Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Μάιος-Ιούνιος 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

_Silence_

Διάσημο μέλος

Η _Silence_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,382 μηνύματα.
Άκουσα από έναν γνωστό μου που δουλεύει στην Ελληνοαμερικανική Ένωση ότι τα θέματα που θα πέσουν φέτος τον Μάιο στο ECPE θα είναι δυσκολότερα από άλλες χρονιές.

Αυτό οφείλεται στο γεγονός ότι ο αριθμός των υποψηφίων μειώνεται χρόνο με το χρόνο λόγω της οικονομικής κρίσης. Πλέον ποντάρουν στο να κοπεί κάποιος για να το ξαναδώσει και τα να πάρουν 2πλά.

Ακούω τα σχόλια σας.

Nahhhh ....
Έχει βάση σαν σκέψη,μην τρομοκρατείς τον κόσμο που δίνει όμως.Κάθε χρόνο αυτά λέμε ...'' θα είναι πανδύσκολα για τον α,β λόγο |Δεν θα γράφονται κτλ'' ...keep calm ...
Μια χαρά θα είναι και τα θέματα και όλα ....
The truth -> Όποιος διάβασε και δεν τον διαλύσει το άγχος θα περάσει .

Επίσης δεν είναι δράκουλες και αιμοβόροι οι εξεταστές ... Μην φοβάστε ,δώστε το καλύτερο που έχετε και θα πάρετε την αντίστοιχη ανταμοιβή !

Ψυχραιμία χρειάζεται κ όπως πάντα λίγο τύχη δεν βλάπτει ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

minasyo

Νεοφερμένος

Ο minasyo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας !
Ειμαι καινουριος στο φορουν
Δινω και εγω lower (michigan)
Θελω να κανω μια ερωτηση γιατι περδευτικα
ποια ειναι η βαση στο listening και στο GVR και στο writtng?
περδευτικα πριν οταν ειδα :


Για το listening (ισχύει και για το ECCE και για το ECPE):
Οτιδήποτε πάνω από 33/50, περνάει (Low pass, Pass, High Pass).
Οτιδήποτε κάτω από 33/50, δεν περνάει (Borden-line Fail, Fail).

Για το GCVR (Ισχύει μόνο για το ECPE):

Οτιδήποτε πάνω από 78/120, περνάει (Low Pass, Pass, High Pass).
Οτιδήποτε κάτω από 78/120, δεν περνάει (Borden-line Fail, Fail).

Για το GVR (ισχύει μόνο για το ECCE):

Οτιδήποτε πάνω από 65/100, περνάει (Low Pass, Pass, High Pass).
Οτιδήποτε κάτω από 65/100, δεν περνάει (Βorden-line Fail, Fail).


δηλαδη αμα στο listenning και στο GVR παρω 50 και στα 2 περναω ;
και πως μπορω να εχω ενα Borden-line Fail ?? με αυτο δηλαδη αμα μινω στο GVR ξανα δινω ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeChatz

Νεοφερμένος

Ο GeorgeChatz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Παιδιά είναι αλήθεια ότι στο ECCE θέλει προσοχή στο Listening; Αγχώνομαι για το GVR. Εάν έχει στο λεξιλόγιο λέξεις που δεν έχω ξανά συναντήσει;
Το listening δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολο, απλώς πρέπει να είσαι συγκεντρωμένος. Το μοναδικό που μπορεί να σε δυσκολέψει λίγο παραπάνω είναι το part 2, αλλά αν έχεις εξασκηθεί και τα πας καλά στα τεστ που κάνεις, δε χρειάζεται να φοβάσαι.:)
Για το vocabulary τώρα, πρέπει να ξέρεις ότι αν και γενικότερα δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολο, υπάρχει πιθανότητα να μην ξέρεις κάποιες λέξεις, όσο διαβασμένος κι αν είσαι(μπορεί βέβαια να είσαι και τυχερός!). Παρολ'αυτά, μπορείς να εφαρμόσεις τη μέθοδο του elimination(αποκλείεις αυτά που ξέρεις ότι δεν ταιριάζουν για να βρεις το σωστό), ή να μην ξέρεις τις άλλες λέξεις, αλλά να ξέρεις ποια λέξη είναι η απάντηση, ή να προσπαθήσεις να βρεις ποιο σου ταιριάζει καλύτερα. Ε, αν έχεις και κανένα λάθος, δεν πειράζει! Πάντως, γενικότερα είναι σχετικά εύκολο μέρος, αν έχεις διαβάσει, και δε νομίζω να συναντήσεις πολλές αγνωστές λέξεις, μάλλον θα είναι λίγες- τουλάχιστον όταν έδωσα εγώ έτσι ήταν! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cpt.Miller

Νεοφερμένος

Ο μιχαλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
εγω παντως εχω αγχωθει πολυ!Για το grammar ειμαι περιπου στα 30/40 , στο cloze ειμαι στα 6-10-15/20 πανω-κατω , στο vocabulary ειμαι περιπου στα 15 -20/40 και τελος στο reading ειμαι στα 6-10/20.το βιβλιο που χρησιμοποιω ειναι το super course.Ειναι καλο??ειναι πολυ δυσκολο κατα τη γνωμη μου.speaking ειμαι καλος και στο writing που και που δεν γραφω και τοσο καλες εκθεσεις,αλλα γενικως γραφω καλα!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Το listening δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολο, απλώς πρέπει να είσαι συγκεντρωμένος. Το μοναδικό που μπορεί να σε δυσκολέψει λίγο παραπάνω είναι το part 2, αλλά αν έχεις εξασκηθεί και τα πας καλά στα τεστ που κάνεις, δε χρειάζεται να φοβάσαι.:)
Για το vocabulary τώρα, πρέπει να ξέρεις ότι αν και γενικότερα δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολο, υπάρχει πιθανότητα να μην ξέρεις κάποιες λέξεις, όσο διαβασμένος κι αν είσαι(μπορεί βέβαια να είσαι και τυχερός!). Παρολ'αυτά, μπορείς να εφαρμόσεις τη μέθοδο του elimination(αποκλείεις αυτά που ξέρεις ότι δεν ταιριάζουν για να βρεις το σωστό), ή να μην ξέρεις τις άλλες λέξεις, αλλά να ξέρεις ποια λέξη είναι η απάντηση, ή να προσπαθήσεις να βρεις ποιο σου ταιριάζει καλύτερα. Ε, αν έχεις και κανένα λάθος, δεν πειράζει! Πάντως, γενικότερα είναι σχετικά εύκολο μέρος, αν έχεις διαβάσει, και δε νομίζω να συναντήσεις πολλές αγνωστές λέξεις, μάλλον θα είναι λίγες- τουλάχιστον όταν έδωσα εγώ έτσι ήταν! :P

Στα ακουστικά γενικά είμαι πολύ καλός μιας που ακούω συνεχώς ξένα τραγούδια και προσπαθώ να καταλάβω τους στίχους ή βλέπω σειρές-ταινίες αμερικάνικες κάποιες φορές χωρίς υπότιτλους, κάποιες με αγγλικούς και σπανιότερα με ελληνικούς αλλά προσπαθώντας χωρίς να τους δω να "βγάλω μια άκρη" ακούγοντας τους ηθοποιούς να μιλάνε.

Επειδή τελευταίο χρόνο δεν έκανα φροντιστήριο, όλη την προετοιμασία την έκανα φέτος μόνος. Κάτι λέξεις από δω, κάτι από ένα βιβλίο με practise tests, τέτοια πράγματα και για αυτό φοβάμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nigeo

Νεοφερμένος

Ο nigeo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω μαζί σου nigeo. Ο χρόνος είναι απίστευτα λίγος.. με πόσες εκθέσεις πιστεύεις οτι θα ήμουν έτοιμη; Το έχεις περάσει εσύ, έτσι;
έγραψα 14 εκθέσεις συνολικά μέσα σε 1,5 μήνα...τον Νοέμβριο το εδωσα και πήρα HP στο writing όπως και γενικά...:spasiklas::crazy:..πάντα έγραφα και τις 2 εκθέσεις που μας έδινε η αγγλίδα καθηγήτρια για να επιλέξουμε την μία...αισθανόμουν ότι δεν έχω την πολυτέλεια να επιλέγω θέματα και ήθελα να γράψω τα πάντα.στο τέλος της ζήτησα συγγνώμη αν την κούρασα με τις πολλές εκθέσεις....:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeChatz

Νεοφερμένος

Ο GeorgeChatz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Στα ακουστικά γενικά είμαι πολύ καλός μιας που ακούω συνεχώς ξένα τραγούδια και προσπαθώ να καταλάβω τους στίχους ή βλέπω σειρές-ταινίες αμερικάνικες κάποιες φορές χωρίς υπότιτλους, κάποιες με αγγλικούς και σπανιότερα με ελληνικούς αλλά προσπαθώντας χωρίς να τους δω να "βγάλω μια άκρη" ακούγοντας τους ηθοποιούς να μιλάνε.

Επειδή τελευταίο χρόνο δεν έκανα φροντιστήριο, όλη την προετοιμασία την έκανα φέτος μόνος. Κάτι λέξεις από δω, κάτι από ένα βιβλίο με practise tests, τέτοια πράγματα και για αυτό φοβάμαι.
Ε, εντάξει, αν περνάς τα practice tests, δε χρειάζεται να αγχώνεσαι τόσο πολύ... το άγχος μπορεί να γίνει ο καλύτερος φίλος και ο χειρότερος εχθρός!(αυτό το λέει ένα άτομο που σε μία βδομάδα δίνει cpe και έχει καταγχωθεί....!):bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eselia

Νεοφερμένος

Η Eselia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
μηπως ξερει κανεις που μπορω να βρω past papers για ECPE(+ το answer key);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Li@Ν@

Νεοφερμένος

Η Li@Ν@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
https://www.cambridgemichigan.org/resources/ecpe/support-materials
εγω μονο αυτα εχω βρει.αν ξερει καποιος αν υπαρχουν αλλα ας μας πει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,245 μηνύματα.
Υπάρχουν ενδεικτικά θέματα σαν κι αυτά που δημοσίευσε η από πάνω, αλλά όχι θέματα που έχουν πέσει στις εξετάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Li@Ν@

Νεοφερμένος

Η Li@Ν@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
ναι νομιζω past papers δεν δημοσιευονται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andy27

Νεοφερμένος

Ο andy27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Δίνεις τώρα τον Μάιο; όλα καλα θα πανε αφου εισαι προετοιμασμενη!

τον Μάιο δίνω.. και είμαι προετοιμασμένος :P
αλλά η όλη διαδικασία ειναι πολύ ανγχωτική..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria90

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 415 μηνύματα.
έγραψα 14 εκθέσεις συνολικά μέσα σε 1,5 μήνα...τον Νοέμβριο το εδωσα και πήρα HP στο writing όπως και γενικά...:spasiklas::crazy:..πάντα έγραφα και τις 2 εκθέσεις που μας έδινε η αγγλίδα καθηγήτρια για να επιλέξουμε την μία...αισθανόμουν ότι δεν έχω την πολυτέλεια να επιλέγω θέματα και ήθελα να γράψω τα πάντα.στο τέλος της ζήτησα συγγνώμη αν την κούρασα με τις πολλές εκθέσεις....:redface:

χαχαχα και εγω εχω κανει 11 μεσα σε ενα χρονο σχεδον???? καλα παω για Μαιο τοτε..

τον Μάιο δίνω.. και είμαι προετοιμασμένος :P
αλλά η όλη διαδικασία ειναι πολύ ανγχωτική..

Oups! Sorry για την αλλαγη φυλου :redface::redface:
Ναι ειναι.. θα αναμενω να μου πεις αποτελεσματα τοτε ;) ολααααα καλαααα θα πανε!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

SuperTink

Νεοφερμένος

Η SuperTink αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Παιδια βοηθεια...εχω αγχωθει ΠΟΛΥ. Δινω ECCE στις 26 μαϊου. Ειμαι μεμονωμενη υποψηφια (οχι σε φροντιστηριο) κι ακομα δεν μου εχει ερθει κανενα χαρτι για εξεταστικο κεντρο αλλα ουτε για ημερομηνια προφορικων! (το Πασχα μου ηρθε μονο ενα μηνυμα στο κινητο που ελεγε οτι η ημερομηνια γραπτων αλλαξε και τελικα θα ειναι 26/5)... ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΜΟΥ ΓΡΗΓΟΡΑ... υπαρχει καποιο site που θα μπορουσα να λαβω πληροφοριες για το πού και τι ωρα δινω τοσο γραπτες οσο και προφορικες εξετασεις (που δεν ξερω ουτε ημερομηνια προφορικων!)...Εσας σας εχει εχει το χαρτι μ πληροφοριες για το ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΘΑ ΔΩΣΕΤΕ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nafs

Διάσημο μέλος

Η nafs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2,862 μηνύματα.
Παιδια βοηθεια...εχω αγχωθει ΠΟΛΥ. Δινω ECCE στις 26 μαϊου. Ειμαι μεμονωμενη υποψηφια (οχι σε φροντιστηριο) κι ακομα δεν μου εχει ερθει κανενα χαρτι για εξεταστικο κεντρο αλλα ουτε για ημερομηνια προφορικων! (το Πασχα μου ηρθε μονο ενα μηνυμα στο κινητο που ελεγε οτι η ημερομηνια γραπτων αλλαξε και τελικα θα ειναι 26/5)... ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΜΟΥ ΓΡΗΓΟΡΑ... υπαρχει καποιο site που θα μπορουσα να λαβω πληροφοριες για το πού και τι ωρα δινω τοσο γραπτες οσο και προφορικες εξετασεις (που δεν ξερω ουτε ημερομηνια προφορικων!)...Εσας σας εχει εχει το χαρτι μ πληροφοριες για το ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΘΑ ΔΩΣΕΤΕ?
Εντάξει μην αγχώνεσε:). Λογικά δεν σου ήρθε γιατί τα προφορικά σου είναι μετά τα γραπτά. Λογικά θα έρθει μέσα στην επόμενη εβδομάδα. Εμένα όταν έδινα μου ήρθε μια βδομάδα πρίν τα γραπτά. Όσο για το σιτε δεν νομίζω να υπάρχει κάτι τέτοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuperTink

Νεοφερμένος

Η SuperTink αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Εντάξει μην αγχώνεσε:). Λογικά δεν σου ήρθε γιατί τα προφορικά σου είναι μετά τα γραπτά. Λογικά θα έρθει μέσα στην επόμενη εβδομάδα. Εμένα όταν έδινα μου ήρθε μια βδομάδα πρίν τα γραπτά. Όσο για το σιτε δεν νομίζω να υπάρχει κάτι τέτοιο.

Ευχαριστω:)
το θεμα ομως ειναι οτι δεν μου εχουν ερθει ουτε για τα γραπτα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,245 μηνύματα.
Ένα χαρτί θα έρθει τόσο για τα προφορικά, όσο και για τα γραπτά.
Εμένα μου είχε έρθει μία βδομάδα πριν δώσω.Μην άγχεσαι από τώρα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Giorgos1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Και εγώ αν και δεν είμαι μεμονωμένος, μας είχαν πεί από το φροντηστήριο οτι θα μας έρθουνε κάτι χαρτιά και θα μας ειδοποιήσουν όταν είναι, ακόμα δεν ήρθε τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marw27

Νεοφερμένος

Η marw27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
εγώ είμαι μεμονωμένη υποψήφια και το χαρτί μου ήρθε πριν μια εβδομάδα περίπου. Δίνω το Σάββατο προφορικά και έχω τρελαθεί. Είναι η δεύτερη φορά που το δίνω και φοβάμαι ότι θα ξανακοπώ.Αν και ξέρω ότι τα προφορικά είναι σχετικά εύκολα αν τα συγκρίνεις με την υπόλοιπη εξέταση (εξαρτάται και από τον εξεταστή), έχω αγχωθεί τρομερά! Μόνο εγώ δίνω το Σάββατο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria90

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 415 μηνύματα.
εγώ είμαι μεμονωμένη υποψήφια και το χαρτί μου ήρθε πριν μια εβδομάδα περίπου. Δίνω το Σάββατο προφορικά και έχω τρελαθεί. Είναι η δεύτερη φορά που το δίνω και φοβάμαι ότι θα ξανακοπώ.Αν και ξέρω ότι τα προφορικά είναι σχετικά εύκολα αν τα συγκρίνεις με την υπόλοιπη εξέταση (εξαρτάται και από τον εξεταστή), έχω αγχωθεί τρομερά! Μόνο εγώ δίνω το Σάββατο;


Ελααα δεν θελω τετοια! Κοιτα εγω θα δωσω ή Δεκεμβρη ή τον επόμενο Μαιο, για πρωτη φορα. Γενικα δεν συμπαθω και τρελα τα Αγγλικα αλλα τα χρειαζομαι! Τα προφορικα τα φοβαμαι κ εγω.. αλλα αμα εχεις κανει καλη προετοιμασια μη σε αγχωνει τιποτα! Εγω εκτος απο τον εξεταστη πιστευω παιζει ρολο και με τον αλλον υποψηφιο που θα μπεις. Εγω αυτο φοβαμαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top