Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Νοέμβριος-Δεκέμβριος 2010

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Η ομιλία με τον καθρέφτη, είναι η καλύτερη λύση:) Βοηθάει πάρα πολύ στο να λυθεί η γλώσσα.

Συμβουλές:

  • Πάρτε τηλέφωνο ή συναντήστε ένα πρόσωπο που ξέρει καλά την αγγλική.
  • Συνομιλήστε μαζί του, για όποιο θέμα θέλετε.
  • Αν έχετε κάποιον φίλο σε κάποια αγγλόφωνη χώρα, στείλτε του τα γράμματα και τα e-mail σας στην αγγλική (βοηθάει για το writing)
  • Προσπαθήστε να έχετε τη σωστή προφορά (όταν έδωσα προφορικά στο Cambridge, είχα την προφορά των εκφωνητών του BBC, ενώ όταν έδωσα στο Michigan είχα την προφορά του George Bush:P), μπορεί να σας φαίνεται γελοίο, αλλά ανεβάζει το "βαθμό" και τη γενική εικόνα σας.
  • Διαβάστε αγγλόφωνα sites, εφημερίδες, περιοδικά (μπορεί να υπάρχει στην είσοδο του φροντιστηρίου σας, Τύπος γραμμένος στην αγγλική)
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Καλα αμα δεν το χετε με την προφορα αφηστε το γιατι θα σας παρουν στο ντου και θα ακουγεστε γελοιοι.Απλα να μιλατε φυσικα,σωστος επιτονισμος των λεξεων και δυνατα και καθαρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Αν κάποιος δουλέψει πάνω στην προφορά, μπορεί να επιβραβευτεί στο τέλος πάντως:)

Εμένα μου είπαν (και ο εξεταστής του Cambridge και ο εξεταστής του Michigan), ότι έχω πολύ ωραία προφορά.

Δουλέψτε την προφορά σας. Έτσι, θα κάνετε καλύτερη εντύπωση:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mikaki04

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ξεχασμένες παραλίες αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 180 μηνύματα.
Ναι πήρα και μου λένε μόνο ταυτότητα,δεν πειράζει..Ότι πείτε λέω κι εγώ :P Δίνω αυτή την Κυριακή προφορικά και στις 21 γραπτά.. Χαχα διάθεση τρελή στο φουλ δεν ξέρω, αλλά θα το προσπαθήσω! Ναι όντως όταν πας χαλαρά κερδίζεις,αλλά για μένα μόνο στα λόγια ισχύει αυτό, στην πράξη δεν μπορώ να το εφαρμόσω!! :worry: Πριν δώσω θα σου πω για να με εμψυχώσεις μιας και τα κατάφερες καλά τώρα χεχε!! :D

Και το ρωτάς??? αν και εγώ θα προσπαθήσω να μπω το σάββατο το βραδάκι να σου στείλω μνμ για εμψύχωση !!! Ούτε να το συζητάς πάντως !!! Αφού λένε μόνο ταυτότητα αυτό θέλουν ! απλα το πρόγραμμα το θες για να ξέρεις την ώρα και το μέρος που θα δώσεις !!! αχχ μωρέε καλή επιτυχία!! Αυτό με την εφαρμογή του"ειμαι χαλαρή" το έχω κι εγώ! Δεν μπορώ να το εφαρμόσω με τπτ! Αλλά όταν πάω εκεί... όσο άγχος και να έχω, όταν πέρνω τα χαρτιά στα χέρια μου είμαι εγώ και το πτυχίο ! θα σκίσεις!! θα κάνεις ό,τι καλύτερο μπορείς και όλα θα πάνε τέλεια!! Σίγουραα πράγματααα ;) Και να διατηρήσεις την τρελή διάθεση στο φουλ!!!!
κι ό,τι χρειαστείς πες μου έτσι ?? άντεεε βρεεε.. να βγεις να μας πεις πως τα πήγες!! Και αν κολλήσεις πουθενά δεν απελπίζεσαι έτσι ?? το λέω γτ εγώ το παθαίνω καμιά φορά.. αν το σκεφτείς πάντα υπάρχουν παραθυράκια !! ΠΑΝΤΑΑ !!! ;);) ΚΑΛΗΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑΑ ΕΜΙΛΥΥ !! ! :clapup::D:kissing::kissing::kissing:

Τα προφορικά του michigan έχουν αλλάξει φέτος! Και η αλήθεια είναι πως έδωσα και με τον παλιό και τον καινούργιο τρόπο !!! Πάτε χαλαρά .. θα πείτε ό,τι γνωρίζετε ! όταν ασχολείσαι καιρό με την γλώσσα συχνά οι λέξεις και οι φράσεις βγαίνουν αυθόρμητα! Να είστε άνετοι, χαλαροί! Καθαρή ομιλία και όρεξη για συζήτηση !!! Όσο για τα ψέματα... κανείς δεν ξέρει αν θα πείτε ψέματα... αρκεί να είναι σχετικά με το θέμα και να τα θυμάστε! Για μένα καλό θα ήταν να αποφύγετε κάθε φράση που δείχνει πως δεν ξέρετε πολλά για το θέμα!! Απλά λέει ο άλλος... "και τί ήρθες εδω ??" και έχει ένα δίκαιο ! Ό,τι ξέρετε το λέτε!!! Ούτε δεν ξέρω πολλά για το θέμα αλλα... ούτε τέτοια ούτε τίποτα!! Είστε ο εαυτός σας! Ξέρετε κάποια πράγματα! Λέτε πειστικά ψέματα!! Αλλά έχετε άποψη για όλα, που δείχνει έμμεσα την αυτοπεποίθηση σας !! Θέλουν κάποιον να μπει και να τους πει "αυτά ξέρω! αυτός είμαι! αυτά πιστεύω! και νιώθω καλα με αυτό!!" ! όχι με εγωιστικό τρόπο βέβαια!! ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΗΣΗ !! ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΛΕΙΔΙΙ !!! Και... ΘΑ ΣΚΙΣΕΤΕΕ!!! Καλή επιτυχία σε όλουςς εύχομαιι !!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

emily00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η emily00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Άκυρο, το χαρτί μου ήρθε! Σήμερα το πρωί πέτυχα και τον ταχυδρόμο στην πόρτα..Κάλλιο αργά παρά αργότερα!! :P Αχ Minaki04 ή Δήμητρα τεσπα σε ευχαριστώ πολυυυ βρε..Πρέπει να γίνεις η μασκότ του prof και του lower βασικά, μιας και μας εμψυχώνεις όλους!! (Όχι μόνο εμένα,είμαι σίγουρη και τους άλλους που τα διαβάζουν!) Όντως τα προφορικά είναι τραγικά! Και εγώ την 1η φορά που είχα δώσει ήταν πολυυ πιο καλά, ήμουν μόνη μου, ούτε με άχγωνε η εξετάστρια.. Ίσα ίσα που βοηθούσε κιολας,και όταν έκανα κανένα λαθάκι δεν με κοιτούσε με δολοφονικό βλέμμα όπως οι εξεταστές του Cambridge! Σήμερα έκανα ένα τεστ με μια native speaker και η αλήθεια είχα λίγο άγχος (δεν την ήξερα)..Και απ'το άγχος δεν μπορούσα να σκεφτώ και πολλές λέξεις και έλεγα συνέχεια good και bad..:P Χαχα ελπίζω την Κυριακή να μου έρθει φώτιση και να πω και καμιά άλλη λέξη!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mikaki04

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ξεχασμένες παραλίες αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 180 μηνύματα.
χαχα.. .. είδες ?? αμέσως φάνηκε η τύχη σου !! πέτυχες τον ταχυδρόμο στην πόρτα!! καλοο σημάδιιιιι Έμιλιιι ! ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΟ !! ;) XAXA... Σωστό ! Κάλλιο αργά παρά αργότερα!! έχεις απόλυτο δίκαιο !! Τίποτα δεν κάνει βρεε !! Σου είπαα.. τα έχω περάσει και σε νιώθω κι εσένα και τον καθένα απόλυτα! Εξάλλου εγώ θέλω κάποιον που ξέρει να μου δίνει τις συμβουλές του για κάτι ! και για αυτό το κάνω! γιατί ηρεμεί και βοηθιέται ο άλλος αν ξέρει πως αυτό που του μιλά τα πέρασε!!! αχ βρεεε.. θα κοκκινίσωωωω ! ! ! :redface::redface: έτσι ! όταν είσαι μόνος στα προφορικά δεν αγχώνεσαι ! η συνεργασία είναι ένα θέμα! αλλά εσύ χαλαρά! ξέρεις κάποια πράγματα! πας και τα λες!!! άνθρωποι είναι οι εξεταστές και πάρα πολύ γλυκοί ...και καταλαβαίνουν!! χμ.. για το cambridge δεν ξέρω να σου πω, αλλά του michigan είναι καλοσυνάτοι αρκετά!!! πολύ ωραία ιδέα αυτή με το να μιλάς με άτομο που ζει και κατέχει την γλώσσα!! κοίτα.. είναι απολύτως λογικό να έχεις άγχος!!! και εγώ είχα! όταν είσαι εκεί όμως και είσαι με τον εξεταστή απέναντι πρέπει να τον δεις σα μια κουβέντα με έναν φίλο και αυτό! χαλαρα.. .και τότε θα τα θυμηθείς ΟΛΑ! Και όχι μόνο μια λέξη που λες!!! θα σκίσεις !! δεν το συζητάω ! Πας με την αυτοπεποίθηση και τον εαυτό σου και δν χάνεις! η επιτυχία ακολουθεί όσους αγαπάνε τον εαυτό τους !! ;) και πάλι ευχαριστώ για τα καλά σου λόγιαα έμιλι μου!!! είσαι μια γλύκααα <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emily00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η emily00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Χαχα εγώ δεν είπα τίποτα, γιατί ευχαριστείς;! εγώ ευχαριστώ για την υποστήριξη κτλ κτλ κτλ! :):) :hug:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
Δίνω σήμερα προφορικά ECPE! Εντάξει μου φαίνονται πολύ εύκολα τα προφορικά! Θεωρώ πως το έχω! Άγχος με πιάνει για τα γραπτά. Ακουστικά θεωρώ θα τα παω καλα hopefully αλλά φοβάμαι την ώρα στην έκθεση :/ Θα ξενερώσω πολύ αν κοπώ μόνο κ μόνο απο έκθεση πφφ xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Δεν κοβουν τοσο πολυ απο την έκθεση μην φοβασαι.
Τι ωρα δινεις προφορικα;
Καλη επιτυχια σε όλους να ευχηθω και πες μας τι σου πεσε,οπως και σε αλλα παιδια που δινουν σημερα !:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emily00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η emily00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Καλή επιτυχία στα προφορικά! Και μην έχεις άγχος! Γιατί κι εγώ που έχω, γιατί δίνω κι εγώ αύριο, σήμερα έβγαλα χαλάζιο και από το πρωί όλη η μέρα μου πάει σκ@τ@!!! :mad: Για την έκθεση μην αγχώνεσαι, θα προλάβεις! Αρκεί να μην χάσεις τον ειρμό σου..Καλή επιτυχία σήμερα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mikaki04

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ξεχασμένες παραλίες αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 180 μηνύματα.
Καλή επιτυχία στα προφορικά! Και μην έχεις άγχος! Γιατί κι εγώ που έχω, γιατί δίνω κι εγώ αύριο, σήμερα έβγαλα χαλάζιο και από το πρωί όλη η μέρα μου πάει σκ@τ@!!! :mad: Για την έκθεση μην αγχώνεσαι, θα προλάβεις! Αρκεί να μην χάσεις τον ειρμό σου..Καλή επιτυχία σήμερα!!!
όλα τέλεια θα πάνε !!! θα δεις!!! :D:D

Καλή επιτυχία στα προφορικά! Και μην έχεις άγχος! Γιατί κι εγώ που έχω, γιατί δίνω κι εγώ αύριο, σήμερα έβγαλα χαλάζιο και από το πρωί όλη η μέρα μου πάει σκ@τ@!!! :mad: Για την έκθεση μην αγχώνεσαι, θα προλάβεις! Αρκεί να μην χάσεις τον ειρμό σου..Καλή επιτυχία σήμερα!!!

emily μου αύριο δεν δίνεις?? καλή επιτυχία να χεις βρεε!! και όλα καλά θα πάνε !! θα δεις!!:D έλαα.. όχι άγχος! χαλαράααα... !! τι στην ευχή ... ?? ένα πτυχίο είναι !!! είπαμε.. χαλαρά και θα τα πας τέλειαα !!! :):D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

emily00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η emily00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Ty darling!! :D Ναι,αυριο στις 4..Ναι και σήμερα κατάλαβα τι θα πει το 'υγεία πάνω απ'ολα'..Γιατί τρομοκρατήθηκα με αυτό που έβγαλα..Και είπα σιγά, ένα πτυχίο είναι,δεν θα σκάσω κιόλας.. MetalChest άμα γυρίσεις με το καλό από τα προφορικά σφύριξε και σε εμάς τίποτα! :whistle: :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Ty darling!! :D Ναι,αυριο στις 4..Ναι και σήμερα κατάλαβα τι θα πει το 'υγεία πάνω απ'ολα'..Γιατί τρομοκρατήθηκα με αυτό που έβγαλα..Και είπα σιγά, ένα πτυχίο είναι,δεν θα σκάσω κιόλας.. MetalChest άμα γυρίσεις με το καλό από τα προφορικά σφύριξε και σε εμάς τίποτα! :whistle: :)
Ναι ρε πες μας τιποτα.... Εγώ είμαι στις 3 και μισή και έχω χεστεί... Ρε γαμώτο μιλάω άνετα αγγλικά αλλά με φοβίζει αυτό το τέρας. Αφήστε που δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι θα γίνει... Το παλιό τεστ ήταν γελοίο. Τι τους έπιασε και το άλλαξαν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CityBong

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Άμα ξέρει κανείς παλιά θέματα που έχουν πεσει σε εκθεσεις θα το εκτιμούσα πολύ άμα λέγατε κάποια :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emily00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η emily00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Ναι ρε πες μας τιποτα.... Εγώ είμαι στις 3 και μισή και έχω χεστεί... Ρε γαμώτο μιλάω άνετα αγγλικά αλλά με φοβίζει αυτό το τέρας. Αφήστε που δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι θα γίνει... Το παλιό τεστ ήταν γελοίο. Τι τους έπιασε και το άλλαξαν;

Αχ πες τα...Όντως,το βλέπεις και αγχώνεσαι! Το δυσκόλεψαν αρκετά..Παρόλ'αυτα δύσκολα κόβουν, έτσι δεν είναι; Τεσπα όπως και να 'χει καλή μας επιτυχία Alis!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Πώς ήταν δηλαδή η παλιά εξέταση;:stunned:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Συγγνώμη για το άσχετο, αλλά επειδή οι περισσότεροι μαζεύονται εδώ θα ηθελα να με βοηθησετε σε κατι. Everyone can take part ........... of their ability. Στο κενό τι λεξη θα βάζατε; (one linking word)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrislg

Νεοφερμένος

Ο chrislg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
inspite
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Αχ πες τα...Όντως,το βλέπεις και αγχώνεσαι! Το δυσκόλεψαν αρκετά..Παρόλ'αυτα δύσκολα κόβουν, έτσι δεν είναι; Τεσπα όπως και να 'χει καλή μας επιτυχία Alis!
Ax σ'ευχαριστώ πάρα πολύ. Εσύ δίνεις σήμερα ε; Μακάρι να περάσεις... Για μένα το βλέπω δύσκολο. Το απεχθάνομαι αυτό το speaking. Ακόμα 100% δεν έχω καταλάβει τι θα κάνω και σε λίγες ώρες δίνω...
Πώς ήταν δηλαδή η παλιά εξέταση;:stunned:
Παλιά έμπαινε ένας μόνος του μέσα και στην αρχή είχε προσωπικές ή γενικές ερωτήσεις. Μετά αν ο εξεταστής έβλεπε ότι η συζήτηση προχώραγε μπορούσε άνετα να συνεχίσει μέχρι το τέλος της εξέτασης με χαλαρή κουβέντουλα. Αλλιώς σου έβγαζε δυο εικόνες ή περρισότερες (δεν είμαι σίγουρη) και μιλάγατε για αυτές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Άμα ξέρει κανείς παλιά θέματα που έχουν πεσει σε εκθεσεις θα το εκτιμούσα πολύ άμα λέγατε κάποια :D
Νομίζω πως το Michigan δεν δημοσιεύει ποτέ τα θέματα του. Μόνο αν κάποιος έχει δώσει πριν κάποιο διάστημα και θυμάται μπορεί να μας πει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top