[Εκτιμήσεις] Βασεις 10% 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

doctor_d

Νεοφερμένος

Ο doctor_d αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
σημερα ειδα τον αριθμο των εισακτεων στο τμημα του γεοπονικου ποθ εχω βαλει πρωτη επιλογη! τα ατομα που τηα παρει με το 10% ειναι 9! εχω αγχωθει παρα πολυ διοτι για ενα περσινο λαθος εφτασα σε αθτο το σημειο και κυνδινευω να μεινω εκτοσ! για να μην τα πολυλογω το τμημα αυτο περσυ ειχε με το 10% 7935 και εγω εχω 10860 ειμαι δηλαδη 2885 μορια πανω! τι λετε ρε παιδια θα μπω!???????????????????!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
Aχ...Σωστά!Ενδιαφέρομαι για τη Νομική της Θράκης(Κομοτηνή).Έβγαλα πέρυσι 18.258 μόρια και την έχασα με το 90% πέρυσι καθώς η βάση ήταν 18.276.Πέρυσι η βάση του 10% ήταν 18.010,ενώ η υψηλότερη βάση που έχει σημειωθεί είναι το 18.172(το 2009).Τώρα που τα είπα όλα τι πιστεύετε??:hmm:

Κατα 99% εισαι μεσα ;)

σημερα ειδα τον αριθμο των εισακτεων στο τμημα του γεοπονικου ποθ εχω βαλει πρωτη επιλογη! τα ατομα που τηα παρει με το 10% ειναι 9! εχω αγχωθει παρα πολυ διοτι για ενα περσινο λαθος εφτασα σε αθτο το σημειο και κυνδινευω να μεινω εκτοσ! για να μην τα πολυλογω το τμημα αυτο περσυ ειχε με το 10% 7935 και εγω εχω 10860 ειμαι δηλαδη 2885 μορια πανω! τι λετε ρε παιδια θα μπω!???????????????????!:hmm:
δεν ξερω να σου πω με σιγουρια φιλε μου, μαλλον κανεις δεν μπορει να το πει. τα ατομα που θα μπουνε ειναι μεν λιγα, αλλα δεν ξερεις ποσοι εχουν δηλωσει και με ποσα μορια. μπορει ολοι να εχουν χαμηλοτερα απο τα δικα σου και να μπεις, μπορει ομως και να τη χασεις ειτε για πολλα ειτε για ελαχιστα μορια. ολοι αγωνιουμε και το οτι δεν εχει βγει κανενα στατιστικο με το 10% κανει τα πραγματα ακομα πιο αβεβαια. θα μαθουμε συντομα.:)
υγ> η φιλη απο πανω για τη νομικη μπορει να ειναι πολυ πιο σιγουρη, καθως τα μορια της ειναι αρκετα υψηλα και τα ατομα που δεχεται η σχολη ειναι περισσοτερα απο τη δικη σου. γνωμη μου παντα ετσι? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

doctor_d

Νεοφερμένος

Ο doctor_d αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
εχεις δικιο φιλε μου! στο μονο που μπορω να ελπιζω ειναι ν μην την εχουν δηλωσει ατομα με μεγαλητερο βαθμο! (πραγμα απιθανο κατα την γνωμη μ!) τωρα θα δουμε! μηπωσ ξερεισ ποτε βγαινουν????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
εχεις δικιο φιλε μου! στο μονο που μπορω να ελπιζω ειναι ν μην την εχουν δηλωσει ατομα με μεγαλητερο βαθμο! (πραγμα απιθανο κατα την γνωμη μ!) τωρα θα δουμε! μηπωσ ξερεισ ποτε βγαινουν????
φιλη ειμαι :P:P:P:D
η υφυπουργος (δεν το ειδα εγω, αλλα παιδια το ειπανε απο εδω μεσα) σημερα ειπε οτι θα βγουνε μεχρι το τελος ιουλιου:confused::confused::confused: δεν εχω απόψη περι του θεματος:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

doctor_d

Νεοφερμένος

Ο doctor_d αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
ενταξει ''φιλη μ'':clapup::D εγω ακουσα για 15 με 20 ιουλιου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitraaa

Νεοφερμένος

Η dimitraaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
παιδιά, μήπως γνωρίζετε αν θα μας καλέσουν απ'τα σχολεία για να δείξουμε το μηχανογραφικό το οποίο εκτυπώσαμε;; γιατί κάτι τέτοιο διάβασα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
παιδιά, μήπως γνωρίζετε αν θα μας καλέσουν απ'τα σχολεία για να δείξουμε το μηχανογραφικό το οποίο εκτυπώσαμε;; γιατί κάτι τέτοιο διάβασα..
oχι καλε...;) τουλ εγω δεν ακουσα ουτε διαβασα κατι τετοιο...κ στο σχολειο που κατεθεσα το μηχανογραφικο δεν ειπανε τιποτα...ολα εγιναν ηλεκτρονικα εξαλλου, το μηχ το εκτυπωσαμε για δικη μας ασφαλεια καθως εχει τον αρ πρωτοκολλου σε περιπτωση που μαλλον γινει καμια στραβη...και παλι ομως κ να μην το εκτυπωσε καποιος δν εγινε κατι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fifi91

Νεοφερμένος

Η fifi91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Τι να σου πω, δεν το πιστεύω τι είναι κάθε χρόνο χίλια πάνω χίλια κάτω.Δεν είσαι στραγάλια οι βάσεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
μακαρι να μην ανεβουν!απλα περσι ηταν ''ιδιαιτερη'' χρονια...πολλοι εβλεπαν τις προηγουμενες χρονιες που οι βασεις με το 10% ηταν απο 17000 και πανω σε ολες οι σχολες και δεν εμπαιναν καν στο κοπο να κανουν μηχανογραφικο..φετος ολοι θα κανουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
Τι να σου πω, δεν το πιστεύω τι είναι κάθε χρόνο χίλια πάνω χίλια κάτω.Δεν είσαι στραγάλια οι βάσεις..
αλλο με το 10% αλλο με το 90%. Απο περσι που καταργηθηκε η βαση του 10 ειχαμε αρκετες σχολες (οχι τις υψηλοβαθμες) με τεραστια πτωση μοριων στο 90%. (και ιδιαιτερα στα ΤΕΙ)
Με το 10% εχει εξηγηθει ο λογος που παρουσιαστηκε τετοια τεραστια πτωση περσι στις βασεις παρα πολλες φορες απο πολλα παιδια. Κανενας δεν απορριπτει οτι η σχολη πχ των διεθνων ευρωπαικων στη Παντειο που περσι δε συμπληρωσε ολες τις θεσεις της , δεν μπορει φετος να εχει τεραστια ανοδο της ταξης ακομα και των 10000 μοριων... ειτε επειδη θα τη δηλωσει ενας και θα εχει πολυ υψηλα μορια, ειτε πολλοι, με αρκετα υψηλα μορια. δεν εχει να κανει. η συγκριση με τα προηγουμενα χρονια στο 10% ειναι αναποφευκτη μεν, ανουσια δε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fifi91

Νεοφερμένος

Η fifi91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
πιστευεις οτι με 11826 εχω ελπιδεσ για φιλολογια ρεθυμνου που εχει 8056???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Redman20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Redman20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
τι σχολες εχεις δηλωσει φιφι μονο φιλολογιες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
επαναλαμβανω για 2η φορα σαυτη τη σελιδα οτι με το 10% δεν υπαρχουν πιστευω και προβλεπω και και και...αν ειχες 19000 μορια και ανω, οκ, θα ηξερες 1000000000% αλλα απο εκει και κατω...το χαος. δεν ξες ποσοι εχουν δηλωσει φετος ποια σχολη και με ποσα μορια. η απορια θα σου λυθει οταν βγουν οι βασεις. καλη επιτυχια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fifi91

Νεοφερμένος

Η fifi91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
φιλολογιες κ ιστορικα παντα αυτα μ ενδιεφεραν.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Themis93

Νεοφερμένος

Η Themis93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Μακάρι βρε παιδιά να τα καταφέρω φέτος,γιατί φέτος ήταν πολύ άδικο αυτό που μου συνέβη...Ας ελπίσουμε φέτος να είμαι πιο τυχερή!!:) Θα δούμε όμως τι θα γίνει αν και έχω πάρες πολλές επιφυλάξεις φέτος...(Όποιος καεί στο χυλό,φυσάει και το γιαούρτι!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Redman20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Redman20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
εγω με 9168 στο 1ο και 9054 στο 3ο εχω πιθανοτητα να περασω καμια σχολη λετε η να μην ελπιζω?γιατι βλεπω εχουν μειωθει οι θεσεις και επισης βλεπω μεγαλη συμμετοχη φετος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fifi91

Νεοφερμένος

Η fifi91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
για ποια σχολη ενδιαφερεσαι???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
εγω με 9168 στο 1ο και 9054 στο 3ο εχω πιθανοτητα να περασω καμια σχολη λετε η να μην ελπιζω?γιατι βλεπω εχουν μειωθει οι θεσεις και επισης βλεπω μεγαλη συμμετοχη φετος..
εγω τις εκτιμησεις μου για σενα τις εχω κανει. εχεις δηλωσει σχεδον ολες τις σχολες σε μεγαλες πολεις και περιφερεια, θεωρω οτι σε καποια θα περασεις.
το 'προβλημα' αν θες, ειναι για οσους εχουν δηλωσει λιγες σχολες...
τη συμμετοχη τη μεγαλη δεν μπορεις να την κρινεις απο αυτα που ακους, δεν υπαρχει κατι επισημο που να σου πιστοποιει οτι περσι μια σχολη τη δηλωσαν τοσοι και φετος τοσοι πακετο με τα μορια τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spasiklas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Και γω έτσι διάβασα είπε η υφυπουργός παιδείας ότι σε κάνα 10ημερο θα βγουν οι βάσεις άντε να δούμε. Πάντος μην ξεχνάτε πέζει ρόλο και η σειρά προτίμησης δεν είναι μόνο τα μόρια. Εγώ προσωπικά έχω βάλει 1η επιλογή Η/Υ συστημάτων στον Πειραιά και είμαι 1100 μόρια πάνω απο τη περσινή βάση. Και δεύτερη αυτοματισμό με την ίδια βάση σχεδόν. Άντε να δούμε.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Οι βασεις του 10% ειναι απροβλεπτες οποτε και αν εισαι +4000 μορια απο περυσι δεν το εχεις σιγουρο πως θα μπεις στο τμημα...
Και οι βασεις θα βγουν Αυγουστο και αυτο γιατι ακομα πολλα παιδια δινουν αθληματα για αστυνομικες και στρατιωτικες σχολες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top