Ελεύθερες μετεγγραφές

maria__bk

Νεοφερμένος

Η maria__bk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Εγω πήγα να ξαναβγαλω γιατι αυτη που ειχα εχει ψιλοκοπεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Εγω πήγα να ξαναβγαλω γιατι αυτη που ειχα εχει ψιλοκοπεί.
Νομιζω οτι η βεβαιωση μονιμης κατοικιας πρεπει να βγει στο ονομα των γονεων σου και οχι στο δικο σου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria__bk

Νεοφερμένος

Η maria__bk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Νομιζω οτι η βεβαιωση μονιμης κατοικιας πρεπει να βγει στο ονομα των γονεων σου και οχι στο δικο σου!!!

Για την βεβαιωση σπουδων μιλαω απο το τμημα προελευσης. Η βεβαιωση μονιμης κατοικιας ειναι στο ονομα του πατερα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Για την βεβαιωση σπουδων μιλαω απο το τμημα προελευσης. Η βεβαιωση μονιμης κατοικιας ειναι του πατερα μου.
ααα καταλαβα...σορρυ:redface:!!! Και εγω τη βεβαιωση μονιμης κατοικιας την εβγαλα στο ονομα του πατερα μου!!! Μου ειχαν δωσει 4 βεβαιωσεις σπουδων στο τμημα που περασα και τωρα μου εμεινε μονο μια, την οποια χρειαζομαι για αλλου!! Αν τη βγαλω φωτοτυπια λετε να εχω θεμα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria__bk

Νεοφερμένος

Η maria__bk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
ααα καταλαβα...σορρυ:redface:!!! Και εγω τη βεβαιωση μονιμης κατοικιας την εβγαλα στο ονομα του πατερα μου!!! Μου ειχαν δωσει 4 βεβαιωσεις σπουδων στο τμημα που περασα και τωρα μου εμεινε μονο μια, την οποια χρειαζομαι για αλλου!! Αν τη βγαλω φωτοτυπια λετε να εχω θεμα???

Δεν γνωριζω, αλλα γιατι δεν δινεις το αντιγραφο στο "αλλου" και το κανονικο για την μετεγγραφη. Ποτε δεν ξερεις αν θα δεχθουν το αντιγραφο η οχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

x_xChristine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 191 μηνύματα.
Η βεβαίωση εγγραφής είναι το χαρτί που λέει πιστοποιητικό φοιτητικής ιδιότητας; Γιατί στον πατέρα μου όταν πήγε να με γράψει έδωσαν μόνο αυτό και άλλο ένα με κάτι κωδικούς για να δηλώσω μαθήματα. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

britguy

Νεοφερμένος

Ο britguy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Γνωρίζει κανείς πότε πρέπει να προσκομίσουμε τα δικαιολογητικά στο τμήμα που επιθυμούμε μετεγγραφή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaltsas

Νεοφερμένος

Ο kaltsas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Θα ορισει το τμημα υποδοχης (ή το υπουργειο, δεν ειμαι σιγουρος) ενα διαστημα κατα το οποιο θα γινει η προσκομιση των δικαιολογητικων... Καποιοι φιλοι μου, μου ειπαν σημερα οτι ρωτησαν στη γραμματεια του τμηματος υποδοχης που παρακολουθουν το ποτε θα τα προσκομισουν και τους ειπαν οτι περιμενουν την εγκυκλιο ακομα... Παντως δε νομιζω να καθυστερησει πολυ ο καθορισμος των ημερομηνιων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Mitsocc

Νεοφερμένος

Ο Mitsocc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
ως βεβαιωση μονιμης κατοικιας μπορουμε να χρησιμοποιησουμε λογαρισμους οτε δεη κλπ ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marianna.P

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marianna.P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Άμα μπείτε στο σάιτ που κάναμε την ηλεκτρονική αίτηση γράφει από κάτω αριθμό κατάταξης;
Μόνο σε μένα δεν το γράφει ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
τελικα και η κουτση μαρια πηρε μεταγραφη;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστίνα!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Δελτίο Τύπου
Μεταφορά θέσεων εισαγωγής πολυτέκων, τριτέκνων και ειδικών κατηγοριών

Καλούνται όσοι αιτήθηκαν τη μεταφορά θέσης εισαγωγής τους κατά το χρονικό διάστημα από 9 έως 17 Οκτωβρίου 2014 βάσει του άρθρου 53 του Ν. 4264/2014(ΦΕΚ 118/τεύχος Α΄/2014), όπως τροποποιήθηκε με τα άρθρα 38 και 39 του Ν. 4301/2014 (ΦΕΚ 223/τεύχος Α’/2014) και της υπ’ αριθμ. Φ1/161753/Β3/8-10-2014 υπουργικής απόφασης «Ρύθμιση θεμάτων για τη μεταφορά θέσης εισαγωγής Πολυτέκνων, Τριτέκνων και Ειδικών Κατηγοριών» να εισέρχονται από την Πέμπτη 23 Οκτωβρίου 2014 στο «Ηλεκτρονικό Σύστημα Μεταφοράς Θέσεων Εισαγωγής 2014» (https://solon.it.minedu.gov.gr/) προκειμένου να ενημερώνονται για το Τμήμα/Εισαγωγική Κατεύθυνση/Σχολή/Πρόγραμμα Σπουδών υποδοχής στο οποίο οφείλουν να καταθέσουν τα απαιτούμενα δικαιολογητικά βάσει της ηλεκτρονικής τους αίτησης.
Επισημαίνεται ότι οι πίνακες όσων αιτήθηκαν τη μεταφορά θέσης εισαγωγής ανά κατηγορία θα αποσταλούν από το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων προς τα Ιδρύματα στις 23/10/2014, και ότι σύμφωνα με το άρθρο 4 της προαναφερθείσας υπουργικής απόφασης εντός πέντε (5) εργάσιμων ημερών από τη στιγμή που τα Τμήματα παραλάβουν τους ανωτέρω πίνακες υποχρεούνται να ανακοινώσουν τις ημερομηνίες εντός των οποίων θα δεχθούν τα δικαιολογητικά των ενδιαφερομένων.
Η διάρκεια υποβολής των δικαιολογητικών δεν μπορεί να υπερβαίνει τις οκτώ (8) ημέρες.

Για πιο λόγο όλο αυτό; Λες και δεν ήξερα εγώ πχ ως τρίτεκνη σε πιο ΤΕΙ ζήτησα μετεγγραφή και που πρέπει να καταθέσω τα δικαιολογητικά μου :mad:
Ξεσηκώνουν τον κόσμο γράφοντας: "Αποτελέσματα μετεγγραφών φοιτητών 2014" :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

στεφανια ψ.

Νεοφερμένος

Η στεφανια ψ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Άμα μπείτε στο σάιτ που κάναμε την ηλεκτρονική αίτηση γράφει από κάτω αριθμό κατάταξης;
Μόνο σε μένα δεν το γράφει ;

και μενα δεν μου γραφει αλλα γιατι???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστίνα!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
και μενα δεν μου γραφει αλλα γιατι???

Ουτε εμένα έχει κάποιο αριθμό κατάταξης, παρά μόνο τον αριθμό πρωτοκόλλου :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

στεφανια ψ.

Νεοφερμένος

Η στεφανια ψ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Ουτε εμένα έχει κάποιο αριθμό κατάταξης, παρά μόνο τον αριθμό πρωτοκόλλου :worry:

εμενα μονο τμημα υποδοχης και το ιδρυμα μου βγαζει:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolling Stones

Νεοφερμένος

Ο Trolling Stones αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Eμενα μου βγαζει τμημα υποδοχης, ιδρυμα και σειρα καταταξης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marianna.P

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marianna.P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
εμενα μονο τμημα υποδοχης και το ιδρυμα μου βγαζει:worry:

Και μένα μόνο αυτό δεν ξέρω τι παίζει και αγχώθηκα..:worry:
Προσωπικά είμαι με κριτήριο πολυτεκνίας και δεν μου βγάζει τίποτα και εγκρίθηκε σε παιδιά με κριτήριο αδερφό σε άλλη πόλη..
Και στην γραμματεία δεν έχουν ιδέα για τίποτα :mpinelik:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

στεφανια ψ.

Νεοφερμένος

Η στεφανια ψ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Και μένα μόνο αυτό δεν ξέρω τι παίζει και αγχώθηκα..:worry:
Προσωπικά είμαι με κριτήριο πολυτεκνίας και δεν μου βγάζει τίποτα και εγκρίθηκε σε παιδιά με κριτήριο αδερφό σε άλλη πόλη..
Και στην γραμματεία δεν έχουν ιδέα για τίποτα :mpinelik:

στη σχολη πηρε η στο υπουργειο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marianna.P

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marianna.P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 280 μηνύματα.

Dream Theater

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dream Theater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Υποτίθεται τους το έγραψε στο σάιτ....:hmm:

Τι σχολη εχεις δηλωσει για μετεγγραφη? αν ειναι μονο σε ενα ιδρυμα ειναι ΛΟΓΙΚΟ να μην εχει σειρα καταταξης(εφοσον δεν υπαρχει βαθμολογικο κριτηριο) τι εννοω?οτι αν εχεις περασει οικονομικης επιστημης ΑΠΘ και θες να παρεις μετεγγραφη στην αθηνα, θα εχει σειρα καταταξης καθως αυτο το τμημα το εχει το ΠΑΠΕΙ, το ΕΚΠΑ και η ΑΣΟΕΕ. Αντιθετα, αν δεν υπαρχει το τμημα που ειθυμεις σε αλλο ιδρυμα, δε γραφει τιποτα τετοιο. Π.χ. σε μενα γραφει απλα ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ(ΑΘΗΝΑ) ΕΜΠ και απο κατω ιδρυμα ΕΘΝΙΚΟ ΜΕΤΣΟΒΙΟ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 14 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top