Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Νοέμβριος-Δεκέμβριος 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

karmike

Νεοφερμένος

Ο karmike αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Πήρε κανείς μαθητής φροντιστηρίου στα χέρια του το πτυχίο ECPE;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kwstac

Νεοφερμένος

Ο Kwstac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ιεράπετρα (Λασιθίου). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Καλησπερα σε ολους.. Δινω και εγω τον Νοεμβρη και ειμαι πολυ αγχωμενος.. lower + advance πηρα το edexcel.. Πρωτη φορα παω με το michigan και φοβαμαι γιατι αυτη που μας κανει μας βαζει καθε φορα 1 βιβλιο με grammar/vocabulary/cloze να τα μαθουμε απεξω και μετα τα γραφουμε τεστ.. ομως ειναι τοσα πολλα που μαθαινω τις λεξεις και σε μια μερα δεν θυμαμαι καμια απο αυτες! Γενικα το προγραμμα που μας κανει ειναι παρα πολυ δυσαρεστο και με αυτον τον τροπο δεν θα το περασω ποτε.. Εχετε καποια ιδεα, καποιο βιβλιο που θα με βοηθησει να περασω ευκολοτερα? τα βιβλια που εχω ειναι τα Ecpe Final Tests 1,2,3 , εχω ακομα ενα του Grivas και το Stars And Stripes ecpe. Τι μου προτεινετε? Μεγαλη δυσκολια γενικα εχω στο λεξιλογιο γιατι μαθαινω καιτ και μετα δεν το θυμαμαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isaak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ισαάκ Παπαδόπουλος - Isaak Papadopoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 359 μηνύματα.
θα σου πρότεινα εφόσον δεν νιώθεις έτοιμος, να μην δώσεις!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marinap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Ρε παιδια εγώ τι μπορω να κάνω για περισσότερη εξάσκηση στο listening του ecpe?εκτός απο τεστ?έχω αγχωθεί πολύ...και σε όσα τεστ έχω κάνει έχω πάρει καλά ποσοστά δεν κόβομαι σε κανένα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nafs

Διάσημο μέλος

Η nafs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2,862 μηνύματα.
Ρε παιδια εγώ τι μπορω να κάνω για περισσότερη εξάσκηση στο listening του ecpe?εκτός απο τεστ?έχω αγχωθεί πολύ...και σε όσα τεστ έχω κάνει έχω πάρει καλά ποσοστά δεν κόβομαι σε κανένα...

Αφού τα πας καλά γιατί αγχώνεσε?:confused:
Πάντως για να είσαι πιο σίγουρη μπορείς να δεις αμερικάνικες ταινίες ή σειρές χωρίς υπότιτλους. Τα τεστ όμως είναι σίγουρα καλή εξάσκηση. Δες κι εδώ δεν είναι του michigan αλλά έχει πολλά τεστ σε διάφορους βαθμούς δυσκολίας και η δομή είναι παρόμοια με αυτή του michigan;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marinap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Αφού τα πας καλά γιατί αγχώνεσε?:confused:
Πάντως για να είσαι πιο σίγουρη μπορείς να δεις αμερικάνικες ταινίες ή σειρές χωρίς υπότιτλους. Τα τεστ όμως είναι σίγουρα καλή εξάσκηση. Δες κι εδώ δεν είναι του michigan αλλά έχει πολλά τεστ σε διάφορους βαθμούς δυσκολίας και η δομή είναι παρόμοια με αυτή του michigan;)



α σε ευχαριστω πολυ για το site:)ξερεις τι γινεται και την προηγουμενη φορα πολυ καλα τα πηγαινα αλλα κόπηκα στο listening και τωρα μου εχει μεινει η φοβια για αυτο λεω δεν ξερω τι να κανω για παραπανω εξασκηση:worry:...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuperTink

Νεοφερμένος

Η SuperTink αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Καλησπερα σε ολα τα μελη αλλα και τους επισκεπτες
επειδη συντομα θα δωσω Lower (ecce) εχω καποιες αποριες που αφορουν το speaking

Πρωτα απο ολα θα ηθελα να μαθω αν μπαινουμε μεσα ενας-ενας η δυο μαζι.
Ακομα, θα ηθελα να μαθω απο ποσα parts αποτελειται και τι περιλαμβανει το καθενα καθως και τα ''do'' και ''do not''
Γενικα, οτι μπορειτε να μου πειτε που αφορα το συγκεκριμενο μερος της εξετασης θα με βοηθησει πολυ καθως εχω αρκετο αγχος...

Ευχαριστω, εκ των προτερων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

marinap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marinap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
βρε παιδιά που χαθήκατε όλοι σας??? Κανένας δεν ξαναμπηκε να σχολιάσει κάτι??Ο καιρός πάντως πλησιάζει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
βρε παιδιά που χαθήκατε όλοι σας??? Κανένας δεν ξαναμπηκε να σχολιάσει κάτι??Ο καιρός πάντως πλησιάζει...

'Εχω ήδη αρχίσει countdown..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nafs

Διάσημο μέλος

Η nafs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2,862 μηνύματα.
'Εχω ήδη αρχίσει countdown..:P

Συμφωνώ. Και περιμένω να μάθω πότε δίνω προφορικά:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kongel96

Νεοφερμένος

Ο kongel96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Μπορεί κάποιος να μου πει τα ποσοστά για F,BF,LP,P,HP ΓΙΑ ECPE;
Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,248 μηνύματα.
Μπορεί κάποιος να μου πει τα ποσοστά για F,BF,LP,P,HP ΓΙΑ ECPE;
Ευχαριστώ
0-605 (Fail) ,610-645 (Borderline Fail) , 650-745 (Low Pass) , 750-835 (Pass) και 840-1000 (Honors)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marinap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Συμφωνώ. Και περιμένω να μάθω πότε δίνω προφορικά:/:


Και εγω το προγραμμα περιμενω να δω ποτε δινω τα προφορικα...αν και ο μεγαλος μου φοβος ειναι το listening

Βρε παιδια εδινε κανενας ecpe τον Μαιο?Εγω εδωσα και κοπηκα στο listening.Σε προηγουμενο φορουμ ειχαν πει οτι οντως το ακουστικο ηταν δυσκολο και οτι σε καθε εξεταστικη εναλλάσσονται...ισχύει αυτο??Ας μου δωσει καποιος τα φωτα του.....αυτό το ακουστικο με έχει πεθάνει και το θεμα ειναι οτι σε όλα τα τεστ τα παω καλά...να πω ειναι το άγχος μου δεν ξέρω...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

MARIA P.

Νεοφερμένος

Η MARIA P. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
γεια σας παιδιά. με λένε Μαρία και είμαι καινούρια στην παρέα σας. τον τελευταίο 1 χρόνο εργάζομαι ως καθηγήτρια Αγγλικών. θέλω να μου πείτε αν μπορώ να πάρω δωρεάν βιβλία από εκδοτικούς οίκους. ξέρετε τίποτα σχετικό? και κάτι ακόμα. έχει κάνει κανένας σας το ECPE του Γρίβα με τα 12 practice tests. ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isaak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ισαάκ Παπαδόπουλος - Isaak Papadopoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Γεια σου Μαρία,
μια και είμαι κι εγώ καθηγητής μπορώ να σου πω οτι δωρεάν βιβλία μπορείς να προμηθευτείς από
Super Course Τηλ. 2331073777
Littera Books
Burlington books (νομίζω 2 βιβλία δωρεάν τον χρόνο)
MM Publications
και από άλλους με περιορισμό η με έκπτωση!!!

Το βιβλίο του γριβα το έχω κάνει, πολύ καλό αλλά κουραστικό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bezbozny

Νεοφερμένος

Ο Bezbozny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Και εγω το προγραμμα περιμενω να δω ποτε δινω τα προφορικα...αν και ο μεγαλος μου φοβος ειναι το listening

Βρε παιδια εδινε κανενας ecpe τον Μαιο?Εγω εδωσα και κοπηκα στο listening.Σε προηγουμενο φορουμ ειχαν πει οτι οντως το ακουστικο ηταν δυσκολο και οτι σε καθε εξεταστικη εναλλάσσονται...ισχύει αυτο??Ας μου δωσει καποιος τα φωτα του.....αυτό το ακουστικο με έχει πεθάνει και το θεμα ειναι οτι σε όλα τα τεστ τα παω καλά...να πω ειναι το άγχος μου δεν ξέρω...:(

Νομίζω ανακοινώθηκαν και τα προφορικά. Εγώ δίνω στις 19/11 στη Δαφνη στο προϊό δημοτικό σχολείο. Η ώρα που αναφέρεται είναι ακριβής? Για παράδειγμα σε εμένα γράφει 10:10-10:45. Ρωτάω γιατί έχω μία σημαντική δουλειά και το μεσημέρι της ίδιας μέρας πρέπει να είμαι στο Ναύπλιο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marinap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Νομίζω ανακοινώθηκαν και τα προφορικά. Εγώ δίνω στις 19/11 στη Δαφνη στο προϊό δημοτικό σχολείο. Η ώρα που αναφέρεται είναι ακριβής? Για παράδειγμα σε εμένα γράφει 10:10-10:45. Ρωτάω γιατί έχω μία σημαντική δουλειά και το μεσημέρι της ίδιας μέρας πρέπει να είμαι στο Ναύπλιο....



εμένα δεν μου ηρθε το προγραμμα για τα προφορικα ακόμα...δεν έπρεπε να έχει έρθει στο φροντιστήριο?:worry:Ναι οι ώρες είναι ακριβης...εγώ τουλάχιστον την προηγούμενη φορά μπήκα στην ώρα μου τώρα δεν ξέρω για άλλους...τελικά ξέρει κάποιος ισχύει αυτό που λένε οτι σε κάθε εξεταστική αλλάζει ο βαθμός δυσκολίας σε κάθε part?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MARIA P.

Νεοφερμένος

Η MARIA P. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Isaak σ'ευχαριστω για την απαντηση. Δηλαδη πως γινεται με τα βιβλια? θα παρω τηλεφωνο και τι θα πω? πειραζει που δε δουλευω σε φροντιστηριο? οσο για του Γριβα το βιβλιο μηπως μπορεις να μου στειλεισ απαντησεις καποιων σελιδων γιατι μου λειπει ενα μερος του βιβλιου και οι μαθητριες μου πρεπει να τις διορθωσουν γιατι δινουν τελος του μηνος....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nafs

Διάσημο μέλος

Η nafs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2,862 μηνύματα.
Νομίζω ανακοινώθηκαν και τα προφορικά. Εγώ δίνω στις 19/11 στη Δαφνη στο προϊό δημοτικό σχολείο. Η ώρα που αναφέρεται είναι ακριβής? Για παράδειγμα σε εμένα γράφει 10:10-10:45. Ρωτάω γιατί έχω μία σημαντική δουλειά και το μεσημέρι της ίδιας μέρας πρέπει να είμαι στο Ναύπλιο....

Επειδή ούτε σε εμένα ήρθε το χαρτί πιστεύω ότι στο έστειλαν γιατί δίνεις πριν τα γραπτά. Προφανώς σε εμάς που δεν ήρθε είναι γιατί δίνουμε μετά τις γραπτές εξετάσεις.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marinap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Βρε παιδια ποιο παρτ σας δυσκολευει περισσότερο??

Επειδή ούτε σε εμένα ήρθε το χαρτί πιστεύω ότι στο έστειλαν γιατί δίνεις πριν τα γραπτά. Προφανώς σε εμάς που δεν ήρθε είναι γιατί δίνουμε μετά τις γραπτές εξετάσεις.;)



Ναι μάλλον κάτι τέτοιο θα γίνεται για να μην έχει έρθει ακόμα:)πρώτη φορά δίνεις εσυ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top