Ενισχυτική Vs Φροντιστήριο.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Φροντιστήριο δαγκωτό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειρηνάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρηνάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Οπωσδήποτε να πας φροντιστήριο,χωρίς δεύτερη σκέψη!εμένα μια φίλη μου που έκανε ενισχυτική,δεν έμεινε καθόλου ευχαριστημένη κ δεν της κάλυπτε σωστά την ύλη...πιστεύω είναι χαμένος χρόνος τις περισσότερες φορές!!:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koro

Νεοφερμένος

Ο koro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
ανιση μαχη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anastasiathess

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Σου προτείνω φροντιστήριο γιατί και εγώ στη β λυκείου δοκίμασα ενισχυτική και δεν εμεινα καθόλυ ικανοποιημένη. Φυσικά είναι και θέμα καθηγητή και υπευθυνότητας του μαθητή....Στο φροντιστήριο όμως γίνεται καλύτερη δουλειά και κυρίως καλύτερη προετοιμασία για τη γ λυκείου..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vagg

Νεοφερμένος

Η Βαγγελιτσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
σιγουρα γινεται καλυτερη δουλεια στο φροντηστιριο και πιο εντατικη...η ενισχυτικη ειναι η ωρα του παιδιου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειρηνάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρηνάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
σιγουρα γινεται καλυτερη δουλεια στο φροντηστιριο και πιο εντατικη...η ενισχυτικη ειναι η ωρα του παιδιου...

Ναι,όχι πάντα αλλά στα περισσότερα σχολεία αυτό γίνεται!!γενικώς μας υποχρεώνουν να πηγαίνουμε φροντιστήριο,θέλουμε δεν θέλουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nfk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 185 μηνύματα.
Ναι,όχι πάντα αλλά στα περισσότερα σχολεία αυτό γίνεται!!γενικώς μας υποχρεώνουν να πηγαίνουμε φροντιστήριο,θέλουμε δεν θέλουμε...
++1000
Τα φροντιστήρια θα παραμείνουν αναντικατάστατα εως ότου διαχωριστεί το Λύκειο απο την εισαγωγή στην τριτοβάθμια εκπαίδευση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vagg

Νεοφερμένος

Η Βαγγελιτσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
οντως..ισως εχεις δικιο..
τωρα αυτο βεβαια καλο ειναι..κακο ειναι:hmm:
δεν το εχω ψαξει το θεμα!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 414 μηνύματα.
σιγουρα γινεται καλυτερη δουλεια στο φροντηστιριο και πιο εντατικη...η ενισχυτικη ειναι η ωρα του παιδιου...

Δε ξερω πως γινεται στο δικο σου σχολειο αλλα στη β' λυκειου που εκανα με βοηθησε πολυ η ενισχυτικη και δεν ηταν η ωρα του παιδιου (οχι στο μαθημα τουλαχιστον γιατι στα διαλειμματα.... :P) Αλλωστε πιο το νοημα να πας ενισχυτικη αν δε θες να βελτιωθεις σε καποιο μαθημα?? Καλυτερα κατσε σπιτι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειρηνάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρηνάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Δε ξερω πως γινεται στο δικο σου σχολειο αλλα στη β' λυκειου που εκανα με βοηθησε πολυ η ενισχυτικη και δεν ηταν η ωρα του παιδιου (οχι στο μαθημα τουλαχιστον γιατι στα διαλειμματα.... :P) Αλλωστε πιο το νοημα να πας ενισχυτικη αν δε θες να βελτιωθεις σε καποιο μαθημα?? Καλυτερα κατσε σπιτι...

πολύ σωστά,υπάρχουν κ εξαιρέσεις..αλλά δυστυχώς στην πλειοψηφία οι ενισχυτική διδασκαλία δν αποδίδει!δεν έχω πάει,απλά ακούω τις γνώμες των συμμαθητών μου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vagg

Νεοφερμένος

Η Βαγγελιτσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Δε ξερω πως γινεται στο δικο σου σχολειο αλλα στη β' λυκειου που εκανα με βοηθησε πολυ η ενισχυτικη και δεν ηταν η ωρα του παιδιου (οχι στο μαθημα τουλαχιστον γιατι στα διαλειμματα.... :P) Αλλωστε πιο το νοημα να πας ενισχυτικη αν δε θες να βελτιωθεις σε καποιο μαθημα?? Καλυτερα κατσε σπιτι...


ναι σιγουρα..μαζι σου ειμαι...το ειπα ομως ετσι γιατι και καποιες αλλες φορεσ δεν ειναι επιλογη των παιδιων αλλα των γονεων να στειλουν τα παιδια τους ενισχιτικη(αναγκαστικα)...οποτε..καταλαβαινεισ τι θα γνεται!:D ουτε κ εγω εχω παει ενισχυτικη...απλα το ακουω απο φιλους/ες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Πολύ καλο ειναι το μάθημα στην ενισχυτική, αλλά δε μπορεί να σου λέει να μην πας φροντιστήριο και να προτιμήσεις την ενισχυτική όταν έχει φτάσει ο Νοέμβριος κι ακόμα "οργανώνονται" οι ώρες και τα τμήματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vagg

Νεοφερμένος

Η Βαγγελιτσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
τουλαχιστον απο μεσα-τελος σεπτεμβρη πρπει να ειναι ολα οργανωμενα...αλλιως νομιζω δεν εχει νοημα...για τα παιδια πρωτα απο ολα,τους γονεισ και υστερα για την πολιτεια που προσπαθει να δειξει ενα καλο προσωπο και να προωθησει την δωρεαν βοηθεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Πέρυσι έκανα ενισχυτική στα Μαθηματικά και με βοήθησε αρκετά. Ο καθηγητής που είχαμε είναι πολύ καλός και αν εξαιρέσεις 2 ηλίθιες που μιλάγαν όλη την ώρα ήμασταν μια χαρά. Τις έβρισα κιόλας μια φορά και ησύχασα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
βασικά γιατί πρέπει να κάνεις ή το ένα ή το άλλο!?
εγώ έχω ξεκινήσει ήδη φροντιστήριο, και σκέφτομαι να κάνω σε κάποια και ενισχυτική...
γιατί όπως έλεγαν και οι αρχαίοι ημών πρόγονοι....
επανάληψις εστί μητήρ πάσης μαθήσεως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rock93panos

Νεοφερμένος

Ο rock93panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
παιδια, μεχρι φετος β' λυκειου τα εχω καταφερει αρκετα καλα μπορω να πω χωρις φροντιστηριο ή ενισχυτικη... ομως απο γνωμες εχω καταλαβει οτι ειναι απαρετητο να ξεκινησω τωρα στη δευτερα (θεωριτικη κατ)... τι να κανω; δεν εχω αποφασισει και σε 10 μερεσ ξεκιναει σχολειο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βetty

Δραστήριο μέλος

Η Βetty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 726 μηνύματα.
παιδια, μεχρι φετος β' λυκειου τα εχω καταφερει αρκετα καλα μπορω να πω χωρις φροντιστηριο ή ενισχυτικη... ομως απο γνωμες εχω καταλαβει οτι ειναι απαρετητο να ξεκινησω τωρα στη δευτερα (θεωριτικη κατ)... τι να κανω; δεν εχω αποφασισει και σε 10 μερεσ ξεκιναει σχολειο...

:no1::no1::no1:
σε νοιωθω:(:(
κ εγω στην ιδια θεση βρισκομαι:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evakiii!

Νεοφερμένος

Η Ευακι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
παιδια κι εγω αυτο το ερωτημα εχω! εβγαλα 19 στην α λυκειου. . .αλλα τωρα τι να κανω;;;:!::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SWEET HEART

Νεοφερμένος

Η SWEET HEART αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
παιδια, μεχρι φετος β' λυκειου τα εχω καταφερει αρκετα καλα μπορω να πω χωρις φροντιστηριο ή ενισχυτικη... ομως απο γνωμες εχω καταλαβει οτι ειναι απαρετητο να ξεκινησω τωρα στη δευτερα (θεωριτικη κατ)... τι να κανω; δεν εχω αποφασισει και σε 10 μερεσ ξεκιναει σχολειο...

Καταρχην μην αγχωνεσαι...Το ξερω πως ειναι δυσκολο αλλα προσπαθησε...
Ειχα βρεθει κι εγω στη θεση σου και ξερω πως νιωθεις...
Εγω λοιπον στην κατευθυνση μου(θεωρητικη)στη Β' Λυκειου ημουν η μονη που δεν εκανα φροντιστηριο και εγραφα παντα καλυτερα απο τα υπολοιπα παιδια που πηγαιναν...
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ...Αν ησουν καλος τα προηγουμενα χρονια θα εισαι και φετος το ιδιο καλος,με ή χωρις φροντιστηριο...Πιστεψε με δεν υπαρχει λογος να ξεκινησεις φροντιστηριο στη Β΄Λυκειου...Θα δωσεις τσαμπα τοσα χρηματα και θα κουραστεις πολυ νωρις με τα περα δωθε(μετακινησεις)και τις τοσες ωρες μαθηματος.
Εγω δεν εκανα ουτε στην Γ' Λυκειου και τα καταφερα τη στιγμη που τα υπολοιπα παιδια που πηγαιναν απο τη Β' Λυκειου δεν περασαν καπου ή εγραψαν χαμηλοτερα απο εμενα!!!
Αν οντως εισαι τοσο καλος στηριξου στις δυναμεις
σου και θα τα καταφερεις...
Αν θες ακουσε με...η αποφαση ειναι δικη σου...!!!!
:D:D:DΚαλη σχολικη χρονια!!!!:D:D:D

Υ.Γ. Τα ιδια ισχυουν και για τα κοριτσια που γραφουν πως βρισκονται στην ιδια θεση μ'εσενα!!!:iagree::iagree::iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειρηνάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρηνάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
παιδια κι εγω αυτο το ερωτημα εχω! εβγαλα 19 στην α λυκειου. . .αλλα τωρα τι να κανω;;;:!::hmm:
ό,τι θεωρείς καλύτερο για σένα..αν πιστεύεις πως χρειάζεσαι φροντιστήριο για να κάνεις το κάτι παραπάνω κ να βοηθηθείς περισσότερο πήγαινε!αλλιώς άμα πιστεύεις πως μπορείς να τα καταφέρεις το ίδιο καλά κ μόνη σου μην κάνεις,γιατί από το βαθμό που έβγαλες φαίνεται πως είσαι διαβαστερό παιδί!:iagree:;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top