Ενδοσχολικές εξετάσεις Β' Λυκείου

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
14 και σήμερα...:P

Άλγεβρα μάλλον 100 στανταράκι, τα θέματα είχαν λίγο από όλα και πραξολόι αλλά βγήκανε όλα οκ.

Θρησκευτικά επίσης οκ στις ερωτήσεις πάνω στο βιβλίο, στις ερωτήσεις ανάπτυξης ένα μάτσο μπούρδες έγραψα με κάτι από το δοσμένο κείμενο και κάτι από το βιβλίο. Εκεί θα παιχτεί και το 100-95 αλλά δε νομίζω να γίνει τίποτα, θρησκευτικά είναι.

Πάμε Αρχαία ΓΠ τώρα την Πέμπτη...συντακτικό για την Αντιγόνη μήπως, άραγε, εν δυνάμει έχει κανείς, που να θέλει να το μοιραστεί; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
παιδια ειμαι α λυκειου και γραφω αυριο χημειαα....θυμαστε κανενα στανταρε θεματακι

πλιζ δεν ξερω τιποτα ....β-ο-η-θ-ε-ι-α
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Άλγεβρα 100 και Θρησκευτικά είχα διαβάσει μόνο τα σοσ αλλά έπιασα όλες τις ερωτήσεις ανάπτυξης τώρα στα άλλα όλο και κάτι κάναμε ελπίζω για ένα 85 με 90.
Τα θέμα και των δύο εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
Πώς γράψατε παιδιά; :D
Πολύ καλά! Εσύ?
14 και σήμερα...:P
Άστο,έχουμε πολύ δρόμο ακόμη! :P
Πάμε Αρχαία ΓΠ τώρα την Πέμπτη...συντακτικό για την Αντιγόνη μήπως, άραγε, εν δυνάμει έχει κανείς, που να θέλει να το μοιραστεί; :P
Αν σε παρηγορεί το συντακτικό της Αντιγόνης δυσκολεύει τους Θεωρητικούς! Είναι εντελώς σάπιο! Μάθε μετάφραση καλά και νόημα.γραμματική τα βασικά και το συντακτικό άστο για το τέλος...στο κάτω-κάτω είναι γενικής παιδείας δεν νομίζω να πέσει κάτι δύσκολο! Υποκείμενο-Αντικείμενο-Κατηγορούμενο ..βαριά καμία μετοχή...
παιδια ειμαι α λυκειου και γραφω αυριο χημειαα....θυμαστε κανενα στανταρε θεματακι

Υπάρχει αντίστοιχο θέμα για την Α' Λυκείου! -->https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=41319
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex2395

Δραστήριο μέλος

Ο Aλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 600 μηνύματα.
Ιστορια γραφαμε σημερα....για 90-100 με κοβω οχι χαμηλοτερα...Παμε αλγεβρα την Πεμπτη ,...ευκολα θα βαλει φανταζομαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
14 και σήμερα...:P

Άλγεβρα μάλλον 100 στανταράκι, τα θέματα είχαν λίγο από όλα και πραξολόι αλλά βγήκανε όλα οκ.

Θρησκευτικά επίσης οκ στις ερωτήσεις πάνω στο βιβλίο, στις ερωτήσεις ανάπτυξης ένα μάτσο μπούρδες έγραψα με κάτι από το δοσμένο κείμενο και κάτι από το βιβλίο. Εκεί θα παιχτεί και το 100-95 αλλά δε νομίζω να γίνει τίποτα, θρησκευτικά είναι.

Πάμε Αρχαία ΓΠ τώρα την Πέμπτη...συντακτικό για την Αντιγόνη μήπως, άραγε, εν δυνάμει έχει κανείς, που να θέλει να το μοιραστεί; :P


πες μου το part που θέλεις να σου κάνω σύνταξη! :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STELLA95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
γραψαμε σημερα αρχαια κατ. μπηκε μαντιθεος 20-21
το αγνωστο ηταν του Ξενοφωντα Απομνημονευματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
Αρχαία κατεύθυνση αρκετά καλά (αν και άγνωστο μετάφραση έγινε σφαγή)....λογοτεχνία γελοία θέματα 100σταρι στην πλάκα...και απότι ακούω και στην φυσική θετικοτεχνολογικής ήταν εύκολα τα πράγματα...νομίζω ότι και οι καθηγητές ξέρουν ότι οι φετινές εξετάσεις είναι διαδικαστικές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

t00nS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο t00nS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Ποιος πάει να διαβάσει το χειρότερο μάθημα που ακούει στο όνομα Χημεία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
Ποιος πάει να διαβάσει το χειρότερο μάθημα που ακούει στο όνομα Χημεία..

Δεν θα επιχειρήσω καν...είναι σαν να διαβάζω για πτυχίο Ιαπωνικών...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Στις φετινές ενδοσχολικές γελάει ο κάθε πικραμένος (συμπεριλαμβανομένου και του πρωθυπουργού)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
Μετά από 12 ώρες συνεχούς διαβάσματος νομίζω πως είμαι έτοιμη για αύριο!
Λατινικά... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
πες μου το part που θέλεις να σου κάνω σύνταξη! :D:D

Ty αλλά καλύτερα άσ' το τώρα, το πήρα απόφαση να παλέψω το συντακτικό με το νόημα και με λίγη τύχη. :P

Πάμε για το part II αύριο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos_T

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos_T αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Αύριο γράφω άλγεβρα. Πάμε για νέα ρεκόρ.

Λογάριθμοι ξέρω μόνο αποδείξεις από ιδιότητες.. :P :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BILL KEXA

Νεοφερμένος

Ο BILL KEXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
και εγώ γράφω χημεία κατεύθυνσης ( το χείριστο !!! )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vicky95

Νεοφερμένος

Η Vicky95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Αύριο γράφω άλγεβρα. Πάμε για νέα ρεκόρ.

Λογάριθμοι ξέρω μόνο αποδείξεις από ιδιότητες.. :P :clapup:
κι εγω αλγεβρα :confused: ανοιξα το ολοκαινουριο βιβλιο μου μολις χθες :whistle: την επιτυχια την εχω στο τσεπακι...:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,285 μηνύματα.
Hello.
Τι σας έλεγα για τον Δημοσθένη;Δημοσθένης έπεσε. :popcorn:
Παράγραφοι 17-18.Αναμενόμενες οι ερωτήσεις και το άγνωστο σε γενικές γραμμές βατό.

Αύριο γράφω φιλοσοφία.Σαν πολύ φλύαρο δεν είναι το βιβλίο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
Hello.

Αύριο γράφω φιλοσοφία.Σαν πολύ φλύαρο δεν είναι το βιβλίο;

Το βιβλίο είναι απλά ΣΑΠΙΟ .Κατά τη γνώμη μου,δεν είναι καλά διατυπωμένο σε πολλά σημεία και γενικότερα πως να το πω είναι πολύ...χύμα? Δεν ελκύει καθόλου έναν μαθητή να το διαβάσει και σε συνδυασμό με τον καθηγητή που έχω φέτος δεν χρειάζεται να σου πω ότι δεν έχω καταλάβει ΤΙΠΟΤΑ! Και όσο σκέφτομαι ότι είναι το επόμενο μάθημα...πφφ..:worry:


Σήμερα έγραψα Λατινικά ..! :clapup: :yahoo: :jumpy: :thumbsup: :thumbup: :vroum:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

azsxd

Νεοφερμένος

Ο azsxd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
19 + χημεια κατ :))))))))))))))))))))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,285 μηνύματα.
Το βιβλίο είναι απλά ΣΑΠΙΟ .Κατά τη γνώμη μου,δεν είναι καλά διατυπωμένο σε πολλά σημεία και γενικότερα πως να το πω είναι πολύ...χύμα? Δεν ελκύει καθόλου έναν μαθητή να το διαβάσει και σε συνδυασμό με τον καθηγητή που έχω φέτος δεν χρειάζεται να σου πω ότι δεν έχω καταλάβει ΤΙΠΟΤΑ! Και όσο σκέφτομαι ότι είναι το επόμενο μάθημα...πφφ..:worry:
Η καθηγήτρια εμάς καλούτσικη είναι, το πρόβλημά της όμως έγκειται στην ακατάσχετη φλυαρία της, έχει παρόμοιο πρόβλημα με αυτό του βιβλίου δηλαδή και το κεφάλι σου γίνεται καζάνι. :redface:
Το βιβλίο όντως δε βοηθάει καθόλου.Πρέπει από μόνος σου να κάθεσαι και να βρίσκεις τι είναι σημαντικό και τι όχι σε κάθε μάθημα.Κυριολεκτικά, μπορεί το ζουμί μιας σελίδας να συμπυκνώνεται σε 2 προτάσεις.Έχει ένα σωρό υποθέσεις του συγγραφέα, ερωτήσεις, εισαγωγικές παραγράφους, παραδείγματα κτλ. Και το αποτέλεσμα από άποψη κατανόησης το χείριστο.Κουράγιο μέχρι την Τρίτη, θα το χρειαστείς.
Το καλό είναι ότι σήμερα το μισό διαγώνισμα δε βασιζόνταν σε ερωτήσεις γνωστικού περιεχομένου, αλλά σε πηγές και ακόμη είχε μια επιπρόσθετη δική της ερώτηση που ζητούσε καθαρά τη δική μας γνώμη.Σα να έγραφα έκθεση ένιωθα, αλλά με συνέφερε αυτός ο τρόπος εξέτασης.Μου ήταν αδύνατο ούτως ή άλλως να αποστηθίσω όλη αυτή την ύλη που είχαμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top