[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

penitina

Νεοφερμένος

Η penitina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
το ειπα περισσοτερο χαριτολογωντας :) :P οι πιθανοτητες κατ΄εμε ειναι με το μερος σας :)

Eυχαριστούμε πολύ.Εσύ chris είσαι φοιτητής;Kι αν ναι σε ποιό τμήμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Merendaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Merendaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Στο βημα αναφερουν μονο τις υψηλοβαθμες σχολες οσον αφορα το 1ο πεδιο τουλαχιστον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrispap1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο chrispap1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Eυχαριστούμε πολύ.Εσύ chris είσαι φοιτητής;Kι αν ναι σε ποιό τμήμα;
ειμαι στα ιδια με εσας μπορω να πω και πιο οριακα και γι αυτο σας νιωθω..ενδιαφερομαι για νομικη κομοτηνης αλλα εχω 17.563.. θα δειξει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

penitina

Νεοφερμένος

Η penitina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
ειμαι στα ιδια με εσας μπορω να πω και πιο οριακα και γι αυτο σας νιωθω..ενδιαφερομαι για νομικη κομοτηνης αλλα εχω 17.563.. θα δειξει :)

Καλή επιτυχία και σε σένα τότε!!! Σύμφωνα με το Στρατηγάκη (που για μένα είναι ο πιο αξιόπιστος) είσαι μέσα Ο Στρατηγάκης είπε μάλιστα ότι είναι πιθανόν νομική ΔΠΘ κάτω απο 17300 μόρια.
Εύχομαι να είμαστε και οι τρεις απο Σεπτεμβριο στη ΘΡΑΚΗ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώτα10

Νεοφερμένος

Η Γιώτα10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Πάντως Γιώτα όλοι οι εκτιμητές μέσα μας έχουν.Εκτός απο τον Κουτρουμπέλη.Αρχίζω κι ελπίζω οτι έχουμε πιθανότητα πάνω απο 80%
Εσύ τι ποσοστό μας δίνεις;
Τόσο δίνω και εγώ pentina! Αλλά να σου πω και κάτι παρακινδυνευμένο αλλά όχι και απίθανο μ' αυτά που ακούμε φέτος. Η βάση της Ιατρικής Ιωαννίνων σύμφωνα με το Βήμα εκτιμάται στα 18.100! Κοντά είμαστε με το στατιστικό λάθος! Αν διαβάσεις το άρθρο μπορεί οι εκτιμήσεις αυτές να έγιναν από τον Χατητέγα πιο παλιά, αλλά η συνένετευξη είναι τωρινη, που σημαίνει ότι δεν άλλαξε τις εκτιμήσεις του! Για μένα τουλάχιστον τα Γιάννενα θα ήταν ό,τι το καλύτερο! Πάντως, καλή μας επιτυχία!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

chrispap1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο chrispap1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Καλή επιτυχία και σε σένα τότε!!! Σύμφωνα με το Στρατηγάκη (που για μένα είναι ο πιο αξιόπιστος) είσαι μέσα Ο Στρατηγάκης είπε μάλιστα ότι είναι πιθανόν νομική ΔΠΘ κάτω απο 17300 μόρια.
Εύχομαι να είμαστε και οι τρεις απο Σεπτεμβριο στη ΘΡΑΚΗ!!!
χαχα μακαρι :) ειναι πολυ καλο το δημοκτριτειο πανεπιστημιο εξαλλου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Καλή τύχη σε όλος γιατί έμειναν 4 μέρες ακόμη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.

penitina

Νεοφερμένος

Η penitina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Τόσο δίνω και εγώ pentina! Αλλά να σου πω και κάτι παρακινδυνευμένο αλλά όχι και απίθανο μ' αυτά που ακούμε φέτος. Η βάση της Ιατρικής Ιωαννίνων σύμφωνα με το Βήμα εκτιμάται στα 18.100! Κοντά είμαστε με το στατιστικό λάθος! Αν διαβάσεις το άρθρο μπορεί οι εκτιμήσεις αυτές να έγιναν από τον Χατητέγα πιο παλιά, αλλά η συνένετευξη είναι τωρινη, που σημαίνει ότι δεν άλλαξε τις εκτιμήσεις του! Για μένα τουλάχιστον τα Γιάννενα θα ήταν ό,τι το καλύτερο! Πάντως, καλή μας επιτυχία!!

Παρατραβηγμένο νομίζω ιατρικη Ιωαννίνων 18100 μόρια.Γενικά τον Χατζητέγα τον θεωρώ εκτός πραγματικότητας στις εκτιμήσεις του για τις ιατρικες.Δίνει νομίζω ιατρικη ΑΠΘ 18600.Αν είναι δυνατόν.Τα νούμερα δεν βγαίνουν με τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώτα10

Νεοφερμένος

Η Γιώτα10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Αυτό το ενδεχόμενο δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι.
Με τα ίδια μόρια αλλά με χαμηλότερο βαθμό ΓΒΠ από τον δικό μου που είναι 17,82 ήταν και ένα παιδί στο admin. Aς ελπίσουμε η βάση της Ιατρικής ΔΠΘ να μην πέσει ακριβώς στα δικά μας μόρια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

penitina

Νεοφερμένος

Η penitina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
χαχα μακαρι :) ειναι πολυ καλο το δημοκτριτειο πανεπιστημιο εξαλλου :)

Εσύ απο πού είσαι.Εγώ απο Αθήνα.Μου πέφτει λίγο μακριά η Αλεξανδρούπολη αλλά δεν πειράζει.Ιατρική να 'ναι κι όπου να΄ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrispap1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο chrispap1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Εσύ απο πού είσαι.Εγώ απο Αθήνα.Μου πέφτει λίγο μακριά η Αλεξανδρούπολη αλλά δεν πειράζει.Ιατρική να 'ναι κι όπου να΄ναι
ακριβως και εδω το ιδιο ..ειμαι απο μεσολογγι ..νομικη να ειναι και οπου να ειναι :P αν και εχουμε τρεις επιλογες εμεις :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώτα10

Νεοφερμένος

Η Γιώτα10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Παρατραβηγμένο νομίζω ιατρικη Ιωαννίνων 18100 μόρια.Γενικά τον Χατζητέγα τον θεωρώ εκτός πραγματικότητας στις εκτιμήσεις του για τις ιατρικες.Δίνει νομίζω ιατρικη ΑΠΘ 18600.Αν είναι δυνατόν.Τα νούμερα δεν βγαίνουν με τίποτα.
Γιατί όχι. Το 2013 η βάση της Ιατρικής ΑΠΘ ήταν 18.680 και του ΕΚΠΑ 18.916! Εγώ επιμένω penitina ότι φέτος θα τρίβουμε τα μάτια μας και ίσως φέτος να είναι η χρονιά του σαν εκτιμητής! Και εξάλλου, το Βήμα που τον φιλοξενεί είναι μεγάλη και σοβαρή εφημερίδα και μέσα στα πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

MarilynSt

Νεοφερμένος

Η MarilynSt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Αν δεν πεθάνω αυτές τις μέρες από το άγχος, δεν θα πεθάνω ποτέ >_<
2 extra μέρες αναμονής μου φαίνονται βουνό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

imerward

Νεοφερμένος

Ο imerward αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Γενικά τον Χατζητέγα τον θεωρώ εκτός πραγματικότητας στις εκτιμήσεις του για τις ιατρικες.

Εκτίμησεις για τις βάσεις των ιατρικών από τον κ. Γ. Χατζητέγα το 2013


Πραγματικες βάσεις 2013 για ιατρικές

ΑΘΗΝΑ : 18.916
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ : 18.610
ΠΑΤΡΑ : 18.449
ΛΑΡΙΣΑ & ΙΩΑΝΝΙΝΑ: 18.250
ΗΡΑΚΛΕΙΟ : 18.197
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ : 18.090 (!!! 10 μόρια απόκλιση από την εκτίμησή του)

Όπως είδαμε , ο τύπος "έπεσε έξω" εκτιμώντας τις βάσεις λίγα μόρια πάνω από ότι ήταν τελικά στην πραγματικότητα.


Θυμάμαι μάλιστα , και για το 4ο πεδίο που έκανε την καλύτερη εκτίμηση για το ΗΜΜΥ Ξάνθης (16.020 το έδινε) , όταν εκτιμητές όπως Κουτρουμπέλης και Στρατηγάκης το έδιναν 15.600 - 15.700 . Τελικά κατέληξε 16.027 .


Τώρα φέτος , όντως και εμένα μου φαίνονται λίγο χάλια οι εκτιμήσεις του. Ρίχνει ένα τμημά στο 4ο πεδίο (Μηχανικών Η/Υ και Πληροφορικής Πατρας) σχεδόν 1000 μόρια, ενώ στο τμήμα αυτό οι εισακτέοι έχουν μειωθεί κατά 70.

Θα δούμε σε λίγες μέρες τι πραγματικά θα συμβεί.

για το πρωτο ναι
Με εξαίρεση τους πολιτικούς μηχανικούς, όσον αφόρα το 4ο πεδίο, πιστεύω πως και για αυτό το πεδίο οι εκτιμήσεις δεν απέχουν πάρα πολύ από την πραγματικότητα.

Όπως και να έχει , είναι εκτιμήσεις. Όχι πραγματικές βάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

legisperitus

Νεοφερμένος

Ο legisperitus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Αν δεν πεθάνω αυτές τις μέρες από το άγχος, δεν θα πεθάνω ποτέ >_<
2 extra μέρες αναμονής μου φαίνονται βουνό.

Ποοσο σε καταλαβαινω..!!!:/:
Οσο πλησιαζουμε η αγωνια μεγαλωνει,το αγχος εντεινεται....:worry:
Ουφφφ...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Εκτίμησεις για τις βάσεις των ιατρικών από τον κ. Γ. Χατζητέγα το 2013


Πραγματικες βάσεις 2013 για ιατρικές

ΑΘΗΝΑ : 18.916
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ : 18.610
ΠΑΤΡΑ : 18.449
ΛΑΡΙΣΑ & ΙΩΑΝΝΙΝΑ: 18.250
ΗΡΑΚΛΕΙΟ : 18.197
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ : 18.090 (!!! 10 μόρια απόκλιση από την εκτίμησή του)

Όπως είδαμε , ο τύπος "έπεσε έξω" εκτιμώντας τις βάσεις λίγα μόρια πάνω από ότι ήταν τελικά στην πραγματικότητα.


Θυμάμαι μάλιστα , και για το 4ο πεδίο που έκανε την καλύτερη εκτίμηση για το ΗΜΜΥ Ξάνθης (16.020 το έδινε) , όταν εκτιμητές όπως Κουτρουμπέλης και Στρατηγάκης το έδιναν 15.600 - 15.700 . Τελικά κατέληξε 16.027 .


Τώρα φέτος , όντως και εμένα μου φαίνονται λίγο χάλια οι εκτιμήσεις του. Ρίχνει ένα τμημά στο 4ο πεδίο (Μηχανικών Η/Υ και Πληροφορικής Πατρας) σχεδόν 1000 μόρια, ενώ στο τμήμα αυτό οι εισακτέοι έχουν μειωθεί κατά 70.

Θα δούμε σε λίγες μέρες τι πραγματικά θα συμβεί.


Με εξαίρεση τους πολιτικούς μηχανικούς, όσον αφόρα το 4ο πεδίο, πιστεύω πως και για αυτό το πεδίο οι εκτιμήσεις δεν απέχουν πάρα πολύ από την πραγματικότητα.

Όπως και να έχει , είναι εκτιμήσεις. Όχι πραγματικές βάσεις.

απλα γιατι το φυσικο ολοι λενε πτωση 400 μορια τουλαχιστον και αυτος δεν εχει καν πτωση πατρα για παραδειγμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panosz3

Νεοφερμένος

Ο Panosz3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
18100 για Ιωάννινα είναι υπερβολή. Σκεφτείτε μόνο πως με 18100 Ιωάννινα η Πάτρα θα πρέπει να ναι κάπου στα 18300 και η Θεσσαλονίκη 18500 είναι αδύνατον. Συν το ότι αν κάτσει 18100 στα Ιωάννινα το ΔΠΘ θα είναι 17900 και κάτω πράγμα κατ εμέ αδύνατον....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eva kan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eva kan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Τελικά Τρίτη η Πέμπτη θα ανακοινωθούν ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackowl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blackowl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top