω κακό παρελθόν γιατι είχα κοπεί το Νοέμβριο αλλα πιο εύκολο μου φάνηκε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,261 μηνύματα.
επρεπε να αναρτουν καπου τα θεματα μετα το τελος των εξετασεων....γιατι να μην το κανουν?στα φροντιστηρια μας λετε να μπορουν να τα εχουν?

Μπα , τα κρύβουν καλά τα θέματα.
Δεν έχω δει ποτέ θέματα Michigan να διαρρέουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marinap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
δεν θυμάμαι καθόλου τα segments από το listening...δεν μπορούμε να βρούμε έστω κάπου τα θέματα?δεν θέλω τις απαντήσεις απλά να δω τις ερωτήσεις.Μήπως ξέρετε? :-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
επρεπε να αναρτουν καπου τα θεματα μετα το τελος των εξετασεων....γιατι να μην το κανουν?στα φροντιστηρια μας λετε να μπορουν να τα εχουν?
Οι σωστές απαντήσεις και τα θέματα, δε δημοσιοποιούνται ποτέ. Παρά μόνο τη στιγμή της εξέτασης. Στα πιστοποιητικά των υπόλοιπων πανεπιστημίων, τα δημοσιοποιούν όλα, όμως:hmm::hmm::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top