[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Γιώτα10

Νεοφερμένος

Η Γιώτα10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Για την οδοντιατρική ΕΚΠΑ το πιστέυω κι εγώ.Για την οδοντ.ΑΠΘ και φαρμ.ΕΚΠΑ το θεωρώ δύσκολο.Η ιατρική είναι ιατρική όσο να ΄ναι
δύσκολα την αφήνεις όταν έχεις τα μόρια για να περάσεις.Μακάρι να κάνω λάθος.
Πάντως επιμένω ότι η οικονομική δυσχέρεια θα παίξει το ρόλο της στη διαμόρφωση των βάσεων. Εγώ προσωπικά είμαι μοναχοκόρη, ο πατέρας μου παίρνει έναν αξιοπρεπή μισθό, είμαι βορειοελλαδίτισα (από Δυτική Μακεδονία) και μπορώ να πάω Αλεξανδρούπολη. Στην Αθήνα όμως και στη Θεσσαλονίκη και στις μεγάλες πόλεις που είναι η μισή Ελλάδα, υπάρχουν πολλά παιδιά που οι γονείς τους δυσκολεύονται πάρα πολύ και ήρθαν και τα capital controls και τους αποτελείωσαν. Αυτό, σε συνδυασμό με την άρση των μεταγραφών είναι ικανό να φέρει τα πάνω κάτω στις βάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hrisa

Νεοφερμένος

Η Hrisa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Πόσα μόρια έχεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώτα10

Νεοφερμένος

Η Γιώτα10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Πόσα μόρια έχεις;
18.091 με ΓΒΠ 17,82. Δίνω δεύτερη χρονιά φέτος. Ήμουν Θετική και είχα περάσει πέρισυ Αγρονόμων Τοπογράφων ΑΠΘ. Ήθελα όμως Ιατρική και ξανάδωσα. Αν περάσω πάντως και Φαρμακευτική ΑΠΘ δεν θα τα βάψω μαύρα. Μια χαρά σχολή είναι και θα είμαι και Θεσσαλονίκη που την ξέρω καλά και περνώ ωραία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

vasilisk1997

Νεοφερμένος

Ο vasilisk1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
ποσες πιθανοτητες εχω να παρω μεταγραφη απο ιατρικη δπθ σε ιατρικη απθ με 6 μορια? (1 απο τριτεκνια και 5 απο οικονομικα)
ποιοι αλλοι απο σας θελετε μεταγραφη στις ιατρικες απο που για που και με ποσα μορια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Petroskour2012

Νεοφερμένος

Ο Petroskour2012 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Πόσα μόρια έχεις;

εμενα ρωτάς?

εμενα ρωτάς?

Sorry τωρα είδα οτι το μήνυμα πήγαινε σε άλλον :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,799 μηνύματα.
Παιδιά υπάρχει όντως διχογνωμία ως προς την ημέρα δημοσίευσης των βάσεων.
Σας παραθέτω τί έγραψε κάποιος, από το σάιτ-forum του Κουτρουμπέλη, υποστηριζόμενος ότι πήρε τηλέφωνο το Υπουργείο Παιδείας.
Σας παραθέτω απλά τα λόγια του: παιδια καλησπερα σας! ειμαι και εγω αγχωμενος οπως ολοι μας για τις βασεις!! πηρα τηλεφωνο χθες στο υπουργειο σε κατι τηλεφωνα που βρηκα για να μου πουν εαν ειναι καποια ημερομηνια πιθανοτερη απο καποια αλλη. με ειρωνικο τροπο μου απαντησε εκει μια χαζοβιολα οτι βγαινουν στις 24...τη ρωταω σιγουρα? καιιι η απαντηση της : πωωω μας τα χετε κανει τσουρεκια με τις κωλοβασεις, τη δευτερα ναι! και μου το κλεισε! τους παιρνει ο δι@@ος τωρα ολους εκει μεσα η οχι? που απτα λεφτα μας ζουν ειναι και αγενεστατοι

Δεν ξέρω κατά πόσο έγκυρη είναι... Πάντως από κάτω δεν υπάρχουν σχόλια περί αστείου, ψέματος ούτε υβριστικά. Μακάρι να αληθευτεί!:)

Καλα δε νομιζω να του απαντησε και ετσι,αυτος που το εγραψε θα έβαλε και λιγη σαλτσα :P
Σαν τώρα θυμάμαι που γράφαμε τον πόνο μας ολη τη χρονια στο Πανελλήνιες 2015 και τωρα βγαίνουν οι βασεις.Καλή μας επιτυχία αλάνια! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackowl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blackowl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Παιδιά επειδή έχω τρελό άγχος, όσο περνούν οι μέρες, μήπως ξέρετε ή μπορείτε να εκτιμήσετε τη φιλολογία ΑΠΘ;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Merendaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Merendaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 252 μηνύματα.
ποσες πιθανοτητες εχω να παρω μεταγραφη απο ιατρικη δπθ σε ιατρικη απθ με 6 μορια? (1 απο τριτεκνια και 5 απο οικονομικα)
ποιοι αλλοι απο σας θελετε μεταγραφη στις ιατρικες απο που για που και με ποσα μορια?

Εγώ θέλω αθήνα με 7 μόρια αλλά δύσκολο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hrisa

Νεοφερμένος

Η Hrisa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Παιδια τι λετε για Φυσικοθεραπεια και Ιατρικα Εργαστηρια; Ηθελα και Αγγλικη Φιλολογια αλλα δεν προκειται να περασω,αλλα και οι 2 αλλες επιλογες μου αρεσουν πολυ και εχω αγχωθει πολυ.Μακαρι να γινει ενα θαυμα και να μπω σε μια απο αυτες τις 3. Καλη επιτυχια σε ολους!

Εσένα ρωτάω Thestral πόσα μόρια έχεις, γιατί η μια σχολή από την άλλη έχει μεγάλη διαφορά μορίων. Φυσικοθεραπεία μόνο Αθήνα ή έχεις βάλει και επαρχία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Τελικα δεν εχει επισημοποιηθει οτι θα βγουν οι βασεις την Πεμπτη;Μια Δευτερα,μια Τεταρτη μας εχουν τρελανει.Ας αποφασισουν επιτελους να κανουμε και εμεις τα κουμαντα μας.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aris-bas

Νεοφερμένος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Παιδιά (σχετικα με το 10%) πιστεύετε οτι ισχύουν αυτα που λενε για πτωση των βάσεων στο 6% κυριως στην επαρχία και πιθανή ανοδο στο 4%???

Ειμαι υποψήφιος με το 6%, ενδιαφέρομαι για οικονομικες σχολές και με εχει φαει η αγωνία(οπως ολους μας βέβαια):(

Ζητω συγνωμη αν ποσταρα σε λαθος θεμα :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Πέρυσι η ανακοίνωση είχε βγει τρεις μέρες πριν (άσχετα αν ακουγόταν και πιο πριν η ημερομηνία).
Οπότε αύριο θα βγει λογικά και η ανακοίνωση για μας. Βλέπω παίζει πολύ το "μέχρι Πέμπτη". Να βγουν αύριο πάντως μάλλον απίθανο. Άρα από Τρίτη μέχρι Πέμπτη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john97

Νεοφερμένος

Ο john97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Να ρωτησω για μι φιλη με 16.780 ειναι μέσα ΗΜΜΥ ΒΟΛΟΥ..;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Πέρυσι η ανακοίνωση είχε βγει τρεις μέρες πριν (άσχετα αν ακουγόταν και πιο πριν η ημερομηνία).
Οπότε αύριο θα βγει λογικά και η ανακοίνωση για μας. Βλέπω παίζει πολύ το "μέχρι Πέμπτη". Να βγουν αύριο πάντως μάλλον απίθανο. Άρα από Τρίτη μέχρι Πέμπτη...

Καλά μην το λες...στη χρονιά μου, η ανακοίνωση βγήκε την προηγούμενη μέρα (Κυριακή 28.08.2011) και μάλιστα το μεσημέρι-απόγευμα :) Και τα αποτελέσματα βγήκαν Δευτέρα 29 Αυγούστου 08.00 :)

Εγώ τα αποτελέσματα τα είδα ακριβώς μόλις βγήκε η φόρμα (07.41) και έγραψα στο forum αμέσως!
https://ischool.e-steki.gr/showpost.php?p=2786812&postcount=3

Αναμνήσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γιώτα10

Νεοφερμένος

Η Γιώτα10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Δύο εφημερίδες αναφέρονται σήμερα στη μεγάλη πτώση των βάσεων. Το Βήμα και η Δημοκρατία. Η Δημοκρατία συγκεκριμένα, αναφέρει ότι η Ιατρική Αθηνών θα σπάσει προς τα κάτω το φράγμα των 19.000 μορίων και η Ιατρική ΔΠΘ κάτω από 18.000 μόρια. Φυσικά οι μόνες σχολές που θα είναι πάνω από 19.000 μόρια θα είναι οι ΣΣΑΣ. Για το Βήμα δεν ξέρω τι ακριβώς λέει. Θα πάω να το αγοράσω.

Καλά μην το λες...στη χρονιά μου, η ανακοίνωση βγήκε την προηγούμενη μέρα (Κυριακή 28.08.2011) και μάλιστα το μεσημέρι-απόγευμα :) Και τα αποτελέσματα βγήκαν Δευτέρα 29 Αυγούστου 08.00 :)

Εγώ τα αποτελέσματα τα είδα ακριβώς μόλις βγήκε η φόρμα (07.41) και έγραψα στο forum αμέσως!
https://ischool.e-steki.gr/showpost.php?p=2786812&postcount=3

Αναμνήσεις...
Συμφωνώ. Και αν λάβουμε υπόψη ότι είμαστε σε προεκλογική περίοδο, θα κάνουν τα πάντα για να βγουν όσο γίνεται νωρίτερα. Να μην το ξεχνάμε αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Τζεκο

Νεοφερμένος

Ο Τζεκο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Δύο εφημερίδες αναφέρονται σήμερα στη μεγάλη πτώση των βάσεων. Το Βήμα και η Δημοκρατία. Η Δημοκρατία συγκεκριμένα, αναφέρει ότι η Ιατρική Αθηνών θα σπάσει προς τα κάτω το φράγμα των 19.000 μορίων και η Ιατρική ΔΠΘ κάτω από 18.000 μόρια. Φυσικά οι μόνες σχολές που θα είναι πάνω από 19.000 μόρια θα είναι οι ΣΣΑΣ. Για το Βήμα δεν ξέρω τι ακριβώς λέει. Θα πάω να το αγοράσω.
Η Δημοκρατια αναφερεται σε οικονομικες σχολες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
Καμια εκτιμηση για πολιτισμικη τεχνολογια μυτιληνης??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
ωραιες βασεις :3
επισης γραφει ¨συμφωνα με το υπουργειο αναμενεται ανακοινωση βασεων στις 25!!"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τζεκο

Νεοφερμένος

Ο Τζεκο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 48 μηνύματα.

Ωραια τις εκτιμησεις της Δημοκρατιας τις ειδαμε,οποιος εχει την δυνατοτητα να ανεβασει και αυτες του βηματος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top