Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Mάιος 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

emily00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η emily00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Με τα γονίδια μου φάνηκε λίγο δύσκολο..Η απογραφή νομίζω έλεγε ότι παλιά πχ βοηθούσε για να δουν ποιοι θα πάνε στρατό κτλ..Μετά έλεγε για έναν βασιλιά νομίζω που η απογραφή τον βοήθησε για να μαζεύει περισσότερους φόρους (?!) κάτι τέτοιο..Δεν θυμάμαι άλλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zoepst

Νεοφερμένος

Η zoepst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Παιδιά εγώ έδινα χθες ecce form b ... και στο vgr δεν μου έμεινε αρκετός χρόνος για το reading, το οποιο έκανα πολύ βιαστικά και ειδικά στο τελευταίο κείμενο τα μισά ήταν στην τύχη!! :/ στο νοκ- gram πήγα καλά όμως!! λέτε να μου στοιχίσει?? k να πάρω fail? έχω στενοχωρηθεί πολύ, γιατί τα ήξερα και δεν μου έφτασε ο χρόνος! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
μπορει η τυχη να σε βοηθησει ;)

ρε παιδια...
δεν θυμαμαι τιποτα σχετικα με απογραφη... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Ουτε εγω θυμαμαι κατι για την απογραφη.:S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
και το καλο ειναι οτι δνε θυμαμαι και το αλλο που μου λειπει :P

ρε αρτεμακιμ, μηπως θυμασαι εσυ?
γιατι οι αλλοι θα μας βγαλουν τρελους :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emily00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η emily00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
E μπορεί εσάς να μην σας την έβαλαν,να έβαλαν ένα άλλο,και αυτή να ήταν η αλλαγή..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Λοιπον.Eχουμε και λεμε.
Γονιδια.
Οι σκουληκαντερες.
Τα φυτα στην θαλασσα και το carbon.
Kαι ποιο αλλο?

edit: και οι ζωγραφιες με τα ζωα

Voila mes amies.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
βδελλες γονιδια ζωγραφιες και φυτα στη θαλασσα
αυτα ειχα εγω παντως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zoepst

Νεοφερμένος

Η zoepst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
παιδιά έδωσε κανείς προφορικά ecce να μας πεί τι ρώτησαν ?? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris_Kon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Chris_Kon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σπάρτη (Λακωνία). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
παιδιά έδωσε κανείς προφορικά ecce να μας πεί τι ρώτησαν ?? :)

'Οντως παιδιά..! Πότε δίνεις? Εγώ 28 Μαΐου! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zoepst

Νεοφερμένος

Η zoepst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
εγω 21 Μαίου !!! :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Α εμείς δεν είχαμε φυτά στην θάλασσα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αργύρης96

Νεοφερμένος

Ο Αργύρης96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
έδωσα εγώ προφορικά ecce σήμερα!

με ρώτησε να πω κάποια πράγματα για τον εαυτό μου, πού μενω, και μετά μου έδωσε ενα φιλάδιο με κάτι παραστάσεις για ταλεντ show, και έπρεπε να διαλέξουμε ένα από δύο τρόπους ,που μας έδωσε, για το πως να το ογανώσουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicol

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νικόλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
βδελλες γονιδια ζωγραφιες και φυτα στη θαλασσα
αυτα ειχα εγω παντως
και εγω τα ιδια ειχα...στο form G
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efounia

Νεοφερμένος

Η efounia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Παιδιά μόλις γύρισα! Τί πίεση χρόνου ήταν αυτή;; Στο τελευταίο Part στο reading τα έκανα στην τύχη. Ενώ πάντα μου έμενε χρόνος τώρα....με το ζόρι! Μάλλον φταίει που έχανα πολύ χρόνο στο να μαυρίζω τα κουτάκια πολύ καλά.
Anyway, form H είχα, περίπου τα ίδια κείμενα με εσάς αλλά έκθεση το ένα για τα διαβατήρια και τον έλεγχο στην ευρωπαϊκή ένωση νομίζω και το άλλο που ήταν τέλειο, για την παιδική ηλικία,αν θεωρώ ότι είναι η καλυτερη περίοδος της ζωής μας και τέτοια...
Πάντως σε γενικέσ γραμμές, νομίζω η γραμματική ήταν αρκετά δυσκολότερη απότι περιμενα, το cloze πανεύκολο-με το τσάι κι εγώ-,το λεξιλογιο ετσι κι ετσι και το ίδιο και το reading. Ο χρόνος με ζορισε πολυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicol

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νικόλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Παιδιά μόλις γύρισα! Τί πίεση χρόνου ήταν αυτή;; Στο τελευταίο Part στο reading τα έκανα στην τύχη. Ενώ πάντα μου έμενε χρόνος τώρα....με το ζόρι! Μάλλον φταίει που έχανα πολύ χρόνο στο να μαυρίζω τα κουτάκια πολύ καλά.
Anyway, form H είχα, περίπου τα ίδια κείμενα με εσάς αλλά έκθεση το ένα για τα διαβατήρια και τον έλεγχο στην ευρωπαϊκή ένωση νομίζω και το άλλο που ήταν τέλειο, για την παιδική ηλικία,αν θεωρώ ότι είναι η καλυτερη περίοδος της ζωής μας και τέτοια...
Πάντως σε γενικέσ γραμμές, νομίζω η γραμματική ήταν αρκετά δυσκολότερη απότι περιμενα, το cloze πανεύκολο-με το τσάι κι εγώ-,το λεξιλογιο ετσι κι ετσι και το ίδιο και το reading. Ο χρόνος με ζορισε πολυ.
ακριβως τα ιδια μου επεσαν..εγω παλι βρηκα ευκολο το gcvr..ειχα τελειωσει 20 λεπτα πριν..το ακουστικο ηταν μετριο και η εκθεση μετρια προς ευκολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roulagara

Νεοφερμένος

Η roulagara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
forum f ήμουν γραμματική δύσκολη ,λεξιλογιο ευκολο ,cloze μετριο reading μετριο αλλα listening αστα να πανε εβαλα και στην τυχη αρκετα θα δειξει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Εμένα δε μου βγαίνει να πω "εύκολο λεξιλόγιο" σαν ιεροσυλία ή κάτι τέτοιο μου φαίνεται :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,262 μηνύματα.
Λοιπόν , να 'μαι κι εγώ πίσω απ τα γραπτά του ECPE !
Είχα το form f.Καταρχάς η chief examiner εκεί ήταν λίγο παρακμιακή γιατί μιλούσε μέσα απ τα δόντια της ! :P
Πάμε στην εξέταση τώρα !
Το writing μου φάνηκε πολύ εύκολο , κι εγώ αυτό με την Ευρωπαική ένωση και την παιδική ηλικία είχα και διάλεξα το δεύτερο.
Στο listening στην αρχή πήγαινα καλά και μετά πήγα να κάνω μια διόρθωση κι είχε πάει ήδη η κασέτα στην επόμενη ερώτηση κι εκεί πήγα να το χάσω το μπαλάκι.
Πληροφοριακά μπέρδεψα 2 φορές τα κυκλάκια στο answer sheet.
Όσο για το GCVR : γραμματική normal , cloze παλευόταν , vocabulary αρκετά βατό για κάποιον που είχε διαβάσει και reading έτσι κι έτσι.
Αυτά !
Μη σκέφτεστε τώρα αν περάσατε ή όχι , απολαύστε τη σίγουρη απαλλαγή σας απ τα αγγλικά μέχρι τον Ιούλιο.
Καλά αποτελέσματα σε όλους ! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emily00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η emily00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Εγώ πάλι δεν μπορώ να θυμηθώ πώς τα πήγα στο τσαι..Απ'την μέση και κάτω τα έκανα πολυ γρήγορα που πάει να πει ότι ήταν εύκολα,απ'τη μέση και πάνω μου πηρε περισσότερη ώρα αλλά και πάλι,δεν θυμάμαι πως τα πήγα.. :@
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top