Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Νοέμβριος-Δεκέμβριος 2010

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Μην ανησυχείς, όλα θα πάνε καλά:) Μην έχεις άγχος και προσπάθησε να συνδυάσεις αυτά που δε θυμάσαι, με κάτι άλλο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mikaki04

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ξεχασμένες παραλίες αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 180 μηνύματα.
@Minaki04 Σε ευχαριστώ πολύ για το κουράγιο!! Ναι όντως στο listening έτσι όπως τα λες είναι! Απλά με άγχωσε αρκετά αυτό που είπε ο teol20 που ενώ περνούσε (συγκεκριμένα είπε για το sample που ρώτησα) και εκεί πήρε fail!! Όσο για το GVRC προσπαθώ όσο μπορώ να τα πάω καλά στη γραμματική αν και όλο χαζολάθη κάνω εκτός πχ 2-3 που δεν τα ξέρω..Αυτά! Α επειδή δεν μου έχει έρθει κανένα χαρτί ακόμα, πήρα τηλ στην Ελληνοαμερικάνικη Ένωση και μου είπαν να πάω μόνο με ταυτότητα..Ελπίζω να μην με διώξουν!!! :P

Τίποτα βρε !! Να σαι καλα! τα έχω περάσει άλλωστε! και δυο φορές για το proficiency ! οπότε καταλαβαίνω το άγχος σου! Κοίτα ... τίποτα δεν είναι σίγουρο! μπορεί να τα πηγαίνεις χάλια γενικά και όταν πας να δώσεις να τα πας μια χαρα!! ή και το αντίστροφο ! Αυτό δεν σε αγχώνει! Εσύ πας και όλα καλά!! χιχι.. κι εγώ χαζολάθη έκανα στην γραμματική ! Απλά τα προσέχεις πιο πολύ εκεί! Δλδ και να μην θες θα τα προσέξεις... γιατί είναι η όλη ατμόσφαιρα που σε κάνει να συγκεντρώνεσαι νομίζω !! Ταυτότητα θες σίγουρα!!! έχεις γραφτεί για να δώσεις! δεν πηγαίνεις σε φροντ. απ ότι κατάλαβα, ε?? ε, για να το λέει η ένωση έτσι θα είναι ! Εξάλλου αν έρθει χαρτί θα έρθει καμια βδομάδα πριν δώσετε! τότε μας τα έδιναν εμάς !! Εμένα μου έδωσαν απ το φροντ. ένα χαρτί που έλεγε την ώρα που θα δώσω και που ακριβώς! Λοιπόν το χαρτί που έχω απο πίσω λέει πως πρέπει να έχεις το πρόγραμμα των εξετάσεων και την αστυνομική ταυτότητα! Τώρα το πρόγραμμα δεν είναι απαραίτητο αν έχεις γραφτεί απ' ότι κατάλαβα! Να είσαι καμια ώρα νωρίτερα εκεί όμως! Γιατί δεν ξέρεις πότε θα μπείτε !! Και πολλές σοκολατίτσες που βοηθάνε στην μνήμη και θα σκίσεις βρεε !!! Εξάλλου όλα τα ξέρεις! μέσα στο μυαλό σου είναι! αν κολλήσεις παίρνεις βαθιές ανάσες κι όλα έρχονται!!! θα δεις!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emily00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η emily00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
jj και Μinaki04 Ευχαριστω πολυυυ! Με συγκινειτε :redface: Minaki04 και μένα η 2η φορά είναι..Στην πρώτη είχα κοπεί για το ρημάδι το listening! Ναι μόνη μου δίνω,όχι με φροντιστήριο..Την Κυριακή είναι τα προφορικά και το χαρτί δεν βλέπω να 'ρχεται,μπορεί να έχει πάει και αλλού! Το πολύ πολύ όταν πάω να δώσω να είναι άλλη στη θέση μου :jumpy: Χαχα για τις σοκολατίτσες δεν ξέρω γιατί δίνω και 9 το πρωί, θα έχω κανέναν κοιλόπονο και θα τρέχω χαχαχα! Αν τις φάω απο το προηγούμενο βράδυ πιάνεται; :P Τεσπα ty και πάλι!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mikaki04

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ξεχασμένες παραλίες αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 180 μηνύματα.
jj και Μinaki04 Ευχαριστω πολυυυ! Με συγκινειτε :redface: Minaki04 και μένα η 2η φορά είναι..Στην πρώτη είχα κοπεί για το ρημάδι το listening! Ναι μόνη μου δίνω,όχι με φροντιστήριο..Την Κυριακή είναι τα προφορικά και το χαρτί δεν βλέπω να 'ρχεται,μπορεί να έχει πάει και αλλού! Το πολύ πολύ όταν πάω να δώσω να είναι άλλη στη θέση μου :jumpy: Χαχα για τις σοκολατίτσες δεν ξέρω γιατί δίνω και 9 το πρωί, θα έχω κανέναν κοιλόπονο και θα τρέχω χαχαχα! Αν τις φάω απο το προηγούμενο βράδυ πιάνεται; :P Τεσπα ty και πάλι!!!!!!!!!

Και πάλι τίποτα βρεε!!! χαχαχα.. αυτό το ρημάδι το listening ρε παιδί μου! κι εγώ εκεί αν θυμάμαι καλά είχα κοπεί! Έλα βρε που θα παέι αλλού το χαρτί! Πάμε την ελληνοαμερικάνικη ένωση και ρώτα αν πρέπει να σου έρθει χαρτί με τα στοιχεία σου και τα σχετικά! για να δεις αν πρέπει να το έχεις! και αν σου πουν ναι πες τους πότε θα έρθει και αν γίνεται να επιβεβαιώσουν ξανά τα στοιχεία σου, για να σαι σίγουρη!! ;)Όχι βρε εκείνη την μέρα τις σοκολατίτσες! μην σε πιάσει κοιλόπονος !! απαπαπα.. δεν το θέλουμε με τπτ αυτό! Τις προηγούμενες μέρες! πότε δίνεις αλήθεια ?? και πάλι τίποτα δεν κάνει εμιλυ !!! και διάθεση τρελή στο φουλ έτσι ?? κάνε ότι βλακεία θες για να νιώσεις καλύτερα! όταν πας χαλαρά δεν χάνεις ποτε!! ;):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emily00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η emily00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Και πάλι τίποτα βρεε!!! χαχαχα.. αυτό το ρημάδι το listening ρε παιδί μου! κι εγώ εκεί αν θυμάμαι καλά είχα κοπεί! Έλα βρε που θα παέι αλλού το χαρτί! Πάμε την ελληνοαμερικάνικη ένωση και ρώτα αν πρέπει να σου έρθει χαρτί με τα στοιχεία σου και τα σχετικά! για να δεις αν πρέπει να το έχεις! και αν σου πουν ναι πες τους πότε θα έρθει και αν γίνεται να επιβεβαιώσουν ξανά τα στοιχεία σου, για να σαι σίγουρη!! ;)Όχι βρε εκείνη την μέρα τις σοκολατίτσες! μην σε πιάσει κοιλόπονος !! απαπαπα.. δεν το θέλουμε με τπτ αυτό! Τις προηγούμενες μέρες! πότε δίνεις αλήθεια ?? και πάλι τίποτα δεν κάνει εμιλυ !!! και διάθεση τρελή στο φουλ έτσι ?? κάνε ότι βλακεία θες για να νιώσεις καλύτερα! όταν πας χαλαρά δεν χάνεις ποτε!! ;):D

Ναι πήρα και μου λένε μόνο ταυτότητα,δεν πειράζει..Ότι πείτε λέω κι εγώ :P Δίνω αυτή την Κυριακή προφορικά και στις 21 γραπτά.. Χαχα διάθεση τρελή στο φουλ δεν ξέρω, αλλά θα το προσπαθήσω! Ναι όντως όταν πας χαλαρά κερδίζεις,αλλά για μένα μόνο στα λόγια ισχύει αυτό, στην πράξη δεν μπορώ να το εφαρμόσω!! :worry: Πριν δώσω θα σου πω για να με εμψυχώσεις μιας και τα κατάφερες καλά τώρα χεχε!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Μήπως να παρατήσω το proficiency, για την ώρα;:/: Όλοι λένε ότι δε γίνεται να πάρω proficiency με μόνο 4 χρόνια αγγλικά:/:

(Άρχισα να πηγαίνω στα αγγλικά το Σεπτέμβριο του 2007:()

@Έμιλυ, θα τα καταφέρεις, μην ανησυχείς;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,097 μηνύματα.
Μήπως να παρατήσω το proficiency, για την ώρα;:/: Όλοι λένε ότι δε γίνεται να πάρω proficiency με μόνο 4 χρόνια αγγλικά:/:

(Άρχισα να πηγαίνω στα αγγλικά το Σεπτέμβριο του 2007:()

@Έμιλυ, θα τα καταφέρεις, μην ανησυχείς;)

Όχι δε θα το παρατήσεις αστους να λένε. Να δώσεις και αν δε περάσεις δε χάθηκε ο κόσμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Άστα να πάνε:( Πιέζομαι από πάρα πολλούς παράγοντες.

Δεν ξέρω τι θα κάνω:( Θα πάρω την οριστική μου απόφαση στις γιορτές:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgos71

Νεοφερμένος

Ο giorgos71 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Παιδια δεν μου εχει ερθει το χαρτι και αν δινω προφορικα αυτο το σαββατο θα αγχωθω γιατι δεν νιωθω ετοιμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Παιδια δεν μου εχει ερθει το χαρτι και αν δινω προφορικα αυτο το σαββατο θα αγχωθω γιατι δεν νιωθω ετοιμος.
Εγώ δίνω την Κυριακή και ούτε στο ελάχιστο δεν νιώθω έτοιμη. Καλά το speaking στο proficiency δεν παίζεται... Το απεχθάνομαι. Αλλά λένε ότι οι Αμερικάνοι είναι πολύ πιο φιλικοί από τους Βρετανούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgos71

Νεοφερμένος

Ο giorgos71 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Εγώ δίνω την Κυριακή και ούτε στο ελάχιστο δεν νιώθω έτοιμη. Καλά το speaking στο proficiency δεν παίζεται... Το απεχθάνομαι. Αλλά λένε ότι οι Αμερικάνοι είναι πολύ πιο φιλικοί από τους Βρετανούς.
Και εμενα ετσι μου ειπε η καθηγητρια μου,το μονο σιγουρο ειναι οτι οι Αγγλοι ειναι πολυ ψυχροι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Και εμενα ετσι μου ειπε η καθηγητρια μου,το μονο σιγουρο ειναι οτι οι Αγγλοι ειναι πολυ ψυχροι
To έζησα στην εμπειρία μου με το lower του Cambridge. Οι εξεταστές ήταν πολύ ψυχροί αλλά ευτυχώς ήμουν άνετη και μου έβγαινε φυσικά. Ελπίζω όντως οι Αμερικάνοι να είναι πιο cool.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgos71

Νεοφερμένος

Ο giorgos71 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
To έζησα στην εμπειρία μου με το lower του Cambridge. Οι εξεταστές ήταν πολύ ψυχροί αλλά ευτυχώς ήμουν άνετη και μου έβγαινε φυσικά. Ελπίζω όντως οι Αμερικάνοι να είναι πιο cool.
Εγω στο Cambridge δυστηχως αγχωθηκα μολις μπηκα μεσα και με κοψανε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Εγω στο Cambridge δυστηχως αγχωθηκα μολις μπηκα μεσα και με κοψανε
Α, συμβαίνει κι αυτό. Στο Michigan μόνο το speaking φοβάμαι πολύ, τα άλλα είναι αν όχι εύκολα, manageable.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgos71

Νεοφερμένος

Ο giorgos71 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Α, συμβαίνει κι αυτό. Στο Michigan μόνο το speaking φοβάμαι πολύ, τα άλλα είναι αν όχι εύκολα, manageable.
Εγω αν και δινω ECCE που ειναι ευκολλο το προφορικο φοβαμαι μην κολλησω σε καμια ερωτηση και δεν ξερω τι να απαντησω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Εγω αν και δινω ECCE που ειναι ευκολλο το προφορικο φοβαμαι μην κολλησω σε καμια ερωτηση και δεν ξερω τι να απαντησω
Να θυμάσαι ότι δεν έχει σημασία τι λες αρκεί να μιλάς. Και το πιο φυσικό, λέγε ψέματα άμα δεν ξέρεις πως να εκφράσεις την άποψη σου, το κάνω συνέχεια. Ή χρησιμοποίησε γενικότητες. Π.χ. I don't really have an opinion but... ή I am not really sure as I am not so passionate/enthusiastic/intersted about/in the subject. However,...
Τα ψέματα είναι the safest choice όταν κολλάς πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgos71

Νεοφερμένος

Ο giorgos71 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Να θυμάσαι ότι δεν έχει σημασία τι λες αρκεί να μιλάς. Και το πιο φυσικό, λέγε ψέματα άμα δεν ξέρεις πως να εκφράσεις την άποψη σου, το κάνω συνέχεια. Ή χρησιμοποίησε γενικότητες. Π.χ. I don't really have an opinion but... ή I am not really sure as I am not so passionate/enthusiastic/intersted about/in the subject. However,...
Τα ψέματα είναι the safest choice όταν κολλάς πάντως.
Εχεις απολυτο δικιο το το εκανα αλλωστε στις εξετασεις του cambridge αλλα το θεμα εκει ηταν οτι δεν μιλαγα καθαρα και δυνατα και εδειχνα υπερβολικα αγχωμενος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emily00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η emily00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Εχεις απολυτο δικιο το το εκανα αλλωστε στις εξετασεις του cambridge αλλα το θεμα εκει ηταν οτι δεν μιλαγα καθαρα και δυνατα και εδειχνα υπερβολικα αγχωμενος

Όπως μου είπε και η καθηγήτριά μου,πρέπει να μπεις με τον αέρα του ''νικητή''΄.. Γιατί αν σε κυριεύσει το άγχος πάει.. Εγώ κάθομαι σπίτι και μιλάω μόνη μου σαν τη χαζή μήπως πάρω λίγο θάρρος και δεν πάω εκεί και τα κάνω μαντάρα...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Όπως μου είπε και η καθηγήτριά μου,πρέπει να μπεις με τον αέρα του ''νικητή''΄.. Γιατί αν σε κυριεύσει το άγχος πάει.. Εγώ κάθομαι σπίτι και μιλάω μόνη μου σαν τη χαζή μήπως πάρω λίγο θάρρος και δεν πάω εκεί και τα κάνω μαντάρα...:/:
Αχ, welcome to the club. Και εγώ το ίδιο κάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emily00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η emily00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Αχ, welcome to the club. Και εγώ το ίδιο κάνω.

Kι εσυ prof ε; Τα προφορικά είναι ασ'τα να πάνε..Πρέπει μέσα σε 2 λεπτά να πεις όλα αυτά που έχει με διαφορετικό τρόπο..Κάτσε τι είμαστε! έλεος τι να πρωτοπρολάβουμε σε 2 λεπτά;! Να τα διαβάσουμε ή να σκεφτούμε πως θα τα πούμε; Πολύ παλούκι πάντως..Αλλά απ'οτι έχω ακούσει δεν σε κόβουν και πολύ εύκολα..Μακάρι δηλαδή..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top