Ενδοσχολικές εξετάσεις Β' Λυκείου

ΕλευθεριⒶκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 392 μηνύματα.
δε φοβαμαι τιποτα, δεν ελπιζω τιποτα, ειμαι μαναρι. :bounce:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Δεν φοβαμαι τιποτα...δεν ελπιζω τπτ ...πειναω και θα φαω ενα σουβλακι για να πανε τα φαρμακια κατω:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8theo1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 8theo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Εμείς μόνο Λυσία και Δημοσθένη έχουμε στην ύλη. Τους έχω διαβάσει και τους δύο επαρκώς, αλλά για κάποιον λόγο με φόβισε ο Δημοσθένης, ενώ όλη τη χρονιά ήθελα να πέσει αυτός στις εξετάσεις :P Ίσως επειδή δεν έγραφα ασκήσεις όταν ήμασταν στον Δημοσθένη, οπότε τώρα φοβάμαι μήπως χάσω 30 μόρια από βλακεία μου :/:

Πώς είναι τα μόρια στο γνωστό; 10 η μετάφραση, η ερώτηση εισαγωγής και τα λεξιλογικά και από 15 οι δύο ερμηνευτικές, έτσι;

Πάντως η τελειομανία είναι κακό πράγμα. Θα στενοχωρηθώ αν πάρω κάτω από 17 :P

Ναι έτσι είναι εκτός αν βάλει και μεταφρασμένο κείμενο και γίνουν 3 οι ερμηνευτικές από 10 μόρια η μία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕλευθεριⒶκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 392 μηνύματα.
Και μετα μια κρεπα γλυκια σαν εμας !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
12αράκι???
Άμα γράψω τόσο θα πάω στην Τήνο να κάνω τάμα:P

4ο θέμα θα βάλει κανά σώμα που σκάει σε έναν τοίχο, πέφτει μετά ελεύθερα από ένα ύψωμα, κάνει κυκλική κίνηση και δημιουργείται συσσωμάτωμα με ένα πετραδάκι και στην συνέχεια εισέρχεται σε ομογενές ηλεκτρικό πεδίο, να πούμε :P

Να το, το βλέπω το 3αράκι, αχνοφαίνεται στον ορίζοντα :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
4ο θέμα πεδίο θα μπει; Έλα μη μασάς. Γνωστά πράγματα που θα είναι απλώς λίγο πιο μπλεγμένα ;)

Να φανταστείς, μέχρι πριν 2 μέρες σκόπευα να γράψω 20. Δε συμβιβάζομαι με τίποτα κάτω απο 18 (γελάμε τώρα!)

Και εσείς αύριο γράφετε Φυσ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕλευθεριⒶκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 392 μηνύματα.
Εγω αυριο γραφω μαθηματικα κατ με εκθεση. Καλυτερα πρωτα τα μαθηματικα να ξεμπερδευουμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary_lou thess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mary_lou thess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 263 μηνύματα.
ελπιζω να μην πεσει δημοσθενης αυριο γτ δεν θα γραψω καλα!..... :( απο εισαγωγη πιστευω θα πεσει η ''πιστις''. εσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Εγω αυριο γραφω μαθηματικα κατ με εκθεση. Καλυτερα πρωτα τα μαθηματικα να ξεμπερδευουμε..

Ρε να σας δολοφονησουν θελουν?? Μαθηματικα και εκθεση μαζι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Σχετικά μικρή ύλη στις φυσικές... σε σχέση με πέρυσι που είχαμε όλο το βιβλίο.
Πλάκα έχει στη χημεία γενικής που σχεδόν όλα εκτός τα βγάλανε γιατί στο διαγώνισμα γράψαμε τέσσερα παιδιά σε κάθε τμήμα πάνω από τη βάση οπότε έπεσε κλάψα και βάλανε πιο πολύ μαθήματα θεωρίας... καλά τη βολέψαμε πάλι.
ποιος ξυπνάει πάλι εφτάμισι...
btw τα καημένα τα παιδάκια της πρώτης λυκείου τι θα κάνουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
ελπιζω να μην πεσει δημοσθενης αυριο γτ δεν θα γραψω καλα!..... :( απο εισαγωγη πιστευω θα πεσει η ''πιστις''. εσεις?
Τον δικό μας τον έχω ικανό να βάλει Ισοκράτη έτσι για εκδίκηση.:P
Από εισαγωγή γιατί να μην πέσουν και τα είδη του ρητορικού λόγου και οι επιφανέστεροι εκπρόσωποι απ' το καθένα, αλλά και τον λόγο ύπαρξής τους;
Βασικά εμένα και στα διαγωνίσματα και τα 2 αλλά και στο τεστ αυτό μου είχε πέσει φέτος. Δεν νομίζω να κάνει την αναμενόμενη αλλαγή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Αν πέσει πίστη, να πούνε τουλάχιστον να αναφέρουμε ονομαστικά τις έντεχνες αποδείξεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Μόνο να τις ονοματίσουμε; Σιγά μην κουραστείς. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Θα το ξενυχτήσουμε απόψε... :P

Πάντως η τελειομανία είναι κακό πράγμα. Θα στενοχωρηθώ αν πάρω κάτω από 17 :P

Υποφέρω σε έναν κόσμο που κανείς δεν είναι τέλειος. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
για να λέμε και του στραβού το δίκιο πάντως, εμείς της θετικοτεχνολογικής δεν έχουμε να κάνουμε και συγκλονιστικό διάβασμα στις εξετάσεις πέρα απ τη θεωρία, οι ασκήσεις για όσους ασχολούνται σοβαρά είναι γνωστές, τι να πούνε οι άλλοι που χουν να βγάλουν τόσα κείμενα στο γνωστό....
πωπω τη βαρεμάρα τους σκέφτομαι μόνο... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕλευθεριⒶκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 392 μηνύματα.
Ρε να σας δολοφονησουν θελουν?? Μαθηματικα και εκθεση μαζι!!!
Και που 'σαι ακομα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
[...]
Fuck Thermodynamics!
:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:
Καλα και φυσικη γενικης θα γινει χαμος
Τεταρτο θεμα βλεπω κρουση σε κυκλικη κινηση
και τα αλλα οτι πιο δυσκολο θα βρει
Οπως μας ειπε << τελευταια φορα θα βαλω θεματα φυσικης ολοδικα μου να μην τα ευχαριστηθω? 》:P
*.*
Εγω τωρα εχω το αλλο.. Εχω αγχωθει αλλα δεν ξερω γιατι αγχωθηκα :hehe: αχ και βαχ.. αντε να δούμε τι θα κάνουμε σήμερα.
btw @Livingthelife οντως στις φυσικες τιποτα δεν αφησαν μέσα... Μικρή είναι η ύλη. Αλλά αφήσαν μέσα στην ύλη ό,τι δε χωνεύω εγώ (αυτή τη μ@λ@κια που πάει πέρα-δωθε aka ο αγωγος στο μαγν/κο πεδίο και άλλες τέτοιες μπουρδίτσες) αλλά είναι ωραία η φυσική μώρε :inlove: για τα μαθκατ ειμαι ανεκτικος μπορούμε από τώρα να λέμε πόσο χάλια θα γράψω την πέμπτη :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Έγραψα Φυσική Κατ. Θεωρία είχε 5 εύκολα πράγματα. Β Θέμα είχε 2 ερωτήσεις. Στο ένα είχε δύο σωματίδια σε ηλ. πεδίο το ένα στο θετικό άκρο το άλλο στο αρνητικό κ έβρισκες που θα συναντηθούν (έβρισκες F, επιτάχυνση). Στο άλλο είχε PV διάγραμμα και είχε θέση Α και Β και πήγαινε με 2 διαδρομές και έβρισκες μέσω 1ΘΔΝ εάν ίσχυε: Q1>Q2, Q1=Q2, W1=W2)

3ο Θέμα είχε 1ο ερώτημα να βρούμε τι μαγνητικό πεδίο είναι με κανόνα 3 δαχτύλων(το πρώτο μου λάθος ήταν εδώ. έβαλα τελίτσα ενώ ήταν Χ)
Μετά ζητούσε να υπολογίσουμε μια απόσταση ΧΖ όπου X,Z ήταν στα άκρα δύο ημικυκλίων που κάνανε δύο αντίθετα φορτία οπότε ίσχυε: dχζ= 2R1 + 2R2
Μετά ζητούσε περιόδους και τα ΔΚ(Παγίδα ερώτηση. Στο μαγνητικό ΔΚ=0)

Πολύ εύκολο δηλαδή. Και τέταρτο θέμα που αγχωνόμουν τόσο ήταν εύκολο. Έδινε Pa,Va,n και ζητούσε να βρεις τα άλλα T,P σε μια κυκλική μεταβολή. Ζητούσε πηλίκο DUαβ/DUβγ, ζητούσε κάτι έργα, συντελεστή απόδοσης και τελευταίο ερώτημα όπου έκανα το δεύτερο λάθος ζητούσε e Carnot οπότε και έκανα 1- Tc/Th αλλά και ζητούσε το έργο που θα παραγόταν με την ίδια θερμότητα και εδώ δεν το είδα ότι το ζητούσε και δεν το έγραψα(Έπρεπε να πούμε ότι W=e x Qh)

Αυτά. Εύκολα θέματα. Με τα δύο χαζά λαθάκια που έκανα υπολογίζω γύρω στο 90-93%. Τι να κάνουμε... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Ένας χαμός, λάθη στα θέματα, έγιναν διορθώσεις μετά από χίλιες ώρες, έγραψα πολύ καλά αλλά μου βγάλανε το λάδι!
Να μην λύνεται το 4ο θέμα με τίποτα, και λέω δε μπορεί να το βλέπω μόνο εγώ, ζητάω να τον φωνάξουν, τελικά μετά από κανά τέταρτο εδέησαν και άλλαξαν τη εξίσωση... Άλλοι είχαν ήδη φύγει και ούτε δώσαν παράταση στο χρόνο, το λήξανε στο 2ωρο ενώ κάποιοι δεν είχαν προλάβει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Για εξήγησε μας το κλίμα στο περίπου. Βασικά, τι έδινες; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top