Ενδιαφέρουσες σχολές της Θεωρητικής

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά αν ήμουν θεωρητική θα ήθελα να σπουδάσω Νομική, όχι επειδή είναι στην κορυφή αλλά επειδή μ' αρέσει και πιστεύω ότι θα γινόμουν καλός δικηγόρος. Να φανταστείτε έχω πάει στο καποδιστριακό και έχω παρακολουθήσει μερικά μαθήματα χωρίς να σπουδάζω εκεί! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

free_dom

Δραστήριο μέλος

Η ταξιδιάρα ζωή.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 637 μηνύματα.
γεια σας...εγω αν κ ειμ ακμα μικρη 9ελω ν περασω λογο9εραπεια η εργο9εραπεια..(δν κτλβν κ πλ διαφορα)..κ λογο9εραπεια δν υπαρχει αει αλλα ατει στν πατρα
(ετσ τ λεει η ιστοσελιδα τ)....επισης ειναι κλ σχολη?εχει επαγγ. αποκατ???μαρεσει παρα πολυ κ 9ελω ν μ βοηθησετε!!!!!!!1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Εμένα όλες αδιάφορες μου φαίνονται...
Αλλά όντως η Ψυχολογία είναι χρήσιμη σε πολλές άλλες επιστήμες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos_99

Νεοφερμένος

Ο nikos_99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Στη θεωρητική οι μόνες σχολές με αποκατάσταση ειναι το στρατολογικό κ ΣΣΑΣ ψυχολογία...από εκει και πέρα καλη σχετικα αποκατάσταση εχει η νομικη μονο εφοσον το κυνηγήσει κανεις,τ παιδαγωγικό,τ νηπιαγωγών κ οι φιλολογίες εφοσον εχει κανείς διαθεση να διαβάσει για ΑΣΕπ μπορεί ν κανει κάτι!η ψυχολογία θέλει γερές τσέπες γιατί απαιτεί οπωσδήποτε μεταπτυχιακά στ εξωτερικό....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
Στη θεωρητικη κατευθυνση δεν υπαρχουν πολλες επιλογες γιατι οι σχολες ειναι λιγες. Εγω επελεξα αυτη την κατευθυνση γιατι πηγαινα πολυ καλα με αυτα τα μαθηματα κ μου αρεζαν τα φιλολογικα μαθηματα. Το τμημα ιστοριας και αρχαιολογιας ομολογω οτι μου αρεσε ιδιαιτερα γι αυτο κ επιδιωξα να περασω σ αυτο η το κλασσικο γιατι λατρευα τα αρχαια!
το ιστορικο-αρχαιολογικο στο λεω επειδη μια φιλη μου σπουδαζει οτι δν εχει πολλα αρχαια.αυτη εχει πολλα κενα στα αρχαια και ενα αγνωστο δεν ξερει να κανει.:):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenico

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο domenico αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Καλησπέρα. Έχω μια τρέλα με τα θεωρητικά μαθήματα γι'αυτό και σήμερα στο φροντιστήριο(μιας και στο σχολείο δεν έχουμε δηλώσει επίσημα ακόμα) διάλεξα θεωρητική. Βέβαια όλοι μου λένε οτι είναι λάθος, καθώς οι επιλογές σου είναι ελάχιστες. Πάντα είχα τρέλα με τον κινηματογράφο(πιο συγκεκριμένα σκηνοθεσία) και ο,τιδήποτε σχετίζεται με αυτό. Η ιδανική σχολή για μένα είναι κινηματογράφου. Εδώ έρχεται το θέμα της αποκατάστασης. Είμαι σε δίλημμα και σκέφτομαι να παω τεχνολογική(ακόμα και αν τα βαριέμαι, τα παω καλά αν διαβάσω πολύ). :/: Είναι αδικία αυτό που γίνεται στην Ελλάδα. Στις χώρες του εξωτερικού κάνεις ό,τι γουστάρεις. :eek:

μπορείς να δηλώσεις και απο τεχνολογική τη σχολή κινηματογράφου εφόσον είναι και στο 1ο αλλά και στο 2ο πεδίο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oasis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Παιδιά μην τρελαινόμαστε τελείως με αυτή την ρημάδα αποκατάσταση κι αρχίζουμε τις γενικεύσεις του τύπου: "εδώ θα έχει, εκεί δεν θα 'χει" λες και την έχουμε δει Μύριαμ και Τζόσουα. Την τύχη του καθενός κανένας δεν την ξέρει. Κοιτάξτε να περάσετε σε μια σχολή που να την έχετε μεράκι και κανένας καλός δεν χάνεται.

Έχω μια γνωστή που πέρασε φαρμακευτική και μου λέει "πολύ λυπάμαι εσάς της θεωρητικής, όλοι φιλόλογοι βγαίνετε". Δεν ξέρει όμως ότι πολύ λίγοι απ' αυτούς που βγαίνουν το είχαν 1η επιλογη, ορισμένοι το είχαν αποφασίσει απ' το γυμνάσιο, άλλοι έπιαναν να κάνουν ασκήσεις αρχαία και ήταν σαν να λύνουν σταυρόλεξο - τόσο διασκεδάστικό.. Αυτοί δεν μπορούν να χαθούν.-

Και εν τέλει αν είναι να τα κάνουμε όλα για το μόνιμο χρήμα, ας γίνουμε τότε όλοι αστυνομικοί και στρατιωτικοί βρε παιδιά, όχι να λέτε ότι το τάδε επάγγελμα έχει κορεστεί αλλά να διαλέγετε κάποιο άλλο για το οποίο επίσης κανείς δεν μπορεί να ξέρει με σιγουριά.

- Φιλικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenico

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο domenico αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Παιδιά μην τρελαινόμαστε τελείως με αυτή την ρημάδα αποκατάσταση κι αρχίζουμε τις γενικεύσεις του τύπου: "εδώ θα έχει, εκεί δεν θα 'χει" λες και την έχουμε δει Μύριαμ και Τζόσουα. Την τύχη του καθενός κανένας δεν την ξέρει. Κοιτάξτε να περάσετε σε μια σχολή που να την έχετε μεράκι και κανένας καλός δεν χάνεται.

Έχω μια γνωστή που πέρασε φαρμακευτική και μου λέει "πολύ λυπάμαι εσάς της θεωρητικής, όλοι φιλόλογοι βγαίνετε". Δεν ξέρει όμως ότι πολύ λίγοι απ' αυτούς που βγαίνουν το είχαν 1η επιλογη, ορισμένοι το είχαν αποφασίσει απ' το γυμνάσιο, άλλοι έπιαναν να κάνουν ασκήσεις αρχαία και ήταν σαν να λύνουν σταυρόλεξο - τόσο διασκεδάστικό.. Αυτοί δεν μπορούν να χαθούν.-

Και εν τέλει αν είναι να τα κάνουμε όλα για το μόνιμο χρήμα, ας γίνουμε τότε όλοι αστυνομικοί και στρατιωτικοί βρε παιδιά, όχι να λέτε ότι το τάδε επάγγελμα έχει κορεστεί αλλά να διαλέγετε κάποιο άλλο για το οποίο επίσης κανείς δεν μπορεί να ξέρει με σιγουριά.

- Φιλικά

Ωραία είναι στο θεωρητικό επίπεδο αλλά να πατάμε και λίγο στην πραγματικότητα! Αυτοί που επιλέγουν να κάνουν αυτό που γουστάρουν πραγματικά είναι και λίγο ριψοκίνδυνοι, για αυτό και στην πλειοψηφία τους είναι άτομα που έχουν μια οικονομική άνεση και δεν πεινάμε. Ας μη γελιόμαστε, κανένα παιδί απο φτωχή οικογένεια δε θα πήγαινε να γίνει ζωγράφος! Θα κοιτούσε να περάσει σε μια σχολή με αποκατάσταση αν είχε τη δυνατότητα να σπουδάσει. Δε σου λέω πως όσοι κυνηγούν το όνειρο τους είναι ευκατάστατοι ντε και καλά, ούτε πως αυτοί που σπουδάζουν σε σχολές που φημίζονται για την αποκατάσταση τους είναι στριμωγμένοι οικονομικά, αλλά η πλειονότητα λειτουργεί έτσι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oasis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Ωραία είναι στο θεωρητικό επίπεδο αλλά να πατάμε και λίγο στην πραγματικότητα! Αυτοί που επιλέγουν να κάνουν αυτό που γουστάρουν πραγματικά είναι και λίγο ριψοκίνδυνοι, για αυτό και στην πλειοψηφία τους είναι άτομα που έχουν μια οικονομική άνεση και δεν πεινάμε.

E; Δεν χρειάζεται να επισημάνω το οξύμωρο των λεγόμενών σου, το καταλαβαίνεις και μόνος σου φαντάζομαι. :confused:

Ας μη γελιόμαστε, κανένα παιδί απο φτωχή οικογένεια δε θα πήγαινε να γίνει ζωγράφος! Θα κοιτούσε να περάσει σε μια σχολή με αποκατάσταση αν είχε τη δυνατότητα να σπουδάσει.

Η ζωγραφική είναι τέχνη και όχι επιστήμη, αν κάποιος καταφέρει να συνδυάσει την ευχαρίστηση που του δίνει η ερασιτεχνική ενασχόληση με την επαγγελματική απασχόληση όπως οι μουσικοί, είναι δικό του θέμα και δεν έχει να κάνει με το αν προέρχεται από πλούσια ή φτωχή οικογένεια.

Δε σου λέω πως όσοι κυνηγούν το όνειρο τους είναι ευκατάστατοι ντε και καλά, ούτε πως αυτοί που σπουδάζουν σε σχολές που φημίζονται για την αποκατάσταση τους είναι στριμωγμένοι οικονομικά, αλλά η πλειονότητα λειτουργεί έτσι!

Και εύλογα ξαναρωτάω.. ε; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenico

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο domenico αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
E; Δεν χρειάζεται να επισημάνω το οξύμωρο των λεγόμενών σου, το καταλαβαίνεις και μόνος σου φαντάζομαι. :confused:



Η ζωγραφική είναι τέχνη και όχι επιστήμη, αν κάποιος καταφέρει να συνδυάσει την ευχαρίστηση που του δίνει η ερασιτεχνική ενασχόληση με την επαγγελματική απασχόληση όπως οι μουσικοί, είναι δικό του θέμα και δεν έχει να κάνει με το αν προέρχεται από πλούσια ή φτωχή οικογένεια.



Και εύλογα ξαναρωτάω.. ε; :confused:

Να ξεκαθαρίσω αρχικά πως το παραπάνω ποστ δεν ήταν ειρωνικό. Ήταν απλά η άποψη μου. Όχι δεν καταλαβαίνω το οξύμωρο των λεγόμενων μου. Κάνω λοιπόν μια προσπάθεια να στο εξηγήσω πάλι: Λέω πως το να αποφασίζεις να σπουδάσεις κάτι απλά επειδή σου αρέσει και μην κοιτώντας το σφαιρικά είναι μια κάπως τολμηρή απόφαση που δύσκολα θα την έπαιρνε κάποιος που η μόνη διέξοδος του για να ζήσει πιο άνετα θα ήταν η εισαγωγή του σε μια πανεπιστημιακή σχολή. Θα κοιτούσε πιθανότατα να επιλέξει κάτι που του αρέσει λιγότερο και που έχει όμως και κάποιες καλύτερες επαγγελματικές προοπτικές.
Το ζωγράφος ήταν απλά ένα παράδειγμα. Ίσως ατυχές. Βάλε στη θέση του όποια σχολή πιστεύεις πως έχει τη χαμηλότερη αποκατάσταση!
Το τελευταίο ε, νομίζω δεν ήταν καθόλου εύλογο. think about it!
φιλικά πάντοτε και χωρίς εντάσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oasis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Να ξεκαθαρίσω αρχικά πως το παραπάνω ποστ δεν ήταν ειρωνικό. Ήταν απλά η άποψη μου. Όχι δεν καταλαβαίνω το οξύμωρο των λεγόμενων μου. Κάνω λοιπόν μια προσπάθεια να στο εξηγήσω πάλι: Λέω πως το να αποφασίζεις να σπουδάσεις κάτι απλά επειδή σου αρέσει και μην κοιτώντας το σφαιρικά είναι μια κάπως τολμηρή απόφαση που δύσκολα θα την έπαιρνε κάποιος που η μόνη διέξοδος του για να ζήσει πιο άνετα θα ήταν η εισαγωγή του σε μια πανεπιστημιακή σχολή. Θα κοιτούσε πιθανότατα να επιλέξει κάτι που του αρέσει λιγότερο και που έχει όμως και κάποιες καλύτερες επαγγελματικές προοπτικές.
Το ζωγράφος ήταν απλά ένα παράδειγμα. Ίσως ατυχές. Βάλε στη θέση του όποια σχολή πιστεύεις πως έχει τη χαμηλότερη αποκατάσταση!
Το τελευταίο ε, νομίζω δεν ήταν καθόλου εύλογο. think about it!
φιλικά πάντοτε και χωρίς εντάσεις!

Απλά δεν νομίζω ότι αν το όνειρο κάποιου είναι να γίνει δικηγόρος, δεν πρέπει ν' ακολουθήσει την νομική επειδή δεν έχει από πίσω του ένα γραφείο και μια φήμη. Και εγώ από την δική μου πλευρά θεωρώ ότι δεν πρέπει να ωθώ ένα παιδί να διαλέξει κάτι που θα του δώσει την αποκατάσταση στο πιάτο. Δεν πρέπει να τα βρίσκουμε όλα έτοιμα, αλλά να παλεύουμε για να τ' αποκτήσουμε, μόνο τότε τ' αξίζουμε πραγματικά, γιατί όπως λέει και ο απλός λαουτζίκος "τα έχουμε κερδίσει με το σπαθί μας".
Και επίσης θεωρώ ότι δεν πρέπει να τσακίζουμε τα φτερά των νέων μιλώντας τους συνέχεια για ανεργία, κορεσμό, κοκ, γιατί έτσι τους στερούμε την δυνατότητα να διεκδικήσουν αυτά που τους αναλογούν, και στερούμε την αξία της παιδείας.
Αλλά απόψεις είναι αυτές :)

Και για να επανέρθω στο θέμα, ενδιαφέρουσες σχολές βρίσκω την φιλολογία :inlove: και τις ψυχολογία, κοινωνική εργασία, κοινωνική διοίκηση, ειδική αγωγή και εκπαιδευτική και κοινωνική πολιτική!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenico

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο domenico αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Απλά δεν νομίζω ότι αν το όνειρο κάποιου είναι να γίνει δικηγόρος, δεν πρέπει ν' ακολουθήσει την νομική επειδή δεν έχει από πίσω του ένα γραφείο και μια φήμη. Και εγώ από την δική μου πλευρά θεωρώ ότι δεν πρέπει να ωθώ ένα παιδί να διαλέξει κάτι που θα του δώσει την αποκατάσταση στο πιάτο. Δεν πρέπει να τα βρίσκουμε όλα έτοιμα, αλλά να παλεύουμε για να τ' αποκτήσουμε, μόνο τότε τ' αξίζουμε πραγματικά, γιατί όπως λέει και ο απλός λαουτζίκος "τα έχουμε κερδίσει με το σπαθί μας".
Και επίσης θεωρώ ότι δεν πρέπει να τσακίζουμε τα φτερά των νέων μιλώντας τους συνέχεια για ανεργία, κορεσμό, κοκ, γιατί έτσι τους στερούμε την δυνατότητα να διεκδικήσουν αυτά που τους αναλογούν, και στερούμε την αξία της παιδείας.
Αλλά απόψεις είναι αυτές :)

Και για να επανέρθω στο θέμα, ενδιαφέρουσες σχολές βρίσκω την φιλολογία :inlove: και τις ψυχολογία, κοινωνική εργασία, κοινωνική διοίκηση, ειδική αγωγή και εκπαιδευτική και κοινωνική πολιτική!

Συμφωνώ μαζί σου, έτσι κι αλλιώς μίλησα για ακραίες περιπτώσεις. Δε μίλησα για τον μέσο άνθρωπο που μπορεί να επιλέξει με μεγαλύτερη ελευθερία το επάγγελμα που θα ακολουθήσει!
υγ: ωραίο ιστιολόγιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oasis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Συμφωνώ μαζί σου, έτσι κι αλλιώς μίλησα για ακραίες περιπτώσεις. Δε μίλησα για τον μέσο άνθρωπο που μπορεί να επιλέξει με μεγαλύτερη ελευθερία το επάγγελμα που θα ακολουθήσει!
υγ: ωραίο ιστιολόγιο!

Eυχαριστώ, να 'σαι καλά! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BE16

Νεοφερμένος

Η BE16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
παιδια οσοι θελουν ψυχολογια μην απογοητευονται απο διαφορους στενομυαλους! ο ψυχολογος απορροφαται απο παντου σημερα εκτος απο νοσοκομεια και τη δυνατοτητα να ανοιξει ιατριο μπορει να παει να δουλεψει σε εταιριες , σε σχολεια , σε ιδιωτικες και δημοσιες υπηρεσιες , στον δικαστικο τομεα και στην αστυνομια (μιλαμε για αυτους που ασχολουνται με το προφιλ δραστων κτλ) , στη διαφημιση (πχ ψυχολογια καταναλωτη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

free_dom

Δραστήριο μέλος

Η ταξιδιάρα ζωή.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 637 μηνύματα.
λογοθεραπεια ??? απαντηστε μ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
λογοθεραπεια ??? απαντηστε μ
Τρομερα ενδιαφερουσα σχολη, αλλα αν σε ενδιαφερουν τα παραιατρικα επαγγελματα, θα σου προτεινα να κοιταξεις και την εργοθεραπεια:)!! Μεγαλος ερωτας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

free_dom

Δραστήριο μέλος

Η ταξιδιάρα ζωή.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 637 μηνύματα.
foreverfreak 3ερεις τι δiaφορα εχουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnaekmaiden

Νεοφερμένος

Ο johnaekmaiden αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
παιδια πιστευετε πως οταν τελειωσω το πανεπιστημιο ( μετα απο 5 περιπου χρονια - ειμαι Β λυκειου - ) θα υπαρχει επαγγελματικη αποκατασταση στο παιδαγωγικο δημοτικης εκπαιδευσης; Εχω ακουσει πως το επαγγελμα αρχιζει και εκλειπει...Απο την αλλη πολλοι κανουν λογο και για ολοημερα σχολεια... Η αποψη σας;; Ευχαριστω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
παιδια πιστευετε πως οταν τελειωσω το πανεπιστημιο ( μετα απο 5 περιπου χρονια - ειμαι Β λυκειου - ) θα υπαρχει επαγγελματικη αποκατασταση στο παιδαγωγικο δημοτικης εκπαιδευσης; Εχω ακουσει πως το επαγγελμα αρχιζει και εκλειπει...Απο την αλλη πολλοι κανουν λογο και για ολοημερα σχολεια... Η αποψη σας;; Ευχαριστω...


Δεν ειναι δυνατον να προβλεψεις απο τωρα ποιο επαγγελμα θα σου προσφερει μελλοντικα αποκατασταση(5 χρονια μετα) γιατι τα δεδομενα αλλαζουν πολυ γρηγορα π.χ. λεγανε οτι θα παρουν νηπιαγωγους σε πληροφορω οτι η θεια μου ειναι 37 χρονων και δεν εχει διοριστει. Απο τη στιγμη που το ενδεχομενο να εργαστεις σε σχολειο εξαρταται απο τον διαγωνισμο του ΑΣΕΠ συμβουλει δικη μου ειναι να επιλεξεις: α) τη σχολη της οποιας το αντικειμενο θα σου ειναι ιδιαιτερα ευχαριστο β) τη σχολη που θα σου προσφερει περισσοτερες προοπτικες. Εξαλλου η αγορα εργασιας κυριως στην Ελλαδα περνα κριση οπως ηδη ξερεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnaekmaiden

Νεοφερμένος

Ο johnaekmaiden αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Συμφωνώ μαζί σου αν και πιστέυω πως υπάρχουν σχολές με σχεδον σίγουρη επαγγελματική αποκατάσταση. Για παράδειγμα στην αγγλική φιλολογία αν δεν διοριστείς στο δημόσιο μπορείς να ανοίξεις φροντιστήριο ή να κάνεις ιδιαίτερα κτλ. Τί λέτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top