Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Μάιος-Ιούνιος 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Πως δίνεις στις 17? Είπαν οτι οι ημερομηνίες εξετάσεων έχουν μετατεθεί, για τα προφορικά θα είναι αρχές Ιουνίου.

Μα στο χαρτί που μου στείλατε πριν 3 μέρες λέει Προφορικά στις 17 Μαίου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Giorgos1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Μα στο χαρτί που μου στείλατε πριν 3 μέρες λέει Προφορικά στις 17 Μαίου!

Έλεος..... δεν μου λές σου ήρθε χαρτί για το GVR ? Τι ημερομηνίες λέει εκεί ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Μου ήρθε ένα χαρτί που γράφει πότε είναι οι προφορικές και πότε οι γραπτές εξετάσεις. Γραπτές είναι στις 26/5 και προφορικά έχω στις 17/5 στις 20:30 το βράδυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marw27

Νεοφερμένος

Η marw27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
λοιπον, σημερα εδωσα προφορικα για ecpe.. ηταν παρα πολυ ευκολα, εως γελοια αλλα το αγχος με κατεστρεψε.. δεν μπορουσα να αρθρωσω λεξη! βεβαια και το αλλο παιδι που μπηκε μαζι μου δεν βοηθησε καθολου!δεν ηξερε καν την διαδικασια..στο κομματι που επρεπε να συμφωνησουμε σε κατι, την στιγμη που πηγαιναμε να συμφωνησουμε,αλλαζε γνωμη..αυτο εγινε 2-3 φορες..διχασμενη προσωπικοτητα? :confused: τι να πω.. μεχρι που ειπε και ο εξεταστης "πρεπει να αποφασισετε" :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nigeo

Νεοφερμένος

Ο nigeo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
λοιπον, σημερα εδωσα προφορικα για ecpe.. ηταν παρα πολυ ευκολα, εως γελοια αλλα το αγχος με κατεστρεψε.. δεν μπορουσα να αρθρωσω λεξη! βεβαια και το αλλο παιδι που μπηκε μαζι μου δεν βοηθησε καθολου!δεν ηξερε καν την διαδικασια..στο κομματι που επρεπε να συμφωνησουμε σε κατι, την στιγμη που πηγαιναμε να συμφωνησουμε,αλλαζε γνωμη..αυτο εγινε 2-3 φορες..διχασμενη προσωπικοτητα? :confused: τι να πω.. μεχρι που ειπε και ο εξεταστης "πρεπει να αποφασισετε" :mad:
ποιό ήταν το story σε αυτή την εξεταστική?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marw27

Νεοφερμένος

Η marw27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
εισαι στην επιτροπη του σχολειου και πρεπει να αποφασισεις ποιος μαθητης θα παρει βραβειο.. και οι 4 μαθητες εχουν ανακαλυψει κατι!αλλος εχει φτιαξει ειδικο τηλεφωνο για τα ταξιδια με αεροπλανο,αλλος παιχνιδι στο ιντερνετ με εκπαιδευτικο χαρακτηρα,συσκευες ανακυκλωσης κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Giorgos1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Μου ήρθε ένα χαρτί που γράφει πότε είναι οι προφορικές και πότε οι γραπτές εξετάσεις. Γραπτές είναι στις 26/5 και προφορικά έχω στις 17/5 στις 20:30 το βράδυ!

Μάλιοτα. Ευχαριστώ για την πληροφόρηση, μάλλον μας λένε οτι να νε από το φροντηστήριο για τις ημερομηνίες των προφορικών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Εσυ για την εκθεση γραφεις ας πουμε δυο την εβδομαδα και εισαι ενταξει...

Παιδια καποιος να γραψει την διαδικασια του speaking αναλυτικα

πείτε μου για το speaking..δεν έμεινε πολύς χρόνος ακόμα...ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

panagiota@@@

Νεοφερμένος

Η panagiota@@@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
1 στάδιο: παρουσιάζεις στον άλλον ό,τι λέει το χαρτί σου και τον ρωτας τη γνώμη του. Στη συνέχεια σου παρουσιάζει αυτός το δικό του, κρατάς σημειώσεις και όταν σε ρωτήσει λες πιο από τα δύο θα επέλεγες.
2 στάδιο: Διαλέγεις 1 από τα δικά σου και αυτός 1 από τα δικά του.
3 στάδιο: κάνοντας διάλογο αποφασίζετε μαζί 1 από τα 2.
4 στάδιο: Από αυτό που επιλέξατε αποφασίζετε ποια χαρακτηριστικά του θα παρουσιάσει ο καθένας στον εξεταστή.
5 στάδιο: Ο εξεταστής σας κάνει ερωτήσεις πάνω στο θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuperTink

Νεοφερμένος

Η SuperTink αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Αχ μου ρ9ε κι εμενα το χαρτι!
Ουφ..ανακουφιση!
ECCE γραπτα 26/5
προφορικα 4/6 :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Έχω την Πέμπτη προφορικά. Δύο φίλοι μου που έδωσαν ήδη προφορικές εξετάσεις είπανε ότι ήτανε πολύ εύκολα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_97

Νεοφερμένος

Η _97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Έχω άλλη μια απορία... Στο χαρτί που μας έστειλαν εκεί που έχει διακεκομενες γραμμές το κόβουμε; Και στα προφορικά 1-1 μπαίνει μέσα έτσι;(για ecce) ευχαριστώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Giorgos1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
1 στάδιο: παρουσιάζεις στον άλλον ό,τι λέει το χαρτί σου και τον ρωτας τη γνώμη του. Στη συνέχεια σου παρουσιάζει αυτός το δικό του, κρατάς σημειώσεις και όταν σε ρωτήσει λες πιο από τα δύο θα επέλεγες.
2 στάδιο: Διαλέγεις 1 από τα δικά σου και αυτός 1 από τα δικά του.
3 στάδιο: κάνοντας διάλογο αποφασίζετε μαζί 1 από τα 2.
4 στάδιο: Από αυτό που επιλέξατε αποφασίζετε ποια χαρακτηριστικά του θα παρουσιάσει ο καθένας στον εξεταστή.
5 στάδιο: Ο εξεταστής σας κάνει ερωτήσεις πάνω στο θέμα.

omg τι είναι όλη αυτή η διαδικασία.... προβλέπω να έχω πολύ άγχος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria90

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 415 μηνύματα.
λοιπον, σημερα εδωσα προφορικα για ecpe.. ηταν παρα πολυ ευκολα, εως γελοια αλλα το αγχος με κατεστρεψε.. δεν μπορουσα να αρθρωσω λεξη! βεβαια και το αλλο παιδι που μπηκε μαζι μου δεν βοηθησε καθολου!δεν ηξερε καν την διαδικασια..στο κομματι που επρεπε να συμφωνησουμε σε κατι, την στιγμη που πηγαιναμε να συμφωνησουμε,αλλαζε γνωμη..αυτο εγινε 2-3 φορες..διχασμενη προσωπικοτητα? :confused: τι να πω.. μεχρι που ειπε και ο εξεταστης "πρεπει να αποφασισετε" :mad:

Συγχαρητηρια! Ακουγεται ενδιαφερον και βατο το θεμα σου. Και εγω αυτο φοβαμαι με ποιον θα εμπαινα! Αν και εχω μελλον για το ποτε θα δωσω..δν ξερω ακομη. ουφ!
Anyway..καλα αποτελεσματα να εχεις!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marw27

Νεοφερμένος

Η marw27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Συγχαρητηρια! Ακουγεται ενδιαφερον και βατο το θεμα σου. Και εγω αυτο φοβαμαι με ποιον θα εμπαινα! Αν και εχω μελλον για το ποτε θα δωσω..δν ξερω ακομη. ουφ!
Anyway..καλα αποτελεσματα να εχεις!:clapup:
ευχαριστω!καλα αποτελεσματα και σ' εσενα!ολα καλα θα πανε..δεν θα πεθανουμε κιολας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andreas157

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
18/5 προφορικά, 27/5 γραπτα. ECPE εδω. δίνω μόνος μου...ας ελπίσουμε να τύχω μαζι με κανεναν συννενοήσημο στα προφορικά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
10/05 προφωρικά εγώ.
#άγχος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marw27

Νεοφερμένος

Η marw27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.

andy27

Νεοφερμένος

Ο andy27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top