Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Νοέμβριος-Δεκέμβριος 2010

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Λογικα η αποστολη πρεπει να ξεκινησε αυτη τη βδομαδα.Λογικα μεχρι την Παρασκευη θα τα χετε λαβει οι πιο πολλοι!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jim_1995

Νεοφερμένος

Ο jim_1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Μήπως γνωρίζει κανείς παλαιότερα θέματα εκθέσεων για ecpe??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emily00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η emily00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά, καλώς σας βρήκα! Είμαι καινούρια εδώ στο φόρουμ και καιρός να κάνω την πρώτη μου ερώτηση χεχε! Λοιπόν..Μπορεί κάποιος να μου πει το πώς έχει η βαθμολογία στο ECPE; Είναι ίδια με αυτή του ECCE; Δηλαδή, αν έχεις ένα BF, και στα άλλα LP περνάς; Συγνώμη αν έχει ξανααπαντηθεί άλλα έψαχνα τόση ώρα και δεν βρήκα τίποτα..Όποιος μπορεί plz heeeelp! :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ακριβως οτι εγραψες ισχυει Εμιλυ.
Καλως όρισες στο φορουμ!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emily00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η emily00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Eυχαριστώ! Αυτές οι αλλαγές ισχύουν από τον Νοέμβρη του 2009, σωστά; Πριν δηλαδή πώς ήταν; Γιατί είχα ξαναδώσει και είχα πάρει BF στο listening και στα άλλα Ρ και δεν πέρασα! :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Πριν υπηρχε συμψηφισμος και ηταν πιο δυσκολα τα πραγματα.Τωρα ειναι ξεκαθαρα.Απο το Δεκεμβριο του 2009 οποιος λαμβανει 3 LP και υψηλοτερα και το ΠΟΛΥ μεχρι και ενα BF περναει την εξεταση.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emily00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η emily00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Aαα μάλιστα! Και κάτι τελευταίο! Συγνώμη αν σε έπρηξα :redface: Το BF και συγκεκριμένα στο GVR ξέρεις πόσο είναι; (Είναι 120 συνολικά) Μόνο εκεί έχω πρόβλημα ενώ την πρώτη φορά που το έδωσα είχα πάρει P..Δεν ξέρω τι έχω πάθει :P Τώρα γύρω στα 70-75 άντε στην καλύτερη 80 πιάνω..Γι'αυτο ρωτάω γιατί έχω αγχωθεί απίστευτα! Δίνω τώρα στις 27..:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Το BF είναι κάτω από 65%.Και μην αγχωνεσαι!Εξασκηση χρειαζεται στο GVR και θα τα πας καλά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Δεν ειναι ιδιαιτερα δυσκολα στην πραγματικη εξεταση.
Με 70-75/120 παιδια πηρανε LP στο actual test!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emily00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η emily00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ παιδιά! Αν και πιστεύω πως τα τεστ που κάνω στο βιβλίο είναι αρκετά δύσκολα..Κατέβασα το sample και μου φάνηκε πολύ πιο βατό, θα το κάνω σήμερα και θα σας πω! Έτσι όπως τα υπολογίζω μάλλον περνάω αλλά μην το γρουσουζεύω :redface: Οπότε με λίγα λόγια απ'ότι κατάλαβα το BF είναι μεταξύ 60-70 ε; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ παιδιά! Αν και πιστεύω πως τα τεστ που κάνω στο βιβλίο είναι αρκετά δύσκολα..Κατέβασα το sample και μου φάνηκε πολύ πιο βατό, θα το κάνω σήμερα και θα σας πω! Έτσι όπως τα υπολογίζω μάλλον περνάω αλλά μην το γρουσουζεύω :redface: Οπότε με λίγα λόγια απ'ότι κατάλαβα το BF είναι μεταξύ 60-70 ε; :hmm:
Nαι κατω απο 65%,αλλα πότε πεφτουν οι βασεις αναλογα με τα θεματα δεν ειναι σιγουρες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
BF ειναι 50-65% περιπου άρα στα 60-75/120 χοντρα χοντρα και αυτο διοτι το τεστ διορθωνεται συμφωνα με το Ιtem Response Theory.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emily00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η emily00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Μάλιστα ευχαριστώ! Πιστεύω πως έτσι όπως τα έκαναν τώρα θα περάσω..ΜΑΚΑΡΙ! Thanks παιδιά! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emily00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η emily00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Μια χαζή απορία: Τόσοι λίγοι δίνουν μόνο τώρα τον Νοέμβρη; :P (Μάλλον εγώ έχω πολλά να ρωτήσω, lol)
Kαι τώρα η ερώτηση: Το sample του ECPE που κατέβασα μου φάνηκε αρκετά εύκολο.. Έτσι είναι και στις εξετάσεις ή χαίρομαι (όσο μπορώ τεσπα) τσάμπα; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Το GCVR μου φανηκε σε παρομοιο επιπεδο.Στο Listening αστο καλυτερα.:P
43/50 σε αυτο και F δηλ.κατω απο 25/50 στο πραγματικο τεστ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emily00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η emily00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Aαα κατάλαβα! Στο listening καλά τα πάω αλλά όπως είπα και πιο πριν έχω ένα θεματάκι με το GCVR..Kαι σκέφτομαι τώρα πως αν πάρω ένα BF στο GCVR και αν δεν ακούσω καλά ή κάτι γίνει με το listening πάρω πάλι το ίδιο τότε πάει..:cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Στο Listening, συνήθως, σε ρωτάνε για την ένταση των μεγαφώνων:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mikaki04

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ξεχασμένες παραλίες αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 180 μηνύματα.
Aαα κατάλαβα! Στο listening καλά τα πάω αλλά όπως είπα και πιο πριν έχω ένα θεματάκι με το GCVR..Kαι σκέφτομαι τώρα πως αν πάρω ένα BF στο GCVR και αν δεν ακούσω καλά ή κάτι γίνει με το listening πάρω πάλι το ίδιο τότε πάει..:cry_x:

Σε περίπτωση που δεν ακούς καλά στο listening, αν και στην αρχή ρωτάνε πως είναι ο ήχος και τα σχετικά,το λες!! κάνετε και δοκιμή να δείτε αν είναι όλα εντάξει! μην ντραπείς να τους πεις για τον ήχο!! πες ότι θες να χαμηλώσουν την ένταση ή να την ανεβάσουν! όλα καλά θα πάνε πάντως!!! Όσο για το GCVR.. Δίνεις βάση στην γραμματική ! είναι συγκεκριμένα γραμματικά φαινόμενα .. οπότε αν κάπου βασίζεσαι είναι εκεί! μετά πολύ καλά τα κείμενα! καλη ανάγνωση και δεν σε νοιάζει αν δεν ξέρεις όλες τις λέξεις, απλα να βγαίνει νόημα!!! Στο λεξιλόγιο το παλεύεις.. υπάρχουν άπειρες λέξεις και είναι δύσκολο να ξέρεις όσες θα τύχουν! Και όσο μπορείς δες ξένες ταινίες χωρίς υπότιτλους! να εξασκηθείς στο άκουσμα! Και όλα καλά θα πάνε βρε! Καλή επιτυχία κι όλας !!! :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Εγώ στην εξέταση του ECCE, είχα διαβάσει λέξεις από το λεξικό, όπως είπα σε προηγούμενες σελίδες:P

(Μή φανταστείτε όλο το λεξικό, απλά 14-15 σελίδες:))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emily00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η emily00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
@Minaki04 Σε ευχαριστώ πολύ για το κουράγιο!! Ναι όντως στο listening έτσι όπως τα λες είναι! Απλά με άγχωσε αρκετά αυτό που είπε ο teol20 που ενώ περνούσε (συγκεκριμένα είπε για το sample που ρώτησα) και εκεί πήρε fail!! Όσο για το GVRC προσπαθώ όσο μπορώ να τα πάω καλά στη γραμματική αν και όλο χαζολάθη κάνω εκτός πχ 2-3 που δεν τα ξέρω..Αυτά! Α επειδή δεν μου έχει έρθει κανένα χαρτί ακόμα, πήρα τηλ στην Ελληνοαμερικάνικη Ένωση και μου είπαν να πάω μόνο με ταυτότητα..Ελπίζω να μην με διώξουν!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top