Εξετάσεις Cambridge FCE/CAE/CPE Δεκέμβριος 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

giannis_96

Νεοφερμένος

Ο giannis_96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Μπαααααα, τα Αγγλικά τα έχεις πάντα φρέσκα όσο χρησιμοποιείς το ίντερνετ, δεν γίνεται και αλλιώς (ευτυχώς).

Άμα έχεις γονιό native speaker γίνεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

puppet_58

Νεοφερμένος

Ο puppet_58 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Εμ, αυτά είναι τα καλά..να χεις γονιό με βρεατανική υπηκοότητα ή να ζείς σε ένα αγγλόφωνο περιβάλλον! Αλλά δεν είμαστε όλοι προνομιούχοι! Αυτά είναι τυχερά μάλλον και καθιστούν πολύ πιο εύκολα την αφομοίωση και την εξοικείωση με την Αγγλική γλώσσα. Οι υπόλοιποι are being left to our own devices.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,801 μηνύματα.
Παίδες για πείτε κανένα υποψήφιο θέμα speaking. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

puppet_58

Νεοφερμένος

Ο puppet_58 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Speaking C.P.E

PART 1-GENERAL TYPICAL QUESTIONS
1) Do you still live in the place where you were born?
2) What do you like about the area you live in?
3)Why is English important to you?
4)What aspects of your country/town are most attractive to visitors?
5) What about your ambitions? Where do you you hope to be in ten years' time?
6)Would you like to see changes in working hours?
7)Which profession or job would you least like to have? Why?
8)What is your idea of a dream home?

PART 1-EXPRESSING A PERSONAL OPINION
1) What are the most significant differences between your generation and that of your parents?
2)What are your greatest long-term concerns about the future?
3)What are your personal feelings and thoughts about European integration and globalization in general?

PART 2-ORAL INTERVIEW
COLLABORATIVE TASK

PART 3-RESPONDING TO A PROMPT CARD
1)How do our relationships with people around us differ?
*family
*friends
*authority figures
2)Why have the kinds of food we eat changed over the years?
*time available
*production methods
*fashion
3)In what ways can young people best be made aware of history?
*school
*museums
*the media
4)What other effective ways of communicating are there apart from language?
*music and art
*gestures and body language
*dress
5)What are the main influences the media have had on society?
*culture
*education
*consumerism
6)Which human values should we encourage for the society of tomorrow?
*tolerance
*justice
*respect

PART 3-TALKING ABOUT ABSTRACT TOPICS(THE ENDING OF THE TEST)
1)How impressed are you by good performance in sport?
2)Do you think it's possible for a famous person to behave naturally in public?
3)What makes a music performance memorable for you?
4)Should there be age limits for certain activities? If so, which ones?
5) Why do you think people are interested in antiquities and ancient monuments?
6)There is a saying that''You are only as old as you feel''. How far do you agree?
7)To what extent can we change our lifestyle?
8)Should we attempt to narrow the gap between the ''haves'' and the ''have nots''?
9)How far does money control our lives?
10)How far should parents try to influence the lives of their children?
11)How important is long-term planning for businesses?

THE END OF THE TEST.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,801 μηνύματα.
Αυτά έχουν πέσει; Ευχαριστώ Κώστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

puppet_58

Νεοφερμένος

Ο puppet_58 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Ναί, έχουν πέσει σε παλαιότερα έτη και τα έχει μαζεμένα σε ένα βιβλίο που έχει γράψει ο καθηγητής μου και που το κάναμε στο φροντιστήριο. Εχει και άλλα αλλά βαριόμουνα να γράφω :P
Αν έχεις κάποια απορία πάνω σε οποιαδήποτε ερωτηση από αυτές, πές μου..
Το ονομά σου βασικά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eirinitkd1996

Νεοφερμένος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
ποτε βγαινουν ρε παιδιαα΄΄??:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Έχω την εντύπωση (και την ελπίδα) ότι θα είναι κάπου στο τέλος του Ιανουάριου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
26 Γεναρη συμφωνα με τις τελευταιες πληροφοριες. Καλη χρονια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
ρε παιδιά συγγνώμη για το :off: αλλά στα γαλλικά ψιλοκοιμόμαστε :P Η περίοδος αυτή (τέλη ιανουαρίου) ισχύει και για ifa, goethe κλπ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

puppet_58

Νεοφερμένος

Ο puppet_58 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Ναι, στις 26 του μήνα βγαίνουν τα αποτελέσματα. Καλή επιτυχία ξανά και από μένα σε όλους. Καλή χρονιά να ευχηθώ και 'γω με την σειρά μου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Άντε να αναστήσουμε το θέμα, ήδη βγήκαν τα αποτελέσματα FCE, PET και KET for schools, που σημαίνει ότι σε λίγες μέρες θα βγούνε και τα υπόλοιπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Βγήκαν!
https://www.examination-services.gr/greek/results.asp
Βάλτε τις πληροφορίες από το χαρτί για να δείτε τα αποτελέσματα και το statement of results σας.
Πήρα CPE με C εγώ, όχι άσχημα άμα σκεφτείς ότι τον Μάιο έδωσα FCE, προσωπικά χάρηκα πολύ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Ρε παιδιά εγώ για λίγο δεν το πήρα , αλλά είχα βαθμολογία σύμφωνα με την οποία απ' ότι άκουσα παίρνω το Level C1 Certificate. Τι φρούτο είναι αυτό πάλι? Είναι κάτι σαν το advanced? :confused:
Τουλάχιστον τώρα που το 'μαθα νιώθω ότι ανταμείφθηκαν λίγο οι κόποι μου, από το τίποτα.. Αλλά όλα αυτά νομίζω συνεπάγονται σχεδόν αυτόματα την αύξηση της δυσκολίας του Proficiency.. ενδεχομένως για τα χρήματα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,801 μηνύματα.
Έστειλα το πρωί το mail μου και τον αριθμό κινητού για να λάβω απάντηση ότι βγήκε ο τελικός βαθμός. Δεν έλαβα κάποια σχετική ειδοποίηση. Μετά το απόγευμα που μπήκα στο link με σωστούς τους κωδικούς για να δω αν βγήκε το αποτέλεσμα, δεν μου εμφάνισε τελικό score, ούτε ποσοστά σύμφωνα με τις αντιστοιχίες βαθμολογίας-οδηγίες που υπάρχουν στο κάτω μέρος της σελίδας. Βλέπω ένα ξερό κεφαλαίο αγγλικό γράμμα ως result που δεν είναι κάποιος βαθμός. Τι να κάνω;

Στο πάνω δεξιό μέρος της σελίδας βλέπω το εξής: Session December (P1) 2011. To P1 τι είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Βλέπω ένα ξερό κεφαλαίο αγγλικό γράμμα ως result που δεν είναι κάποιος βαθμός.

Ποιο γράμμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Στο Proficiency έχει από κάτω να κατεβάσεις το statement of results σε PDF για να το δεις, στα άλλα πτυχία ίσως δεν έχουν προλάβει ακόμα να τα ανεβάσουν. Πέρυσι στα FCE πχ, εμφάνιζε το αγγλικό γράμμα που λες για 1 μήνα περίπου πριν βγουν τα αναλυτικά.

Alex το C1 δεν είναι σαν το Advanced, ΕΙΝΑΙ το Advanced.
Αν δεν απατώμαι, δεν αναγνωρίζουν ότι είσαι επίπεδο C1, αναγνωρίζουν ότι είχες τη δυνατότητα να το πάρεις.
Δεν ξέρω με ποιά λογική το κάνουν αυτό, εμένα μου φαίνεται ότι εννοούνταν αυτό και πριν αλλάξουν τη διαδικασία βαθμολόγησης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Aπ' ό,τι είδα στην ιστοσελίδα τους, σου δίνουν πιστοποιητικό, που βέβαια δεν είναι το advanced, αλλά λέγεται C1 Certificate. Τέσπα, μικρή σημασία έχει νομίζω. Εγώ τον Μάιο θα δώσω το ECPE του Michigan, που νομίζω ότι θα μπορέσω να το πάρω.
Τελοσπάντων, μπράβο σε όσους το πήραν, και ελπίζω να είμαι και γω στους επιτυχόντες τον Μάιο στο ECPE..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Γενικά, πέρυσι πήρα το FCE με A, και στο σάιτ τους έλεγε ότι θα μου δώσουν πιστοποιητικό C1 (Advanced), παρ' όλα αυτά το πτυχίο μου γράφει κανονικά FCE πάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Καλά δεν ξέρω, και γω ό,τι βλέπω στο σάιτ τους λέω.. Έτσι κι αλλιώς, μικρή σημασία έχει νομίζω. Στόχος τώρα το ECPE.. αλλά ας μην κάνω άλλο off.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top