Γενικό -  Εξετάσεις Α' Λυκείου

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
εμεις εχουμε 1,5 μερα για να διαβασουμε θρησκευτικα και μετα μιση μερα οικονομια.να δω τι θα γραψουμε :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Χημεία, τέλεια :)


Έπεσαν:

1 θέμα με συμπλήρωση, πολλαπλή επιλογή κλπ
Πολλές αντιδράσεις και ονοματολογία
2 ασκήσεις για σχηματισμό δεσμών (ήθελε και εξήγηση)
1 άσκηση με 4 ερωτήματα που είχε μέσα συγκέντρωση, περιεκτικότητα, mol και καταστατική εξίσωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.


ΚΑΨΤΕ ΤΟ!!
ΚΑΨΤΕ ΤΟ!!
ΚΑΨΤΕ ΤΟ!!
ΚΑΨΤΕ ΤΟ!!


Που λέτε, σήμερα ο Τζέι ωραία και καλά ξεκινάει την ημέρα του κάνοντας επανάληψη, ως συνήθως:happy: Κατά τις 9:30 αναχωρώ από το σπίτι. Με βλέπει η γειτόνισσα:
-Τζέι, τι κάνεις;
-Καλά είμαι, «γειτόνισσα», εσύ;
-Κι εγώ πολύ καλά. Γράφεις;
-Ναι.
-Καλή επιτυχία σού εύχομαι!!
-Ευχαριστώ:happy: (Ενώ σκεφτόμουν: «Γαμώ την γαντεμιά μου, γαμώ!! Ήταν ανάγκη να με δει αυτό το γκαντεμόσκυλο λίγο πριν δώσω ιστορία; Πάει στο διάολο για άλλα μαθήματα, αλλά ιστορία; Που χρειάζομαι τύχη;:cry_x::mpinelik::mpinelik::mpinelik::mpinelik::mpinelik::mpinelik::mpinelik::mpinelik:)

Πάω σχολείο, μπαίνουμε... Βλέπω τα θέματα ΟΛΑ ΤΑ ΑΝΤΙ-SOS*. Να μην έχει ΟΥΤΕ ένα που να το ξέρω perfect. Mα ΟΥΤΕ ένα. Με το που πήρα τα θέματα, είπα:

«Το 'λεγε, δεν το 'λεγε; "Καλή επιτυχία, να 'χεις", αυτό δεν έλεγε; Που θα την έβλεπα το πρωί και υπήρχε περίπτωση να γράψω καλά με αυτή την κατσικοπόδαρη. ΤΗΝ ΓΚΑΝΤΕΜΩ!!!»

Και να με βλέπετε να τα λέω αυτά φωναχτά, ανεβάζοντας τον τόνο της φωνής, σταδιακά, όπως μεγαλώνει η γραμματοσειρά παραπάνω.

Με βλέπει η επιτηρήτρια: «Τι συμβαίνει;», λέω «τίποτα, συνεχίστε».

Μετά μπαίνει η καθηγήτρια. Μας ρωτάει πώς μάς φαίνονται τα θέματα και όλοι με μια φωνή είπαμε "ΧΑΛΙΑ!!!". Λέει: «Δεν πειράζει, αυτά είναι. Τι να σας κάνω;:P"

Also, ΨΟΦΟΣ σε όλους όσοι ρωτούσαν "Θα γράψουμε από εκείνη τη σελίδα μέχρι την επόμενη;" και παρόμοιου τύπου ερωτήσεις. Καθόλου παπαγαλία, ναι:hehe:

Λοιπόν, στο δια ταύτα. Έγραψα καλά σχετικά, αν και τα θέματα ήταν για τους πάρα πολύ καλούς παπαγάλους. Υπολογίζω γύρω στο 15, με την υψηλότερη βαθμολογία να είναι στις πηγές. Τουλάχιστον για εμένα:hehe:

*Όταν λέω anti-SOS, εννοώ όσα δε διάβασα καλά. Δηλαδή, είχα κάποιες αμφιβολίες για το πόσο τα ξέρω ή όχι. Anti-sos μόνο για εμένα, δηλαδή. Όχι κατά γενική ομολογία:P

PS. ΚΑΨΤΕ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
ακόμα δεν λες το όνομα σου???????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
γελαω μονο για την στιγμη στα αληθεια να σε ελεγε η γειτονισσα τζειι :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
εμεις βιολογια μια χαρα,και ματι εβαλε που μας ειχε πει(εστιαση και προσαρμογη επεσε),και κεντρικο νευρικο συστημα και πως προστατευεται και νευραξονες και δενδριτες.ΤΟ μονο που δεν περιμενα να πεσει,ομως τα χα διαβασει ολα,ειναι τα αντανακλαστικα.το αναπαραγωγικο επεσε 2ο θεμα,ποιοι ειναι οι μεικτοι αδενες στα δυο φυλλα και τι παραγει η καθε μοιρα τους.στα πολλαπλης επιλογης επεσε κατι με το στελεχος(ειχε τα μερη του και ελεγε να κυκλωσουμε ποιες λειτουργιες ελεγχουν).περιμενω κανα 19-20
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.


ΚΑΨΤΕ ΤΟ!!
ΚΑΨΤΕ ΤΟ!!
ΚΑΨΤΕ ΤΟ!!
ΚΑΨΤΕ ΤΟ!!


Που λέτε, σήμερα ο Τζέι ωραία και καλά ξεκινάει την ημέρα του κάνοντας επανάληψη, ως συνήθως:happy: Κατά τις 9:30 αναχωρώ από το σπίτι. Με βλέπει η γειτόνισσα:
-Τζέι, τι κάνεις;
-Καλά είμαι, «γειτόνισσα», εσύ;
-Κι εγώ πολύ καλά. Γράφεις;
-Ναι.
-Καλή επιτυχία σού εύχομαι!!
-Ευχαριστώ:happy: (Ενώ σκεφτόμουν: «Γαμώ την γαντεμιά μου, γαμώ!! Ήταν ανάγκη να με δει αυτό το γκαντεμόσκυλο λίγο πριν δώσω ιστορία; Πάει στο διάολο για άλλα μαθήματα, αλλά ιστορία; Που χρειάζομαι τύχη;:cry_x::mpinelik::mpinelik::mpinelik::mpinelik::mpinelik::mpinelik::mpinelik::mpinelik:)

Πάω σχολείο, μπαίνουμε... Βλέπω τα θέματα ΟΛΑ ΤΑ ΑΝΤΙ-SOS*. Να μην έχει ΟΥΤΕ ένα που να το ξέρω perfect. Mα ΟΥΤΕ ένα. Με το που πήρα τα θέματα, είπα:

«Το 'λεγε, δεν το 'λεγε; "Καλή επιτυχία, να 'χεις", αυτό δεν έλεγε; Που θα την έβλεπα το πρωί και υπήρχε περίπτωση να γράψω καλά με αυτή την κατσικοπόδαρη. ΤΗΝ ΓΚΑΝΤΕΜΩ!!!»

Και να με βλέπετε να τα λέω αυτά φωναχτά, ανεβάζοντας τον τόνο της φωνής, σταδιακά, όπως μεγαλώνει η γραμματοσειρά παραπάνω.

Με βλέπει η επιτηρήτρια: «Τι συμβαίνει;», λέω «τίποτα, συνεχίστε».

Μετά μπαίνει η καθηγήτρια. Μας ρωτάει πώς μάς φαίνονται τα θέματα και όλοι με μια φωνή είπαμε "ΧΑΛΙΑ!!!". Λέει: «Δεν πειράζει, αυτά είναι. Τι να σας κάνω;:P"

Also, ΨΟΦΟΣ σε όλους όσοι ρωτούσαν "Θα γράψουμε από εκείνη τη σελίδα μέχρι την επόμενη;" και παρόμοιου τύπου ερωτήσεις. Καθόλου παπαγαλία, ναι:hehe:

Λοιπόν, στο δια ταύτα. Έγραψα καλά σχετικά, αν και τα θέματα ήταν για τους πάρα πολύ καλούς παπαγάλους. Υπολογίζω γύρω στο 15, με την υψηλότερη βαθμολογία να είναι στις πηγές. Τουλάχιστον για εμένα:hehe:

*Όταν λέω anti-SOS, εννοώ όσα δε διάβασα καλά. Δηλαδή, είχα κάποιες αμφιβολίες για το πόσο τα ξέρω ή όχι. Anti-sos μόνο για εμένα, δηλαδή. Όχι κατά γενική ομολογία:P

PS. ΚΑΨΤΕ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ!

Έχω λιώσει απ'τα γέλια φίλος!Πραγματικά όμως:lol::worship::thumbsup::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
ακόμα δεν λες το όνομα σου???????

Είναι θέμα κύρους:pfff:

Τωρα θα ελεγα περι τινος θεμα ειναι αλλα εχει χαρη μυστικοπαθες τζατζικι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stelios1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Κολυμβάρι (Χανιά). Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Μια συμβουλή μόνο.Όταν γράφεται μαθηματικά μην έχετε καθόλου άγχος η απάντηση θα είναι μπροστά σας δεν θα την βλέπεται και μετά θα βαράτε το κεφάλι σας στον τοίχο.Ευχαριστώ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Αλγεβρα σήμερα!!!!
Μπαινουμε μεσα, ερχονται τα θεματα λεει ο καθηγητης "Ευκολα ειναι μην αγχωνεστε!!". Λεω και εγω "Οκ τα χεις διαβασει ολα, ενα 18 το χουμε ΣΙΓΟΥΡΑ!". Ερχονται τα θεματα στα χερια μου. Μενω καπως %$^&Ε(*&ΠΤ%^)*&_*)(}_. Θα μου πειτε τι σημαινουν; Να σας απαντησω: Παλιογ@******η, π****η, μ*****α, αρ****δι τι θεματα ειναι αυτα μη σου γ@****ω το σπιτι μεσα... Και αλλα τετοια που τον στολισα για κανα 10λεπτο, ενω με κοιταγε και γελαγε σα να σκεφτετε "Τα περιμενατε; Δεν τα περιμενατε!!". Ξεκιναω να λυνω.
Θεμα Α οκ ευκολουτσικο.
Θεμα Β. Απο ολη την πρωτη πρεπει να το ελυσαν 2-3 ατομα.
Θεμα Γ. Ηταν τοσο ΖΩΑ που δεν καθισαν να ελεγξουν αν με τα νουμερα που δωσαν βγαινει σωστη η ασκηση. Δε θα το βαθμολογησουν.
Θεμα Δ. Εδω ηταν η φαση "Αυτοσχεδιαζουμε!!^^". Καλα μιλαμε εγραψα. ΕΓΡΑΨΑ ΟΜΩΣ. Ειχε και μια παραμετρικη την οποια ελυσα και ολα μια χαρα.

Εν ολιγοις: το 90% γραψαμε ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗ ΒΑΣΗ. Τυχαιο; ΟΧΙ. Γιατι; Γιατι τα θεματα, ηλιθιε Μαθηματικε, ηθελαν γνωσεις φροντηστηριου για να λυθουν. Μεσα στην ταξη γινοταν ο χαμος. Κανεις δεν αντεγραψε απο κανεναν. Γιατι; Αμ γιατι κανεις δεν εγραψε πανω απο 12. Περιμενω ενα 5 και θα ειμαι πανευτυχης :D

Επομενο μαθημα; Ιστορια. Αν βαλει και εκει ΗΛΙΘΙΑ θεματα θα αρχισω να βριζω πανω στην κολλα. 160 σελιδες. ΜΑ 160 ΣΕΛΙΔΕΣ;;;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
160 σελιδες σας εβαλε υλη??????????????? :eek: εμας 45 μας εβαλε και μου πηρε κανα 3αρι μερες για να τη διαβασω καλα. στα μαθηματικα οι βαθμοι του θεματος που δεν θα βαθμολογηθει θα δωθουν σε ολους η θα μοιραστουν στα αλλα θεματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
160 σελιδες σας εβαλε υλη??????????????? :eek: εμας 45 μας εβαλε και μου πηρε κανα 3αρι μερες για να τη διαβασω καλα. στα μαθηματικα οι βαθμοι του θεματος που δεν θα βαθμολογηθει θα δωθουν σε ολους η θα μοιραστουν στα αλλα θεματα?
ναι 160. Ρε δεν ειναι καλα σε αυτο το σχολειο. Την εχουν δει φαση IB Public School κι έτσι οι τυπαδες κει μεσα. Και κανεις δεν ξερει. Ολα τα αλλα τμηματα της 1ης τα ειδοποιησαν οτι δεν ειναι σωστα διατυπωμενο το θεμα γ εμας δε μας ειπαν ΤΙΠΟΤΑ. :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
στο ηνωμενο βασιλειο μενεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
λεω κι εγω,γιατι ειδα που γραφει στο προφιλ σου ηνωμενο βασιλειο και σκεφτηκα οτι κατι τετοια(για την ιστορια) ισως γινονται εκει. με τετοια υλη που σας εχει βαλει αμφιβαλω αν θα την βγαλει ολοκληρη εστω και ενας απο ολη την ά,εκτος αν εχει ξεκινησει απο το πασχα. εμας ολοι οι καθηγητες κοιτανε πως θα γραψουμε καλα,μας βαζουν μικρη υλη,μας βαζουν και καποια σοσ και θεματα διαβαθμισμενης δυσκολιας και ειμαστε κομπλε. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Πάει και η χημεία. Δυστυχώς, ενώ έλεγε η άσκηση να διατυπώσουμε τον ορισμό του αριθμού οξείδωσης σε ετεροπολικό δεσμό, εγώ έγραψα τι γίνεται στον ομοιοπολικό. Άρα σίγουρα όχι 20, γύρω στο 18-19.

Πάμεεεε για βιολογία τώρα την Δευτέρα. Εκεί θα χτυπήσω 20αρι.

Υ.Γ. Μέχρι στιγμής τα έχω πάει πολύ καλά, μόνο αρχαία περιμένω κανα 17+
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Μέχρι τώρα όλα καλά σε γενικές γραμμές 18-19 σε Ιστορία, Κείμενα, Χημεία και Φυσική... Ίσως και παραπάνω... Τώρα Άλγεβρα γράφουμε, πιστεύω καλά θα πάει η δουλειά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tribbiani

Νεοφερμένος

Ο Tribbiani αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Παιδιά, μήπως ξέρει κανείς πόσα είναι τα θέματα σε Bιολογία και Θρησκευτικά; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
απ'οσο ξερω σ'ολα τα μαθηματα 4 ειναι τα θεματα απλα ο καθηγητης μπορει να βαλει παραπανω υποερωτηματα σε καθε θεμα.βιολογια παντως που εγραψα 4 θεματα ειχε με 2 υποερωτηματα στο 2ο,στο 3ο και στο 4ο θεμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top