Ενδοσχολικές εξετάσεις Β' Λυκείου

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Όχι :P

4ο θέμα δεν το άγγιξα καθόλου. Τσαντίστηκα και σηκώθηκα και έφυγα γιατί ακριβώς ίδια άσκηση είχαμε κάνει την προηγούμενη μέρα στο φροντ. και δεν την ειχα κοιτάξει καθόλου μετά:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕλευθεριⒶκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 392 μηνύματα.
Μπραβο. Οχι, μπραβο :P
Σκισαμε ολοι φυσικη κατ βλεπω :slourp:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Χημεια κατευθυνσης αυριο αλλα κομπλε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Χημεία οκ, την Αντιγόνη να δω πώς θα παλέψω αύριο :hmm::(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.

Μην προσπαθείτε να νιώσετε καλύτερα, επειδή δεν έχετε αρχίσει την ύλη μειώνοντας τους άλλους που έχουν ξεκινήσει. :P


Απλά εκφράζουμε γνώμες, δεν νομίζω να υπάρχει τέτοιος κομπλεξισμός και να θέλουμε να μειώσουμε αυτούς που έχουν ξεκινήσει ύλη της Γ, αν είναι δυνατόν. Ο καθένας οργανώνει το διάβασμα του όπως νομίζει. Άλλωστε πριν τις Πανελλήνιες, όλοι τα ίδια θα ξέρουμε.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Aek in αμ δε ξερεις και πολλα αντιγονη κανε τον σταυρο σου και οτι βγει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Εμείς αύριο Έκθεση και μετά Βιολογία. Χάλι μαύρο.

Έχω βγάλει ήδη τη μισή Βιολογία. Πάω να συνεχίσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λοιπόν

Νεοφερμένος

Η λοιπόν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Εμείς αύριο γράφουμε αρχαία Γ.Π - Αντιγόνη...
Παρόλο που μέσα στη χρονιά μου άρεσε πολύ η Αντιγόνη δε ξέρω τώρα κάπως νιώθω...
Μάλλον αυτό θα εξελιχθεί σε άγχος όπως γίνεται πάντοτε... Θυμάμαι πέρυσι στα αρχαία που είχα ξυπνήσει 4.30 το πρωί χωρίς ξυπνητήρι...
Εύχομαι όλα να πάνε καλά!
Καλή συνέχεια σε όλους....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Απο την αλγεβρα ποια αποδειξη θεωρειται sos
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kafess13

Νεοφερμένος

Ο kafess13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 45 μηνύματα.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Μιας και δεν ηθελα να ανοιξω θεμα το γραφω εδω...
Σαν κλαδος μου αρεσει η ιατρικη ...ομως προσφατα διαβασα για το μεγαλο αριθμο γιατρων και οτι οι περισσοτεροι βρισκουν δουλεια 15 η και 20 χρονια απο τοτε ποτ μπαινουν στην σχολη...
Δεν ξερω ισως με επηρεασαν και οι γονεις μου αλλα δεν πιστευω οτι αξιζει τοσο κοπο .. υπαρχουν τοσοι ηδη που δεν δουλευουν...
Θα ηθελα να παρω γνωμες ( βεβαι ειναι δικια μου αποφαση αλλα ...)
Να στνεχισω θετικη η να παω τεχνολογικη οπου εκει( εκτος απο το φυσικο που δεν ξερω αν θελω απλα εχω ακουσει για πολλους κλαδους) δεν ξερω τπτ απο τις σχολες
Παντως η ιατρικη μου αρεσε σπο μικροσ... τωρα ομως με αυτα που ακουω απογοητευτικα

Τεσπα δεν εχει σχεση με το θεμα
Καλο διαβασμ για αυριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kafess13

Νεοφερμένος

Ο kafess13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Μιας και δεν ηθελα να ανοιξω θεμα το γραφω εδω...
Σαν κλαδος μου αρεσει η ιατρικη ...ομως προσφατα διαβασα για το μεγαλο αριθμο γιατρων και οτι οι περισσοτεροι βρισκουν δουλεια 15 η και 20 χρονια απο τοτε ποτ μπαινουν στην σχολη...
Δεν ξερω ισως με επηρεασαν και οι γονεις μου αλλα δεν πιστευω οτι αξιζει τοσο κοπο .. υπαρχουν τοσοι ηδη που δεν δουλευουν...
Θα ηθελα να παρω γνωμες ( βεβαι ειναι δικια μου αποφαση αλλα ...)
Να στνεχισω θετικη η να παω τεχνολογικη οπου εκει( εκτος απο το φυσικο που δεν ξερω αν θελω απλα εχω ακουσει για πολλους κλαδους) δεν ξερω τπτ απο τις σχολες
Παντως η ιατρικη μου αρεσε σπο μικροσ... τωρα ομως με αυτα που ακουω απογοητευτικα

Τεσπα δεν εχει σχεση με το θεμα
Καλο διαβασμ για αυριο
με την χημεια πωσ τα πας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frofru

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η frofru αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Μιας και δεν ηθελα να ανοιξω θεμα το γραφω εδω...
Σαν κλαδος μου αρεσει η ιατρικη ...ομως προσφατα διαβασα για το μεγαλο αριθμο γιατρων και οτι οι περισσοτεροι βρισκουν δουλεια 15 η και 20 χρονια απο τοτε ποτ μπαινουν στην σχολη...
Δεν ξερω ισως με επηρεασαν και οι γονεις μου αλλα δεν πιστευω οτι αξιζει τοσο κοπο .. υπαρχουν τοσοι ηδη που δεν δουλευουν...
Θα ηθελα να παρω γνωμες ( βεβαι ειναι δικια μου αποφαση αλλα ...)
Να στνεχισω θετικη η να παω τεχνολογικη οπου εκει( εκτος απο το φυσικο που δεν ξερω αν θελω απλα εχω ακουσει για πολλους κλαδους) δεν ξερω τπτ απο τις σχολες

Εφόσον σου αρέσει η ιατρική καλό θα ήταν να την ακολουθήσεις. Το θέμα είναι να κάνεις στη ζωή σου κάτι το οποίο αγαπάς και να το κάνεις με μεράκι. Τώρα όσον αφορά το θέμα της αλλαγής κατεύθυνσης. Αν αντέχεις το φόρτο των μαθημάτων της θετικής ( βιολογία, χημεία) και εφόσον σε ενδιαφέρει κι ο κλάδος της ιατρικής, πιστεύω πως θα ήταν καλό να συνεχίσεις σε αυτήν την κατεύθυνση, γιατί σου δίνει και πιο πολλές επιλογές σχολών. Θα ήταν κρίμα να πας στην τεχνολογική και στο τέλος να συνηδειτοποιήσεις ότι αυτό με το οποίο θες πραγματικά να ασχοληθείς στη ζωή σου είναι η ιατρική και πλέον να μην μπορείς να την ακολουθήσεις (εννοείται χωρίς να χάσεις μόρια). Ακόμη καλό θα ήταν να κάνεις μια έρευνα και στις σχολές 2ου και 4ου Επιστημονικού πεδίου ( στις οποίες υπάρχει πρόσβαση και από την θετική και από την τεχνολογική κατεύθυνση ) , για να βρεις και κάτι άλλο που μπορεί να σε ενδιαφέρει. Έτσι θα μπορέσεις να πάρεις μια ιδέα και να καταλάβεις αν χρειάζεται τελικά να πας στην τεχνολογική ή να παραμείνεις στη θετική κατεύθυνση! :D

σχολές 2ου Ε.Π : https://edu.klimaka.gr/anakoinoseis-...-mhxanografiko-deltioy-sxoles-2oy-pedioy.html
σχολές 4ου Ε.Π : https://edu.klimaka.gr/anakoinoseis-...o-sxoles-pedio-4-technologikes-episthmes.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Αυτό που εμείς γράφουμε περισσότερο στο forum από αυτούς που σήμερα έδωσαν πανελλήνιες, με τρελαίνει :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Μιας και δεν ηθελα να ανοιξω θεμα το γραφω εδω...
Σαν κλαδος μου αρεσει η ιατρικη ...ομως προσφατα διαβασα για το μεγαλο αριθμο γιατρων και οτι οι περισσοτεροι βρισκουν δουλεια 15 η και 20 χρονια απο τοτε ποτ μπαινουν στην σχολη...
Δεν ξερω ισως με επηρεασαν και οι γονεις μου αλλα δεν πιστευω οτι αξιζει τοσο κοπο .. υπαρχουν τοσοι ηδη που δεν δουλευουν...
Θα ηθελα να παρω γνωμες ( βεβαι ειναι δικια μου αποφαση αλλα ...)
Να στνεχισω θετικη η να παω τεχνολογικη οπου εκει( εκτος απο το φυσικο που δεν ξερω αν θελω απλα εχω ακουσει για πολλους κλαδους) δεν ξερω τπτ απο τις σχολες
Παντως η ιατρικη μου αρεσε σπο μικροσ... τωρα ομως με αυτα που ακουω απογοητευτικα

Τεσπα δεν εχει σχεση με το θεμα
Καλο διαβασμ για αυριο

Κοίταξε, το πιο σωστό είναι να διαλέγουμε αυτό που μας αρέσει οπότε αν σ' αρέσει η Ιατρική, go for it! ;)

Αλλά, αφού ζητάς γνώμες ας πούμε ότι αγνοούμε αυτή τη - σημαντικότερη από όλες - παράμετρο. Προσωπικά προτείνω να μη πας Ιατρική. Πέραν του ότι όπως είπες όλοι τρέχουν να γίνουν γιατροί θα φας τόσα από τη ζωή σου, σε ένα κόσμο ταχύτατα αναπτυσσόμενο, όπου σύμφωνα με ένα άρθρο που είχα διαβάσει έως το 2030 το 70% της κάλυψης ιατρικών αναγκών θα εκτελείται από αυτόματους μηχανισμούς. Οπότε, αντιλαμβάνεσαι πως δεν είναι σίγουρο το εάν μέχρι να αποφοιτήσεις (και λίγο πιο μετά) ο κόσμος θα εξακολουθεί να πηγαίνει σε γιατρούς. Αντιθέτως, σε μια πολυτεχνική σχολή θεωρώ ότι έχεις ένα υπερβολικά ευρύ πεδίο επιλογών. Μπορείς να ασχοληθείς με ένα σωρό πράγματα που σου αρέσουν. Είναι τομέας που σχετίζεται με το μέλλον με τη προϋπόθεση ότι μαζί με τη τεχνολογία <<προχωράς>> και εσύ για να παραμένεις πάντα επίκαιρος. Αυτή τη τελευταία συμβουλή μου την έδωσε ο αδερφός μου ο οποίος είναι μεταπτυχιακός φοιτητής Πολυτεχνείου :)

Πρόσεχε τι θα επιλέξεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιον

Νεοφερμένος

Η Ιον αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
μαγκες? σοσ απο αντιγονη κανεις? οι εξυπνακιδες στο σχολειο μας εδωσαν μια μιση μερα να διαβασουμε 600 στ αντιγονη και + μαθημα επιλογης -.- και πραγματικα δεν προλαβαινω.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Ευχαρισρω για της απαντησεις
Πρωτα απο ολα ενα παιδι που με ρωτησε απο πανω .. ναι μπορει περσυ να μηζν ηξερα καλα χημεια αλλα φετος που διαβασα εινΙ πολυ ωραια και την καταλαβαινω και οπως ολοι λογικο να κανω ερωτησεις ...
Αυτα που λεει ο φεντ δεν τα ειχα ακουσει ... ( πως σε λενε ρε?):P
Και με κανουν να σκεφτομαι ακομα περισσοτερο τι να κανω ..αλλα μου αρεσει πολυ και ακομα το σκεφτομαι ... μαλλον μιας και δεν εχω προβλημα με την χημει..για την βιολογια δεν ξερω ... δεν ξερω καν τι κανουν στην τριτη .. λεω να συνεχισω θετικη και να παω η ιατρικη η πολυτεχνιο γιατι εκει μπορω να γινω και χημικος μηχανικος αλλα και το αλλο με την φυσικη
Φυσικη ειναι τελει αλλα αν παω φυσικ
ο δεν νομιζω να βρω κατι καλα αμοιβομενο
Ελπιζω να κανω ενα απο τα τρια τουλαχιστον ( καλα εν θα κανω σιγουρα:P)
Σορρυ για τα λαθη ειμαθ απο κινιτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λοιπόν

Νεοφερμένος

Η λοιπόν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Παιδιά το πιο σημαντικό όντως είναι να κάνουμε στη ζωή μας αυτό που μας αρέσει και μας ευχαριστεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frofru

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η frofru αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
μαγκες? σοσ απο αντιγονη κανεις? οι εξυπνακιδες στο σχολειο μας εδωσαν μια μιση μερα να διαβασουμε 600 στ αντιγονη και + μαθημα επιλογης -.- και πραγματικα δεν προλαβαινω.....

Εμάς μας είπαν ότι θα μας βάλουν ή 1ο ή 2ο επεισόδιο. Κι από εισαγωγή τα κατά ποσόν , κατά ποιόν και τον ορισμό της τραγωδίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top