Γενικό - Εξετάσεις Β' Γυμνασίου

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Χοχοχο τετοιες ωρες ευχαριστω τον Θεο που παω Γαλλικα... Θρησκευτικα γραφω την τυχη μου, και δεν ξερω ΤΙΠΟΤΑ..... Θα παρω την εικονα της Παναγιας, θα παρω και κανα δυο ρεσό, θα βαλω και κανενα ψωμακι στην τσεπη, θα παω θα τα απλωσω στο θρανιο και θα αρχισω ''Πατερ ημών, ω Εν τοις ουρανοίς...'' :P:P:P

Έλα βρε τα Θρησκευτικά μας φέτος είναι γελοία.Εμείς δεν έχουμε άλλη καθηγήτρια για άλλη ξένη γλώσσα(εκτός αγγλικά)άρα πήγαμε όλοι γερμανικά υποχρεωτικά :mad:
Αλλά ναι σίγουρα θα γράψω κανένα...5,6 και πολύ λέω :whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Έλα βρε τα Θρησκευτικά μας φέτος είναι γελοία.Εμείς δεν έχουμε άλλη καθηγήτρια για άλλη ξένη γλώσσα(εκτός αγγλικά)άρα πήγαμε όλοι γερμανικά υποχρεωτικά :mad:
Αλλά ναι σίγουρα θα γράψω κανένα...5,6 και πολύ λέω :whistle::whistle:

:confused::confused::confused:
Γερμανικα υποχρεωτικα?? Εγω θα σκοτωνα επιτοπου αυτον που θα μας το ανακοινωνε. Δεν πα να ηταν και η υπουργος παιδειας. :ropalo:
Αλλα απο την αλλη, δεν ειμαι κατι διαφορετικο στα γαλλικα. Δεν μου αρεσουν καν. Τα μισω και τα δυο. Απλα μισω τα γερμναικα πιο πολύ... :whistle::whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Μιλάς σε υποψήφια τεχνολογικής αυτήν την στιγμή:whistle:αλλά μην ανησυχείς...Τα αισθήματα για την φυσική είναι τα ίδια.:P Απλά έμαθα κάποια στιγμή να την ανέχομαι..αλλιώς αρχιτεκτονική γιοκ:knife:
Η αλήθεια είναι πως και΄γω στον εαυτό μου λέω ότι χωρίς Προφ το ΤΞΓΜΔ θα παραμείνει απλώς όνειρο.:P
Θεωρητική σε 2 χρόνια μυρίζομαι :P Μεταφραστικό πάντως αν σκέφτεσαι είναι και γαμώ ;)
Εντάξει και γω τα αγγλικά δεν τα μισώ αλλά όχι, δε με τρελαίνουν η αλήθεια είναι...
Για να σε παρηγορήσω, δεν σου λέω ότι κόπηκα 2 φορές στο Prof του Cambridge :P, σου λέω ότι πήρα το Michigan μετά και ότι είσαι μικρή και έχεις περιθώριο αποτυχίας πολύ μεγάλο (μπορείς να ξαναδώσεις εννοώ χωρίς πίεση χρόνου), οπότε σκέψου ότι καλά κάνεις και ασχολείσαι τώρα με τα αγγλικά :)
Μη το μυρίζεσαι. Κάν΄το σιγουράκι.:P
Ναι,μεταφραστικό θέλωωωω.:redface:

ρε παιδια ολοι ειμαστε πτωματα και ειδικα αυτοι που τελειωσαν η τελειωνουν πανελληνιες
αν ειναι να ειναι κουρασμενο ενα κοριτσι 14 ετων για τα μαθηματα του γυμνασιου που ειναι στα περισσοτερα μαθηματα 6 στις 9 τι να πω
μην χαλασεις τωρα για 2 βδομαδες κριμα θα ναι
Ναι,εσύ δε δίνεις ούτε ΚΠΑ ούτε Πληροφορική.
Άσε μας Γιαννάκη μου.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katelovea7

Νεοφερμένος

Η Katelovea7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
χαχα...όλοι οι θεολόγοι τελικά "ΤΟΝ ΕΧΟΥΝ ΤΟΝ ΘΕΟ ΜΕΣΑ ΤΟΥΣ:P...και ο δικός μας απ οτι αμυδρά θυμαμαι (πάνε και χιλιετίες τώρα;))ήταν πως να το πω ευγενικά..."πεύτουλάς"???εεε κάπως έτσι...:eek:

Οι θεολογοι ή τερμα μπουληδες/βλακες θα ειναι ή τερμα γαματοι. Μεση λυση τοσα χρονια δεν ειδα
Θρησκευτικα:αντε γεια

Βασικα απο βαρεμαρα την εποχη των εξετασεων αλλο τιποτα!!! Μετα απο πανελληνιες να δω με τι μουτρα θα παω να γραψω στις ενδοσχολικες (που φυσικα δεν προκειται να διαβασω) ,οταν οι ιδιοι καθηγητες περυσι μου βαζαν 19 και 20 και φετος με το ζορι θα γραψω 14.... Αλλα απο την αλλη σκεφτομαι οτι φετος ειναι η τελευταια χρονια που θα κατσω σε αυτα τα θρανια και λεω give it a shot..... Ο θεος και η ψυχη τους!
Αντε και σε 3 βδομαδες παμε Στο νησι με τα 12 γραμματα... Μυκονοοοοοος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
:confused::confused::confused:
Γερμανικα υποχρεωτικα?? Εγω θα σκοτωνα επιτοπου αυτον που θα μας το ανακοινωνε. Δεν πα να ηταν και η υπουργος παιδειας. :ropalo:
Αλλα απο την αλλη, δεν ειμαι κατι διαφορετικο στα γαλλικα. Δεν μου αρεσουν καν. Τα μισω και τα δυο. Απλα μισω τα γερμναικα πιο πολύ... :whistle::whistle::whistle:

Σχεδόν υποχρεωτικά,αφού δεν υπάρχει άλλος καθηγητής..Χάλια έγραψα αλλά καλύτερα από ότι περίμενα :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εφτάψυχη

Νεοφερμένος

Η εφτάψυχη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
τεσπα, οκ το διαβασμα δεν ειναι η λυση για το διαβασμα, ουτε θα μεινω, εχω ηδη περασει, δν προκειται να τα παρατησω αλλα ειμαι πτωμα για πτωμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
J
Σχεδόν υποχρεωτικά,αφού δεν υπάρχει άλλος καθηγητής..Χάλια έγραψα αλλά καλύτερα από ότι περίμενα :redface:

Κι εγώ έγραψα πολύ καλύτερα απο ότι περίμενα! Βέβαια εγώ φέτος έχω και τήν "τύχη" να πέφτουν αυτά σου διαβάζω μεσα στο λεωφορείο 5 λεπτά πριν τις εξετάσεις... Με έχει σώσει λέμε... Σήμερα έγραψα πολύ καλά πάντως, δεν το περίμενα :D
Και τωρα ξεκινάω τα ιδιαίτερα φυσικής στις κολλητές μου... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
J

Κι εγώ έγραψα πολύ καλύτερα απο ότι περίμενα! Βέβαια εγώ φέτος έχω και τήν "τύχη" να πέφτουν αυτά σου διαβάζω μεσα στο λεωφορείο 5 λεπτά πριν τις εξετάσεις... Με έχει σώσει λέμε... Σήμερα έγραψα πολύ καλά πάντως, δεν το περίμενα :D
Και τωρα ξεκινάω τα ιδιαίτερα φυσικής στις κολλητές μου... ;)

επόμενο μάθημα φυσική δηλαδή;εμείς αύριο Γεωγραφία και την Δεύτερα Μαθηματικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Απορω γιατι διαβαζετε σχολικα στο γυμνασιο,αφου οι βαθμοι που εχετε θα ειναι αχρηστοι,και απο περιεχομενο εκτος απο 2-3 μαθηματα,ειναι fail και επισης αχρηστα.


Διαβαστε εξωσχολικα,οσο προλαβαινετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω μέχρι ενός σημείου με τον βλαμμένο απο πάνω. [είδες αδυναμία που σου έχω; :happy:]
Για μένα τουλάχιστον ο μόνος λόγος να διαβάζεις πολύ στο γυμνάσιο είναι για να αποκομίσεις πράγματα ίσως χρήσιμα στο μέλλον καθώς μερικά απο αυτά δεν θα επαναληφθούν ούτε στο λύκειο, και για να μπεις στο κλίμα, δηλαδή να ξέρεις πως διαβάζεις.

Οπότε πάρτε κανα βιβλιαράκι να διαβάσετε, ή κάτι άλλο για να γεμίσετε τον χρόνο σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,836 μηνύματα.
ή κάνετε γνωριμίες. Νομίζω ότι είναι ένα θέμα ταμπού σε μια εποχή ψηφιακής απομόνωσης..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
επόμενο μάθημα φυσική δηλαδή;εμείς αύριο Γεωγραφία και την Δεύτερα Μαθηματικά

Ναιι :D:D:D
Την περιμενα δύο βδομάδες αυτην την στιγμη :whistle::whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Ρε παιδια, ενταξει να μην διαβαζουμε στο γυμνασιο, αλλα δεν νομιζω στο λυκειο κανεις να κατσει να μας εξηγησει κανονες τονισμου, η πρωτοβαθμιες εξισωσεις, η το ''λυω''. Θελει και κατι απο το γυμνασιο... Ετσι κατι λιγο... Όσο παταει η γατα... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mister No0ne

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mister No0ne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
οχι θα σας τα πουνε... ειναι μεσα στην υλη.. στο λυκειο θεωρουν οτι δεν ξερετε τιποτα... τουλαχιστον στην αλγεβρα, στο κεφαλαιο 1 ( πραγματικοι αριθμοι) μαθαινετε ανισωσεις και εξισωσεις πρωτου βαθμου απλες ( σαν αυτες που κανατε στο γυμνασιο) και παραμετρικες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω μέχρι ενός σημείου με τον βλαμμένο απο πάνω. [είδες αδυναμία που σου έχω; :happy:]
Για μένα τουλάχιστον ο μόνος λόγος να διαβάζεις πολύ στο γυμνάσιο είναι για να αποκομίσεις πράγματα ίσως χρήσιμα στο μέλλον καθώς μερικά απο αυτά δεν θα επαναληφθούν ούτε στο λύκειο, και για να μπεις στο κλίμα, δηλαδή να ξέρεις πως διαβάζεις.
Οπότε πάρτε κανα βιβλιαράκι να διαβάσετε, ή κάτι άλλο για να γεμίσετε τον χρόνο σας.
Τα βιβλιαράκια σε΄φαγαν και΄σενα και΄γινες Dextermaniac.:whistle:
Συμφωνώ,μόνο που εγώ όρεξη για να διαβάσω εξωσχολικό βιβλίο έχω μόνο το καλοκαίρι που περνάω ώρες κλεισμένη στο δωμάτιό μου διαβάζοντας κάποιο βιβλίο.

Ρε παιδια, ενταξει να μην διαβαζουμε στο γυμνασιο, αλλα δεν νομιζω στο λυκειο κανεις να κατσει να μας εξηγησει κανονες τονισμου, η πρωτοβαθμιες εξισωσεις, η το ''λυω''. Θελει και κατι απο το γυμνασιο... Ετσι κατι λιγο... Όσο παταει η γατα... :P
Γι'αυτό φροντίζεις να΄χεις καλές σχέσεις με τα μαθήματα όχι να τα διαβάζεις με την παραμικρή λεπτομέρεια.
Αλλά να΄χεις κάποιες βάσεις.

οχι θα σας τα πουνε... ειναι μεσα στην υλη.. στο λυκειο θεωρουν οτι δεν ξερετε τιποτα... τουλαχιστον στην αλγεβρα, στο κεφαλαιο 1 ( πραγματικοι αριθμοι) μαθαινετε ανισωσεις και εξισωσεις πρωτου βαθμου απλες ( σαν αυτες που κανατε στο γυμνασιο) και παραμετρικες
Γουάτ; :|
Στο λύκειο που θα πάω εγώ και που έτυχε φέτος να ξέρω άτομα από την Α' Λυκείου μια μικρή επανάληψη στην ύλη της Γ' γυμνασίου τους έκαναν και προχώρησαν στην ύλη της 1ης Λυκείου.:P
Οι παραμετρικές τι είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Mister No0ne

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mister No0ne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Τι Epresat μωρέ;:mad:
Λεξοτανίλ ΦΟΡ ΕΒΑ.


Τα βιβλιαράκια σε΄φαγαν και΄σενα και΄γινες Dextermaniac.:whistle:
Συμφωνώ,μόνο που εγώ όρεξη για να διαβάσω εξωσχολικό βιβλίο έχω μόνο το καλοκαίρι που περνάω ώρες κλεισμένη στο δωμάτιό μου διαβάζοντας κάποιο βιβλίο.


Γι'αυτό φροντίζεις να΄χεις καλές σχέσεις με τα μαθήματα όχι να τα διαβάζεις με την παραμικρή λεπτομέρεια.
Αλλά να΄χεις κάποιες βάσεις.


Γουάτ; :|
Στο λύκειο που θα πάω εγώ και που έτυχε φέτος να ξέρω άτομα από την Α' Λυκείου μια μικρή επανάληψη στην ύλη της Γ' γυμνασίου τους έκαναν και προχώρησαν στην ύλη της 1ης Λυκείου.:P
Οι παραμετρικές τι είναι;

ε τωρα ακου που σου λεω... αυτα ειναι στην υλη της α λυκειου.. τωρα αμα ο καθηγητης βαριεται... εμας παντως μας τα ειπαν κανονικοτατα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:
Κι εγω ΓΙΑΤΙ παλευω να μαθω μαθηματικα????????????????????????????????
:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
ε τωρα ακου που σου λεω... αυτα ειναι στην υλη της α λυκειου.. τωρα αμα ο καθηγητης βαριεται... εμας παντως μας τα ειπαν κανονικοτατα
Μάλιστα.
Τι να πω. Θα δείξει/

:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:
Κι εγω ΓΙΑΤΙ παλευω να μαθω μαθηματικα????????????????????????????????
:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:
Γιατί δε θες να γράψεις τάπες στα πιο ξεφτιλισμένα Μαθηματικά που υπάρχουν.
Π.Θ ανισώσεις και εξισώσεις α' βαθμού ρε.:P
Α,ψέμματα. Και οι εξισώσεις 2ου βαθμού καλές είναι. Οι πιο γαμάτες είναι οι κλασματικές.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Γουάτ; :|
Στο λύκειο που θα πάω εγώ και που έτυχε φέτος να ξέρω άτομα από την Α' Λυκείου μια μικρή επανάληψη στην ύλη της Γ' γυμνασίου τους έκαναν και προχώρησαν στην ύλη της 1ης Λυκείου.:P

Ε αφου λεει οτι αυτα ειναι στην υλη της Α, σε αυτην την υλη θα προχωρησαν... :hmm::hmm::hmm:

Μάλιστα.
Τι να πω. Θα δείξει/


Γιατί δε θες να γράψεις τάπες στα πιο ξεφτιλισμένα Μαθηματικά που υπάρχουν.
Π.Θ ανισώσεις και εξισώσεις α' βαθμού ρε.:P
Α,ψέμματα. Και οι εξισώσεις 2ου βαθμού καλές είναι. Οι πιο γαμάτες είναι οι κλασματικές.:redface:

:redface::redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ε αφου λεει οτι αυτα ειναι στην υλη της Α, σε αυτην την υλη θα προχωρησαν... :hmm::hmm::hmm:
Ρε΄συ. Αμάν με αυτή τη φιλοσοφία του Έλληνα να μη μαθαίνει τίποτε στην ώρα του και να πηγαίνει από παράταση σε παράταση.
Στην ύλη της 2ας γυμνασίου δεν είναι;
Θα τα μάθεις τώρα.
Και πού το ξέρεις ότι δε θα΄χεις κανά στριμμένο στο Λύκειο και δε θα σου κάνει επανάληψη;:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top