Ενδοσχολικές εξετάσεις Β' Λυκείου

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Όχι μας είπανε 4ο Θερμοδυναμική κ 3ο Ηλ/μαγνητικο πεδίο. Από επαγωγή θα έχουμε μόνο αυτεπαγωγή και αυτό 2ο θέμα.

Δηλαδή, θα είναι κλασσικά ασκήσεις που θα δίνει pa,Va, τις μεταβολές και θα ζητάει Q,DU,W και e; Ή κάτι τέτοιο θεωρείται πολύ εύκολο; Δλδ θέλω να πω παίζει να μας βάλουν κάτι του στυλ: το Wολ είναι τόσο, το DUαβ είναι τόσο βρείτε τα α,β,γ!? Γιατί τέτοιες δε ξέρω να λύνω καλά, με δυσκολεύουν :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Όχι μας είπανε 4ο Θερμοδυναμική κ 3ο Ηλ/μαγνητικο πεδίο. Από επαγωγή θα έχουμε μόνο αυτεπαγωγή και αυτό 2ο θέμα.

Δηλαδή, θα είναι κλασσικά ασκήσεις που θα δίνει pa,Va, τις μεταβολές και θα ζητάει Q,DU,W και e; Ή κάτι τέτοιο θεωρείται πολύ εύκολο; Δλδ θέλω να πω παίζει να μας βάλουν κάτι του στυλ: το Wολ είναι τόσο, το DUαβ είναι τόσο βρείτε τα α,β,γ!? Γιατί τέτοιες δε ξέρω να λύνω καλά, με δυσκολεύουν :/
μπορει και να μη δινει τιποτα, να ειναι χωρις νουμερα :inlove: :P
Αλλα ναι θα δινει ενα Q, W ή ΔU ή εστω ενα U σε μια κατασταση θερμ/κης ισορροπίας και απο κει να βρεις κατι σε φαση τη θερμοκρασια στην ταδε κατασταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Ποια είναι η μεθοδολογία σε αυτές τις καταραμένες ασκήσεις; :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Ποια είναι η μεθοδολογία σε αυτές τις καταραμένες ασκήσεις; :/

ΒΗΜΑ 1ο: Διαβάζεις την άσκηση.
ΒΗΜΑ 2ο: Πανικοβάλλεσαι.
ΒΗΜΑ 3ο: Ξεπανικοβάλλεσαι.
ΒΗΜΑ 4ο: Βλέπεις τι μπορείς να χρησιμοποιήσεις.
ΒΗΜΑ 5ο: Γράφεις όλους τους τύπους που μπορεί να σου χρησιμεύσουν.
ΒΗΜΑ 6ο: Κάνεις τον σταυρό σου (η προσευχή είναι προαιρετική).
ΒΗΜΑ 7ο: Πιάνεις το στυλό.
ΒΗΜΑ 8ο: Βαθιάαα ανάσα. (ειιιισπνοή - εεεεκπνοή)
ΒΗΜΑ 9ο: Άλλη μια φορά για σιγουριά. (ωωωμμμμμμμ)
ΒΗΜΑ 10ο: Τον σταυρό μας (ξανά).
ΒΗΜΑ 11ο: Πράξεις (και έχει ο Θεός μετά...)

Απλά πράγματα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flash1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
γεια χαρα!
γραφω απο πρεβεζα...
το προγραμμα των εξετασεων μου ειναι σκ@τ@...
29/5 Μαθ. Κατ.(αρχαι κατ.) + Εκθεση
3/6 Φυσικη κατ. (λατινικα κατ.) + αγγλικα
5/6 Αρχαι γεν.
11/6 Μαθ. Γεν. + Λογοτεχνια
13/6 Φυσικη Γεν.
16/6 Χημεια γεν. + μαθημα επιλογης
17/6 Βιολογια
18/6 Χημεια κατ. ( εισαγωγη στο δικαιο κατ. , τεχνολογια επικοινωνιων κατ. )
19/6 Ιστορια
20/6 Θρησκευτικα
23/6 Γεωμετρια


Τα μαθηματα που βρισκονται σε παρενθεση δεν τα δινω εγο προσωπικα επειδη δεν εινα τις κατευθυνσης μου!
εμεις απο μαθηματικη επαγωγη εχουμε κανει μονο το 4.1 και τοσα χρονια δεν το βαζουν σε κανενα απο τα λυκεια της πολεις μου...
καλη επιτυχεια σε εμας που δινουμε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Αν δεν πέσει Μαντίθεος αύριο, θα πεθάνω :'(

Για κάποιον λόγο έχω αγχωθεί πάρα πολύ. Αχ και βαχ. Δε νοιώθω ότι είμαι επαρκώς προετοιμασμένος :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Παιδιά μου μην μου αγχώνεστε! Ότι διαβάσαμε διαβάσαμε, τελείωσε τώρα. Καθήστε χαλαρώστε και ξεαγχωθήτε, και αύριο μην τρελαθήτε, ότι μπορεί ο καθένας.
Εγώ είμαι εντελώς χαλαρή, έχω διαβάσει τέλεια, και σκέφτομαι ότι αφού τα ξέρω θα τα γράψω. Πάμε για το 20, τέλος λέμεεεεε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flash1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
μια χαρα!!!
εγώ θα διαβάσω λίγοι θεωρία ακόμα πιο μετα...
δεν νμζ να πεσει τπτ δύσκολο σε εμάς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
ΒΗΜΑ 1ο: Διαβάζεις την άσκηση.
ΒΗΜΑ 2ο: Πανικοβάλλεσαι.
ΒΗΜΑ 3ο: Ξεπανικοβάλλεσαι.
ΒΗΜΑ 4ο: Βλέπεις τι μπορείς να χρησιμοποιήσεις.
ΒΗΜΑ 5ο: Γράφεις όλους τους τύπους που μπορεί να σου χρησιμεύσουν.
ΒΗΜΑ 6ο: Κάνεις τον σταυρό σου (η προσευχή είναι προαιρετική).
ΒΗΜΑ 7ο: Πιάνεις το στυλό.
ΒΗΜΑ 8ο: Βαθιάαα ανάσα. (ειιιισπνοή - εεεεκπνοή)
ΒΗΜΑ 9ο: Άλλη μια φορά για σιγουριά. (ωωωμμμμμμμ)
ΒΗΜΑ 10ο: Τον σταυρό μας (ξανά).
ΒΗΜΑ 11ο: Πράξεις (και έχει ο Θεός μετά...)

Απλά πράγματα. :P


Aha. Θα πάρω καμιά βίβλο μαζί μου αν είναι γιατί πολλά πνευματικά πράγματα παίζουν εδώ πέρα... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Aha. Θα πάρω καμιά βίβλο μαζί μου αν είναι γιατί πολλά πνευματικά πράγματα παίζουν εδώ πέρα... :P

Nα σου πω...Δεν είναι κακή ιδέα :P

Και καμια Καινή Διαθήκη θα ήταν ότι πρέπει:P

Μια χαρά θα πάμε!!
Θα σκίσουμε! (?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Σιγα μην αγχωθω για τις φετινες εξετασεις ...ξερω οτι αν δεν γραψω δε θα γραψω. Αν και ειμαι προετιμασμενος:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Όντως ρε παιδιά. Γιατί αγχωνόμαστε τόσο;(Λέω εγώ που μέχρι αύριο θα έχω σκάσει...)

Fuck Thermodynamics!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Όντως ρε παιδιά. Γιατί αγχωνόμαστε τόσο;(Λέω εγώ που μέχρι αύριο θα έχω σκάσει...)

Fuck Thermodynamics!
Θα αγχωθω αλλα τα τελευται 5 λεπτα πριν δοσουν θεματα:P
Φυσικη ξερει ολο το σχολειο την τριτη θα γραψει χαλια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Θα αγχωθω αλλα τα τελευται 5 λεπτα πριν δοσουν θεματα:P
Φυσικη ξερει ολο το σχολειο την τριτη θα γραψει χαλια...

Same here:(
Ειδικά φυσική γενικής έχει να γίιιιινειιιιι.....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Γιατί ρε παιδιά; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Same here:(
Ειδικά φυσική γενικής έχει να γίιιιινειιιιι.....:P
Καλα και φυσικη γενικης θα γινει χαμος
Τεταρτο θεμα βλεπω κρουση σε κυκλικη κινηση και τα αλλα οτι πιο δυσκολο θα βρει
Οπως μας ειπε << τελευταια φορα θα βαλω θεματα φυσικης ολοδικα μου να μην τα ευχαριστηθω? 》:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Πλάκα πλάκα φυσική γενικής παίζει να με ζορίσει περισσότερο από τη Κατεύθυνση. Έχει γούστο να γράψω κανένα 12αράκι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Πάντα αγχώνεσαι στο πρώτο μάθημα :P

Πχ εγώ έχω ξεσκονίσει όλο το βιβλίο στα αρχαία κατεύθυνσης και ξέρω τα πάντα τέλεια και φοβάμαι μήπως πέσει η βλακεία που δεν ξέρω καλά:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8theo1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 8theo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Αν δεν πέσει Μαντίθεος αύριο, θα πεθάνω :'(

Για κάποιον λόγο έχω αγχωθεί πάρα πολύ. Αχ και βαχ. Δε νοιώθω ότι είμαι επαρκώς προετοιμασμένος :(

Μην αγχώνεσαι :) τους έχεις διαβάσει τους άλλους δύο μήπως τυχόν και πέσει κάποιος από αυτούς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Μην αγχώνεσαι :) τους έχεις διαβάσει τους άλλους δύο μήπως τυχόν και πέσει κάποιος από αυτούς;
Εμείς μόνο Λυσία και Δημοσθένη έχουμε στην ύλη. Τους έχω διαβάσει και τους δύο επαρκώς, αλλά για κάποιον λόγο με φόβισε ο Δημοσθένης, ενώ όλη τη χρονιά ήθελα να πέσει αυτός στις εξετάσεις :P Ίσως επειδή δεν έγραφα ασκήσεις όταν ήμασταν στον Δημοσθένη, οπότε τώρα φοβάμαι μήπως χάσω 30 μόρια από βλακεία μου :/:

Πώς είναι τα μόρια στο γνωστό; 10 η μετάφραση, η ερώτηση εισαγωγής και τα λεξιλογικά και από 15 οι δύο ερμηνευτικές, έτσι;

Πάντως η τελειομανία είναι κακό πράγμα. Θα στενοχωρηθώ αν πάρω κάτω από 17 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top