Ενδοσχολικές εξετάσεις Β' Λυκείου

Go_for_it!

Δραστήριο μέλος

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 639 μηνύματα.
Και παραπονιέστε;
Εγώ είχα 5 ενότητες ολόκληρες χωρίς βοήθεια απ' την καθηγήτρια.
εντάξει, το αναγνωρίζουμε ότι έτυχε να έχουμε μια καλύτερη μεταχείριση σε αυτό το μάθημα (καλή αντοχή ;) )

αλλά ο πονοκέφαλος που είχα στα αρχαία κατ. με λυσία, δημοσθένη, ισοκράτη και λυρική ποίηση για να πέσει λυρική δεν αντεχόταν. (δεν έγραψα τίποτα... άντε 13 κ με το ζόρι (όταν τα πάρουμε, θα τα ανακοινώσω στο αντίστοιχο thread. βέβαια θα αποσιωπήσω τα ασύμφορα και θα δώσω έμφαση σε όσα ενδέχεται να με αναδείξουν, δηλ. μερικά από αυτά που μαθαίναμε ως τώρα από τους ρήτορες :P ). κρίμα, γιατί ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ότι είμαι καλός στα αρχαία (εκεί που κυριολεκτικά πατώνω είναι η ιστορία :redface: )

φέτος, οι βαθμοί μου δε θα βλέπονται... ωστόσο, σημασία έχει το ταξίδι (Ιθάκη, Κ.Π.Καβάφης-> πάλι εδώ επέστρεψα :redface: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.

STELLA95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
Χαχαχαα...ελάτε παιδιά να γίνουμε πολλοί! :P

Αρχίσατε διάβασμα?

εγω γραφω φιλοσοφια και κειμενα ξεκινησα κειμενα φιλοσοφια θα το σκεφτω αν διαβασω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
εγω γραφω φιλοσοφια και κειμενα ξεκινησα κειμενα φιλοσοφια θα το σκεφτω αν διαβασω

Και γω μη νομίζεις ότι έχω διαβάσει και πολλά...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
εγω γραφω φιλοσοφια και κειμενα ξεκινησα κειμενα φιλοσοφια θα το σκεφτω αν διαβασω

Απο Ντεκάαρτ,Πλάτωνα,Μπέικον.... προτιμώ τον Καρυωτάκη,τον Παπαδιαμάντη και τον Σεφέρη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STELLA95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
Απο Ντεκάαρτ,Πλάτωνα,Μπέικον.... προτιμώ τον Καρυωτάκη,τον Παπαδιαμάντη και τον Σεφέρη....
και εγω επισης την φιλοσοφια την μισω να φανταστεις πριν ξεκινησει η β λυκειου χαιρομουν που θα εκανα φιλοσοφια γιατι θα καλλεργουσα πνευμα που να καλλιεργηθιε με ενα αθλιο κακογραμμενο βιβλιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Go_for_it!

Δραστήριο μέλος

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 639 μηνύματα.
και εγω επισης την φιλοσοφια την μισω να φανταστεις πριν ξεκινησει η β λυκειου χαιρομουν που θα εκανα φιλοσοφια γιατι θα καλλεργουσα πνευμα που να καλλιεργηθιε με ενα αθλιο κακογραμμενο βιβλιο?
...ως το πιο κακογραμμένο για φέτος, θεωρώ τη φιλοσοφία. ως το πιο καλογραμμένο, τα ρητορικά με χίλια (η γλώσσα τους σε σαγηνεύει. κ η έκφραση, ιδιαίτερα στα ερμηνευτικά, είναι άψογη).
φιλοσοφία θα διαβάσω αύριο με τη μία κ ό,τι βγεί :whistle: κουράγιο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
Δεν γίνεται να διαβάσεις φιλοσοφία απο το βιβλίο...ΤΕΛΟΣ....μόνο σημειώσεις αν έχεις...γενικά μέχρι και οι 30 σελίδες ύλη που είναι μικρή σε σχέση με άλλα μαθήματα....καταντάν ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΕΣ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Χαχαχαα...ελάτε παιδιά να γίνουμε πολλοί! :P

Αρχίσατε διάβασμα?

θα αστειεύεσαι! :P τα δικά μας και σε μια μέρα βγαίνουν καλέ,αύριο αρχίζω :D ..σιγά τη φιλοσοφία τώρα :P;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
θα αστειεύεσαι! :P τα δικά μας και σε μια μέρα βγαίνουν καλέ,αύριο αρχίζω :D ..σιγά τη φιλοσοφία τώρα :P;)

Και γω σήμερα θα διαβάσω..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Go_for_it!

Δραστήριο μέλος

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 639 μηνύματα.
Δεν γίνεται να διαβάσεις φιλοσοφία απο το βιβλίο...ΤΕΛΟΣ....μόνο σημειώσεις αν έχεις...γενικά μέχρι και οι 30 σελίδες ύλη που είναι μικρή σε σχέση με άλλα μαθήματα....καταντάν ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΕΣ!
πόσο συμφωνώ... :worry:
εγώ θα αρχίσω από σήμερα τη φιλοσοφία (αύριο δίνουμε) και βλέπουμε... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggeliki@1

Νεοφερμένος

Η aggeliki@1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Αύριο γράφω κείμενα και άλγεβρα...Στα κείμενα έχουμε τα εξης :Πατερα στο σπιτι,Ειμαστε κατι,Μπαλαντα στους αδοξους ποιητες των αιωνων ,Επι ασπαλαθων ,3 αποσπασματα του Εμπειρικου ,Πουσι ,Ο τοπος μας του Γ.Ριτσου...Επειδη ολες τις μερες εδωσα βαση στην αλγεβρα εχω μεινει σημερα με ολα αυτα τα κειμενα...Δεν ξερω απο που να αρχισω....Ας βοηθησει καποιος :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Αύριο γράφω κείμενα και άλγεβρα...Στα κείμενα έχουμε τα εξης :Πατερα στο σπιτι,Ειμαστε κατι,Μπαλαντα στους αδοξους ποιητες των αιωνων ,Επι ασπαλαθων ,3 αποσπασματα του Εμπειρικου ,Πουσι ,Ο τοπος μας του Γ.Ριτσου...Επειδη ολες τις μερες εδωσα βαση στην αλγεβρα εχω μεινει σημερα με ολα αυτα τα κειμενα...Δεν ξερω απο που να αρχισω....Ας βοηθησει καποιος :(

Εάν έχεις μόνο αυτά σε συμβουλεύω να κοιτάξεις να δεις αν κάποιο απο αυτά τα έχεται γράψει σε διαγώνισμα. Εάν κάποιο τοέίχαται γράψει σε διαγώνισμα τότε είναι λιγότερο πιθανό να μπεί. Τώρα για εμένα πιστεύω πως πιο SOS απο αυτά είναι το "Επι Ασπαλάθων". Ελπίζω να σε βοήθησα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Και γω σήμερα θα διαβάσω..:P

εγώ 20 φωτοτυπίες είχα,περισσότερη έμφαση έδωσα σε βάθη-πλάτη-γ'ενη-ειδοποιούς διαφορές,κτλ κτλ κτλ [συλλογισμούς είπε πως δε θα μας βαλει]..τα αλλα μια ανάγνωση,πολλή έμφαση σε λέξεις-κλειδιά ώστε να μπορώ να τα αναπτύξω και νομιζω οτι τον εχω εναν αξιοπρεπη βαθμο..ευελπιστω σε ενα 18-20..παπαγαλιες στη φιλοσοφία νομίζω ειναι ΕΓΚΛΗΜΑ!δεν ειναι ιστορια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Go_for_it!

Δραστήριο μέλος

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 639 μηνύματα.
γράψαμε φιλοσοφία. μόλις πήγα, τα ξέχασα όλα. στην καλύτερη περίπτωση 91 (έχασα ένα παράδειγμα για την αυτο-αναφορικότητα της τέχνης
-8 μον.- και ένα υποερώτημα για τις προϋποθέσεις της θεωρίας της αντιστοιχίας σίγουρα -1 μον.- . από εκεί και πέρα, μπαίνει το υποκειμενικό στοιχείο και τσεκουρώνει (εγώ θα με έσφαζα. Θεέ μου, δώσ'της δύναμη να αντέξει αυτά που πρόκειται να διαβάσει, γιατί θα έχουμε και άλλη αυτοκτονία. κρίμα είναι να πεθάνει έτσι...). :worry: :redface:
έχω απογοητευτεί. αλλά και πως να μου μείνουν, τόσα που είναι, με τόσες απαριθμήσεις... (όχι ότι διάβαζα, 1 φορά το μήνα έλεγα μάθημα, αλλά λέμε τώρα που ασχολήθηκα μια μέρα, μην πάει χαμένη... θα δείξει) :hmm:
εσείς, πώς τα πήγατε; :clapup: τους σκίσαμεεεε; :clapup: :clapup: :clapup:

(επόμενο μάθημα: άλγεβρα. δεν θυμάμαι τίποτα από ημχ=2κπ- χ ή ημχ=2κπ+π-χ (και αν τα έγραψα σωστά :redface: ) ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia...!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η π = 3,14159 26535... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 379 μηνύματα.
εγω σημερα εγραψα χημεια κατευθυνσης...! τα πηγα πολυ καλα...νομιζω... αλλα ας μην λεμε και μεγαλα λογια θα δειξει...! την πεμπτη γραφουμε ιστορια και εχουμε την υλη ....! μονο 12 εμειναν ...12....12...12..12. και μετα ΤΕΛΟΣ!!!!και μετα ΧΑΟΣ..... παλι απο την αρχη... και δεν μπορω τα καλοκαιρινα φροντιστηρια....!!!!!!! αλλα ΕΝΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΤΟ ΥΠΟΣΤΩ.... ΑΡΚΕΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ...:clapup:ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΙΩΜΑΣΤΕ ...ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΦΕΤΟΣ...!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Αύριο γράφω κείμενα και άλγεβρα...Στα κείμενα έχουμε τα εξης :Πατερα στο σπιτι,Ειμαστε κατι,Μπαλαντα στους αδοξους ποιητες των αιωνων ,Επι ασπαλαθων ,3 αποσπασματα του Εμπειρικου ,Πουσι ,Ο τοπος μας του Γ.Ριτσου...Επειδη ολες τις μερες εδωσα βαση στην αλγεβρα εχω μεινει σημερα με ολα αυτα τα κειμενα...Δεν ξερω απο που να αρχισω....Ας βοηθησει καποιος :(
Και εγω το "Επι ασπαλαθων" θα σου ελεγα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STRATOS111

Νεοφερμένος

Ο STRATOS111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Εμάς μας έβαλαν τα παρακάτω κείμενα:
1) «Ποίος ήτον ο φονεύς του αδελφού μου» Γ. Βιζυηνός
2) «Το μοιρολόγι της φώκιας» Α. Παπαδιαμάντης
3) «Η Τιμή και το Χρήμα» Κ. Θεοτόκης
4) «Μπαλάντα στους άδοξους ποιητές των αιώνων» Κ.Γ.Καρυωτάκης
5)«Επί Ασπαλάθων…» Γ. Σεφέρης
6) «Ρωμιοσύνη» Γ. Ρίτσος
7) « Νέα περί του θανάτου» Ν. Εγγονόπουλος
8) « Το Άξιον Εστί» Οδ. Ελύτης
9) « Η μυστική παπαρούνα» Στρ. Μυριβήλης
Ποια νομίζετε ότι είναι τα πιο sos
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Summer rainbow

Νεοφερμένος

Η Summer rainbow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
:clapup:hey!! εμεις σμρ γραψαμε φυσικη κατ... το τελευταιο θεμα ηταν παλουκι !! αυτο εχω να πω...ο κα9 ενας βρηκε αλλη απαντηση!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top