Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Μάιος-Ιούνιος 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Li@Ν@

Νεοφερμένος

Η Li@Ν@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
μακαρι,τι να πω....βασικα αγχωθηκα επειδη οταν τελειωσε να λεει τα δικα της και η αλλη κοπελα,λεει η εξεταστρια you are not supposed to read them. ελπιζω αυτο να μην απευθυνοταν και σε εμενα :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nigeo

Νεοφερμένος

Ο nigeo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
μακαρι,τι να πω....βασικα αγχωθηκα επειδη οταν τελειωσε να λεει τα δικα της και η αλλη κοπελα,λεει η εξεταστρια you are not supposed to read them. ελπιζω αυτο να μην απευθυνοταν και σε εμενα :worry:

ωχ...δηλαδή το είπε σαν παρατήρηση αφού μιλήσατε? :redface:...anyway καλή επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Li@Ν@

Νεοφερμένος

Η Li@Ν@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
ευχαριστω!! ναι αφου ειπε τα δικα της και η αλλη κοπελα. βασικα αυτη μου ειπε μετα οτι δεν τα αλλαξε σχεδον καθολου.εγω καποια ναι,αλλα καποια οχι γιατι με δυσκολεψαν.μακαρι να μην πηγαινε και σε μενα η παρατηρηση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
και εγώ 10 ιουνιου προφορικά! που δινεις προφορικά εσύ και τι ώρα;

Κι εγώ 10 Ιουνίου δίνω (ECPE) στις 13.25, Hellenic American Union. εσύ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andy27

Νεοφερμένος

Ο andy27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.

GeorgeChatz

Νεοφερμένος

Ο GeorgeChatz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
κακώς τρελλαίνονται και οι μαθητές και οι καθηγητές με το paraphrasing...δεν πρέπει να παραφράσεις όλα τα points που σου δίνονται παρόλο που αυτή την οδηγία δίνουν πάντα οι φροντιστές...αν χρησιμοποιήσεις πλούσια linking words και δείξεις άνεση και σωστά δομημένο λόγo δεν θα προσέξουν καθόλου και αν αφήσεις 3-4 points όπως στα δίνουν...προσωπικά εγώ ειχα ακόμα και το θάρρος να ρωτήσω τι σημαίνει μια λέξη όταν μας ρώτησε "are there any questions?" πράγμα που μας το ειχαν απαγορευσει δια ροπάλου στο φροντιστήριο...
ναι, έχεις δίκιο σε αυτό που λες, γτ ουσιαστικά θέλουν να κάνεις summarise, όχι να αλλάξεις ό,τι έχει. Αυτό μπορεί να επιτευχθεί με πολλούς τρόπους και όχι απαραίτητα με paraphrasing όλα τα points. Κι εγώ ρώτησα για ένα point που δεν καταλάβαινα (specializes in vacational buildings) και μου το εξήγησαν... Ευτυχώς ήταν πολύ καλή και χαλαρή η εξετάστρια και λέγαμε και καμιά βλακεία να περάσει η ώρα... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maverick23

Νεοφερμένος

Ο Maverick23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα παιδιά! Καταρχήν καλώς σας βρήκα!
Εύχομαι καλές επιτυχίες και καλά αποτελέσματα σε αυτούς που δίνουν εξετάσεις!

Μια ερώτηση αναφορικά με το Michigan Proficiency ECPE:
Πόσο είναι το όριο για BF; (Είδα σε προηγούμενο ποστ ότι για BP είναι 78/120)
Με έχει πιάσει ένα άγχος γιατί στo Speaking kai Listening είμαι καλός, writing αμα πέσουν "καλά"(όχι περίεργα!) θέματα πιστεύω έστω ένα C θα το πάρω. Στο GCVR έχω πρόβλημα, ιδικά στη G.

Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lia16

Νεοφερμένος

Η lia16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Sorry παιδιά κάποιος άλλος που έδωσε προφορικά στο ecce?

μην αγχωνεσαι πριν δυο μερες εδωσα και ειναι πανευκολα τα προφορικα και ο εξεταστης θα ειναι πολυ συμπαθητικος οχι οπως στο edexcel:mad:
ασε που αν μπερδευτεις καπου σε βοηθαει παρα πολυ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nigeo

Νεοφερμένος

Ο nigeo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά! Καταρχήν καλώς σας βρήκα!
Εύχομαι καλές επιτυχίες και καλά αποτελέσματα σε αυτούς που δίνουν εξετάσεις!

Μια ερώτηση αναφορικά με το Michigan Proficiency ECPE:
Πόσο είναι το όριο για BF; (Είδα σε προηγούμενο ποστ ότι για BP είναι 78/120)
Με έχει πιάσει ένα άγχος γιατί στo Speaking kai Listening είμαι καλός, writing αμα πέσουν "καλά"(όχι περίεργα!) θέματα πιστεύω έστω ένα C θα το πάρω. Στο GCVR έχω πρόβλημα, ιδικά στη G.

Ευχαριστώ!
για να πάρεις οριακά LP (c) πρέπει να πιάσεις 78/120 στο gcvr και 65/100 στο listening(από 61-64 είναι BF)...στην έκθεση και στα προφορικά πρέπει να συμφωνήσουν και οι 2 βαθμολογητές στον ίδιο βαθμό (A=HP, B=P, C=LP, D=BF, και Ε=F)...στα προφορικά συννενοούνται αμέσως οι 2 βαθμολογητές μετά την εξέταση...στην έκθεση αν ο ένας έχει βάλει πχ b και ο άλλος c τότε την βλέπει τρίτος βαθμολογητής και βάζει τον τελικό βαθμό b ή c)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maraki7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Kαλημερα ! Σημερα δινω προφορικα ECCE!!!! :'( Ο μονος μου φοβος ειναι το αγχος μου ........................... Κανεις που δινει σημερα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lia16

Νεοφερμένος

Η lia16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
καλη επιτυχια μην φοβασαι ειναι πολυ ευκολα. Εχεις δωσει γραπτα?? γιατι εγω δινω το σαββατο αλλα εχω δωσει προφορικα και τα πηγα τελεια!!!
κανενας αλλος που δινει ecce ή θα δωσει???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Maraki7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ για την καλη επιτυχια σου και νομιζω οτι την ειχα :D Oντως ηταν πολυ ευκολα και απορω με τον εαυτο μου για το πως απεβαλα το αγχος! :P
Επισης πολυ φιλικη η εξεταστρια μου :P !!!!!!

Και γω το Σαββατο δινω γραπτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lia16

Νεοφερμένος

Η lia16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ για την καλη επιτυχια σου και νομιζω οτι την ειχα :D Oντως ηταν πολυ ευκολα και απορω με τον εαυτο μου για το πως απεβαλα το αγχος! :P
Επισης πολυ φιλικη η εξεταστρια μου :P !!!!!!

Και γω το Σαββατο δινω γραπτα!
καλη επιτυχια μας .Εχεις αγχος??/:hmm::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Τι λέτε παιδιά; Τα γραπτά του ECCE είναι δύσκολα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Τι λέτε παιδιά; Τα γραπτά του ECCE είναι δύσκολα;
Είναι γελοία:P

Εντελώς αντικειμενικά:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Τι λέτε παιδιά; Τα γραπτά του ECCE είναι δύσκολα;

Κατά την γνώμη αρκετά εύκολα! Ειδικά αν είσαι και παιδί που διαβάζει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Που δεν είμαι και τόσο αλλά τέλοσπαντων. Πάντως πάντα είχα καλή σχέση με τα Αγγλικά και ήμουν συνήθως λίγο πιο μπροστά από τους άλλους :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Που δεν είμαι και τόσο αλλά τέλοσπαντων. Πάντως πάντα είχα καλή σχέση με τα Αγγλικά και ήμουν συνήθως λίγο πιο μπροστά από τους άλλους :P

Κοίτα, εγώ δεν είμαι παιδί που διαβάζει, και ειδικά στα αγγλικά, αλλά το lower μου είχε φανεί παιχνιδάκι.
Απ'ότι καταλαβαίνω κι εσύ σαν εμένα είσαι, εξοικειωμένος με τα αγγλικά και βρίσκεις περιττό το να διαβάσεις πράγματα που ξέρεις;
Ότι δεν ξέρεις καν τις ονομασίες των χρόνων (που λέει ο λόγος) αλλά χρησιμοποιείς τον σωστό γιατί σου βγαίνει αυθόρμητα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Όχι ακριβώς. Αλλά κάπως μου συμβαίνει αυτό που λες. Δεν ξέρω, φταίει η συνεχής ενασχόληση με τις ξένες σειρές και το ίντερνετ που το κάνει, αλλά βλέπω πως συνήθως ξέρω κάτι παραπάνω από τους άλλους. Δεν άνοιγα βιβλίο σε τεστ, ειλικρινά μιλάω και έγραφα πάντα υψηλά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top