Ενδιαφέρουσες σχολές της Θεωρητικής

makis07

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο makis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 195 μηνύματα.
λογοθεραπεια ??? απαντηστε μ

νομίζω πρέπι να μπεις απο θετική για αυτο!αν κανω λαθος διορθωστε με
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
νομίζω πρέπι να μπεις απο θετική για αυτο!αν κανω λαθος διορθωστε με

Κι απο τα δύο μπαίνεις φίλε,κυρίως θεωρητική.Εδώ ανεβασα τους ιστότοπους των τριών τμημάτων,για όποιον ενδιαφερεται.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

makis07

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο makis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Κι απο τα δύο μπαίνεις φίλε,κυρίως θεωρητική.Εδώ ανεβασα τους ιστότοπους των τριών τμημάτων,για όποιον ενδιαφερεται.:)

αλήθεια?μπορεις να μου πεις τα μόρια που χρειάζονται και σε ποιες πολεις υπάρχουν σχολές?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
αλήθεια?μπορεις να μου πεις τα μόρια που χρειάζονται και σε ποιες πολεις υπάρχουν σχολές?
Πατησε στον συνδεσμο που σου δινω,βρες το μηνυμα μου και θα σου λυθει η απορία.:)Τα μορια δεν τα ξέρω ακριβως,λογικα ειναι ευκολό να βρεθουν με μια αναζητηση σε μια μηχανη αναζητησης,αν επαληθευσεις πως το αντικειμενο των σχολων σε ενδιαφερει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

makis07

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο makis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 195 μηνύματα.
κοίτα βασικά μου αρέσει αυτό το επάγγελμα αλλά νόμιζα οτι μόνο απο θετική μπορείς να μπεις ενώ και στις σχολες στο παρακάτω σύνδεσμο δεν βρήκα καμιά τέτοια σχολή.πάντως τώρα που μου το είπες θα ψάξω παραπάνω πληροφορίες!!!!

https://anosi.tripod.com/panorama sxolvn/1PEDIO.htm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ria17

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Ναι ρε παιδια και έγω έχω ακούσει ότι είναι πολλοί αυτοί!Τελικά οι καλύτερες σχολές της θεωρητικής έχουν πολύ υψηλές βάσεις!!!!ΕΛΕΟΣ!!!!!!!
φυσικο ειναι!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Πιστευω οτι οι φιλολογιες ειναι οι πιο ενδιαφερουσες σχολες της θεωρητικης! Αλλωστε αν επιθυμει καποιος να περασει νηπιαγωγος η παιδαγωγος γινεται και απο τη θετικη. Η διαφορα αναμεσα σ αυτες τις δυο ειναι οτι στη θεωρητικη υπαρχουν οι φιλολογιες και η θεολογια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Πιστευω πως η ψυχολογια ειναι η πιο ενδιαφερουσα σχολη της θεωρητικης!Εγω τουλαχιστον αυτο σκοπευα στο γυμνασιο -ειμαι τεχνολογικη τωρα- .
+ απ'όσο γνωριζω εχει αποκατασταση...
Διαφημιστικες εταιριες,βιομηχανιες,σχολεια,φροντιστηρια,καθώς και ιατρειο...

Μετα ειναι και η λογοθεραπεια που εχει αυξηθει αρκετα η "ζητηση" της!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
Φιλοσοφία,εγώ εκεί θα πήγαινα άμα ήμουν θεωρητική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

navarhos

Νεοφερμένος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Ψυχολογια.Αν πηγαινα θεωρητικη εκει θα στοχευα.Ειναι μια παρα πολυ ενδιαφερον επιστημη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Εγώ αν ήμουν θεωρητική θα δήλωνα Ιστορίας & Αρχαιολογίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
πιστεύω ότι είναι καθαρά θέμα γούστου το ποιες είναι ενδιαφέρουσες. για παράδειγμα εγω βρίσκω πολύ ενδιαφέρουσες τις σχολές που έχουν να κάνουν με ξένες γλώσσες και πολιτισμόυς , με ψυχολογία και τα λοιπό. από την άλλη δεν μου η φιλολογία ή άλλα παρεμφερή:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

joann

Νεοφερμένος

Η joann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
η καλυτερη σχολη για μενα ειναι η αγγλικη φιλολογια και εχει επαγγελματικη αποκατασταση !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,868 μηνύματα.
Από άποψη ενδιαφέροντος αλλά και πολύ καλής επαγγελματικής αποκατάστασης (εφόσον ο πτυχίουχος είναι δραστήριο άτομο και όχι μούχλας), έχω ακούσει ότι είναι η επιστήμη των Ξένων Γλωσσών, της Μετάφρασης και της Διερμηνείας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Από άποψη ενδιαφέροντος αλλά και πολύ καλής επαγγελματικής αποκατάστασης (εφόσον ο πτυχίουχος είναι δραστήριο άτομο και όχι μούχλας), έχω ακούσει ότι είναι η επιστήμη των Ξένων Γλωσσών, της Μετάφρασης και της Διερμηνείας.
χαχαχαααα!!! τυχαίο? δε νομίζω!:P:P νίκο να διορθώσω και να πω πως αυτή είναι η ονομασία του τμήματος που ασχολείται με την επιστήμη της μετάφρασης και της διερμηνείας...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annouskagia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 358 μηνύματα.
γνωμη μου ειναι οτι για να ακολουθησει καποιος τη θεωρητικη κατευθυνση πρεπει να χει πολυ μερακι για τις συγκεκριμενες σχολες
κατα τη γνωμη μου οι καλυτερες ειναι
Φιλολογίας
Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας (αν και δε μ αρεσουν τα αγγλικα εχει αρκετα καλη αποκατασταση)
Ξένων Γλωσ. Μετάφρ. & Διερμ. Ιονίου - Ειδ. Μετ. ή Διερμ.
Στρατολογικό (ΣΣΑΣ) Γεν. Σειρά
Ψυχολόγων (ΣΣΑΣ) Γεν. Σειρά
Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπ/σης
Παιδαγωγικό Προσχολ. Εκπ/σης

και μετα υπαρχει το 5ο πεδιο που εχει πολυ ωραιες σχολες
Ναυτιλιακών Σπουδών
Διοικητικής Επιστήμης & Τεχνολογίας Οικ. Παν. Αθήνας
Οικονομικών Επιστημών
Διοίκησης Επιχειρήσεων
Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής
Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας Οικ. Παν. Αθήνας
Οικονομικό (ΣΣΑΣ) Γεν. Σειρά
Αξιωματικών Ελλ. Αστυνομίας Γεν. Σειρά
Αστυφυλάκων Γεν. Σειρά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riku321

Νεοφερμένος

Ο riku321 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ρε παιδιά συγγνώμη.....μήπως μπορείτε να μου πείτε αν περνάω αστυνομία από θεωρητική;
Και αν πρέπει γενικά να ασχοληθώ με αυτά τα άθλια τα μαθηματικά;
Σας παρακαλώ,απαντήστε μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

makis07

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο makis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Ρε παιδιά συγγνώμη.....μήπως μπορείτε να μου πείτε αν περνάω αστυνομία από θεωρητική;
Και αν πρέπει γενικά να ασχοληθώ με αυτά τα άθλια τα μαθηματικά;
Σας παρακαλώ,απαντήστε μου.

αστυνομια μπορεις να περασεις απο οποια κατευθυνση θες αρκει στην γ λυκειου να παρεις ως 7ο εξεταζομενο μαθημα πανελλαδικως το Α.Ο.Θ(αρχες οικονομικης θεωριας) και να γραψεις υποχρεωτικα ως μαθημα επιλογης Μαθηματικα στατιστικης(δεν ειναι δυσκολα) για να ανοιξεις το 5ο πεδιο που εχει τις αστυνομικες σχολες.στη θεωρητικη πρεπει να ασχοληθεις περισσοτερο με αρχαια και ιστορια αφου ειναι τα 2 μαθηματα βαρυτητας αλλα και τα αλλα ειναι σημαντικα.κι αφου θα δωσεις και μαθηματικα ως μαθημα επιλογης στο τελος χρειαζεται να διβασεις στη γ λυκειου και αυτο το μαθημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
Τι μανία και αυτή με την ψυχολογία....Λοιπόν όταν λέμε σοβαρές σχολές με μόρφωση απο θεωρητική λέμε νομικές και φιλολογικά τμήματα ΤΈΛΟΣ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Τι μανία και αυτή με την ψυχολογία....Λοιπόν όταν λέμε σοβαρές σχολές με μόρφωση απο θεωρητική λέμε νομικές και φιλολογικά τμήματα ΤΈΛΟΣ ;)
ααααααα συγγνώμη αλλά δεν νομίζω ότι τα λες σωστά! άσε που παρεξηγήθηκα κιόλας!:worry: η κάθε σχολή σου προσφέρει γνώσεις και σε εξειδικεύει σε έναν συγκρεκριμένο τομέα. όταν λέμε μόρφωση τι εννοούμε??? για εμένα μορφωμένος δεν είναι μόνο αυτός πέρει να διαβάζει και να γράφει αλλα και φυσικά να έχει σπουδάσει κάτι αλλά να έχει και γενικές γνώσεις που συνήθως το πανεπιστήμιο δεν στις προσφέρει!
από την στιγμή που δεν γνωρίζεις τα προγράμματα σπουδών και άλλων σχολών από τις οποίες πιστεύεις ότι βγαίνουν "αμόρφωτοι" κατ' εσε, δεν μπορείς να εκφέρεις γνώμη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top