Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Μάιος-Ιούνιος 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.

maria90

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 415 μηνύματα.
Κάποιος που εδωσε προφορικα ECPE, για να μας πει τα θέματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andy27

Νεοφερμένος

Ο andy27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.

@Maraki@

Νεοφερμένος

Η @Maraki@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Κάποιος που έδωσε προφορικά στο ecce?
Βάλανε εύκολα θέματα βρε παιδιά;
:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Μαράκι έδωσα εχθές. Ήταν γελοία. Δεν κατάλαβα πως πέρασε ο χρόνος, δεν θα καταλάβεις τίποτα. Εμένα μου είπε ως πρόβλημα ότι είχε μία φίλη η οποία ήταν φοιτήτρια και έπρεπε να επιλέξει ανάμεσα σε 2 συγκάτοικους. Την ρωτούσες διάφορα, σου απαντούσε και μετά αναλόγως της έλεγες ποιον θα επέλεγες εσύ και στο τέλος σου κάνει ερωτήσεις πάνω σε αυτό το θέμα. Είναι πολύ εύκολα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@Maraki@

Νεοφερμένος

Η @Maraki@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Μαράκι έδωσα εχθές. Ήταν γελοία. Δεν κατάλαβα πως πέρασε ο χρόνος, δεν θα καταλάβεις τίποτα. Εμένα μου είπε ως πρόβλημα ότι είχε μία φίλη η οποία ήταν φοιτήτρια και έπρεπε να επιλέξει ανάμεσα σε 2 συγκάτοικους. Την ρωτούσες διάφορα, σου απαντούσε και μετά αναλόγως της έλεγες ποιον θα επέλεγες εσύ και στο τέλος σου κάνει ερωτήσεις πάνω σε αυτό το θέμα. Είναι πολύ εύκολα!

Ευχαριστώ πολύ Νίκο!
Καλή επιτυχία σου εύχομαι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ch3m

Νεοφερμένος

Ο ch3m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

Li@Ν@

Νεοφερμένος

Η Li@Ν@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
εδωσα κι εγω προφορικα ecpe kαι το θεμα με ψιλοδυσκολεψε.επρεπε να διαλεξουμε ομιλητη για ενα teacher's conference, το κακο ειναι οτι δεν μπορουσα να κανω ευκολα paraphrasing.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Βρε παιδια απο τωρα δινετε; Εγω δινω 27 Μαιου γραπτα και 10 Ιουνιου προφορικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_97

Νεοφερμένος

Η _97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
ΣΟΣ!!! στο βιβλιο μου για ecce στα προφορικα για το task 2 μου εχει ερωτησεις για τις εικονες εκει θα έχω τις ερωτησεις ή θα πρεπει με βαση τις εικονες να βρω δικες μου ερωτησεις?? Αν μπορειτε απαντηστε γρηγορα γιατι δινω αυριο!! Ευχαριστω!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Michigan δίνεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_97

Νεοφερμένος

Η _97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Michigan δίνεις; Στο lower του Michigan στα προφορικά απλώς πρέπει να διατυπώσεις τις ερωτήσεις που σου δίνονται με δικά σου λόγια. Αυτό απ'ότι θυμάμαι.
Μην αγχώνεσαι, είναι πολύ εύκολα. Και δύσκολα δεν περνάει κάποιος στο speaking του Michigan.Καλή σου επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_97

Νεοφερμένος

Η _97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Ευχαριστώ!! :) Απλα στο βιβλίο έχει ερωτησεις και εγω πιστευω οτι ρωταω αυτες με αλλο τροπο αλλα καποιος μου ειπε οτι δεν θα εχω ερωτησεις και θα τις κανω εγω συμφωνα με τις εικονες(δεν εχει δωσεις, δινει και εκεινη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Απ'όσο θυμάμαι έχεις τις ερωτήσεις (πέρσι έδωσα) και στο λέω με σιγουριά ότι θα είναι πολύ εύκολο και ειδικά αν ο examiner είναι συμπαθητικός/ή. Don't panic sweetie! Good luck!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_97

Νεοφερμένος

Η _97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Ευχαιστώ πολύ!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@Maraki@

Νεοφερμένος

Η @Maraki@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Sorry παιδιά κάποιος άλλος που έδωσε προφορικά στο ecce?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andy27

Νεοφερμένος

Ο andy27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Michigan δίνεις;

και εγώ 10 ιουνιου προφορικά! που δινεις προφορικά εσύ και τι ώρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elfaki

Νεοφερμένος

Η elfaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
ουφφφ... κι εγω δινω προφορικα ecce αυριο και εχω αγχωθει... ειναι ευκολο λενε αλλα οσο να 'ναι... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nigeo

Νεοφερμένος

Ο nigeo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
εδωσα κι εγω προφορικα ecpe kαι το θεμα με ψιλοδυσκολεψε.επρεπε να διαλεξουμε ομιλητη για ενα teacher's conference, το κακο ειναι οτι δεν μπορουσα να κανω ευκολα paraphrasing.....
κακώς τρελλαίνονται και οι μαθητές και οι καθηγητές με το paraphrasing...δεν πρέπει να παραφράσεις όλα τα points που σου δίνονται παρόλο που αυτή την οδηγία δίνουν πάντα οι φροντιστές...αν χρησιμοποιήσεις πλούσια linking words και δείξεις άνεση και σωστά δομημένο λόγo δεν θα προσέξουν καθόλου και αν αφήσεις 3-4 points όπως στα δίνουν...προσωπικά εγώ ειχα ακόμα και το θάρρος να ρωτήσω τι σημαίνει μια λέξη όταν μας ρώτησε "are there any questions?" πράγμα που μας το ειχαν απαγορευσει δια ροπάλου στο φροντιστήριο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top