Ενδοσχολικές εξετάσεις Β' Λυκείου

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Το πιο αστείο σήμερα ήταν ότι πρώτο μάθημα δίναμε αρχαία κατεύθυνσης. Μία κοπέλα ήθελε να γράψει Β' θεωρητική στην κόλλα. Υποτίθεται είχε διαβάσει και καλά αρχαία. Και πήγε να γράψει Β' θεωριτική. Δεν μπορώ ρε φίλε. Μου το παίζουν έξυπνα και δεν ξέρουν να γράψουν σωστά μια λεξούλα που συναντούν συχνά κιόλας. :|
Μήπως ήταν λάθος της στιγμής και από το άγχος; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Πλάκα μου κάνεις; :P Επέμενε κιόλας! :loltooth:

To eyeliner όμως το ξέρει ...:P Καλή επιτυχία σου εύχομαι. Θα δεις πολλά. Υπάρχουν φοιτητές που αδυνατούν να συμπληρώσουν μια αίτηση.
Ακριβώς. Τα καλλυντικά μας έφαγαν. :hehe:
Από τώρα το βλέπω. :|
Το άλλο κουλό, επειδή έπεσε το Μοιρολόγι της φώκιας, του Α. Παπαδιαμάντη (ναι αυτό έπεσε :vroum:), δεν ήξεραν που βρίσκεται η Σκιάθος, το νησί του συγγραφέα. Ναι, σε ποιο πέλαγος εννοώ.:P Αγεωγράφητοι ρε παιδί μου. xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
για να λέμε και του στραβού το δίκιο πάντως, εμείς της θετικοτεχνολογικής δεν έχουμε να κάνουμε και συγκλονιστικό διάβασμα στις εξετάσεις πέρα απ τη θεωρία, οι ασκήσεις για όσους ασχολούνται σοβαρά είναι γνωστές, τι να πούνε οι άλλοι που χουν να βγάλουν τόσα κείμενα στο γνωστό....
πωπω τη βαρεμάρα τους σκέφτομαι μόνο... :hmm:
Ασ'τα να πάνε... Μετά νευριάζεις και περισσότερο γιατί μπαίνει η μαλακιούλα των 3 σειρών, ενώ εσύ έχεις μάθει 10000 σελίδες απ' έξω :P
Ισοκράτης έπεσε τελικά :clapup:
Το γνωστό τέλεια! Στο άγνωστο αν σου πω τι λάθος έκανα στη γραμματική:P Ότι να,ναι..
Το συντακτικό και η μετάφρασή ωραία :)
Σε εμάς έπεσε Λυσίας.

ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΓΡΑΨΑ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ, ΥΠΕΡΟΧΑ, ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ :clapup::clapup::clapup:
Ούτε ένα λάθος στο γνωστό και το άγνωστο ήταν υπέροχο :D Αν και πανεύκολο (έπεσε Ξενοφώντας), το κείμενο στις τελευταίες 3 σειρές είχε έναν βαθμό δυσκολίας, οπότε εκεί θα κριθεί ο προσεκτικός (δε θα πω διαβασμένος, γιατί το κείμενο έβγαινε εύκολα :P).

Κι εγώ έκανα βλακεία στη γραμματική. Ζητούσε να γράψουμε το "ήχθη" στο β' πρόσωπο ενικού του αορίστου β' στη μέση φωνή και εγώ το ζώον αντί για μέση, το έβαλα στην ενεργητική :hehe: :'(

Κατά τα άλλα, περιμένω σίγουρα πάνω από 19 :D
_______________
Τώρα στη βιολογία (που γράφαμε δεύτερο κύκλο), έγραψα ολίγον σκατά. Αλλά οκ, τι να κάνουμε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.

frofru

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η frofru αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Kαλησπερα! Εμεις σημερα γραψαμε Φυσικη κατ. και αλγεβρα!

Φυσικη κατ. επεσε 3ο θεμα απο επαγωγη. Αρκετα ευκολο! Ζηταγε να βρουμε την οριακη ταχυτητα, τηθερμοτητα που εκλυεται και την επαγωγικη ταση! Το 4ο ηταν θεμα Θερμοδυναμικης οπου ζηταγε ΔU,W,e κλπ ( δεν μου βγηκαν σωστα τα αποτελεσματα! μπλεχτηκα στις πραξεις! :-P Ας ελπισουμε οτι θα εκτιμηθει η προσπαθεια!)

Στην Αλγεβρα :
1ο Θεμα: αποδειξη για το P(ρ)=υ, Σ/Λ και αντιστοιχιση(τριγωνομετρικες εξισωσεις)
2ο Θεμα: πολυωνυμο Ρ(χ)
3ο Θεμα: Λογαριθμικη συναρτηση ( να βρουμε Π.Ο και να λυσουμε μια λογαριθμικη εξισωση) και
4ο Θεμα: Εκθετικη συνάρτηση (να βρουμε Π.Τ. και να λυσουμε εκθετικη εξισωση)

Παντως τα πηγα πολυ καλυτερα απ'οτι περιμενα!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Φυσική Κατ. και 'Αλγεβρα μαζί??

Θα είχα σαλτάρει απο τον 3ο, δεν παίζει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Όντως. Εμείς τώρα γράφουμε Χημεία Κατ + Κείμενα. Δε ξέρω τι θα κάνω χημεία :(

Δε παίζει ούτε 7-8 να γράψω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,868 μηνύματα.
Όντως. Εμείς τώρα γράφουμε Χημεία Κατ + Κείμενα. Δε ξέρω τι θα κάνω χημεία :(

Δε παίζει ούτε 7-8 να γράψω

Μην πας με αρνητική διάθεση. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Αφού δε ξέρω τίποτα. Δεν έχω καν το βιβλίο από τον Οκτώβρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manoskav

Νεοφερμένος

Ο Μανώλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας παίδες καινούριος στο ischool. Σήμερα γράφαμε μαθηματικά κατ. μαζί με αγγλικά, τώρα επόμενα μαθήματα φυσική κατ. με θρησκευτικά για να δούμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Γαμω την μανα του 5 κολλες πηρα για να γραψω ενα 15-16 μιας και δεν προλαβα το τελευταιο ερωτημα
Μας εβαλε ενα 4ο θεμα που δεν εβγαινε ολο! !!!! Ελεγε να βρουμε για ποιες τιμες του λ θα πρεπει να υπαρχει κυκλος... υπαρχει περιπτωση σε μια ασκηση να βρεθει οτι το λ ειναι για ολες τις τιμες εκτος απο καποιες?
1 ο θεμα οκ ευκολο
2ο θεμα μου βγηκε η πιστη αλλα εχω 23 το λιγοτερο στα 25
3 ο θεμα εκανα βλακεια και επισης δεν ξερω αν ειναι σωστα τα νουμερα....ενω το δ ...... .Ι.

τι εννοείτε 5 κόλλες; :confused: 5 τετρασέλιδα; δε σας δίνουν αυτά τα διπλά της αναφοράς;
3 και κάτι σελίδες μου πήραν οι απαντήσεις + το πρόχειρο το οποίο δε θέλω να σχολιάσω :P
για αυτό για το κύκλο που ρωτάς υπάρχει περίπτωση, κανονικά λύνεις την ανίσωση Α²+Β²-4Γ>0
φυσικά και γίνεται να μην ισχύει για όλο το R, εμάς πχ έβγαινε R* αλλά μπορεί να βγαίνει οποιοδήποτε διάστημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Την πέμπτη που μας έρχεται γράφω χημεία κατεύθυνσης.
Την τυφλά μου δε ξέρω.
Και το βιβλίο να εχω ανοιχτό 0 θα πάρω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
^ I feel you!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8theo1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 8theo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Ασ'τα να πάνε... Μετά νευριάζεις και περισσότερο γιατί μπαίνει η μαλακιούλα των 3 σειρών, ενώ εσύ έχεις μάθει 10000 σελίδες απ' έξω :P

Σε εμάς έπεσε Λυσίας.

ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΓΡΑΨΑ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ, ΥΠΕΡΟΧΑ, ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ :clapup::clapup::clapup:
Ούτε ένα λάθος στο γνωστό και το άγνωστο ήταν υπέροχο :D Αν και πανεύκολο (έπεσε Ξενοφώντας), το κείμενο στις τελευταίες 3 σειρές είχε έναν βαθμό δυσκολίας, οπότε εκεί θα κριθεί ο προσεκτικός (δε θα πω διαβασμένος, γιατί το κείμενο έβγαινε εύκολα :P).

Κι εγώ έκανα βλακεία στη γραμματική. Ζητούσε να γράψουμε το "ήχθη" στο β' πρόσωπο ενικού του αορίστου β' στη μέση φωνή και εγώ το ζώον αντί για μέση, το έβαλα στην ενεργητική :hehe: :'(

Κατά τα άλλα, περιμένω σίγουρα πάνω από 19 :D
_______________
Τώρα στη βιολογία (που γράφαμε δεύτερο κύκλο), έγραψα ολίγον σκατά. Αλλά οκ, τι να κάνουμε; :P

Τέλεια ρεσύ :) σε μας είχε το "ους και ζητούσε ονομαστική πληθυντικού και με το άγχος μου να τελειώσω γρήγορα το πέρασα για το ους το ουσιαστικό και το έκανα ώτα :( Και στο κείμενο το μετέφρασα έτσι :whistle: χαχαχαχαχα :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Fede la grand πόσο καιρό έχεις να παίξεις τζόκερ.
Παίξε στην χημεία τα σωστό λάθος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Τέλεια ρεσύ :) σε μας είχε το "ους και ζητούσε ονομαστική πληθυντικού και με το άγχος μου να τελειώσω γρήγορα το πέρασα για το ους το ουσιαστικό και το έκανα ώτα :( Και στο κείμενο το μετέφρασα έτσι :whistle: χαχαχαχαχα :P:P
Kαι δε σου φάνηκε παράξενο να έχεις ένα άσχετο "αυτί" στην πρόταση; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Χημεια ειναι πολυ δυσκολη σαν υλη αλλα ευτυχως τα εχω καταλαβει πληρως
Οσο για σενα λιβεδε λιφε εβγαλα οτι εινσι παντου κυκλος εκτος απο το διαστημα -2 εως 2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8theo1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 8theo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Kαι δε σου φάνηκε παράξενο να έχεις ένα άσχετο "αυτί" στην πρόταση; :P

Έκανα πρώτα τη γραμματική και μετά γρήγορα γρήγορα έπιασα τη μετάφραση, δίπλα στο ους είχε και το ρήμα ακούω οπότε δεν το σκέφτηκα πολύ :/: :Ρ Τέλος πάντων ότι έγινε έγινε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Έκανα πρώτα τη γραμματική και μετά γρήγορα γρήγορα έπιασα τη μετάφραση, δίπλα στο ους είχε και το ρήμα ακούω οπότε δεν το σκέφτηκα πολύ :/: :Ρ Τέλος πάντων ότι έγινε έγινε...
Ε σιγά ρε 'συ. Αν είναι μόνο αυτό το λάθος σου, μην σκας :D

Κι εγώ έγραψα πρώτα τη γραμματική τσακ-μπαμ και μετά έπιασα το άγνωστο.
Αφιέρωσα 1 ώρα στο γνωστό και μία στο άγνωστο και μου έμεινε και χρόνος να τα ελέγξω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top