Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Μάιος 2010

Πως νομίζετε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 79)
  • Πολύ καλά, σίγουρα πέρασα

    Ψήφοι: 21 26.6%
  • Καλά, μάλλον πέρασα

    Ψήφοι: 35 44.3%
  • Μέτρια, παίζεται αν πέρασα

    Ψήφοι: 19 24.1%
  • Χάλια, σίγουρα κόπηκα

    Ψήφοι: 4 5.1%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Συγχαρητήρια! Βέβαια δεν παίζει ρόλο η ηλικία, αφού όλοι ξέρουμε ακόμα και πρωτάκια (γυμνασίου πάντα) που παίρνουν CPE :P:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Kαλα κανονικα το CPE στο εξωτερικο το δινουν ενηλικες.Και οι ηλικιες κατα ΜΟ ειναι απο 16 ως 23 ετων συμφωνα με το Cambridge ESOL.
Το οτι πηρανε παιδια το FCE απο πολυ νωρις δεν λεει και κατι παιδια.Σημασια δεν εχουν μονο οι πιστοποιησεις αλλα και η κατακτηση της γνωσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Με αυτη την λογική το λέω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Χαιρομαι που συμφωνεις γιατι ειναι αδικο να παίρνει καποιος το FCE πχ απο το Δημοτικο στα 12 και 13 χρονια οταν θα του χρειαστει μετα απο 10+ χρόνια που θα βγει στην αγορα εργασίας.Εκτός αν είναι παιδί θαύμα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Kαλα κανονικα το CPE στο εξωτερικο το δινουν ενηλικες.Και οι ηλικιες κατα ΜΟ ειναι απο 16 ως 23 ετων συμφωνα με το Cambridge ESOL.
Το οτι πηρανε παιδια το FCE απο πολυ νωρις δεν λεει και κατι παιδια.Σημασια δεν εχουν μονο οι πιστοποιησεις αλλα και η κατακτηση της γνωσης.
Συμφωνώ μαζί σου!!! Γι'αυτο έβαλα το -->:D στο τέλος του μηνύματος :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Έχω έναν συμμαθητή θαύμα ... πήρε fce στην τετάρτη δημοτικού και CPE στην α γυμνασίου... χωρίς πλάκα ... έχω δει και τα πτυχία σπίτι του... Και το θέμα είναι πως ουτε native είναι ούτε πορωμένος με τα αγγλικά. Απλώς από 5 χρονών έκανε κάθε μέρα μάθημα και στον ελεύθερό του χρόνο ασχολούταν με τις αδυναμίες του στα αγγλικά. Αλλά συνήθως όλοι αυτοί αργότερα δεν θυμούνται τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Έχω έναν συμμαθητή θαύμα ... πήρε fce στην τετάρτη δημοτικού και CPE στην α γυμνασίου... χωρίς πλάκα ... έχω δει και τα πτυχία σπίτι του... Και το θέμα είναι πως ουτε native είναι ούτε πορωμένος με τα αγγλικά. Απλώς από 5 χρονών έκανε κάθε μέρα μάθημα και στον ελεύθερό του χρόνο ασχολούταν με τις αδυναμίες του στα αγγλικά. Αλλά συνήθως όλοι αυτοί αργότερα δεν θυμούνται τίποτα.
Ποπο!!! Έμαθε τα αγγλικά πριν απο τα ελληνικά:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Aυτοι εχουν απλα παπαγαλιστικη λογικη.Θα μαθουν 10 γραμματικους κανονες παπαγαλία 100 λεξεις παπαγαλια και ως εκεί.Θα μπορεσουν να τους εφαρμοσουν στις εξετασεις αγγλικων και θα γραψουν τις εκθεσεις που εχουν χιλιοεξασκηθει στο φροντιστηριο αλλα μεχρι εκει.Σε νορμαλ καταστασεις ειναι σε θεση να πελαγώσουν και να πνιχτουν σε μια κουταλια νερο.Και το ξερω απο πρωτο χέρι.Ειναι αυτοι οι τυποι που θα πανε Θεωρητικοι θα βγαλουν 19.800 μορια,θα τους βγαλουν στις ειδήσεις και μετα δεν θα μπορεσουν να βγαλουν ενα πανεπιστημιο γιατι δεν εχουν κριτικη σκέψη.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Δεν παρέλαβε κάποιος άλλος, το statement of results;:worry: Επί τη ευκαιρία, πότε θα παραλάβουμε τα πτυχία μας; (συγγνώμη, αν έχει ξαναειπωθεί :redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Δεν παρέλαβε κάποιος άλλος, το statement of results;:worry: Επί τη ευκαιρία, πότε θα παραλάβουμε τα πτυχία μας; (συγγνώμη, αν έχει ξαναειπωθεί :redface:)
εγω το παρελαβα!!!:Pτα πτυχεια θα αρχισουν να τα αποστελλουν απο τις 15 σεπτεμβριου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Τα statements 30 Ιουλιου τα χανε στειλει όλα.Οσο για τα πιστοποιητικα για να πεσεις μεσα γυρω στον Οκτωβρη υπολογιζε καλυτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AntGuRu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο AntGuRu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 139 μηνύματα.
Εμένα ακόμα να μου σταλεί. Και μάλιστα τους έστειλα mail, για τον λανθασμένο ΤΚ (αν θυμάστε) και μου είπαν πως έχει διορθωθεί, και η ταχυδρόμηση των επιστολών με τα αποτελέσματα έχει ήδη ξεκινήσει. Που είναι όμως; Ανυπομονώ να τα δω και σε έντυπη μορφή! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
λογικα μεχρι την επομενη εβδομαδα θα εχουν παραδωθει ολα τα statement of results.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Όσοι θέλουν, μπορούν να τα παραλάβουν από την Ελληνοαμερικάνικη ένωση, από τις οδούς: Μασσαλίας 22 και Φράγκων 14 στην Αθήνα και στη Θεσσαλονίκη, αντίστοιχα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Κανονικα επρεπε να εχουν σταλει σε ολους.Όπως και να χει στο ECPE δεν λενε και κατι ιδιαιτερο.Απλα νιωθεις την ικανοποιηση πως αυτο που ειδες online ισχυει!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Κανονικα επρεπε να εχουν σταλει σε ολους.Όπως και να χει στο ECPE δεν λενε και κατι ιδιαιτερο.Απλα νιωθεις την ικανοποιηση πως αυτο που ειδες online ισχυει!:P
Φυσικά, αυτοί που δεν έχουν τη δυνατότητα να δουν online τα αποτελέσματα και οι καθηγητές τους δεν έχουν τη δυνατότητα, να τους ενημερώσουν, θα τα περιμένουν πώς και πώς:P:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Λιγο δυσκολο ρε συ να μην εχει καποιος ΚΑΘΟΛΟΥ προσβαση στο ιντερνετ.Θα παει σε ενα ιντερνετ καφέ στην τελική.Πως να περιμενεις τα αποτελεσματα σε αναμενα καρβουνα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Λιγο δυσκολο ρε συ να μην εχει καποιος ΚΑΘΟΛΟΥ προσβαση στο ιντερνετ.Θα παει σε ενα ιντερνετ καφέ στην τελική.Πως να περιμενεις τα αποτελεσματα σε αναμενα καρβουνα;
Υπάρχουν, όμως τέτοιες περιπτώσεις. Ξέρω άτομα που δεν έμαθαν τα αποτελέσματα, μέχρι να τους παραδοθεί το statement of results:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leftmano

Νεοφερμένος

Ο leftmano αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Εγώ το έλαβα πριν 3 μέρες, επιβεβαιωσα λοιπον το ηλεκτρονικο αποτέλεσμα που είχα δει στο on line απο την hau. Το μόνο παραπάνω που έχει είναι τα γνωστά όρια στα οποια κυμάινονται τα levels (πχ. 80-89 κλπ κλπ) χωρις φυσικά να λέει ακριβή επιδοση σε απόλυτο νούμερο. Ποτέ δεν έλεγε άλλωστε.
Αν κάποιοι θέλουν να λάβουν επίσημη βεβαιωση ΠΡΙΝ την λήψη του πιστοποιητικού (εγώ θέλω, γιατι το Σεπτέμβρη θα καταθέσω τα χαρτιά μου για προαγωγή και πιθανόν να μην έχω ήδη λάβει το επίσημο πιστοποιητικό), απευθύνονται στην hau και με 10 ευρώ η μια 12 ευρώ οι δύο και 6 ευρώ καθένα από τα επόμενα, μπορούν να λάβουν άμεσα. Πάλι στα έξοδα θα μπω μου φαίνεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Bασικα αν σου χρειαζεται γιατι να μην παρεις μια βεβαιωση.Αλλωστε τα 10 και 12 ευρω δεν νομιζω να ναι τιποτα μπροστα στην αυξηση που θα πάρεις.:)
Το πιστοποιητικο λιγο δυσκολο να μπορεσεις να το παραλαβεις πριν τις 20 Σεπτεμβρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top