[Εκτιμήσεις] Βασεις 10% 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

giorgos_1992

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Ρε παιδια, για να κανω 10% επρεπε να εχω παει να δηλωσω κατι στο λυκειο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Θα ήθελα να ρωτήσω για τις βάσεις, πιστεύετε πως θα κυμανθούν στα ιδία επίπεδα με πέρυσι;(μιλαω για τει)....επειδή έβλεπα τις βάσεις του 10% άλλων χρόνων και ήταν κυριολεκτικά στα ύψη.
Αυτό πιστεύω πως γίνονταν επειδή υπήρχαν πολλά άτομα τα όποια τελείωναν την μια σχολή και με το 10% πήγαιναν σε άλλη για 2ο πτυχίο.
Γι αυτό το υπουργείο πέρυσι έβγαλε την ανακοίνωση πως με το 10% έχουν δικαίωμα αυτοί των τελευταίων 2 χρόνων και οι βάσεις κυμάνθηκαν σε κανονικα επιπεδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LDM

Νεοφερμένος

Ο LDM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Ποιοι δήλωσαν φέτος τη σχολή Θεάτρου Θεσσαλονίκης με το 10% και πόσα μόρια είχαν?
Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nenaki20271

Νεοφερμένος

Η Ελενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Θα ήθελα να ρωτήσω για τις βάσεις, πιστεύετε πως θα κυμανθούν στα ιδία επίπεδα με πέρυσι;(μιλαω για τει)....επειδή έβλεπα τις βάσεις του 10% άλλων χρόνων και ήταν κυριολεκτικά στα ύψη.
Αυτό πιστεύω πως γίνονταν επειδή υπήρχαν πολλά άτομα τα όποια τελείωναν την μια σχολή και με το 10% πήγαιναν σε άλλη για 2ο πτυχίο.
Γι αυτό το υπουργείο πέρυσι έβγαλε την ανακοίνωση πως με το 10% έχουν δικαίωμα αυτοί των τελευταίων 2 χρόνων και οι βάσεις κυμάνθηκαν σε κανονικα επιπεδα.

Κοίτα να δεις , οι βάσεις του 10% διαμορφώνονται ανάλογα με τη ζήτηση.Δηλαδή μια σχολή πέρσυ μπορεί να τη ζήτησε κάποιος με ανώτατο βαθμό πχ 17000 και ο τελευταίος με 16000 μόρια , έτσι η βάση της σχολής διαμορφώθηκε στα 16000 μόρια.Αν φέτος ο τελευταίος που ζητήσει αυτή τη σχολή έχει 13000 μόρια τότε η βάση θα διαμορφωθεί στα 13000 μόρια ανεξάρτητα από το τι έγινε τον προηγούμενο χρόνο!!!Απλά το 10% πέρσυ είχε λογικές βάσεις γι'αυτό ακριβώς που έγραψες.Εφόσον παλιότερα είχαν δικαίωμα όλοι να κάνουν 10% , κάποιος τελείωνε τη σχολή του και γραφόταν σε μία άλλη όχι για να φοιτήσει κατά κύριο λόγο αλλά για να κρατήσει την φοιτητική του ιδιότητα και όλα τα παρελκόμενα αυτής (πάσο,αναστολή θητείας κτλ).Έτσι ένας φοιτητής της νομικής έμπαινε σε ένα τει ας πούμε(αφού δεν τον ενδιέφερε το αντικείμενο της σχολής) ανεβάζοντας τη βάση του στο θεό και κάνοντας το απρόσιτο σε άτομα που πραγματικά ήθελαν να σπουδάσουν σε αυτό.Τώρα με την απόφαση αυτή του υπουργείου , το 10% έγινε πραγματικά μια δεύτερη ευκαιρία για όλους όσοι μετάνιωσαν την επιλογή τους και θέλουν κάτι άλλο.Είναι απρόβλεπτο λοιπόν!Άλλα πάνω κάτω δεν θα φτάσουν οι βάσεις στον ουρανό γιατι υπάρχει ένα μέτρο!!!Οπότε καλά θα πας!Εύχομαι καλή επιτυχία και όλοι να πιάσουμε αυτο που θέλουμε!Έχω κάνει και εγώ και περιμένω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Redman20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Redman20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
ποσες σχολες δηλωσες και ποιες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nenaki20271

Νεοφερμένος

Η Ελενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
ποσες σχολες δηλωσες και ποιες?

Έχω 18450 και έχω δηλώσει το παιδαγωγικό δημοτικής στην Αθήνα μόνο.Τώρα είμαι στην Πάτρα στην ίδια σχολή και έκανα μήπως έρθω Αθήνα λόγω οικονομικών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
καλη επιτυχια σε ολους μας! ελπιζω να μην ανεβουν πολυ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nenaki20271

Νεοφερμένος

Η Ελενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 52 μηνύματα.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
μακαρι...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Redman20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Redman20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 324 μηνύματα.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
εσυ τι εχεις δηλωσει?
ΦΠΨ, ΜΜΕ, φιλολογια και ιστοριας της τεχνης... αθηνα ολα... με περιπου 15000 χωρις γλωσσα και 16800 για μμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Redman20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Redman20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
ε θα περασεις..μην αγχωνεσε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
μακαρι....εκανα τρομερα λαθη περσι στο μηχανογραφικο και ελπιζω με αυτη την ευκαιρια να δικαιωθω και να μη χρειαστει να ξαναδωσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Redman20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Redman20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
το τμημα μεθοδολογιας είναι καλο ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

doctor_d

Νεοφερμένος

Ο doctor_d αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
παιδια γεια σας!
εκανα λαθοσ μηχανογραφικο περισι και αποφασισα φετοσ να κανω και εγω το 10%!
εχω στο 4 πεδιο 10683 μορια και πρωτη μ επιλογι ειναι ενα τμημα στο γεοπονικο αθηνασ το οποιο ειχε περισι με το 10% 7860 μορια!! μπορω να ελπιζω?
ευχαριστω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria_Sitia

Νεοφερμένος

Η Maria_Sitia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά! Έχω κάνει μηχανογραφικό με το 10% για Οικονομικό στο Ρέθυμνο! Τα μόρια μου είναι 13007 ενώ ή βάση για το 2010 ήταν 14588( είχε πτώση περίπου 4000 μόρια).Έχω πιθανότητες;;

παιδια γεια σας!
εκανα λαθοσ μηχανογραφικο περισι και αποφασισα φετοσ να κανω και εγω το 10%!
εχω στο 4 πεδιο 10683 μορια και πρωτη μ επιλογι ειναι ενα τμημα στο γεοπονικο αθηνασ το οποιο ειχε περισι με το 10% 7860 μορια!! μπορω να ελπιζω?
ευχαριστω!!

Γεια σου,αν και οι βάσεις του 10% είναι απρόβλεπτες,έχεις πολλές πιθανότητες να πετύχεις τον στόχο σου...!!!:-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Θα έχει ενδιαφέρον να ανακοινωθεί, πόσοι έκαναν φέτος μηχανογραφικό για το 10% και πόσοι πέρυσι και τα προηγούμενα χρόνια. Αυτό θα είναι μια ένδειξη. Πάντως, υπάρχει η εντύπωση ότι φέτος έκαναν μηχανογραφικό με το 10% πάρα-πάρα πολλοί, ελπίζοντας μήπως φέτος πετύχουν κάτι καλύτερο. Νομίζω ότι δεν είναι δυνατόν να γίνει πρόβλεψη βάσεων του 10%.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

doctor_d

Νεοφερμένος

Ο doctor_d αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
το ποιανω λεσ το γεοπονικο?? ειμαι αρκετα μορια πανω!! 2000 και!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Θα έχει ενδιαφέρον να ανακοινωθεί, πόσοι έκαναν φέτος μηχανογραφικό για το 10% και πόσοι πέρυσι και τα προηγούμενα χρόνια. Αυτό θα είναι μια ένδειξη. Πάντως, υπάρχει η εντύπωση ότι φέτος έκαναν μηχανογραφικό με το 10% πάρα-πάρα πολλοί, ελπίζοντας μήπως φέτος πετύχουν κάτι καλύτερο. Νομίζω ότι δεν είναι δυνατόν να γίνει πρόβλεψη βάσεων του 10%.


Έκαναν όντως πάρα πολλοι, αλλά όχι τόσοι πολλοί όσοι ήταν αυτοί που έκαναν πριν 2 χρόνια και παλαιότερα.
Καλά οι βάσεις στανταρ θα ανέβουν, ίδωμεν. Εγώ είμαι 700 μόρια πάνω από την 1η επιλογή και έχω τρομερό άγχος. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria_Sitia

Νεοφερμένος

Η Maria_Sitia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Έκαναν όντως πάρα πολλοι, αλλά όχι τόσοι πολλοί όσοι ήταν αυτοί που έκαναν πριν 2 χρόνια και παλαιότερα.
Καλά οι βάσεις στανταρ θα ανέβουν, ίδωμεν. Εγώ είμαι 700 μόρια πάνω από την 1η επιλογή και έχω τρομερό άγχος. :P

Και στα περιφερειακά ΑΕΙ;;;Θα μας φάει το άγχος όλο το καλοκαίρι!!!!

το ποιανω λεσ το γεοπονικο?? ειμαι αρκετα μορια πανω!! 2000 και!

Λογικά ναι,αλλά μην είσαι τόσο αισιόδοξος,γιατί ποτέ δεν ξέρεις...εγώ θέλω οικονομικό ρεθύμνου και η βάση ήταν 14588 κ εγώ έχω 13007...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top