Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Mάιος 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

efounia

Νεοφερμένος

Η efounia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Παιδιά τελικά διαλείμματα κάνουν ή όλα μαζί τα γράφουμε αύριο;
Γιατί στο χαρτί των εξετάσεων γράφει από τις 1 μέχρι τις 6 οτι γράφουμε αλλά δεν βγαίνουν οι ώρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.

elena_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Παιδιά τελικά διαλείμματα κάνουν ή όλα μαζί τα γράφουμε αύριο;
Γιατί στο χαρτί των εξετάσεων γράφει από τις 1 μέχρι τις 6 οτι γράφουμε αλλά δεν βγαίνουν οι ώρες.
εμενα στο χαρτι δεν μου λεει τι ωρα τελειωνω:S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Καλα αποτελεσματα τωρα παιδια!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olgakal

Νεοφερμένος

Η Ολγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
και εμενα απο 1:30 μεχρι 6 λεει αλλα λογικα δεν θα ναι τοσο......διαλειμματα νομιζω δεν κανουμε.....αντε καλη μας επιτυχιααα!!!!!!!!!!:) :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Δε θα έχουμε χρόνο να μεταφέρουμε τις απαντήσεις μας στο listening σωστά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efounia

Νεοφερμένος

Η efounia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Kαλή επιτυχία σε όλους, μακαρι να προλαβαίναμε να μάθουμε τίποτα απο όσους δίνουν το πρωί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emily00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η emily00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Kαλή επιτυχία σε όλους, μακαρι να προλαβαίναμε να μάθουμε τίποτα απο όσους δίνουν το πρωί!

Εγώ δίνω στις 9 αλλά δεν νομίζω να μπορέσω να σε βοηθήσω γιατί υπάρχουν διαφορετικά forms..Καλή επιτυχία μας αύριο!! Και όσο γίνεται χωρίς άγχος,δείτε καμιά eurovision να ξεχαστείτε :lol: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,277 μηνύματα.
Εγώ έχω αρχίσει να αγχώνομαι από τώρα :/:
Να ρωτήσω , πού γράφει ότι οι εξετάσεις τελειώνουν 6?Εμένα μου γράφει ότι ξεκινάνε 1.30 μόνο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Μεχρι 16.30 αντε βαρια 17.00 θα εχετε τελειωσει.Με τιποτα δεν θα τελειωσετε στις 18.00 εκτος και αν πεσετε ΣΤΗΝ περιπτωση!:P
Καλη επιτυχια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billgian

Νεοφερμένος

Ο billgian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Άργος (Αργολίδα). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Μόλις έγραψα! Καλά τα πηγα εχω όμως μια ενσταση στην έκθεση...Το θέμα ελεγε για ενα κλάμπ που θα χτιζόταν στο κεντρο της πολης και να πουμε αν ειμαστε εναντίον η όχι με αυτή την ιδέα καθως κανει θόρυβο ενοχλώντας τους κατοίκους.Εγώ συγκεκριμένα εγραψα οτι ναι αυτή ειναι καλη ιδέα, εαν όμως το κεντρο χτιστει σε απομακρυσμενη περιοχη για να μην ενοχλει κανεναν.Εάν ομως η εταιρεια δεν συμφωνησει με αυτη την ιδεα δεν θα πρεπει να γινει...κτλ Άυτο που θέλω να σας ρωτησω ειναι αν πιστεύετε πως βγήκα εκτος θέματος καθώς δεν με ρωτουσε να γραψω δικια μου προταση αλλα ποια υποστηριζω απο αυτες τις δύο....λοιπον τι νομιζετε? την εκανα την χαζομαρα μου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και Διδακτορικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
κανεις αλλος που εχει δωσει προφορικα για ecpe??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drigon

Νεοφερμένος

Ο drigon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Μεχρι 16.30 αντε βαρια 17.00 θα εχετε τελειωσει.Με τιποτα δεν θα τελειωσετε στις 18.00 εκτος και αν πεσετε ΣΤΗΝ περιπτωση!:P
Καλη επιτυχια!
Έχω υπεραγχωθεί με το χρόνο της έκθεσης (μόνο 30 min για 250 λέξεις). :worry: Έχετε καμια ιδέα πώς να αποβάλω το άγχος μου; Το GCVR το καταφέρνω με χίλια ζόρια, το listening νομίζω άνετα και το reading με ένα Lp είμαι καλά. Γράφω αύριο 13:30 και δεν αντέχω το άγχος. (Οι γονείς μου θα με σκοτώσουν αν δεν το πάρω.) :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

_Silence_

Διάσημο μέλος

Η _Silence_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,382 μηνύματα.
κανεις αλλος που εχει δωσει προφορικα για ecpe??

Λοιπόν έδωσα εγώ σήμερα !!!

  • Να διαλέξουμε sponsors για έναν ποδοσφαιρικό αγώνα
  • Να διαλέξουμε ενα μέρος που να γίνει μαραθώνιος
  • Να διαλέξουμε ενα μέρος που να γίνει σχολικό πάρτυ
  • Να διαλέξουμε τον καλύτερο καθηγητή ενός σχολείου για να βραβευτεί στην σχολική εφημερίδα
Αυτά έμαθα !
______________________
Εγώ είχα το 2 !Τα πήγα πολύ καλά πιστεύω !Άντε να δούμε τι θα κάνουμε αύριο !!Μακάρι να τα πάμε καλά!!:redface::D
Καλή επιτυχία σε όσους δίνουν !!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris_Kon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Chris_Kon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σπάρτη (Λακωνία). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Εγώ έδωσα το πρωί για ecce! Τα θέματα ήταν αρκετά εύκολα!! :D Τα reading ίσως και τα πιο εύκολα που έχω γράψει και η έκθεση με θέμα ποια πιστεύουμε ότι έχουν τα περισσότερα πλεονεκτήματα τα team sports ή τα individual? Πιστεύω πως έγραψα πολύ καλά! :D Το μυστικό είναι όχι άγχος ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Παιδιά,χαλαρώστε..Το μυστικό για μένα είναι "άγχος όσο χρειάζεται"!Που σημαίνει από τη μία να μην κάνετε σαν τρελοί από το άγχος σας γιατί δε θα σας βγει σε καλό,κι από την άλλη να μην είστε και τελείως αναίσθητοι γιατί το λίγο άγχος πολλές φορές λειτουργεί ως κινητήριος δύναμη σ' αυτές τις περιπτώσεις..Κι ειδικά για ecce και ecpe,όποιος έχει κάνει σωστή προετοιμασία δεν έχει να φοβάται τίποτα...!(και μια συμβουλή για τα προφορικά από μια παλιότερη:P:μην "καπελώνετε τον παρτενέρ σας στην προσπάθειά σας να δείξετε στον εξεταστή τις γνώσεις σας.Εκτός από τις γνώσεις Αγγλικών,υπολογίζουν και τη δυνατότητα διαλόγου και το χώρο που αφήνετε στον άλλο εξεταζόμενο.Αν δεν τον αφήνετε να μιλήσει,το πιθανότερο είναι να εκνευρίσετε τους εξεταστές,κι αυτό δεν το θέλετε!Αρκεί,όποτε είναι η σειρά σας να μιλήσετε,να μην κολλάτε και να εκφράζεστε δείχνοντας άνεση,κι ας κάνετε κάποια λαθάκια.Είναι προτιμότερο απ' το να χρειάζεστε 5 λεπτά για να σκεφτείτε την κάθε λέξη!:))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efi1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Efi1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Εδωσα χθες ecce...Το λεξιλογιο μου φανηκε καλο...τα κειμενα ευκολα....Η γραμματικη ηταν καπως απαιτητική...Το ακουστικο το πρωτο μερος ηταν γελοιο...στο δευτερο τα εβαλα ολα στη τυχη....Η εκθεση ειχε θεμα Oι δημοτικες αρχες θελουν να βαλουν τιμη εισοδου σε μια παραλια ωστε να μαζευτουν λεφτα για να καθαριστουν οι οχθες αφου τις ρυπαινουν οι επισκεπτες....Ηταν επισημο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikmil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Εδωσα χθες ecce...Το λεξιλογιο μου φανηκε καλο...τα κειμενα ευκολα....Η γραμματικη ηταν καπως απαιτητική...Το ακουστικο το πρωτο μερος ηταν γελοιο...στο δευτερο τα εβαλα ολα στη τυχη....Η εκθεση ειχε θεμα Oι δημοτικες αρχες θελουν να βαλουν τιμη εισοδου σε μια παραλια ωστε να μαζευτουν λεφτα για να καθαριστουν οι οχθες αφου τις ρυπαινουν οι επισκεπτες....Ηταν επισημο!!!
χεχ!αυτό έπεσε και σε εμένα.το form B ήταν.εύκολο γενικά αν και όπως είπες στο 2ο παρτ του λιστενινγκ που έλεγε για γραμματόσημα έβαλα και εγώ τα περισσότερα στην τύχη και ο θεός βοηθός!καλά αποτελέσματα σε όλους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mousikorama

Νεοφερμένος

Η mousikorama αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
παιδια καλημερα και γω εδινα χθες...!Στν εκθεση εγω εστιασα στο οτι οι πολιτες δεν πρεπει να πληρωνουν για να χουν προσβαση στην συγκεκριμενη παραλια και μετα το αιτιολογισα ανεφερα κ αυτο με την μολυνση αλλα περισσοτερο απαντησα σε αυτο που ρωταγε!αν ειμαστε της αποψης να πληρωνει καποιος για να μπει στην παραλια αναφερομενη σαφως και στην μολυνση της παραλιας!θα μου το παρουν λαθος?και επισης στο Listening η βάση ποσο ειναι?ευχαριστς εκ των προταιρων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efi1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Efi1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
παιδια καλημερα και γω εδινα χθες...!Στν εκθεση εγω εστιασα στο οτι οι πολιτες δεν πρεπει να πληρωνουν για να χουν προσβαση στην συγκεκριμενη παραλια και μετα το αιτιολογισα ανεφερα κ αυτο με την μολυνση αλλα περισσοτερο απαντησα σε αυτο που ρωταγε!αν ειμαστε της αποψης να πληρωνει καποιος για να μπει στην παραλια αναφερομενη σαφως και στην μολυνση της παραλιας!θα μου το παρουν λαθος?και επισης στο Listening η βάση ποσο ειναι?ευχαριστς εκ των προταιρων

Σωστα επιχειρηματα...εδωσες...
Η βαση για το listening ειναι 32-33/50
:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top