Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Νοέμβριος-Δεκέμβριος 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

marinap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marinap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
και εγώ δίνω το Νοέμβριο για 3η φορά ecpe!Έλεος!!σμρ θα καταθέσω τα λεφτά στην τράπεζα,την εγγραφή μπορώ να την κάνω και online έτσι?είναι αξιόπιστη?ή καλύτερα να τα στείλω ταχυδρομικώς τα χαρτιά?



Kαι εγώ για τρίτη φορά δίνω....άστα να πάνε...μέχρι και τις 30 Σεπτέμβρη δεν είναι για να βάλουμε τα χρήματα??Και να φανταστείς ότι στα τεστ και στα listening και στο GCVR βαράω κάτι ποσοστά 85/100 και 97 /100....Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται εκεί??:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zoumpi

Νεοφερμένος

Η zoumpi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Εγώ πριν 2 χρόνια που έδινα είχα αυτό το βιβλίο (https://www.bestprice.gr/item/214885...ice-tests-for-the-university-of-michigan-ecce) στο φροντιστήριο, και είχα πάρει να διαβάσω μόνη μου κι αυτό (https://www.bestprice.gr/item/214895...ice-tests-for-the-university-of-michigan-ecce).

Πω πω τρελό άγχος είχα στις εξετάσεις. Μόνο που το θυμάμαι αγχώνομαι!!

Καλή επιτυχία σε όσους θα εξεταστούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X_tina

Νεοφερμένος

Η X_tina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Kαι εγώ για τρίτη φορά δίνω....άστα να πάνε...μέχρι και τις 30 Σεπτέμβρη δεν είναι για να βάλουμε τα χρήματα??Και να φανταστείς ότι στα τεστ και στα listening και στο GCVR βαράω κάτι ποσοστά 85/100 και 97 /100....Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται εκεί??:(

πού κόπηκες εσύ?με BF να φανταστώ και εσύ ε?κάνουν κομπίνες..εμένα μου έβαλαν bf στο oral αν είναι δυνατόν!!κάνεις σε φροντιστήριο προετοιμασία?έχεις κάποια βιβλία να μου προτείνεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cugie

Νεοφερμένος

Η Cugie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Εγώ πριν 2 χρόνια που έδινα είχα αυτό το βιβλίο (https://www.bestprice.gr/item/214885...ice-tests-for-the-university-of-michigan-ecce) στο φροντιστήριο, και είχα πάρει να διαβάσω μόνη μου κι αυτό (https://www.bestprice.gr/item/214895...ice-tests-for-the-university-of-michigan-ecce).

Πω πω τρελό άγχος είχα στις εξετάσεις. Μόνο που το θυμάμαι αγχώνομαι!!

Καλή επιτυχία σε όσους θα εξεταστούν.

zoumpi είσαι 14 και το πήρες δηλαδή στα 12?!

Και εγώ φέτος για πρώτη φορά,μιας και τα είχα παρατήσει!αλλά το καλοκαίρι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zoumpi

Νεοφερμένος

Η zoumpi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
zoumpi είσαι 14 και το πήρες δηλαδή στα 12?!

Και εγώ φέτος για πρώτη φορά,μιας και τα είχα παρατήσει!αλλά το καλοκαίρι
Καλέ όχι, 20 είμαι ... έκανα ένα λάθος κατά την εγγραφή. Έχω στείλει pm στους διαχειριστές αλλά δε μου το έχουν διορθώσει ακόμα :(

Με τη δεύτερη το πήρα εγώ. Τη πρώτη είχα κοπεί BF στο listening.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fretoe

Δραστήριο μέλος

Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 692 μηνύματα.
Δινω και εγω ECPE τον Νοεμβρη για πρωτη φορα. Ανυσηχω ιδιαιτερα γιατι, ζητημα , να εχω περασει μια φορα το listening στα τεστ που κανουμε στο φροντηστηριο και δεν ξερω τι να κανω. :( .Και το λεξιλογιο ειναι παρα πολυ απαιτητικο. Επισης το θεμα ειναι οτι παω και γ λυκειου, και δυσκολευομαι να τα τα συνδιασω και τα δυο.:/: . Καλη επιτυχια σε ολους οπως και να χει.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,250 μηνύματα.
Επισης το θεμα ειναι οτι παω και γ λυκειου, και δυσκολευομαι να τα τα συνδιασω και τα δυο.:/:
Γιατί δεν το αφήνεις για του χρόνου τότε ;Θα είσαι πιο χαλαρή.
Καλύτερα να αφιερώσεις το χρόνο σου στα μαθήματα των Πανελλαδικών τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fretoe

Δραστήριο μέλος

Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 692 μηνύματα.
Γιατί δεν το αφήνεις για του χρόνου τότε ;Θα είσαι πιο χαλαρή.
Καλύτερα να αφιερώσεις το χρόνο σου στα μαθήματα των Πανελλαδικών τώρα.
Χαλαρος.:worry::P
Τελοσπαντων, δεν πειραζει, δυο μηνες μεινανε, δεν τα παραταω, τωρα, πριν το τελος. Θα ειναι λιγο ζορι, αλλα δεν πειραζει, ελπιζω να βελτιωθω και λιγο, γιατι τωρα μετα τις διακοπες, τα εχω ψιλοξεχασει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,250 μηνύματα.
Χαλαρος.:worry::P
Τελοσπαντων, δεν πειραζει, δυο μηνες μεινανε, δεν τα παραταω, τωρα, πριν το τελος. Θα ειναι λιγο ζορι, αλλα δεν πειραζει, ελπιζω να βελτιωθω και λιγο, γιατι τωρα μετα τις διακοπες, τα εχω ψιλοξεχασει
Λάθος , συγγνώμη.
Καταλαβαίνω , είσαι λίγο πριν την πηγή.Όπως κι να έχει , καλή σου επιτυχία. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blondie

Νεοφερμένος

Η blondie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Παιδια να σας ρωτησω, με ενα bf κοβεσαι στο ecpe? πρεπει να τα εχεις ολα απο pass και πανω?
Επισης μηπως θα μπορουσατε να μου πειτε ποια βιβλια κανετε για προετομασια και πως περιπου διαβαζετε?Εννοω ποσες λεξεις μαθαινετε καθε φορα που εχετε μαθημα για ορθογραφια, πως προετοιμαζεστε για εκθεση, λισενιγκ και προφορικα και ποσες ωρες περιπου τη μερα διαβαζετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,250 μηνύματα.
Παιδια να σας ρωτησω, με ενα bf κοβεσαι στο ecpe?
Όχι.Με 2 BF κόβεσαι.
Αν έχεις έστω κι ένα F όμως , κόβεσαι.
πρεπει να τα εχεις ολα απο pass και πανω?
Από low pass κι πάνω πρέπει να τα έχεις , με δικαίωμα να κάνεις ένα BF.
Επισης μηπως θα μπορουσατε να μου πειτε ποια βιβλια κανετε για προετομασια και πως περιπου διαβαζετε?
1)HAU books (2 μπλε)
2)10 Final Practise examinations by Sylvia Kar
3)Words you need by Sylvia Kar
Πολύ καλό πακέτο.
Εννοω ποσες λεξεις μαθαινετε καθε φορα που εχετε μαθημα για ορθογραφια, πως προετοιμαζεστε για εκθεση, λισενιγκ και προφορικα και ποσες ωρες περιπου τη μερα διαβαζετε?
Ορθογραφία στο proficiency δεν εννοείται να μην ξέρεις.Μάθαινα περίπου 4-5 σελίδες με λεξιλόγιο.
Όσο για τα υπόλοιπα , με εξάσκηση σε αρκετές εκθέσεις , λισενινγκ και προφορικά είσαι Ok.Εξαρτάται απ' τη δυνατότητα που έχεις στο κάθε part το πόσο θα διαβάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andreas12

Νεοφερμένος

Ο Andreas12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 35 μηνύματα.

giotis1985

Νεοφερμένος

Ο PANAGIOTIS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Γιατι ακουω τα χειροτερα λογια για τα supercourse? Δεν ειναι καλα για προετοιμασια και επαναληψη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jackass

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jackass αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
παιδια ξερετε τι ισχυει με την αξιολογηση..δλδ πρεπει να γραψεις σ ολες τις κατηγοριες πανω απο το οριο η βγαινει καποιος μεσος ορος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,250 μηνύματα.
παιδια ξερετε τι ισχυει με την αξιολογηση..δλδ πρεπει να γραψεις σ ολες τις κατηγοριες πανω απο το οριο η βγαινει καποιος μεσος ορος?
Πρέπει τουλάχιστον στις 3 κατηγορίες να έχεις 650/1000 στη βαθμολογική κλίμακα (με την προυπόθεση ότι στην 4η δεν έχεις Fail).Δε μετράει ο μέσος όρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giotis1985

Νεοφερμένος

Ο PANAGIOTIS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Ξερει κανεις που μπορω να βρω το περσινo past paper? εχει κυκλοφορησει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,250 μηνύματα.
Ξερει κανεις που μπορω να βρω το περσινo past paper? εχει κυκλοφορησει..
Δε δημοσιεύονται past papers.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giotis1985

Νεοφερμένος

Ο PANAGIOTIS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
δημοσιευτηκε του 2010.το εχω δει σε φροντιστηριο αλλα δεν μου το δωσαν το κανω ακομα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,250 μηνύματα.
Απ' όσο ξέρω μόνο κάποια παλιά papers έχουν δημοσιευτεί για δείγμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bezbozny

Νεοφερμένος

Ο Bezbozny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους. Επειδή μιλάω αρκετά καλά αγγλικά, αποφάσισα να δώσω το ECPE το Νοεμβριο μιας και παντού ζητάνε τώρα πτυχίο ξένης γλώσσας και δεν έχω κανένα. Πήρα και κάνα δύο βιβλία με τεστ και πιάνω γύρω στο 90% σε όλα τα τεστ/listening/grammar etc, αν και δεν έχω κάνει καμία προετοιμασία. Φοβάμαι όμως λίγο για την έκθεση γιατί κάνω ορθογραφικά λάθη. Ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχουν συγκεκριμένες φόρμες που πρέπει να μάθω. Για παράδειγμα μπορεί να μου ζητήσουν να γράψω κάποιο γράμμα και να πρέπει να βάλω πάνω αριστερά ή δεξιά τη διεύθυνση, τον παραλήπτη κτλ. με συγκεκριμένο τρόπο? Αν ναι ξέρει κανείς κάποιο site στο οποίο να περιγράφονται αυτά? Δε νομίζω ότι αξίζει να αγοράσω κάποιο βιβλίο μόνο γι' αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top