[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2016

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

penelope97

Νεοφερμένος

Η penelope97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Απο το site της ipaideia:

Έγγραφο Φ251/93688/Α5/7-6-2016 του Υπουργείου Παιδείας

Συμφωνα με έγγραφο του Υπουργείου:

Σχετικά με την ολοκλήρωση της βαθμολόγησης και καταχώρισης της βαθμολογίας και τη διακίνηση των βαθμών και αποκομμάτων των πανελλαδικών εξετάσεωντων ΓΕΛ και ΕΠΑΛ-Β΄από τα Βαθμολογικά Κέντρα και τα Ειδικά Εξεταστικά Κέντρα προς τις Διευθύνσεις Δ.Ε.
και τα Λύκεια, σας γνωστοποιούμε τα παρακάτω:
Την Παρασκευή 17-6-2016 το πρωί ως το μεσημέρι, οι Διευθυντές Δ.Ε. θα παραδώσουν αμέσως στα Λύκειά τους τα ανάλογα δέματα, ώστε το μεσημέρι της Παρασκευής 17-6-2016 οι βαθμοί να αναρτηθούν σε όλα τα Λύκεια και στην επίσημη ιστοσελίδα του ΥΠΠΕΘ.
Όλοι οι υποψήφιοι θα μπορούν να βρίσκουν τη βαθμολογία τους στην ιστοσελίδα https://results.it.minedu.gov.gr πληκτρολογώντας τον 8-ψήφιο κωδικό τους και τους 4 αρχικούς χαρακτήρες από το επώνυμο, το όνομα, το πατρώνυμο και το μητρώνυμο του υποψηφίου σε κεφαλαίους ελληνικούς χαρακτήρες.
Στα μέσα Ιουνίου οι υποψήφιοι θα πρέπει να προσέλθουν στα Λύκειά τους για να αποκτήσουν κωδικό ασφαλείας (password).
Στη συνέχεια υπολογίζοντας τα μοριά τους θα υποβάλλουν το μηχανογραφικό δελτίο.
Το τελευταίο δεκαπενθήμερο του Αυγούστου, όπως ανακοινώθηκε από το Υπουργείο Παιδείας, θα βγουν τα αποτελέσματα για τις βάσεις 2016 για την εισαγωγή στα Πανεπιστήμια και ΤΕI. Oι περσινές (2015) βάσεις είχαν ανακοινωθεί στις 26 Αυγούστου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paul7100

Νεοφερμένος

Ο paul7100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Απο το site της ipaideia:

Έγγραφο Φ251/93688/Α5/7-6-2016 του Υπουργείου Παιδείας

Συμφωνα με έγγραφο του Υπουργείου:

Σχετικά με την ολοκλήρωση της βαθμολόγησης και καταχώρισης της βαθμολογίας και τη διακίνηση των βαθμών και αποκομμάτων των πανελλαδικών εξετάσεωντων ΓΕΛ και ΕΠΑΛ-Β΄από τα Βαθμολογικά Κέντρα και τα Ειδικά Εξεταστικά Κέντρα προς τις Διευθύνσεις Δ.Ε.
και τα Λύκεια, σας γνωστοποιούμε τα παρακάτω:
Την Παρασκευή 17-6-2016 το πρωί ως το μεσημέρι, οι Διευθυντές Δ.Ε. θα παραδώσουν αμέσως στα Λύκειά τους τα ανάλογα δέματα, ώστε το μεσημέρι της Παρασκευής 17-6-2016 οι βαθμοί να αναρτηθούν σε όλα τα Λύκεια και στην επίσημη ιστοσελίδα του ΥΠΠΕΘ.
Όλοι οι υποψήφιοι θα μπορούν να βρίσκουν τη βαθμολογία τους στην ιστοσελίδα https://results.it.minedu.gov.gr πληκτρολογώντας τον 8-ψήφιο κωδικό τους και τους 4 αρχικούς χαρακτήρες από το επώνυμο, το όνομα, το πατρώνυμο και το μητρώνυμο του υποψηφίου σε κεφαλαίους ελληνικούς χαρακτήρες.
Στα μέσα Ιουνίου οι υποψήφιοι θα πρέπει να προσέλθουν στα Λύκειά τους για να αποκτήσουν κωδικό ασφαλείας (password).
Στη συνέχεια υπολογίζοντας τα μοριά τους θα υποβάλλουν το μηχανογραφικό δελτίο.
Το τελευταίο δεκαπενθήμερο του Αυγούστου, όπως ανακοινώθηκε από το Υπουργείο Παιδείας, θα βγουν τα αποτελέσματα για τις βάσεις 2016 για την εισαγωγή στα Πανεπιστήμια και ΤΕI. Oι περσινές (2015) βάσεις είχαν ανακοινωθεί στις 26 Αυγούστου.

Σε ευχαριστουμε πολυ!!!
Και να σε ρωτησω, κωδικους θα μπορουμε να παρουμε την ιδια μερα(Παρασκευη)
ή σε μεταγενεστερη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aristotelis10

Νεοφερμένος

Ο aristotelis10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Παιδια τι πιστευετε για τις βασεις με το παλιο συστημα, θα εχουμε κατακορυφη ανοδος η θα παραμεινουν σταθερες;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Merendaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Merendaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Παιδιά ο αδερφός μου θέλει να κάνει μηχανογραφικο με το 10% αλλα επειδή δουλεύει δεν θα μπορεσει να παει στο σχολείο να παρει κωδικούς...ξέρετε αν μπορώ με εξουσιοδότηση να τους παρω εγω?? Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Παιδια τι πιστευετε για τις βασεις με το παλιο συστημα, θα εχουμε κατακορυφη ανοδος η θα παραμεινουν σταθερες;;;
Ας βγουν πρώτα τα στατιστικά και βλέπουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

a(po)tyxia

Νεοφερμένος

Ο a(po)tyxia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Ας βγουν πρώτα τα στατιστικά και βλέπουμε.
Ultra, πού θέλεις να περάσεις, αν επιτρέπεται; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

penelope97

Νεοφερμένος

Η penelope97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Σε ευχαριστουμε πολυ!!!
Και να σε ρωτησω, κωδικους θα μπορουμε να παρουμε την ιδια μερα(Παρασκευη)
ή σε μεταγενεστερη;

:DΧαρα μου να βοηθήσω. Νομιζω στα μέσα Ιουνίου θα πρεπει να πάμε στο σχολείο για τον κωδικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Ultra, πού θέλεις να περάσεις, αν επιτρέπεται; :)
Πληροφορική θέλω -θα δείξει αν με θέλει και αυτή- εσύ που θες; Καλά αποτελέσματα! :)
Μακάρι όλοι οι απόφοιτοι να περάσουμε εκεί που επιθυμούμε,έστω και καθυστερημένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

a(po)tyxia

Νεοφερμένος

Ο a(po)tyxia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Πληροφορική θέλω -θα δείξει αν με θέλει και αυτή- εσύ που θες; Καλά αποτελέσματα! :)
Μακάρι όλοι οι απόφοιτοι να περάσουμε εκεί που επιθυμούμε,έστω και καθυστερημένα.
Σε ευχαριστώ πολύ, πραγματικά σου το εύχομαι να περάσεις !!(ας βάλει και ο Πάτερ Fayol το χέρι του βέβαια..:D) Εγώ ενδιαφέρομαι για Ναυπηγών ή Πολιτικών Μηχανικών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Εγώ το κρατάω μυστικό! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
επομένως είναι επίσημο,η ανακοίνωση των βαθμολογιών στις 17/6;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

a(po)tyxia

Νεοφερμένος

Ο a(po)tyxia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 81 μηνύματα.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ, πραγματικά σου το εύχομαι να περάσεις !!(ας βάλει και ο Πάτερ Fayol το χέρι του βέβαια..:D) Εγώ ενδιαφέρομαι για Ναυπηγών ή Πολιτικών Μηχανικών.
Ας το βάλει το χέρι του γιατί τρίτο γύρο πανελληνίων δεν έχει. Το ΕΜΠ σε περιμένει :D
Οι υπόλοιποι του παλαιού συστήματος τι σχολές στοχεύετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.

penelope97

Νεοφερμένος

Η penelope97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Ας το βάλει το χέρι του γιατί τρίτο γύρο πανελληνίων δεν έχει. Το ΕΜΠ σε περιμένει :D
Οι υπόλοιποι του παλαιού συστήματος τι σχολές στοχεύετε;

Κυριοι στοχοι,κτηνιατρική και παιδαγωγικό ειδικής αγωγής. Μετα όλα τα παιδαγωγικά.Και εγώ τριτη φορά πανελλήνιες δεν θα μπορουσα.Μακάρι να τα καταφέρουμε:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

a(po)tyxia

Νεοφερμένος

Ο a(po)tyxia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Το ΕΜΠ σε περιμένει :D
Aς μην προτρέχουμε, αλλά πραγματικά το ελπίζω !! Εύχομαι την ίδια θερμή υποδοχή από το ΕΚΠΑ/ΟΠΑ/ΠΑΠΕΙ (δεν ξέρω ποιο προτιμάς) προς εσένα :) Καλά για 3η φορά εννοείται πως δεν το συζητάω. Την πρώτη φορά , στην περίοδο των θερινών μπορούσα να νιώσω σχετικά..άνετα στη σκέψη μιας δεύτερης προσπάθειας(δεν είχε να κάνει με την απόδοσή μου τότε μιας και τα πήγαινα καλά). Τώρα, όποτε ξανασκέφτομαι ό,τι έχω περάσει αυτά τα δύο χρόνια...














Καλύτερα όχι....:P

Χαρά στο κουράγιο των παιδιών, πάντως, που ξαναπροσπαθούν για περισσότερες από μία ή δύο ή τρεις φορές !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

aristotelis10

Νεοφερμένος

Ο aristotelis10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Ας το βάλει το χέρι του γιατί τρίτο γύρο πανελληνίων δεν έχει. Το ΕΜΠ σε περιμένει :D
Οι υπόλοιποι του παλαιού συστήματος τι σχολές στοχεύετε;

Εγω στοχευω γεωλογικο απθ η δασολογια απθ.Καλη επιτυχια σε ολους!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Πω πω ζωντάνια στο φόρουμ ,χάρηκα που μπήκα δλδ . Σε 8 μέρες οι βαθμοί ,καλη φάση ,θενκς για τη πληροφόρηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Κυριοι στοχοι,κτηνιατρική και παιδαγωγικό ειδικής αγωγής. Μετα όλα τα παιδαγωγικά.Και εγώ τριτη φορά πανελλήνιες δεν θα μπορουσα.Μακάρι να τα καταφέρουμε:D
Παιδαγωγικά θα βάλω και'γω :).Όποιος επιβιώνει και τρίτη φορά πανελλήνιες είναι μεγάλος τυπάς.Εδώ και η δεύτερη ήταν εξαντλητική πόσο μάλλον η τρίτη.

Aς μην προτρέχουμε, αλλά πραγματικά το ελπίζω !! Εύχομαι την ίδια θερμή υποδοχή από το ΕΚΠΑ/ΟΠΑ/ΠΑΠΕΙ (δεν ξέρω ποιο προτιμάς) προς εσένα :) Καλά για 3η φορά εννοείται πως δεν το συζητάω. Την πρώτη φορά , στην περίοδο των θερινών μπορούσα να νιώσω σχετικά..άνετα στη σκέψη μιας δεύτερης προσπάθειας(δεν είχε να κάνει με την απόδοσή μου τότε μιας και τα πήγαινα καλά). Τώρα, όποτε ξανασκέφτομαι ό,τι έχω περάσει αυτά τα δύο χρόνια...














Καλύτερα όχι....:P

Χαρά στο κουράγιο των παιδιών, πάντως, που ξαναπροσπαθούν για περισσότερες από μία ή δύο ή τρεις φορές !!
Μακάρι να περάσουμε όλοι εκεί που θέλουμε,το αίσθημα της δικαίωσης θα'ναι όλα τα λεφτά! Η πρώτη θερινή προετοιμασία μου φαίνεται τόσο μακρινή.. πως πέρασε ο καιρός.
Στη σπουδαιότητα της επικοινωνίας λύγισα :hehe: Η δεύτερη φορά ΑΟΔΕ ήταν πραγματικά ΥΠΕΡΑΡΚΕΤΗ.

Εγω στοχευω γεωλογικο απθ η δασολογια απθ.Καλη επιτυχια σε ολους!!!
Καλά αποτελέσματα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Γνώμη μου είναι να δώσετε και μία και δύο και τρείς και τέσσερεις φορές αν χρειαστεί.
Παλιά με τις δέσμες ήταν δεδομένο ότι μερικοί δίνανε δεύτερη φορά ακόμα και τρίτη.

Μην πηγαίνετε σε σχολές που δεν σας αρέσουν γιατί δε θα κάνετε τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top