Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Mάιος 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

emily00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η emily00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Έδωσα παιδιά σήμερα για ecpe..Είχα το form d! Listening, αν εξαιρέσω το part 2 που ήταν λίγο δύσκολο,ήταν βατό..Γραμματική μέτρια προς εύκολη θα έλεγα, close μέτριο προς εύκολο κι αυτό, λεξιλόγιο μέτριο και κείμενα μέτρια..Τα 2 πρώτα ήταν εύκολα,τα άλλα δύο δεν μου φάνηκαν και πολύ και έβαλα κάποια στην τύχη,αλλά ίσως είναι επειδή είχα κουραστεί κιόλας :P καλή επιτυχία σε όσους δίνουν σε λίγο ή απόγευμα!

ps. Ξέχασα να πω για την έκθεση,το ένα θέμα ήταν αν η γενιά μας σήμερα είναι καλύτερη ή όχι από αυτή 50 χρόνια πριν και να πούμε τα υπέρ και τα κατά,και το άλλο ήταν αν προτιμάμε να πηγαίνουμε διακοπές στην ίδια τη χώρα μας ή εξωτερικό..Εγώ προσωπικά διάλεξα το πρώτο γιατί στο δεύτερο δεν είχα πολλές ιδέες..Αυτά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efi1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Efi1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Εγω στην εκθεση εγραψα οτι ειναι απαραδεκτο να πληρωνουν οι πολιτες για την εισοδο σε μια τοσο δημοφιλη παραλια...Εγραψα επισης οτι πρεπει οι πολιτες να ενημερωθουν σχετικα με τις συνεπειες πουεχει αυτο που κανουν στο περιββαλον και την υγεια...Επισης εγραψα οτι πρεπει να διοργανωθουν εθελοντικα προγραμματα για τον καθαρισμο της παραλιας....και οτι πρεπει να μπουν καδοι κοντα ....
Φοβαμαι τα νοηματικα λαθη πολυ....Π.χ εγραψα αντι για put καδους εβαλα install....Δε μου ερχοταν το put...

-Αρης-:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
εδωσα και γω πουρνο πουρνο...
form a ειχα...
γενικα ευκολα μου φανηκαν....:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Έδωσα και εγώ το form d!

Γραμματική μέτρια προς εύκολη - Cloze εύκολο θα έλεγα - Vocabulary μέτριο - Readings γελοία!

Στο listening το part 1 + 2 ήταν πανεύκολα και το 3 αρκετά καλό.

Το writing ήταν να γράψουμε:

α) Ποια είναι τα μειονεκτήματα + πλεονεκτήματα της σημερινής ζωής από αυτήν 50 χρόνια πριν

β) Προτιμάτε να ταξιδεύετε εξωτερικό ή στην χώρα σας, γιατί κτλπ.

Έγραψα το πρώτο και περιμένω πιθανώς hp στο writing :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gaga.boy

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
εγω εδωσα σημερα ecce!!!σχετικα καλα πηγα!!δν νομιζω να πηγα τοσο χαλια για να κοπω!εκθεση πηγα πολυ καλα και εβαλα και πολυ καλο λεξιλογιο!!!!στο ακουστικο τελεια!!ηταν ευκολο μπορω να πω!!!το γκραμμαρ ειχε μια δυσκολια οπως και το vocabulary!!!close ευκολο και reading τα 2 που εκανα παν ευκολα!!τα αλλα 2 στη τυχη!!! :P :P :P δν προλαβα γιατι τις απαντησεις δν τις περναγα κατευθειαν......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gaga.boy

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Έδωσα και εγώ το form d!

Γραμματική μέτρια προς εύκολη - Cloze εύκολο θα έλεγα - Vocabulary μέτριο - Readings γελοία!

Στο listening το part 1 + 2 ήταν πανεύκολα και το 3 αρκετά καλό.

Το writing ήταν να γράψουμε:

α) Ποια είναι τα μειονεκτήματα + πλεονεκτήματα της σημερινής ζωής από αυτήν 50 χρόνια πριν

β) Προτιμάτε να ταξιδεύετε εξωτερικό ή στην χώρα σας, γιατί κτλπ.

Έγραψα το πρώτο και περιμένω πιθανώς hp στο writing :D

form c είναι αυτό!και εγω το 1ο εγραψα και πηγα καλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
:hmm:
και το φορμ α και το δ ιδιες εκθεσεις?
αρα που ηταν η διαφορα επι της ουσιας?
οεο?


(εγω εγραψα για τις διακοπες... )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gaga.boy

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Μόλις έγραψα! Καλά τα πηγα εχω όμως μια ενσταση στην έκθεση...Το θέμα ελεγε για ενα κλάμπ που θα χτιζόταν στο κεντρο της πολης και να πουμε αν ειμαστε εναντίον η όχι με αυτή την ιδέα καθως κανει θόρυβο ενοχλώντας τους κατοίκους.Εγώ συγκεκριμένα εγραψα οτι ναι αυτή ειναι καλη ιδέα, εαν όμως το κεντρο χτιστει σε απομακρυσμενη περιοχη για να μην ενοχλει κανεναν.Εάν ομως η εταιρεια δεν συμφωνησει με αυτη την ιδεα δεν θα πρεπει να γινει...κτλ Άυτο που θέλω να σας ρωτησω ειναι αν πιστεύετε πως βγήκα εκτος θέματος καθώς δεν με ρωτουσε να γραψω δικια μου προταση αλλα ποια υποστηριζω απο αυτες τις δύο....λοιπον τι νομιζετε? την εκανα την χαζομαρα μου?

νομιζω οτι την εκανες λιγο.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gaga.boy

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
:hmm:
και το φορμ α και το δ ιδιες εκθεσεις?
αρα που ηταν η διαφορα επι της ουσιας?
οεο?


(εγω εγραψα για τις διακοπες... )


και εγω αυτο με τις διακοπες ειχα αλλα εγραψα το αλλο!!φορμ C einai auto!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.

emily00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η emily00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Α, ήθελα να ρωτήσω..Είπε κάποιο μέλος σε προηγούμενες σελίδες τα θέματα των προφορικών..Είναι μόνο αυτά τα 4 ή έχει κι άλλα; Εγώ δίνω 1 Ιουνίου αλλά δεν νομίζω να είναι τα ίδια αν έχουν ήδη διαρρεύσει.. Και σήμερα έδινε μια φίλη μου προφορικά και της έπεσε αυτό για τον μαραθώνιο..Δεν ξέρω,τί λέτε? :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
λογικα υπαρχουν πολλα και παρομοια θεματα
και οποιο τυχει στον καθενα

παιδια μην τσακωνεστε
ο γκαγκα ειχε το γ
ο ελι το δ
και γω το α
και ολοι τις ιδιες εκθεσεις...

τι το ψαχνουμε?
απλα για να μας μπερδεψουν το εκαναν...

για να δουμε..
για επαληθευση...
εμενα το κλοζε ειχε για τσαι.. εσας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emily00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η emily00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Χαχα..και εγώ το τσαι είχα,και ημουν φορμ ντι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Και εγώ τσαγάκι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
ωραια...
και μετα το τσαγακι του βουνου, διαπιστωσαμε οτι ολοι, ασχετα σε ποια ομαδα μας εβαλαν, ειχαμε τα ιδια θεματα... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Reading είχατε τις βδέλες + τα γονίδια + την απογραφή + δε θυμάμαι το άλλο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emily00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η emily00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Ναι και ένα άλλο που είχε να κάνει με ιστορία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Ναι με το πετροζωγράφισμα.... Μας πιάσαν κότσους :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
ναι αυτα, αλλα δεν θυμαμαι αυτο με την απογραφη...
τι περιπου ελεγε? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Παιδια και γω που ημουν form b τα ιδια ηταν με αυτα.^^

(την απογραφη στα reading δεν την θυμαμαι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top