[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2016

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

ΒασωΖηκ

Νεοφερμένος

Η ΒασωΖηκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 103 μηνύματα.

19581962

Νεοφερμένος

Ο 19581962 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
για 3 πεδιο ο κ Κουτρουμπελης θα θεωρει οτι οι 960 παρατηρησεις απο 18500 εως 19000(δηλ οι μαθητες που εγραψαν αυτους τους βαθμους)εχουν μεση τιμη περιπου 18780 Το θεωρω απιθανο

εκτος αν εχει πληροφορηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
για 3 πεδιο ο κ Κουτρουμπελης θα θεωρει οτι οι 960 παρατηρησεις απο 18500 εως 19000(δηλ οι μαθητες που εγραψαν αυτους τους βαθμους)εχουν μεση τιμη περιπου 18780 Το θεωρω απιθανο

εκτος αν εχει πληροφορηση

Αδύνατο!
Δεν μπορώ να γίνω πιο σαφής σχετικά με αυτό.
Απλά, περιμένω να επιβεβαιωθώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

19581962

Νεοφερμένος

Ο 19581962 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
τι γνωμη εχεις Χρηστο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
τι γνωμη εχεις Χρηστο?

Αγαπητέ, έχω υπεραναλύσει το 3ο πεδίο εκατοντάδες φορές.
Δεν θέλω να επαναλαμβάνομαι.
Ιατρική Αθηνών πάνω από 19.100 και Ιατρική ΔΠΘ πάνω από 18.650 δεν πρόκειται να υπάρξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

19581962

Νεοφερμένος

Ο 19581962 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
επομενως θεωρω πιο αξιοπιστη την εκτιμηση του chris1993

κατα τη γνωμη μου θα επρεπε να παρακολουθουν και την συζητηση εδω ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ (ΟΙ ΕΠΩΝΥΜΟΙ ΑΝΑΛΥΤΕΣ)ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΕΣ ΟΙ ΙΑΤΡΙΚΕΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dragon2097

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dragon2097 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Θεωρω απαραδεκτο να μην εχουν δωθει καποιες εκτιμήσεις από διασημους αναλυτες για το παλιο συστημα .Ολοι αναφερουν ότι οι υποψήφιοι ηταν λιγοι και είναι αρκετα δυσκολο να κανουν καποια προβλεψη. Οσοι όμως εδωσαν με αυτό το συστημα δεν τους ενδιαφερει αν οι αναλυτες πεσουν ακριβως μεσα, απλα στο περιπου να γνωριζουν ποσο θα κυμανθουν οι βασεις εστω και με μικρο βαθμο εμπιστοσύνης. Βλέπουμε διαρκως να ανεβαινουν βιντεο, pdf αρχεια για το νέο συστημα, ενώ για το παλιο δεν ενδιαφέρονται καθολου σαν να μην δωσαμε εμεις εξετασεις, λες και ειμαστε με το 10% .Αυτο λοιπον σημαινει ισοτιμια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

19581962

Νεοφερμένος

Ο 19581962 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Επισης φετος θα υπαρχει μικροτερο φασμα βαθμολογιων (αφου δεν υπαρχει ο προφορικος που υπηρχε περυσι)και οι βαθμολογιες ειναι πιο διακριτη μεταβλητη Αρα θα υπαρχουν ισοβαθμησαντες αρα και περισσοτερες θεσεις τι νομιζετε?(περισσοτερο στο 3 πεδιο)

Τι λετε?

Παιζει ρολο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Αννα17

Νεοφερμένος

Η Αννα17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Θα ήθελα να ρωτήσω που περίπου θα κυμανθούν τα τμήματα Πληροφορικής στις πόλεις Τρίπολη και Κέρκυρα

Ευχαριστώ πολύ

Θα ήθελα να ρωτήσω που περίπου θα κυμανθούν τα τμήματα Πληροφορικής στις πόλεις Τρίπολη και Κέρκυρα

Ευχαριστώ πολύ :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikhon

Νεοφερμένος

Η nikhon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Επισης φετος θα υπαρχει μικροτερο φασμα βαθμολογιων (αφου δεν υπαρχει ο προφορικος που υπηρχε περυσι)και οι βαθμολογιες ειναι πιο διακριτη μεταβλητη Αρα θα υπαρχουν ισοβαθμησαντες αρα και περισσοτερες θεσεις τι νομιζετε?(περισσοτερο στο 3 πεδιο)

Τι λετε?

Παιζει ρολο?

σε περίπτωση ισοβαθμίας έχουν βάλει κανόνα ,άθροισμα μαθημάτων βαρύτητας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
σε περίπτωση ισοβαθμίας έχουν βάλει κανόνα ,άθροισμα μαθημάτων βαρύτητας

Σε περίπτωση ισοβαθμίας, περνάει αυτός με το μεγαλύτερο γενικό βαθμό πρόσβασης. Σε περίπτωση πάλι ισοβαθμίας μπαίνει αυτός με μεγαλύτερο άθροισμα βαθμολογιων μαθημάτων βαρύτητας. Σε περίπτωση πάλι ισοβαθμίας τότε περνάνε και οι δύο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Σε περίπτωση ισοβαθμίας, περνάει αυτός με το μεγαλύτερο γενικό βαθμό πρόσβασης. Σε περίπτωση πάλι ισοβαθμίας μπαίνει αυτός με μεγαλύτερο άθροισμα βαθμολογιων μαθημάτων βαρύτητας. Σε περίπτωση πάλι ισοβαθμίας τότε περνάνε και οι δύο.
Πως βγαίνει ο βαθμός πρόσβασης φέτος; :) Δεν είναι ίδιος με τα μόρια εφόσον δεν υπάρχει προφορικός;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariaa97

Νεοφερμένος

Η mariaa97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Αγαπητέ, έχω υπεραναλύσει το 3ο πεδίο εκατοντάδες φορές.
Δεν θέλω να επαναλαμβάνομαι.
Ιατρική Αθηνών πάνω από 19.100 και Ιατρική ΔΠΘ πάνω από 18.650 δεν πρόκειται να υπάρξει.
Αγαπητέ Χρήστο,
έχω διαβάσει τις αναλύσεις σου και, δε σου κρύβω, πως τις βρίσκω πολύ κοντά στην πραγματικότητα. Τελευταία όμως έχω ανησυχήσει αρκετά καθώς βλέπω να απομακρυνομαι σχετικά από τον στόχο μου. Τα 18602 μόρια ισως να μην επαρκούν για ιατρικη δπθ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sorsor

Νεοφερμένος

Ο Sorsor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Πως βγαίνει ο βαθμός πρόσβασης φέτος; :) Δεν είναι ίδιος με τα μόρια εφόσον δεν υπάρχει προφορικός;

Eιναι ο μεσος ορος των μαθηματων , δηλαδη

(Μαθημα 1 + Μαθημα 2 + Μαθημα 3 + Μαθημα 4) /4
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Πως βγαίνει ο βαθμός πρόσβασης φέτος; :) Δεν είναι ίδιος με τα μόρια εφόσον δεν υπάρχει προφορικός;

Λάθος. Έχεις πάλι μαθήματα βαρύτητας. Θα ήταν ίσος αν δεν είχαμε βαρύτητες. Παράδειγμα

Φυσική 20
Χημεία 20
Βιολογία 20
Έκθεση 16

ΓΒΠ 19
Μόρια 19×800 + 20×130 + 20×70 = 15200+2600+1400=19200

Αγαπητέ Χρήστο,
έχω διαβάσει τις αναλύσεις σου και, δε σου κρύβω, πως τις βρίσκω πολύ κοντά στην πραγματικότητα. Τελευταία όμως έχω ανησυχήσει αρκετά καθώς βλέπω να απομακρυνομαι σχετικά από τον στόχο μου. Τα 18602 μόρια ισως να μην επαρκούν για ιατρικη δπθ....
Λογικό να είσαι στα κάρβουνα. Αλλά, πρέπει να περιμένεις μέχρι τέλους γιατί είσαι οριακά. Καλή επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΒασωΖηκ

Νεοφερμένος

Η ΒασωΖηκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Λάθος. Έχεις πάλι μαθήματα βαρύτητας. Θα ήταν ίσος αν δεν είχαμε βαρύτητες. Παράδειγμα

Φυσική 20
Χημεία 20
Βιολογία 20
Έκθεση 16

ΓΒΠ 19
Μόρια 19×800 + 20×130 + 20×70 = 15200+2600+1400=19200


Λογικό να είσαι στα κάρβουνα. Αλλά, πρέπει να περιμένεις μέχρι τέλους γιατί είσαι οριακά. Καλή επιτυχία!
Χρήστο,μόλις διάβασα στο esos,οτι δεν έχουν προβλεφθεί καθόλου θέσεις για στρατιωτικές σχολές για τα παιδιά που έδωσαν φέτος με το παλαιό ..έκανε ερώτηση στην βουλή κάποιος βουλετής ,τι λες εσύ γιαυτό;;αν δεν αλλάξει αυτό τι πιστεύεις οτι θα συμβεί;;

Χρήστο,μόλις διάβασα στο esos,οτι δεν έχουν προβλεφθεί καθόλου θέσεις για στρατιωτικές σχολές για τα παιδιά που έδωσαν φέτος με το παλαιό ..έκανε ερώτηση στην βουλή κάποιος βουλετής ,τι λες εσύ γιαυτό;;αν δεν αλλάξει αυτό τι πιστεύεις οτι θα συμβεί;;
τι αντίκτυπο θα έχει;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dragon2097

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dragon2097 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Ετσι όπως το πάνε, θα θυμηθουν να βγάλουν τις βάσεις για το παλιο συστημα????:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΒασωΖηκ

Νεοφερμένος

Η ΒασωΖηκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Ετσι όπως το πάνε, θα θυμηθουν να βγάλουν τις βάσεις για το παλιο συστημα????:whistle:
Πες το ψέματα...τι να πει κανείς,δουλειές του ποδαριού.Θέλω να πιστεύω οτι,έστω και τώρα θα το διορθώσουν,γιατί να τους συμπεριλάβουν στο 90%,δεν βλέπω πως μπορεί να γίνει...Πάντως,έκανε θέμα ο χαρακόπουλος,λέγοντας ακόμη οτι ουσιαστικά οι του παλιού εξαπατηθηκαν,γιατί δεν γνώριζαν οτι θα τους δωθεί μόνο το 4%... Ελλάς το μεγαλείο σου,με τα τέκνα που γεννάς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dragon2097

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dragon2097 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Πες το ψέματα...τι να πει κανείς,δουλειές του ποδαριού.Θέλω να πιστεύω οτι,έστω και τώρα θα το διορθώσουν,γιατί να τους συμπεριλάβουν στο 90%,δεν βλέπω πως μπορεί να γίνει...Πάντως,έκανε θέμα ο χαρακόπουλος,λέγοντας ακόμη οτι ουσιαστικά οι του παλιού εξαπατηθηκαν,γιατί δεν γνώριζαν οτι θα τους δωθεί μόνο το 4%... Ελλάς το μεγαλείο σου,με τα τέκνα που γεννάς...

Εγώ είχα διαβάσει ότι οι υποψήφιοι με το παλιο συστημα διεκδικούν το 4% των θεσεων.ΠΧ οι πολιτικοί μηχανικοι ΕΜΠ θα δεχτούν 112 άτομα με το νέο σύστημα και 5 άτομα με το παλιο.Τι εννοεί λοιπόν ο χαρακοπουλος???Αφού έχει καθοριστεί ο αριθμός εισακτεων με το παλιο συστημα.Επιπλέον υποτίθεται ότι τα δύο συστηματα είναι ισοτιμα.
Καλά κάνεις δεν θα μας ενημερώσει για το τι γίνετε. Όλοι λένε ότι θέλουν. Τι χώρα είναι αυτή??:mad::mad::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΒασωΖηκ

Νεοφερμένος

Η ΒασωΖηκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Εγώ είχα διαβάσει ότι οι υποψήφιοι με το παλιο συστημα διεκδικούν το 4% των θεσεων.ΠΧ οι πολιτικοί μηχανικοι ΕΜΠ θα δεχτούν 112 άτομα με το νέο σύστημα και 5 άτομα με το παλιο.Τι εννοεί λοιπόν ο χαρακοπουλος???Αφού έχει καθοριστεί ο αριθμός εισακτεων με το παλιο συστημα.Επιπλέον υποτίθεται ότι τα δύο συστηματα είναι ισοτιμα.
Καλά κάνεις δεν θα μας ενημερώσει για το τι γίνετε. Όλοι λένε ότι θέλουν. Τι χώρα είναι αυτή??:mad::mad::mad:

αν μπεις στο esos θα βρεις το αρθρο και ριξτου μια ματια.Ο Χαρακόπουλος τους ρωταει γιατι δεν εδωσαν θεσεις στο παλιο για στρατιωτικες σχολες ,γιατι στην εγκύκλιο δεν αναφερονται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top