Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Νοέμβριος-Δεκέμβριος 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
ρε χαρη, επειδη διναμε και μαζι το μαιο, εσενα πως σου φανηκε το ακουστικο? ολοι λεγανε δυσκολο αλλα εμενα μου φανηκε ευκολο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,250 μηνύματα.
Γενικά , δε δυσκολεύτηκα.Το listening ήταν το πιο δυνατό μου part , οπότε βασιζόμουν πολύ σ' αυτό.
Οι διάλογοι στο 2ο παρτ ίσως ήταν πιο τσιμπημένοι.Κάποιοι δεν ακούγονταν καλά ή μιλούσαν πολύ γρήγορα.Μπορεί να ήταν και η ιδέα μου βέβαια απ' την ψυχολογική πίεση της στιγμής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marinap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Γενικά , δε δυσκολεύτηκα.Το listening ήταν το πιο δυνατό μου part , οπότε βασιζόμουν πολύ σ' αυτό.
Οι διάλογοι στο 2ο παρτ ίσως ήταν πιο τσιμπημένοι.Κάποιοι δεν ακούγονταν καλά ή μιλούσαν πολύ γρήγορα.Μπορεί να ήταν και η ιδέα μου βέβαια απ' την ένταση της στιγμής.




Good luck to all of us guys!!! πως είσαστε??? εγώ μπορώ να πω οτι δεν αγχώθηκα αν και γενικά είμαι αγχωδης τύπος...ακούω γνώμες για το listening....λέτε αυτή τη φορά να δυσκολέψουν κάτι άλλο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

free_dom

Δραστήριο μέλος

Η ταξιδιάρα ζωή.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 637 μηνύματα.
ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥΥΥΥΥΥ! μην αγχώνεστε καθόλου! πάτε ήρεμοι και χαλαροί.σαςμιλάω εγώ που πέρσι το έδωσα ενώ πήγαινα με πολύ άγχος και τελικά δε χρειάστηκε αφού το λεξιλόγιο και τα κείμενα ιδιαίτερα ήταν πολύ εύκολα σε σχέση με το φροντιστήριο! ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marinap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥΥΥΥΥΥ! μην αγχώνεστε καθόλου! πάτε ήρεμοι και χαλαροί.σαςμιλάω εγώ που πέρσι το έδωσα ενώ πήγαινα με πολύ άγχος και τελικά δε χρειάστηκε αφού το λεξιλόγιο και τα κείμενα ιδιαίτερα ήταν πολύ εύκολα σε σχέση με το φροντιστήριο! ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!



Εμένα το listening με κάνει να ανησυχώ τα άλλα παλέυονται πιστεύω!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

free_dom

Δραστήριο μέλος

Η ταξιδιάρα ζωή.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 637 μηνύματα.
Εμένα το listening με κάνει να ανησυχώ τα άλλα παλέυονται πιστεύω!!!!:)

Εμένα πέρσι ήταν βατό αλλά να σας το βαλουν σε καλο ηχο γιατι εμείς εκεί αντιμετώπισαμε κάτι προβλήματα.Βέβαια,μερικοί διάλογοι ηταν πολυ γρηγοροι αλλα οχι αρκετα δυσκολοι.Και στο speaking ηταν ολα πολυ ευκολα! Don't worry! όλα θα πάνε καλα:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,250 μηνύματα.
...ακούω γνώμες για το listening....λέτε αυτή τη φορά να δυσκολέψουν κάτι άλλο??
Τί νόημα έχουν οι υποθέσεις ;Σε λίγες ώρες θα το διαπιστώσεις η ίδια. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marinap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Εμένα πέρσι ήταν βατό αλλά να σας το βαλουν σε καλο ηχο γιατι εμείς εκεί αντιμετώπισαμε κάτι προβλήματα.Βέβαια,μερικοί διάλογοι ηταν πολυ γρηγοροι αλλα οχι αρκετα δυσκολοι.Και στο speaking ηταν ολα πολυ ευκολα! Don't worry! όλα θα πάνε καλα:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:





Μακάρι αυτό ελπίζω και εγώ.....;);)

Τί νόημα έχουν οι υποθέσεις ;Σε λίγες ώρες θα το διαπιστώσεις η ίδια. :P




Δίκιο έχεις απλά ήθελα να ακούσω εκτιμίσεις και απο κάποιους που είχαν ξαναδώσει....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kongel96

Νεοφερμένος

Ο kongel96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
μπορει καποιος να μου πει εαν τα θεματα στο gcvr ειναι ευκολά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

free_dom

Δραστήριο μέλος

Η ταξιδιάρα ζωή.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 637 μηνύματα.
μην αγχωνεστε.ευκολα ειναι ολα.περσι εδωσα και εγω και τα περιμενα πιο δυσκολα.καλα θα πας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kongel96

Νεοφερμένος

Ο kongel96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
γενικα τα θεματα του ecpe ειναι ευκολα; αυτα του μαιου 2011 πως ηταν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

free_dom

Δραστήριο μέλος

Η ταξιδιάρα ζωή.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 637 μηνύματα.
για αυτα δεν ξερω.εγω εδινα νοεμβριο του 2010! αλλα ηταν βατά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiota@@@

Νεοφερμένος

Η panagiota@@@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
ηταν κανένας form b???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bezbozny

Νεοφερμένος

Ο Bezbozny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ήμουν form A. Νομίζω ότι δεν έκανα πουθενά λάθος εκτός από 8 ερωτήσεις στο vocabularly που δεν είμαι σίγουρος και πιστεύω ήταν το πιο δύσκολο μέρος. Αλήθεια πόσες σωστές ερωτήσεις πρέπει να πιάσουμε στο vocabularly έστω και για border fail?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,250 μηνύματα.
Αλήθεια πόσες σωστές ερωτήσεις πρέπει να πιάσουμε στο vocabularly έστω και για border fail?
Αν το έπαιρνες ως ξεχωριστό part , ας πούμε πως θα ήθελες 26/40 για LP και λίγο λιγότερο για BF.
Όμως , το GCVR είναι ένα κομμάτι.Αν δεν έχεις πάει καλά στο Vocabulary , το πιθανότερο είναι να σε ενισχύσει κάποιο άλλο παρτ (το Grammar κυρίως).Οπότε , δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι αν δεν έχεις πάει καλά στο V. ;)

Πώς σας φάνηκαν γενικά τα θέματα ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiota@@@

Νεοφερμένος

Η panagiota@@@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
κανενας αλλος ηταν form b?????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΤηλέμαχοςΚ

Νεοφερμένος

Ο ΤηλέμαχοςΚ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Εγώ δίνω ECCE στις 10 Δεκέμβρη 2011 (φέτος) και ECPE του χρόνου Δεκέμβρη πάλι. Ευτυχώς στα MOG περνάω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jim_1995

Νεοφερμένος

Ο jim_1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Ξέρει κανείς πόσο % είναι το borderline fail, ή διαφέρει από εξεταστική σε εξεταστική??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρικαίτη

Νεοφερμένος

Η Μαρικαίτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άργος (Αργολίδα). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Ξέρει κανείς πότε βγαίνουν τα θέματα του ECPE του νοεμβρίου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

free_dom

Δραστήριο μέλος

Η ταξιδιάρα ζωή.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 637 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top