[Εκτιμήσεις] Βασεις 10% 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

nikolai18

Νεοφερμένος

Ο nikolai18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Δεν ειναι λιγο βλακεια να περιμενουμε τοσο πολυ για τις βασεις; Κανονικα θα πρεπε να εχουν ηδη βγει οι βασεις για το 10% εφοσον δεν εχουν καμια σχεση με τις βασεις του 90%!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Redman20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Redman20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
εχω δηλωσει σχεδον ολες τις σχολες εκτος απο ιατρικες νομικες φαρμακευτικες και μια σχολη στην λημνο με διατροφη και τροφιμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tz1makos

Νεοφερμένος

Ο tz1makos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας παιδια,ειμαι καινουργιος στο ischool και ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας για το 10%.Στο 5ο πεδιο εχω 17800 μορια και δηλωσα οικονομικης επιστημης ΟΠΑ που ειχε περσυ 17788 περιπου 90% και 10% 17100,αλλα και οικονομικο ΕΚΠΑ που ειχε 16.600 περιπου 90% και 10% 16000,τι λετε?εχω ελπιδες?Το ΟΠΑ παιρνει 20 εισακτεους με το 10% και το ΕΚΠΑ 32...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
αν οχι σε αει, σε τει νομιζω εισαι μεσα...αλλα κ παλι κρατα επιφυλαξεις, οπως πρεπει να κραταμε ΟΛΟΙ......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Redman20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Redman20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
καλα το τει με αει δεν εχει σχεση..εκτος αυτου ομως φετος εχουν μειωθει οι θεσεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
εχω το προαισθημα οτι αφου εχει καταργηθει η βαση του 10 σιγουρα θα υπαρχουν και φετος τμηματα κατω απο αυτη. το θεμα ειναι ποια. θα δειξει! α, και μην κολλας στις θεσεις, δεν ειναι καθοριστικος παραγοντας... τα μορια ειναι αυτα που παιζουν κυριο ρολο...εσυ ισως φοβασαι γιατι δεν εχεις υψηλα...αλλα η ελπιδα για ολους μας πεθαινει τελευταια, ελπιζω να μην ξαναχρειαστει να δωσουμε πανελληνιες :(
απλα, επειδη εχεις δηλωσει τοσες σχολες, σαρεσουν ολες το ιδιο? δεν εχεις καποια ιδιαιτερη προτιμηση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Redman20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Redman20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
εχω το προαισθημα οτι αφου εχει καταργηθει η βαση του 10 σιγουρα θα υπαρχουν και φετος τμηματα κατω απο αυτη. το θεμα ειναι ποια. θα δειξει! α, και μην κολλας στις θεσεις, δεν ειναι καθοριστικος παραγοντας... τα μορια ειναι αυτα που παιζουν κυριο ρολο...εσυ ισως φοβασαι γιατι δεν εχεις υψηλα...αλλα η ελπιδα για ολους μας πεθαινει τελευταια, ελπιζω να μην ξαναχρειαστει να δωσουμε πανελληνιες :(
απλα, επειδη εχεις δηλωσει τοσες σχολες, σαρεσουν ολες το ιδιο? δεν εχεις καποια ιδιαιτερη προτιμηση?

ενταξει δεν εχω και τοσα λιγα μορια..περσυ φιλοι μου περασανε με 3000 μορια..αλλα φετος δεν ξερω τι θα γινει..σιγουρα δεν με ενδιαφερουν ολες οι σχολες..πχ ιερατικων σπουδων,βαλκανικων σπουδων και τετοιες οι οποιες δεν εχουν καν επαγγελματικα δικαιωματα..τις δηλωσα στο τελος..μεχρι την 100 επιλογη μου ομως οι σχολες τις οποιες εχω δηλωσει εχω σκοπο να τις παρακολουθησω..αλλα εφικτος στοχος ειναι μετα την 50 επιλογη περιπου γιατι πριν ειναι παντειος παιδαγωγικα ψυχολογιας φιλολογιες κλπ..πχ αμα περασω μια νοσηλευτικη η κατι τετοιο θα ειμαι ικανοποιημενος αφανταστα..με τα περσινα περναγα μεχρι και παντειο και φιλολογιες..αλλα φετος δεν..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

doctor_d

Νεοφερμένος

Ο doctor_d αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
redman ποσα μορια εχεισ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Redman20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Redman20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
9124 και 9056 καπου κει πρωτο και τριτο αντιστοιχα γιατι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
ενταξει δεν εχω και τοσα λιγα μορια..περσυ φιλοι μου περασανε με 3000 μορια..αλλα φετος δεν ξερω τι θα γινει..σιγουρα δεν με ενδιαφερουν ολες οι σχολες..πχ ιερατικων σπουδων,βαλκανικων σπουδων και τετοιες οι οποιες δεν εχουν καν επαγγελματικα δικαιωματα..τις δηλωσα στο τελος..μεχρι την 100 επιλογη μου ομως οι σχολες τις οποιες εχω δηλωσει εχω σκοπο να τις παρακολουθησω..αλλα εφικτος στοχος ειναι μετα την 50 επιλογη περιπου γιατι πριν ειναι παντειος παιδαγωγικα ψυχολογιας φιλολογιες κλπ..πχ αμα περασω μια νοσηλευτικη η κατι τετοιο θα ειμαι ικανοποιημενος αφανταστα..με τα περσινα περναγα μεχρι και παντειο και φιλολογιες..αλλα φετος δεν..!
αν ελεγες σε υποψηφιους πριν το 2010 οτι με 3 και 4000 μορια μπορεις να περασεις φιλολογια θα σε επαιρναν με τις πετρες...περσι ηταν κατι εντελως αναπαντεχο αυτο που εγινε, λιγοι φανταζοντουσαν οτι με τοσο χαμηλα μορια θα μπορουσαν να περασουν σε μια σχολη που αλλοι παιδευτηκαν πολυ να πιασουν με 17000 μορια και πανω...πιστευω οτι ακομα και εγω αν περασω (υποθετικα, γιατι δεν το πολυκοβω) φιλολογια, αν και ειχα γραψει στα αρχαια 17.3 , θα δυσκολευτω τον πρωτο καιρο να εγκλιματιστω, θα πρεπει να κανω καποιες επαναληψεις πιο πριν, γιατι δεν τα θυμαμαι καλα απο προπερσι ουτε τα αρχαια και ουτε τα λατινικα...πιο ευκολο θα μου ηταν αν περνουσα καπακι μετα τις πανελληνιες, γιατι ολα θα ηταν πιο 'φρεσκα'. τωρα θα πρεπει να κουραστω λιγο παραπανω με την εννοια οτι για να ειμαι ανετη, πρεπει να διαβασω παραπανω. τωρα για τις αλλες σχολες που δε χρειαζεται να θυμασαι κατι απο την κατευθυνση...οκ...και εντελως φιλικα...αν οπως λες οι σχολες οπως βαλκανικων και ιερατικων σπουδων δεν εχουν επαγγελματικη αποκατασταση κ δν θα παρακολουθησεις, αν μια στις χιλιες περασεις,γιατι τις δηλωσες? μπορει να στερησεις απο καποιον τη θεση που πραγματικα θελει να μπει...δεν το λεω για να φανω εξυπνη, προς θεου, απλα εγω οταν εκανα το μηχανογραφικο σκεφτηκα να δηλωσω και σχολες κοινωνιολογιας κτλ, απλα επειδη δεν με τραβανε και τοσο κ δε θα χαιρομουν κ πολυ αν εμπαινα, απλα δεν τις δηλωσα...προτιμω να ξαναδωσω, παρα να παρακολουθησω μια σχολη η οποια δε με ενθουσιαζει πολυ...
μακαρι να περασουμε εκει που θελουμε:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Redman20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Redman20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
εσυ ποσα μορια εχεις γραψει και τι σχολες εχεις δηλωσει δηλαδη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χκτηνίατρος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο χκτηνίατρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής Θεσσαλίας (Καρδίτσα) και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
αν οχι σε αει, σε τει νομιζω εισαι μεσα...αλλα κ παλι κρατα επιφυλαξεις, οπως πρεπει να κραταμε ΟΛΟΙ......
Σε Α.Ε.Ι. θέλει να πάει ο άνθρωπος.... τι Τ.Ε.Ι. του λές και πρασινα άλογα.........
με τα μόρια που έχει σιγουρα παιρναει σε ε΄να απο τα Α.Ε.Ι. που έχει δηλώσει......!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Redman20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Redman20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
με κοροιδευεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

doctor_d

Νεοφερμένος

Ο doctor_d αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
παιδια οι βασεις ακουσα η παρασκευη η δευτερα!!!!!!!!!!! μακαρι!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χκτηνίατρος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο χκτηνίατρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής Θεσσαλίας (Καρδίτσα) και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
παιδια οι βασεις ακουσα η παρασκευη η δευτερα!!!!!!!!!!! μακαρι!!!!!!!!!!!!!!!
Ναι, την Παρασκευή 26-08-2011 ή την Δευτέρα 29-08-2011 !!!!!! :whistle: :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spasiklas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
ε ναι εκει λογικά αφου είπε η αλλή σε κάνα 10ημερό.

παρακολουθώντας τις βάσεις του 10% στις σχολές παρατήρησα το εξής..πως όταν υπήρχε άνοδος δεν ήταν πάνω από 1500 μόρια..δλδ η άνοδος των σχολών γινόταν σταδιακά...αν ανέβουν και πάλι οι σχολές δεν θα γίνει του τύπου απευθείας +4000 μόρια ελπίζω δλδ..ναι το 2010 υπήρχε μεγάλη πτώση αλλά όπως συνέβαινε και στο 90% μεγάλη πτώση όταν ξανανέβαιναν οι σχολές ανέβαιναν σταδιακά..το πως θα κυμανθούν οι βάσεις εξαρτάται από τη ζήτηση των σχολών γτ είμαστε και σε οικονομική κρίση...παίζουν πάρα πολλά ρόλο...


ελπίζουμε τα καλύτερα..περιμένουμε τα χειρότερα..:)

Καλή επιτυχία!

Nansy μην ξεχνάς όμως ότι παλιά δήλωναν 10% και άτομα που είχαν δώσει πανελλήνιες 6-7 χρόνια πριν τώρα ειναι μόνο τα 2 τελευταία και γι αυτό δεν νομίζω να ανέβουν και 1500. Γιατί αν σκεφτούμε απο το 2009 ελάχιστοι θα έχουν κάνει σχεδόν κανείς οπότε ουσιαστικά εμείς που δώσαμε πέρισυ θα την κάνουμε όλοι τη δουλειά. Πάντος επειδή πολλοι λένε ότι έχουν δηλώσει ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ άτομα εγώ να πω ότι οι περισσότεροι γνωστοί μου δεν το έκαναν λόγο του ότι δεν πρόλαβαν να πάρουν κωδικό και όσοι πήγαν το κάνανε 1-2 μέρες πριν. Δεν θα υπάρχει μεγάλη διαφορά με πέρσι πιστεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

θρυαλλίδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η θρυαλλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
εγω εχω βγαλει 16,670 και η σχολη που θελω ειναι τμημα εκπαιδευτικης και κοινωνικης πολιτικης στο πανεπιστημιο μακεδονιας που με το 10% ειχε βαση περσυ 17,1 λετε να εχω ελπιδες?αμα μεινω στη σχολη που ειμαι θα πεθανω:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Redman20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Redman20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Εγω ειμαι αποφοιτος 2009 μην το λες οτι δεν εχουν κανει και απο την σειρα μου..σιγουρα θα βγουν την επομενη παρασκευη?τι σχολες εχεις δηλωσει ιωαννα?εκτος απο αυτη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θρυαλλίδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η θρυαλλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
Εγω ειμαι αποφοιτος 2009 μην το λες οτι δεν εχουν κανει και απο την σειρα μου..σιγουρα θα βγουν την επομενη παρασκευη?τι σχολες εχεις δηλωσει ιωαννα?εκτος απο αυτη?

φιλοσοφικη και φιλολογια αλλα δεν θαπαω σε αυτες δεν μαρεσουν τοσο πολυ ωστε να παρατησω τη σχολη μου.το θεμα ειναι να περασω σε αυτη που ειπα πρωτη :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Redman20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Redman20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
φιλολογια σε ολες τις περιοχες? και την ελληνικη φιλολογια κομοτηνης? και την κοινωνικων σπουδων ρεθυμνου?καμια αλλη δεν δηλωσες παρακατω?η σχολη που σε ενδιαφερει πρεπει να εχει λιγες θεσεις απο τι θυμαμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top