Ενδοσχολικές εξετάσεις Β' Λυκείου

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Δεν είναι πάντως πολλά αυτά που πρέπει να μάθουμε (συγκριτικά με τη Θερμο/κη)


Εγώ διάβασα λίγο τους 3 Νόμους και έλυσα 1-2 απλά θεματάκια. Δεν έχω καμία όρεξη

Και εγώ δεν έχω καθόλου όρεξη...:(

Μαθηματικά Κατ. δεν έχω κάνει τίποτα.
Και κάθομαι απο την Τρίτη.
:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Εμείς Μαθ. Κατ γράφουμε στις 11/6 οπότε χαλαρά. Θα κάνω μια ηρωική προσπάθεια να διαβάσω κανένα δύωρο σήμερα φυσική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Εγω μαθκατ υποτιθεται οτι εδω και 2 μερες θα ειχα διαβασει :hehe: αλλα χθες δεν προλαβα και σημερα μαζευα επι 4 ωρες το δωματιο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Εντάξει, χαλαρά :P. Πιστεύω ότι τα Μαθ. Κατεύθυνσης είναι εύκολα. Ποιες παραγράφους σας βάλανε; Εμάς διανύσματα, ευθεία, κύκλο και παραβολή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwalkinamaze

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwalkinamaze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Τι βαρεμαρα ειναι αυτη!
Δεν ξερω τι θα γινει φετοςς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Εντάξει, χαλαρά :P. Πιστεύω ότι τα Μαθ. Κατεύθυνσης είναι εύκολα. Ποιες παραγράφους σας βάλανε; Εμάς διανύσματα, ευθεία, κύκλο και παραβολή

Kαι εμάς αυτά ακριβώς :D

Τελικά ούτε σήμερα ούτε αύριο θα διαβάσω...Ας σκοτώσω λίγο περισσότερο την ώρα μου:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Vivian nice! Δεν είναι μεγάλη ύλη ευτυχώς :D

Παιδιά υπάρχει ένα channel στο Youtube που έχει για όλο το κεφάλαιο της Θερμοδυναμικής βιντεομαθήματα. Είναι πολύ ωραία! Εγώ από το πρωί κάθομαι και τα παρακολουθώ, κρατάω σημειώσεις και είναι πολύ πιο ευχάριστο έτσι. Οπότε, όποιος θέλει link μου λέει :)

ΥΓ: Οι αποδείξεις στα Μαθηματικά Κατεύθυνσης είναι για όλους ίδιες(Δλδ κατ απαίτηση του Υπουργείου) ή ξεχωριστές; Γιατί η καθηγήτρια μας τα έλεγε όπως να 'ναι και δε ξέρω ποιες να διαβάσω. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Γραγουμε πρωτα μαθηματα φυσικη κατ και βιολογια :)
Το πρωτο μαθημα το εβγαλα μεσα σε 2 μερες και επισης εχω τελειωσει το 1/3 της βιολογιας .
το προγραμμα ειναι σε γενικες γραμμες καλο , αν εξαιρεσεις οτι τα Αρχαια(γενικης παιδειας) και μαζι με χημεια γεν. και εχουμε μονο 2 μερες να τα διαβασουμε. Αρχαια ειχαμε χαλια καθηγητρια (οχι οτι κι εγω διαβαζα), οποτε αναμενεται να ..πατωσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwalkinamaze

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwalkinamaze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Παιδια εσεις αγχωνεστε για τις Πανελληνιες που αρχιζουν σε λιγες μερες ή εγω ειμαι απλα χαζό? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Παιδια εσεις αγχωνεστε για τις Πανελληνιες που αρχιζουν σε λιγες μερες ή εγω ειμαι απλα χαζό? :P
Για τις πανελλήνιες γιατί να αγχωθούμε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwalkinamaze

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwalkinamaze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Για τις πανελλήνιες γιατί να αγχωθούμε; :P

Δεν ξερω.Σκεφτομαι ουτε του χρονου τετοια εποχη θα δινω και κατι με πιανει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8theo1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 8theo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Με έχει πιάσει ένα άγχος με τα αρχαία κατεύθυνσης :/ Το γνωστό ειδικά. Μας έβαλαν πάρα πολλά και διαβάζω 4 ώρες τη μέρα για να γράψω όσο μπορώ, έδινα όλο το χρόνο μου στο άγνωστο και δεν ασχολήθηκα σχεδόν καθόλου με το γνωστό από τη μέση της χρονιάς και μετά και τώρα τρέχω... Τελικά τα λατινικά είναι τα καλύτερα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.

Τρέλα:redface:
Ηλεκτρισμό ούτε να τον βλέπω δεν θέλω...

:P:P Σοβαρά τώρα, την παλεύτετε; Σας άρεσε η θρμοδυναμική;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
^+++++++. Αυτό λέω κ εγώ :P.

Αν και τη συνήθισα τώρα με τόσο διάβασμα της θεωρίας και είναι κάπως καλύτερα. Μήπως έχει κανείς σας σημειωμένη καμιά μεθοδολογία; Θα μπει 4ο θέμα και δε θέλω να το χάσω :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tribbiani

Νεοφερμένος

Ο Tribbiani αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Αντιγόνη και Ιστορία την ίδια μέρα. Η Ιστορία παλεύεται, αλλά η Αντιγόνη :kill: :kill: :kill:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Με έχει πιάσει ένα άγχος με τα αρχαία κατεύθυνσης :/ Το γνωστό ειδικά. Μας έβαλαν πάρα πολλά και διαβάζω 4 ώρες τη μέρα για να γράψω όσο μπορώ, έδινα όλο το χρόνο μου στο άγνωστο και δεν ασχολήθηκα σχεδόν καθόλου με το γνωστό από τη μέση της χρονιάς και μετά και τώρα τρέχω... Τελικά τα λατινικά είναι τα καλύτερα :P
Άσε, εγώ δε διάβαζα ποτέ γνωστό και τώρα τρέχω και δε φτάνω :P
Πιο βαρετό πράγμα δεν υπάρχει...

Για τα λατινικά ας μη μιλήσω... full παπαγαλία :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8theo1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 8theo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Άσε, εγώ δε διάβαζα ποτέ γνωστό και τώρα τρέχω και δε φτάνω :P
Πιο βαρετό πράγμα δεν υπάρχει...

Για τα λατινικά ας μη μιλήσω... full παπαγαλία :P

Δεν υποφέρεται το γνωστό :/:
Αύριο πρέπει να βγάλω τον Δημοσθένη για να προλάβω Τρίτη και Τετάρτη να κάνω μια επανάληψη και στο άγνωστο :P
Καλά όλα έχουν παπαγαλία :P δε γλιτώνουμε απ'αυτό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λοιπόν

Νεοφερμένος

Η λοιπόν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Παιδιά συμφωνώ... Το γνωστό της β είναι τόσο βαρετό... Ειδικά ο Δημοσθένης...
Αλλά το γνωστό της γ είναι ωραίο. Εγώ έχω ξεκινήσει (έχουμε κάνει και πολιτεία), και παρ όλο που υπάρχει παπαγαλία... είναιενδιαφεροντα
Το άγνωστο είναι μαγεία... Πραγματικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Ο Δημοσθένης ως κείμενο είναι μια χαρά. Ως εισαγωγή είναι χάλια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Γραφει κανενας μαθηματικα? ?
Αν ειναι πως πηγαινετε στο διαβασμα:)
Πιστευω οτι εχω κανει αρκετες ασκησεις που αλλα ειναι πολυ γενικες και με οχι κατι το ιδιαιτερο:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top