Εξετάσεις Michigan ECCE 27 Μαΐου/ ECPE 28 Μαΐου 2023

smarw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η smarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 301 μηνύματα.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,830 μηνύματα.
Καλά αποτελέσματα!!
Ωχ τόσο παράξενο το listening? 😬
Δίνω απόγευμα εγώ 🙄
Τα κείμενα πως ήταν δύσκολα?
Καλή επιτυχία και σε εσένα!
Το listening είναι το αδύνατό μου σημείο ούτως η άλλως. Επειδή είμαι βαρήκοος ήμουν σε ειδική αίθουσα με άλλους με προβλήματα ακοής και δώσαμε με ακουστικά, όχι σε χώρο με ηχεία.
Το listening το καίω στα πρώτα 20 short conversations γιατί δε νιώθω ότι έχω το χρόνο και τη δύναμη να συγκεντρωθώ στον τόσο γρήγορο ρυθμό που κυλάνε. Να πχ σε 1 - 2 άλλαξα γνώμη και μέχρι να σβήσω τη βούλα και να βάλω αυτό που αποφάσισα, έλεγε τον αριθμό του επόμενου και άντε να διαβάσω την ερώτηση ενώ αυτοί μιλάνε. Είναι skill που δεν το έχω.

Γραπτά πιστεύω τα πήγα καλά, άρα αν δεν το πάρω θα είναι αν φάω Borderline Fail στο listening, που πραγματικά δε ξέρω πως μπορεί να τα πήγα. Αν δεν περάσω, θα βάλω τα δυνατά μου στο listening για Δεκέμβρη ώστε να μην υπάρχει καμία αμφιβολία μέσα μου πριν πάω να δώσω.

Τα κείμενα ήταν ΜΕΓΑΛΑ. Να πω ότι το τελευταίο κείμενο δεν πρόλαβα να το αναλύσω στο μυαλό μου.
Και σε δοκιμαστικά test που κάνω, τα 55 λεπτά για GVCR μου βγαίνουν ακριβώς!!
Με είχατε συμβουλεύσει κι εδώ να μην σπαταλάω χρόνο σε τίποτα και να προχωράω κανονικά και το τήρησα <3

καλά αποτελεσματα!
Thanks <3

Ξέρετε πότε θα έχουμε στο περίπου τα αποτελέσματα; Πχ σε 1 μήνα;
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,588 μηνύματα.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,830 μηνύματα.
Καλά αποτελέσματα Πέτρο! Για εμένα, τα αποτελέσματα ήρθαν περίπου 2-3 μήνες μετά.
Δεν είναι πολύ αργά;
Πχ αν σκεφτούμε ότι κάποιος δεν πέρασε και θέλει να δώσει τον Δεκέμβρη, μου ακούγονται πολλοί οι 3 μήνες αναμονής για να δεις αν πέρασες ώστε να ξανά μπεις στη μάχη.

Εγώ όπως είπα δεν ανησυχώ για τα γραπτά ή το GV ειδικά, αλλά για το listening που μπορεί να μου κοστίσει το Pass. Είδομεν!
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,437 μηνύματα.
Εγώ που είχα δώσει Μάιο είχαν βγει αρχές Αυγούστου, στις 9 αν θυμάμαι καλά (όχι ότι έχει σημασία :P ).

Υ.Γ Είχα δώσει το 17, δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι από τότε.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,830 μηνύματα.
Και η tutor μου μόλις μου είπε ότι βγαίνουν Αύγουστο.
Λογικά θα τα βγάζουν πριν τον 15 Αύγουστο που πέφτει η γιορτή/ αργίες.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Εμένα μέσα Ιουλίου μου το είχαν πει.
 

aslanidou.

Νεοφερμένος

Η aslanidou. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Καλή επιτυχία και σε εσένα!
Το listening είναι το αδύνατό μου σημείο ούτως η άλλως. Επειδή είμαι βαρήκοος ήμουν σε ειδική αίθουσα με άλλους με προβλήματα ακοής και δώσαμε με ακουστικά, όχι σε χώρο με ηχεία.
Το listening το καίω στα πρώτα 20 short conversations γιατί δε νιώθω ότι έχω το χρόνο και τη δύναμη να συγκεντρωθώ στον τόσο γρήγορο ρυθμό που κυλάνε. Να πχ σε 1 - 2 άλλαξα γνώμη και μέχρι να σβήσω τη βούλα και να βάλω αυτό που αποφάσισα, έλεγε τον αριθμό του επόμενου και άντε να διαβάσω την ερώτηση ενώ αυτοί μιλάνε. Είναι skill που δεν το έχω.

Γραπτά πιστεύω τα πήγα καλά, άρα αν δεν το πάρω θα είναι αν φάω Borderline Fail στο listening, που πραγματικά δε ξέρω πως μπορεί να τα πήγα. Αν δεν περάσω, θα βάλω τα δυνατά μου στο listening για Δεκέμβρη ώστε να μην υπάρχει καμία αμφιβολία μέσα μου πριν πάω να δώσω.

Τα κείμενα ήταν ΜΕΓΑΛΑ. Να πω ότι το τελευταίο κείμενο δεν πρόλαβα να το αναλύσω στο μυαλό μου.
Και σε δοκιμαστικά test που κάνω, τα 55 λεπτά για GVCR μου βγαίνουν ακριβώς!!
Με είχατε συμβουλεύσει κι εδώ να μην σπαταλάω χρόνο σε τίποτα και να προχωράω κανονικά και το τήρησα <3


Thanks <3

Ξέρετε πότε θα έχουμε στο περίπου τα αποτελέσματα; Πχ σε 1 μήνα;
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την αναλυτική απάντηση .. εύχομαι καλά αποτελέσματα..και εγώ στο GCVR οριακά είμαι στα reading πάντα ..
 

smarw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η smarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 301 μηνύματα.

sfak

Νεοφερμένος

Ο sfak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Μουσικών Σπουδών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
ωχ και εγώ απόγευμα δίνω....listening είμαι περίεργος τι θα βάλουν.....
 

setlbow

Νεοφερμένος

Ο setlbow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Μαθητής Β' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπερα εγραφα σημερα τον προφισιενσυ το ecpe και εκανα ενα λαθος στην εκθεση απο τον ανγχος μου διαλεξα το article και αντι να βαλω τιτλο εβαλα αυτο που βαζουν στο proposal To και Subject
ποσους ποντους μπορει να χασω απο αυτο ειναι πολλοι;;;
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,830 μηνύματα.
Εμάς είχε Task 1 (proposal) και Task 2 (essay). Εγώ έκανα το 2, άρα κύκλωσα τον αριθμό 2 στο answer sheet. Εννοείς ότι κυκλωσες λάθος αριθμό;

ΥΓ: εγώ στα essays μου δε βάζω ποτέ τίτλο ή κάτι άλλο, απλά γράφω το κείμενο σε παραγράφους.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,437 μηνύματα.
Καλά αποτελέσματα σε όσες και όσους έδωσαν :happy:
 

sfak

Νεοφερμένος

Ο sfak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Μουσικών Σπουδών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Γεια σε όλους!
Έχουμε καμμία ιδέα σχετικά με το πότε θα βγουν τα αποτελέσματα; μέσα ή τέλη Ιουλίου;
 

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.

sfak

Νεοφερμένος

Ο sfak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Μουσικών Σπουδών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 25 μηνύματα.

sfak

Νεοφερμένος

Ο sfak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Μουσικών Σπουδών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Kαλησπέρα και πάλι!

Κατόπιν επικοινωνίας μαζί τους , με πληροφόρησαν ότι τα αποτελέσματα θα βγουν στις 17 Ιουλίου (Δευτέρα)
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,830 μηνύματα.
Kαλησπέρα και πάλι!

Κατόπιν επικοινωνίας μαζί τους , με πληροφόρησαν ότι τα αποτελέσματα θα βγουν στις 17 Ιουλίου (Δευτέρα)
Επειδή μπερδεύτηκα, αναφέρεσαι στο Michigan ECPE ή το Camrbidge CPE;
 

sfak

Νεοφερμένος

Ο sfak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Μουσικών Σπουδών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 25 μηνύματα.

aslanidou.

Νεοφερμένος

Η aslanidou. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Kαλησπέρα και πάλι!

Κατόπιν επικοινωνίας μαζί τους , με πληροφόρησαν ότι τα αποτελέσματα θα βγουν στις 17 Ιουλίου (Δευτέρα)
Α τέλεια δεν θα κοιμηθούμε μέχρι τότε 😬
Ευχαριστούμε για την ανακοίνωση 👏
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top