Εξετάσεις Cambridge FCE/CAE/CPE Δεκέμβριος 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.


Aνακοινώθηκαν οι ημερομηνίες εξετάσεων, ημερομηνίες εγγραφών και τα εξέταστρα για τις εξετάσεις Cambridge FCE/CAE/CPE

December 2011.

Για το τι πρέπει να ξέρετε δείτε εδώ και αναλυτικά θα τα βρείτε όλα εδώ.

Όπως μπορείτε να δείτε στο πρόγραμμα των εξετάσεων έχει προσθεθεί, από τις εξετάσεις του Μαιου του 2011 και το FCE for Schools. Για περισσότερες πληροφορίες για αυτήν την εξέταση μπορείτε να μπείτε εδώ.






Καλή επιτυχία σε όλους τους υποψηφίους!;)



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Τόσο νωρίς ήταν οι εγγραφές και τις άλλες χρονιές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Και πέρυσι οι εγγραφές είχαν ξεκινήσει περίπου 20 Σεπτέμβρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
μου φαινεται ή αυξηθηκαν τα εξεταστρα για το προφ? :hmm:

(μπορει να κανω και λαθος.... :confused: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
μου φαινεται ή αυξηθηκαν τα εξεταστρα για το προφ? :hmm:

(μπορει να κανω και λαθος.... :confused: )

Όχι, δεν έχουν αυξηθεί.
Τόσα ήταν και πέρυσι:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andreas12

Νεοφερμένος

Ο Andreas12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Όχι, δεν έχουν αυξηθεί.
Τόσα ήταν και πέρυσι:)

Δεν αυξήθηκαν καθόλου!!!και ευτυχώς δηλαδή γιατί η ανεργία σκοτώνει τον έρωτα!!! :hmm:

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ σε όλους!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Δίνω τον Δεκέμβρη το FCE. Έκανα μέχρι την Pre- Lower και τις Παρασκεύες κάναμε βιβλίο lower, το Mastering Use Of English. Έχω αρκετά βιβλία για εξάσκηση πάνω σε τεστς και λεξιλόγιο και ξεκίνησα εντατικό διάβασμα σε καθημερινή βάση. Ποια είναι η γνώμη σας; Ποια πιστεύετε είναι η καλύτερη ξένη σειρά για να ξεκινήσω χωρίς υπότιτλους;

Ευχαριστώ,
Νίκος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andreas12

Νεοφερμένος

Ο Andreas12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Δίνω τον Δεκέμβρη το FCE. Έκανα μέχρι την Pre- Lower και τις Παρασκεύες κάναμε βιβλίο lower, το Mastering Use Of English. Έχω αρκετά βιβλία για εξάσκηση πάνω σε τεστς και λεξιλόγιο και ξεκίνησα εντατικό διάβασμα σε καθημερινή βάση. Ποια είναι η γνώμη σας; Ποια πιστεύετε είναι η καλύτερη ξένη σειρά για να ξεκινήσω χωρίς υπότιτλους;

Ευχαριστώ,
Νίκος

Eγώ δίνω CPE.
Tώρα όσο αφορά τις σειρές μπορώ να σου προτείνω κάποιες απο αυτές που παρακολουθώ εγώ χωρίς υπότιτλους

Friends, One Tree Hill, Futurama, Wolf Teen, Smallville
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την συμβουλή σου. Ίσως ξεκινήσω τα Φιλαράκια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Πήρα το Μάιο το FCE for Schools ([ήθελα να δώσω το κανονικό αλλά δε με άφησε το φροντιστήριο] οι ημερομηνίες των γραπτών έπεσαν πάνω στους Blind Guardian, mfw), και λέω τώρα το Δεκέμβριο να δώσω CPE (έκανα και καλοκαιρινό, χωρίς τη θέλησή μου, απλά κάναν όλοι οι φίλοι μου και θα βαριόμουν χωρίς αυτούς).

Η καθηγήτρια θέλει να δώσω το Δεκέμβριο Advanced, αλλά θα δώσω το Μάιο Β2 στα Γαλλικά και θέλω να έχω χρόνο για πραγματικό διάβασμα (Αγγλικά δεν έχω χρειαστεί ποτέ να διαβάσω).

Όσοι θέλετε καλό λεξιλόγιο (και στη πορεία και συντακτικό), εγώ άρχισα να κατεβάζω βιβλία σε podcasts από εδώ και αφήνω το iTunes να παίζει κάθε νύχτα όταν πάω στο κρεβάτι.
Βέβαια τη μανία μου για τα Audio Books την άρχισε μια αγορασμένη σειρά (HP and the Order of the Phoenix από Stephen Fry η εκφώνηση [γνωστός Βρετανός κωμικός] προφανώς σε συνεργασία με τη Rowling) σιντί, συνολικά 24 (τη τέλειωσα χθες το βράδυ, μου πήρε σχεδόν 1 μήνα για να τη τελειώσω).

Μέχρι τώρα έχω κατεβάσει αυτό, σήμερα θα το αρχίσω, και έχω σταμπάρει και αυτό για μόλις τελειώσω το άλλο.
Προφανώς αν δεν σας αρέσει η λογοτεχνία ούτε συζήτηση να τα προσπαθήσετε, κανονικά βιβλία είναι, απλά σε κοιμίζουν πιο εύκολα από τα γραπτά (:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andreas12

Νεοφερμένος

Ο Andreas12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα!!!
Μπορείτε να μου προτείνετε ενα καλό βιβλίο με past papers για το CPE;;
( να έχει και τις απαντήσεις... )
Ευχαριστώ προκαταβολικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis_96

Νεοφερμένος

Ο giannis_96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα!!!
Μπορείτε να μου προτείνετε ενα καλό βιβλίο με past papers για το CPE;;
( να έχει και τις απαντήσεις... )
Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Αυτό που έκανα εγώ είναι το ''New Cambridge Proficiency Past Papers'' από Andrew Betsis ELT, αλλά οι απαντήσεις βρίσκονται μόνο στο Teacher's Book...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andreas12

Νεοφερμένος

Ο Andreas12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Καλησπέρα!!
Σας έχουν έρθει τα χαρτιά του CPE;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Εδώ στη Λαμία δεν συμπληρώσαμε αρκετά μεγάλο αριθμό και οι υποψήφιοι για CPE πρέπει να πάνε Αθήνα να δώσουν.
Εγώ είμαι 3 και 4 Δεκέμβρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andreas12

Νεοφερμένος

Ο Andreas12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Εδώ στη Λαμία δεν συμπληρώσαμε αρκετά μεγάλο αριθμό και οι υποψήφιοι για CPE πρέπει να πάνε Αθήνα να δώσουν.
Εγώ είμαι 3 και 4 Δεκέμβρη.

Eγω ξέρω μόνο για τα γραπτά που είναι στις 4/12.Για τα προφορικά δεν έχω ιδέα!
Γι'αυτό και έχω απορήσει/ανησυχήσει για το ότι δεν έχουν έρθει τα χαρτιά ακόμα!
και όσο δεν έρχονται αγχώνομαι ακόμα περισσότερο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,801 μηνύματα.
Aντρέα, δίνω και εγώ στις 4/12. Μπες εδώ. Βάλε τα στοιχεία σου και θα κατεβάσεις online, το πρόγραμμα εξέτασης. Είναι ένα χαρτί Α4 με μουσταρδί λεζάντα, που αναφέρει πληροφορίες για την γραπτή και την προφορική εξέταση. Αυτό το στέλνουν και με το ταχυδρομείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Κι εγώ δίνω 4 Δεκεμβρίου γραπτά και 10 Δεκεμβρίου προφορικά... Νομίζω τα χαρτιά έχουν σταλεί εδώ και 1-2 βδομάδες, αλλά ίσως είναι ανάλογα με την περιοχή..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andreas12

Νεοφερμένος

Ο Andreas12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Aντρέα, δίνω και εγώ στις 4/12. Μπες εδώ. Βάλε τα στοιχεία σου και θα κατεβάσεις online, το πρόγραμμα εξέτασης. Είναι ένα χαρτί Α4 με μουσταρδί λεζάντα, που αναφέρει πληροφορίες για την γραπτή και την προφορική εξέταση. Αυτό το στέλνουν και με το ταχυδρομείο.

Πρεπει να γίνω μέλος πρώτα;;
Γιατί δοκίμασα και δεν με βρίσκει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Που δίνετε;
Εγώ είμαι Novus City στη Πλατεία Καραϊσκάκη για γραπτά 4 Δεκέμβρη και Golden Age Hotel στη Μιχαλακοπούλου στις 3 Δεκέμβρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andreas12

Νεοφερμένος

Ο Andreas12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Moυ ήρθαν τα χαρτιά αλλά με λάθος στοιχεία. :(:( ( είναι λάθος η ημερομηνία γέννησης)
Τι κάνω τώρα;;
Θα με αφήσουν να δώσω;;
Έχω τρομοκρατηθεί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top