Γενικό - Εξετάσεις Β' Γυμνασίου

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Ρε΄συ. Αμάν με αυτή τη φιλοσοφία του Έλληνα να μη μαθαίνει τίποτε στην ώρα του και να πηγαίνει από παράταση σε παράταση.
Στην ύλη της 2ας γυμνασίου δεν είναι;
Θα τα μάθεις τώρα.
Και πού το ξέρεις ότι δε θα΄χεις κανά στριμμένο στο Λύκειο και δε θα σου κάνει επανάληψη;:whistle:

:cry_x:
Ε, ετσι κι αλλιως δεν μπορω να κανω αλλιως... ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΞΕΚΙΝΑΩ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ!! :'( :'( :'( :cry_x::cry_x::cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Τα βιβλιαράκια σε΄φαγαν και΄σενα και΄γινες Dextermaniac.:whistle:
Συμφωνώ,μόνο που εγώ όρεξη για να διαβάσω εξωσχολικό βιβλίο έχω μόνο το καλοκαίρι που περνάω ώρες κλεισμένη στο δωμάτιό μου διαβάζοντας κάποιο βιβλίο.


Κοίτα, εγώ πιθανότατα παίρνω τα δύο επόμενα για τα γενέθλιά μου. <3
Τώρα πότε δεν ξέρω-τα βρήκα φτηνά αμετάφραστα και λέω να το εκμεταλλευτώ.:redface:
Εγώ διαβάζω μέχρι και στις καφετέριες πάντως- τον μισό Ντέξτερ τον διάβασα όταν είχα πάει για καφέ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Τι ιδιαίτερα;:P

Μαθηματικών... Αφου δεν ξερω ΤΙΠΟΤΑ και δεν θα μπορω να τα καλυψω του χρονου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Κοίτα, εγώ πιθανότατα παίρνω τα δύο επόμενα για τα γενέθλιά μου. <3
Τώρα πότε δεν ξέρω-τα βρήκα φτηνά αμετάφραστα και λέω να το εκμεταλλευτώ.:redface:
Εγώ διαβάζω μέχρι και στις καφετέριες πάντως- τον μισό Ντέξτερ τον διάβασα όταν είχα πάει για καφέ. :P
Το ψιλιάστηκα από τα λεγόμενά σου σήμερα το πρωί.:P
Μαθηματικών... Αφου δεν ξερω ΤΙΠΟΤΑ και δεν θα μπορω να τα καλυψω του χρονου...
Καλά θα κάνεις.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Ρε΄συ. Αμάν με αυτή τη φιλοσοφία του Έλληνα να μη μαθαίνει τίποτε στην ώρα του και να πηγαίνει από παράταση σε παράταση.

Δεν σου ειπα να μην διαβαζεις την υλη σου,απλως να μην αναλωνεσαι σε μη βασικα μαθηματα,και σκας για το 20.Ειπα σε προηγουμενο ποστ γιατι.
Προτιμοτερο ειναι να διαβαζεις καποιο κοινωνικο-πολιτικο βιβλιο για να μην καταντησεις οπως η πλειονοτητα των φιλων σου στο λυκειο και στο πανεπ,για να σου ανοιξει το μυαλο και να καταλαβεις πως λειτουργει η κοινωνια που ζεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Δεν σου ειπα να μην διαβαζεις την υλη σου,απλως να μην αναλωνεσαι σε μη βασικα μαθηματα,και σκας για το 20.Ειπα σε προηγουμενο ποστ γιατι.
Προτιμοτερο ειναι να διαβαζεις καποιο κοινωνικο-πολιτικο βιβλιο για να μην καταντησεις οπως η πλειονοτητα των φιλων σου στο λυκειο και στο πανεπ,για να σου ανοιξει το μυαλο και να καταλαβεις πως λειτουργει η κοινωνια που ζεις.
Ναι,κατάλαβα τι είπες. [:
Έτσι κι'αλλιώς το 20αρι είναι τόσο άχρηστο που πραγματικά δε βρίσκω το λόγο να αναλώνομαι για να το αποκτήσω και ειδικά από την στιγμή που δε μου εξασφαλίζει τίποτε. Έχω καλύτερα πράγματα να κάνω και να ασχοληθώ.
Τέλος,αυτό που έχω βγάλει εγώ ως συμπέρασμα είναι ότι διάβασε/μάθε/άκουσε μερικά πράγματα πριν πας Πανεπιστήμιο πας συνειδητοποιημένος και δε πιάνουν κορόιδο.Για να μη παρεξηγηθώ από κανέναν να προσθέσω ότι αναφέρομαι γενικά.
Απλώς δεν κατάλαβες αυτό που είπα. Με εκνευρίζει που βλέπω την πλειοψηφία όλων μας να έχουν τη νοοτροπία: "Α,έλα μωρέ. Αυτό θα το δω αργότερα,παράτά το."Μου τη δίνει. Όταν κάτι μου δίνεται η δυνατότητα να τελειώνω μαζί του μία ώρα νωρίτερα θα στρώσω τον απ'αυτό μου (εαν πρόκειται για μάθημα) και θα το διαβάσω τότε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Λοιπον παιδες:
Μαθηματικα: θεωρια πρωτη: α) τι ονομαζουμε τετραγωνικη ριζα ενος μη αρνητικου αριθμου; β) σωστο λαθος ( ρητοι, αρρητοι, πραγματικοι, φυσικοι) γ) αντιστοιχιση με ιδιοτητες ριζας θεωρια 2η: α) ποιος ο ορισμος του ΠΘ? β) σωστο λαθος ( εν οψει πθ) γ) αντιστοιχιση με εμβαδα σχηματων
ασκηση 1η α) κλασματικη εξισωση β) διπλη ανισωση ασκηση 2η: αναλογα ποσα α) να εξετασετε αν τα ποσα ειναι αναλογα και β) να σχεδιασετε την γραφικη παρασταση μιας εξισωσης ( δεν την θυμαμαι αλλα ηταν της μορφης y=ax+β) αφου συμπληρωσετε τον παρακατω πινακα και ασκηση 3η: ενα τετραγωνο εγγεγραμενο σε κυκλο και η πλευρα του τετραγωνουν ριζα 50 α) να αποδειξετε οτι η ακτινα του κυκλου θα ειναι 5 εκατοστα β) μηκος κυκλου γ) εμβαδον κυκλικου δισκου
Ιστορια: ΟΜΑΔΑ Α
1. Γεγονοτα και απο διπλα να γραψετε ημερομηνιες
2. σωστο λαθος και β υποερωτημα τι γνωριζετε για τον εκχριστιανισμο των Σλαβων;
3. Ποιο το εργο του Ιουστινιανου
4. Ποιες συνεπιες ειχε η εμφανιση των Αραβων στην μεσογειο;
5. Τι γνωριζετε για το σχισμα;
ΟΜΑΔΑ Β
1. πηγη με την αρχιτεκτονικη των σπιτιων.
2. πηγη για τους γενιτσαρους.
3. Πηγη για τους Βενετους
4. Πηγη για την Αλωση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Αρχαία αύριο. ;3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ντόιτς είσαι πάρα πολύ άτυχη να γράφεις Δευτεριάτικο Φυσική.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ντόιτς είσαι πάρα πολύ άτυχη να γράφεις Δευτεριάτικο Φυσική.:P

χαχαχαχχαχα. Μπορει.... Η φυσικη δεν μου εχει κανει τιποτα σε αντιθεση με την καθηγητρια που ειναι ΥΠΕΡΟΧΗ αλλα βαζει κατι θεματαααααααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Το ψιλιάστηκα από τα λεγόμενά σου σήμερα το πρωί.:P
[/FONT]

Ποια λεγόμενα;
και χαιρεσαι; δεν νομιζω ε;:hmm::hmm:
Αυριο φυσικη:D


Βεβαίως και χαίρομαι.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
χαχαχαχχαχα. Μπορει.... Η φυσικη δεν μου εχει κανει τιποτα σε αντιθεση με την καθηγητρια που ειναι ΥΠΕΡΟΧΗ αλλα βαζει κατι θεματαααααααα
Τρου στόρρυ.
Εγώ δεν ξέρω πού είναι το βιβλίο και δίνω την επόμενη Δευτέρα.
Φιού,ωραίο αστείο. :hehe:

Ποια λεγόμενα;
Toυ skype.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Βεβαίως και χαίρομαι.:P

Μαμα :'( :'( θελω να δω την εκφραση της φιλολογου μου οταν παει να διορθωσει το γραπτο μου :D θα ειναι καπως ετσι : :look:

Τρου στόρρυ.
Εγώ δεν ξέρω πού είναι το βιβλίο και δίνω την επόμενη Δευτέρα.
Φιού,ωραίο αστείο. :hehe:

χαχαχαχα εγω την επομενη δινω αρχαια. ΩΡΑΙΑΑΑΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Βασικά χαίρομαι που δίνω αρχαία γιατί γράφω στα σίγουρα ένα 16 [το πολύ] απο τα λεξιλογικά και αυτά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
χαχαχαχα εγω την επομενη δινω αρχαια. ΩΡΑΙΑΑΑΑ.
Η μόνη μαλακία με τα δικά σας Αρχαία είναι ότι δεν υπάρχει κείμενο που να μην είναι sos.Αν και είστε πολύ τυχερά που δεν εξετάζεστε ακριβή μετάφραση. Εγώ καλές σχέσεις με την παπαγαλία δεν είχα επομένως έμαθα τα γλωσσικά σχόλια που έχει στη διπλανή σελίδα και έκανα σύνταξη στο κείμενο.
Έτσι έγραψα φέτος.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Βασικά χαίρομαι που δίνω αρχαία γιατί γράφω στα σίγουρα ένα 16 [το πολύ] απο τα λεξιλογικά και αυτά. :P
Εγω θα γραψω 6 απο το κειμενο :look:

Η μόνη μαλακία με τα δικά σας Αρχαία είναι ότι δεν υπάρχει κείμενο που να μην είναι sos.Αν και είστε πολύ τυχερά που δεν εξετάζεστε ακριβή μετάφραση. Εγώ καλές σχέσεις με την παπαγαλία δεν είχα επομένως έμαθα τα γλωσσικά σχόλια που έχει στη διπλανή σελίδα και έκανα σύνταξη στο κείμενο.
Έτσι έγραψα φέτος.:P

και σος να ειχαμε εγω δεν υπηρχε περιπτωση να διαβασω το κειμενο... Ασε με την παπαγαλια ουτε εγω... Αφου να φανταστεις στην ιστορια ενω μας εξηγουσε τα θεματα την κοιτουσαμε καπως ετσι : :confused: γιατι δεν εβαλε ουτε ενα σος που το ειχα ψιλομαθει... αχ.... Σε αντιθεση με την χημεια που η κυρια μ ειπε οτι εγραψα 20 και στα μαθηματικα το ιδιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εγώ δεν διαβάζω καν μεταφράσεις, ούτε γλωσσικά σχόλια. Ο,τι συγκρατήσω συγκράτησα, πάω και το γράφω. Δεν μαθαίνω απ'έξω πράγματα, είναι πολύ δύσκολο για μένα. :P Ειδικά όταν το αντικείμενο δεν με αφορά, χέσε μέσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Εγώ δεν διαβάζω καν μεταφράσεις, ούτε γλωσσικά σχόλια. Ο,τι συγκρατήσω συγκράτησα, πάω και το γράφω. Δεν μαθαίνω απ'έξω πράγματα, είναι πολύ δύσκολο για μένα. :P Ειδικά όταν το αντικείμενο δεν με αφορά, χέσε μέσα.

Μου μοιαζεις. Μια απο τα ιδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top