[Εκτιμήσεις] Βασεις 10% 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Redman20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Redman20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Θα συνεχιστει να υπαρχει το 10%?Εγω είχα δώσει το 2008-2009 πανελληνιες οχι αυτες που μας περασαν τις περσινες και εχω συγκεντρώσει 9126 μορια στο πρωτο πεδιο και 9052 στο τριτο..εχω ελπιδες να περασω σε καποια σχολη του χρονου?πιστευετε να εχουμε αλλαγες παλι του χρονου στο 10%?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Έτσι ακούστηκε αλλά ακόμα δε βγήκε κάτι επίσημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Redman20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Redman20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
τι ακουστηκε οτι θα καταργηθει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ναι, έτσι άκουσα και μου το ανέφερε και μία γνωστή μου. Εφόσον όμως δεν είναι κάτι επίσημο μη δίνεις βάση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karotenia

Δραστήριο μέλος

Η karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
εμασ μασ ειπαν απο το σχολειο μας οτι απο φετος θα εφαρμοστει το εξης
καθε ενας παο εμας θα μπορει να δωσει μονο 2 φορες με το 10% απο την χρονια αποφοιτησης του δηλαδη εγω που αποφοιτησα το 2010 εχω δικαιωμα να δωσω με το 10% το 2011 και το 2012. τωρα δεν ξερω τι θα γινει με τα παιδια που αποφοιτησαν παλιοτερες χρονιες. σε συμβουλευω να ρωτησεις το πλησιεστερο σχολειο σε λιγες μερες!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Aυτό ισχύει ήδη. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CITCOC

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kωνσταντίνος Κελέσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 272 μηνύματα.
Εγω εμαθα οτι το 10% θα υφισταται μεχρι να αλλαξει το συστημα δηλαδη μεχρι και την χρονια 2011-2012! Του χρονου εχουν δικαιωμα με το 10% οι μαθητες που αποφοιτησαν το 2009 και το 2010 μονο! Οι υπολοιποι δεν εχουν δικαιωμα! Πραγμα που ισχυε και φετος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Μιλάς για σχολικό ή για ακαδημαϊκό έτος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CITCOC

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kωνσταντίνος Κελέσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 272 μηνύματα.
Για σχολικο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Redman20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Redman20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
εγω εδωσα το 2008-2009 σχολικο ετος,την τελευταια χρονια που ισχιε η βαση του 10..παει να πει θα εχω δικαιωμα να κανω ε για φετος..αλλα εχω ελπιδες με αυτα τα μορια?φετος δεν ηξερα οτι θα γινει τοσο ξεφτιλα το θεμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Ναι τει θα πιανεις παρα πολλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Selestian

Δραστήριο μέλος

Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Εχω μπερδευτει τον τελευταιο καιρο σχετικα με την ανακοινωση οτι τα μηχανογραφικα(του 10% και του 90%) δηλωνονται πιο νωρις ,δηλαδη τον Μαρτιο. Τα μορια των υποψηφιων που δηλωνουν με το 10% ειναι ηδη καταθετημενα, επισης ο αριθμος των εισακθεντων σε καθε σχολη ειναι και αυτος καθορισμενος , αναλογα δηλαδη με το ποσα ατομα θα δεχτει μια σχολη το ακαδιμαικο ετος 2011-12. Με αυτες τις προυποθεσεις λοιπον , οι βασεις εισαγωγης του 10% δεν θα βγουνε πιο νωρις , δηλαδη περιπου τελη Απριλιου ; Αν ειναι καποιος σιγουρος για το συμβαινει παρακαλω ας απαντησει ... Ευχαριστω ! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Ακομη δεν εχει βγει επισημη ανακοινωση για το αν οντως τα φετινα μηχανογραφικα θα κατατεθουν τον Μαρτιο, παρα μονο ειπωθηκε δια στοματος της Υπουργου Παιδειας. Ως εκ τουτου, ολα τα υπολοιπα ειναι εικασιες μεχρι να βγει επισημη ανακοινωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Και ο κ.Πανάρετος μίλησε εχθές το πρωί στο Mega και ειπε οτι το πιο πιθανο ειναι το Μαρτιο θα καταθεσουμε τα μηχανογραφικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Selestian

Δραστήριο μέλος

Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Σε περιπτωση που οντως καταθετονται τον Μαρτιο, το πιο λογικο δεν ειναι οι βασεις εισαγωγης 10% να βγαινουν εκεινην τη περιοδο κοντα ; Θα ειναι μεγαλη μ***ια να τα καταθετουμε και ενω τα αποτελεσματα μπορουν να βγουν εμεις να πρεπει να περιμενουμε 4-5 μηνες. Anyway , ας περιμενουμε καμια επισημη ανακοινωση καλυτερα και βλεπουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Σε περιπτωση που οντως καταθετονται τον Μαρτιο, το πιο λογικο δεν ειναι οι βασεις εισαγωγης 10% να βγαινουν εκεινην τη περιοδο κοντα ; Θα ειναι μεγαλη μ***ια να τα καταθετουμε και ενω τα αποτελεσματα μπορουν να βγουν εμεις να πρεπει να περιμενουμε 4-5 μηνες. Anyway , ας περιμενουμε καμια επισημη ανακοινωση καλυτερα και βλεπουμε...

Ναι το σωστο -+λογικο- ειναι οι βασεις για το 10% να βγουν νωριτερα...Αλλα μαλλον δε θελουν να ζοριστουν + να μπαινουν στην ιδια διαδικασια να ανακοινωνουν 2 φορες τις βασεις...Χαζο παντως! :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mp3dj

Νεοφερμένος

Ο mp3dj αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
τι σχολες στοχευεται?Εγω θελω ceid Πατρας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Εχω μπερδευτει τον τελευταιο καιρο σχετικα με την ανακοινωση οτι τα μηχανογραφικα(του 10% και του 90%) δηλωνονται πιο νωρις ,δηλαδη τον Μαρτιο. Τα μορια των υποψηφιων που δηλωνουν με το 10% ειναι ηδη καταθετημενα, επισης ο αριθμος των εισακθεντων σε καθε σχολη ειναι και αυτος καθορισμενος , αναλογα δηλαδη με το ποσα ατομα θα δεχτει μια σχολη το ακαδιμαικο ετος 2011-12. Με αυτες τις προυποθεσεις λοιπον , οι βασεις εισαγωγης του 10% δεν θα βγουνε πιο νωρις , δηλαδη περιπου τελη Απριλιου ; Αν ειναι καποιος σιγουρος για το συμβαινει παρακαλω ας απαντησει ... Ευχαριστω ! ;)
Πέρα από τις θέσεις που παραχωρεί κάθε σχολή, ο τελικός αριθμός επιτυχόντων δε διαμορφώνεται από τον τελικό βαθμό επιτυχόντων του 90%; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Selestian

Δραστήριο μέλος

Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Πέρα από τις θέσεις που παραχωρεί κάθε σχολή, ο τελικός αριθμός επιτυχόντων δε διαμορφώνεται από τον τελικό βαθμό επιτυχόντων του 90%; :hmm:
Δεν εχω ακουσει κατι τετοιο...εγω ξερω οτι οι σχολες δινουνε τον αριθμο των εισακτεων που δεχονται και μετα το χωριζουν σε 90% και 10% . Το αν θα μεινουν κενες θεσεις δεν νομιζω να επηρεαζει τις βασεις του 90% ή του 10%.
Π.χ αν μια σχολη δεχεται 100 ατομα, με το 90% θα μπορουν να μπουν 90 ατομα και με το 10% , 10 ατομα. Δεν νομιζω αν για καποιον οποιοδηποτε λογο , π.χ μπουν 89 ατομα με 90% , να μπορουν να μπουν 11 με το 10%. Αν γνωριζει καποιος περισσοτερα ας μας πει...γιατι με αυτο το ελληνικο συστημα εχουμε χαθει :P

PS: Ελπιζω οι βασεις του 10% να βγαινουν πιο νωρις XD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Οι βάσεις των δυο κατηγοριων, 90% και 10%, ειναι εντελως ξεχωριστες, σαν να μιλαμε για διαφορετικη σχολη. Δεν επηρρεαζεται η μια βαση απο την αλλη, με κανεναν τροπο. Ολα εξαρτωνται απο το ποσοι υποψηφιοι του 90% θα δηλωσουν την σχολη και ποσα μορια θα εχουν, και ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ το ιδιο για το 10%. Μπορει μια σχολη να εχει βαση 19 με το 90% [αν οι υποψηφιοι του 90% δειξουν μεγαλη προτιμηση σε αυτην] και 3 με το 10% [αν οι υποψηφιοι του 10% δεν την προτιμησουν καθολου]. Ειναι δυο ΞΕΧΩΡΙΣΤΕΣ διαδικασιες, τοσο ξεχωριστες, που οπως ειπα, ειναι σαν να μιλαμε για διαφορετικη σχολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top