Ελληνικό Ανοικτό Πανεπιστήμιο

Petraland

Νεοφερμένος

Η Petraland αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Γνωρίζει κάποιος μέχρι πότε μπορούμε να στείλουμε αιτήσεις για το παρών ακαδημαϊκό ετος;
 

Alexecon1991

Δραστήριο μέλος

Ο Alexecon1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
Έχουν κλείσει ρε συ ! Έχουν αρχίσει και τα μαθήματα!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Έχουν κλείσει ρε συ ! Έχουν αρχίσει και τα μαθήματα!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,501 μηνύματα.

Petraland

Νεοφερμένος

Η Petraland αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Πτυχία του ΕΑΠ που να μην περιέχουν καθόλου αγγλικά και μαθηματικά και να είναι σχετικά βατά για έναν απόφοιτο λύκειο με ως πρώτο του πτυχίο ένα εξ αποστάσεως πρόγραμμα;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,501 μηνύματα.
Πτυχία του ΕΑΠ που να μην περιέχουν καθόλου αγγλικά και μαθηματικά και να είναι σχετικά βατά για έναν απόφοιτο λύκειο με ως πρώτο του πτυχίο ένα εξ αποστάσεως πρόγραμμα;
Αγγικα δεν εχει κανενα εκτος καποιο μεταπτυχιακο MBA που ειναι στα αγγλικα.
Μαθηματικα δεν εχουν:
Οι πολιτισμοι ( ελληνικος , ευρωπαικος) και κολυβομαθηματικα εχουν ΔΕΟ, δημοσια διοίκηση και διοικηση τουρισμου .
Τα πιο βατα ειναι ( μπλα μπλα) δημοσια διοίκηση και διοίκηση τουρισμου . Ειναι ομως δυσκολοτερα απο τα αντιστοιχα των συμβατικων
 

Petraland

Νεοφερμένος

Η Petraland αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Ωραία ευχαριστώ. Η αλήθεια είναι ότι με ενδιαφέρει περισσότερο η ΔΕΟ αλλά έχω πληροφορηθεί ότι έχει αρκετά και δύσκολα μαθηματικά και επειδή εγώ ήμουν θεωρητική στο λύκειο είμαι καπως 😕
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,501 μηνύματα.
Ωραία ευχαριστώ. Η αλήθεια είναι ότι με ενδιαφέρει περισσότερο η ΔΕΟ αλλά έχω πληροφορηθεί ότι έχει αρκετά και δύσκολα μαθηματικά
Ελα τωρα ενα μαθημα ειναι, επιπεδο γενικης λυκειου. Το κανεις και φροντιστηριο (200 τον χρονο).
Θα εχεις και λιγο ''καβουρτισμα'' στις λογιστικες . οκ βατα πραγματα. Θεωρητικη εισαι? Δεν ειναι και αρχαια.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Ωραία ευχαριστώ. Η αλήθεια είναι ότι με ενδιαφέρει περισσότερο η ΔΕΟ αλλά έχω πληροφορηθεί ότι έχει αρκετά και δύσκολα μαθηματικά και επειδή εγώ ήμουν θεωρητική στο λύκειο είμαι καπως 😕
Ψάξε αν δικαιούσαι υποτροφία .
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Petraland

Νεοφερμένος

Η Petraland αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ!!!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γνωρίζεται λίγα λόγια για το e-campus university; Είδα ότι και αυτό προσφέρει εξ αποστάσεως προγράμματα σπουδών;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ!!!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γνωρίζεται λίγα λόγια για το e-campus university; Είδα ότι και αυτό προσφέρει εξ αποστάσεως προγράμματα σπουδών;
Δεν ξέρω . Εγώ σκέφτομαι το ΕΑΠ γιατί είναι ισάξιο με τα υπόλοιπα ΑΕΙ. περίμενε να δω αυτό που λες
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ευχαριστώ πολύ!!!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γνωρίζεται λίγα λόγια για το e-campus university; Είδα ότι και αυτό προσφέρει εξ αποστάσεως προγράμματα σπουδών;
Αυτό είναι στην Ιταλία. Πολλά πανεπιστήμια του εξωτερικού δίνουν την δυνατότητα για εξ αποστάσεως μαθήματα . Θα τρέχεις όμως μετά για την αναγνώριση μέσω δοαταπ.
 

Petraland

Νεοφερμένος

Η Petraland αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Κι εγώ ενδιαφέρομαι για ΕΑΠ. Αλλά δεν έχει ανοιχτές θέσεις για αιτήσεις
Δεν ξέρω . Εγώ σκέφτομαι το ΕΑΠ γιατί είναι ισάξιο με τα υπόλοιπα ΑΕΙ. περίμενε να δω αυτό που λες
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Αυτό είναι στην Ιταλία. Πολλά πανεπιστήμια του εξωτερικού δίνουν την δυνατότητα για εξ αποστάσεως μαθήματα . Θα τρέχεις όμως μετά για την αναγνώριση μέσω δοαταπ.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,501 μηνύματα.
Κι εγώ ενδιαφέρομαι για ΕΑΠ. Αλλά δεν έχει ανοιχτές θέσεις για αιτήσεις
Το προπτυχιακο ΔΕΟ του ΕΑΠ ειναι μορφοποιημενο σε ετησιες θεματικες ενοτητες που αρχιζουν τον οκτωβρη ως συνηθως.
Για φετος δεν υπαρχει δυνατοτητα εισαγωγης διοτι εχουν αρχισει. Αιτησεις θα γινουν αρχες του 2022 για να γινει η επιλογη και να αρχίσετε τον επομενο οκτωβρη.
Αλλα προπτυχιακα , οπως τουρισμος πχ ειναι δομημενα σε εξαμηνιαίες θεματικες οποτε μπορεις να αρχισεις σε αυτα και τον φεβρουαριο εκτος του οκτωβριου.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Σωστά και για τη δημόσια διοίκηση μπορείς φέτος .
 

George7777777

Νεοφερμένος

Ο George7777777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα σας, θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με το πάσο του ΕΑΠ. Έχεις τα ίδια δικαιώματα με αυτό των ΑΕΙ ή έχεις διαφορετικά?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,501 μηνύματα.
Καλησπέρα σας, θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με το πάσο του ΕΑΠ. Έχεις τα ίδια δικαιώματα με αυτό των ΑΕΙ ή έχεις διαφορετικά?
ενα φοιτητικο πασο δεν εχει και πολλα δικαιωματα
αλλα το συγκεκριμενο υπολειπεται σε?
δεν εχει αστικο εισιτήριο.
και οι εκπτωσεις στα υπεραστικα μεσα ειναι οτι θελουν αυτα. πχ τα κτελ δεν δινουν τα πλοια δινουν
 

George7777777

Νεοφερμένος

Ο George7777777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
ενα φοιτητικο πασο δεν εχει και πολλα δικαιωματα
αλλα το συγκεκριμενο υπολειπεται σε?
δεν εχει αστικο εισιτήριο.
και οι εκπτωσεις στα υπεραστικα μεσα ειναι οτι θελουν αυτα. πχ τα κτελ δεν δινουν τα πλοια δινουν
Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση, μια τελευταία ερώτηση θα ήθελα, έχει αλλάξει ο τρόπος εισαγωγής στο ΕΑΠ? Γιατί παλιά θυμάμαι γινόταν με κλήρωση.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,501 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση, μια τελευταία ερώτηση θα ήθελα, έχει αλλάξει ο τρόπος εισαγωγής στο ΕΑΠ? Γιατί παλιά θυμάμαι γινόταν με κλήρωση.
μπορεις να το πεις και ετσι.
παλια γινοταν κληρωση αλλα ολοι σχεδον εμπαιναν εκτος της διοικησης επχειρησεων κ.α που καποιοι εμεναν εξω
Τωρα αυξηθηκε ( οχι τωρα αρκετα χρονια πριν) ο αριθμος εισαγωμενων παντου, οποτε κληρωση ξεκληρωση δεν εχει νοημα.... ολοι μπαινουν. Τα 500 ναχεις και ολα καλα για αρχη, για αρχη ειπαμε.
Το αλλο που αλαξαν πριν καποια χρονια ειναι οτι εκαναν και εξαμηνιαια τμηματα ( πχ διοικηση τουρισμου, δημοσια διοικηση) οποτε μπαινεις και στο 2 εξαμηνο τον ιανουαριο.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top