[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ολντσκουλ

Νεοφερμένος

Η Ολντσκουλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
για το πολιτικης επιστημης και ιστοριας τι βλεπετε??

O Kουτρουμπελης στις εκτιμήσεις του αναφέρει ότι η θα κυμανθεί στα 14882. Φανερή η πτώση σε σχέση με πέρυσι. Το έχεις δηλώσει πρώτη επιλογή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis83

Νεοφερμένος

Ο antonis83 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
O Kουτρουμπελης στις εκτιμήσεις του αναφέρει ότι η θα κυμανθεί στα 14882. Φανερή η πτώση σε σχέση με πέρυσι. Το έχεις δηλώσει πρώτη επιλογή;

οχι δεν το εχω πρωτη,παιζει να πεσει και πιο κατω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ολντσκουλ

Νεοφερμένος

Η Ολντσκουλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
οχι δεν το εχω πρωτη,παιζει να πεσει και πιο κατω?

Δε νομίζω, αλλά όλα είναι πιθανά. Ποτέ δεν ξέρεις :) Πάντως είναι πολύ ενδιαφέρον τμήμα. Το έχω δηλώσει φέτος με το 10%. Μετάνιωσα που δεν το δήλωσα πέρυσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis83

Νεοφερμένος

Ο antonis83 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Δε νομίζω, αλλά όλα είναι πιθανά. Ποτέ δεν ξέρεις :) Πάντως είναι πολύ ενδιαφέρον τμήμα. Το έχω δηλώσει φέτος με το 10%. Μετάνιωσα που δεν το δήλωσα πέρυσι.

επισης για μμε στο παντειο τι λες? εχει ζητηση? γιατι οι πιο πολλοι που εδωσαν αγγλικα βλεπω οτι θελουν αγγλικη φιλολογια και ισως αυτο παιξει το ρολο του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gremory

Νεοφερμένος

Ο gremory αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Γεια σας παιδια!

Πως πιστευετε πως θα κινηθούν οι βασεις φετος και συγκεκριμένα για τα οικονομικα πανεπιστήμια ;

Δυστυχώς εβγαλα μονο 11.000 στο 5ο, πιστευετε πως περναω σε κανενα ΑΕΙ;

Με τις εκτιμησεις που διαβασα σχεδον απογοητευτηκα καθως στα περισσοτερα οικονομικα ανεβηκαν τα μορια αντι να κατεβουν οπως λεγανε στις αρχες...

ποια ειναι η γνωμη σας;

Σας ευχαριστω για τον χρονο σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ολντσκουλ

Νεοφερμένος

Η Ολντσκουλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
επισης για μμε στο παντειο τι λες? εχει ζητηση? γιατι οι πιο πολλοι που εδωσαν αγγλικα βλεπω οτι θελουν αγγλικη φιλολογια και ισως αυτο παιξει το ρολο του

Έχει ωραία μεταπτυχιακά το ΜΜΕ στο Πάντειο και μπορείς να ασχοληθείς και με Διαφήμιση και Μάρκετινγκ εύκολα. Πιστεύω πως αν το κυνηγήσει κανείς μπορεί κάτι να κάνει και στο χώρο της Δημοσιογραφίας. Πολύ ωραία μαθήματα και γενικά μου αρέσει το Πάντειο (Παντειόπαιδο είμαι κι εγώ από πέρυσι, μάλιστα). Κι εγώ πάντως νομίζω πως οι περισσότεροι με ειδικό μάθημα τα Αγγλικά στοχεύουν σε τμήματα με μεγαλύτερη βάση, όπως Αγγλικές Φιλολογίες και ΜΜΕ στο ΕΚΠΑ. Τώρα, θα δείξει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ακάλυπτος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ακάλυπτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 240 μηνύματα.

antonis83

Νεοφερμένος

Ο antonis83 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Έχει ωραία μεταπτυχιακά το ΜΜΕ στο Πάντειο και μπορείς να ασχοληθείς και με Διαφήμιση και Μάρκετινγκ εύκολα. Πιστεύω πως αν το κυνηγήσει κανείς μπορεί κάτι να κάνει και στο χώρο της Δημοσιογραφίας. Πολύ ωραία μαθήματα και γενικά μου αρέσει το Πάντειο (Παντειόπαιδο είμαι κι εγώ από πέρυσι, μάλιστα). Κι εγώ πάντως νομίζω πως οι περισσότεροι με ειδικό μάθημα τα Αγγλικά στοχεύουν σε τμήματα με μεγαλύτερη βάση, όπως Αγγλικές Φιλολογίες και ΜΜΕ στο ΕΚΠΑ. Τώρα, θα δείξει!

με 16.000 μορια και κατι(μαζι με το ειδικο) μπορω να ελπιζω σε ενα θαυμα δηλαδη?:P

Πόσο έγραψες βασικά;
14848
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ολντσκουλ

Νεοφερμένος

Η Ολντσκουλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Νομίζω πως ναι χαχαχα :) Καλή τύχη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ακάλυπτος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ακάλυπτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Οριακά αλλά ίσως μπαίνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis83

Νεοφερμένος

Ο antonis83 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Νομίζω πως ναι χαχαχα :) Καλή τύχη.

να'σαι καλα :)
το παντειο γενικα σαν σχολη λεει τιποτα? γιατι δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα βασικα..

Οριακά αλλά ίσως μπαίνεις.

μακαρι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΟΛΥΤΕΧΝΙΚΕΣ ΣΧΟΛΕΣ

Aπ' ότι έχω διαβάσει, αναμένεται οι βάσεις για τις περισσότερες σχολές του ΕΜΠ να σημειώσουν πτώση από 500 έως και 800 μόρια. Φυσικά, η πτώση σε πολυτεχνικά τμήματα της επαρχίας θα είναι μεγαλύτερη καθώς φέτος οι μετεγγραφές είναι πολύ περιορισμένες σε σχέση με πέρυσι!
Και το Η/υ στη Σαμο που λεω πιο πανω ειναι πολυτεχνειο, ο στρατηγακης ομως το δινει +500. Αμα και η σαμος δεν ειναι επαρχια τοτε δεν ξερω τι να πω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θανάσης97άρης

Νεοφερμένος

Ο Θανάσης97άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Παιδια καλησπερα,ο Στρατηγακης δινει 11500 βαση για τη Γεωλογια Πατρας και ο Κουτρουμπελης 10940.
Τι πιστευετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ολντσκουλ

Νεοφερμένος

Η Ολντσκουλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
να'σαι καλα :)
το παντειο γενικα σαν σχολη λεει τιποτα? γιατι δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα βασικα..



μακαρι..

Ρε συ, ωραία είναι στο Πάντειο, μια χαρά σχολή, σοβαρά. Εγώ είμαι ευχαριστημένη, έχει και το συντριβανάκι του, έχει φάση. Οι περισσότεροι καθηγητές είναι νέοι (υπάρχουν βέβαια και παρατράγουδα), αν τους εκμεταλλευτείς σωστά έχεις πολλά να πάρεις από αυτούς. Η Βιβλιοθήκη είναι τρομερή, θα σε βοηθήσει πολύ για περισσότερη εμβάθυνση στο αντικείμενο σπουδών σου, σε εργασίες, στο διάβασμα της εξεταστικής. Ντάξει, από άποψη γραμματείας άααασε καλύτερα (βέβαια, σε όλες τις σχολές οι γραμματείες δεν έχουν να επιδείξουν ιδιαίτερη ευγένεια και όρεξη χαχα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis83

Νεοφερμένος

Ο antonis83 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Ρε συ, ωραία είναι στο Πάντειο, μια χαρά σχολή, σοβαρά. Εγώ είμαι ευχαριστημένη, έχει και το συντριβανάκι του, έχει φάση. Οι περισσότεροι καθηγητές είναι νέοι (υπάρχουν βέβαια και παρατράγουδα), αν τους εκμεταλλευτείς σωστά έχεις πολλά να πάρεις από αυτούς. Η Βιβλιοθήκη είναι τρομερή, θα σε βοηθήσει πολύ για περισσότερη εμβάθυνση στο αντικείμενο σπουδών σου, σε εργασίες, στο διάβασμα της εξεταστικής. Ντάξει, από άποψη γραμματείας άααασε καλύτερα (βέβαια, σε όλες τις σχολές οι γραμματείες δεν έχουν να επιδείξουν ιδιαίτερη ευγένεια και όρεξη χαχα).

οταν λες παρατραγουδα?? :P
εσυ σε ποιο τμημα εισαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Leff

Νεοφερμένος

Ο Leff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά.Πόσο λέτε να πάει η βάση για τοπογράφους ΕΜΠ ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Merendaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Merendaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά.Πόσο λέτε να πάει η βάση για τοπογράφους ΕΜΠ ;

O Κουτρούμπελης τη βγάζει 14.674
Ο Στρατηγάκης 15.400 Αρκετά μεγάλη διαφορά.....καλή επιτυχία :D
Πόσα μόρια έχεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efi1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Efi1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Ρε συ, ωραία είναι στο Πάντειο, μια χαρά σχολή, σοβαρά. Εγώ είμαι ευχαριστημένη, έχει και το συντριβανάκι του, έχει φάση. Οι περισσότεροι καθηγητές είναι νέοι (υπάρχουν βέβαια και παρατράγουδα), αν τους εκμεταλλευτείς σωστά έχεις πολλά να πάρεις από αυτούς. Η Βιβλιοθήκη είναι τρομερή, θα σε βοηθήσει πολύ για περισσότερη εμβάθυνση στο αντικείμενο σπουδών σου, σε εργασίες, στο διάβασμα της εξεταστικής. Ντάξει, από άποψη γραμματείας άααασε καλύτερα (βέβαια, σε όλες τις σχολές οι γραμματείες δεν έχουν να επιδείξουν ιδιαίτερη ευγένεια και όρεξη χαχα).

Καλησπέρα. Σε ποίο τμήμα είσαι και αλήθεια τι εννοείς παρατράγουδα...Ετοιμάζομαι και γω να περάσω Πάντειο και μάλιστα στο τμήμα πολιτικής Ιστορίας. Βέβαια πρώτα δήλωσα εκείνο του ΕΚΠΑ(δημοσίας διοίκησης) αλλά πρόκειται να περάσω εκεί, διότι έχω βγάλει 16,100...Η αλήθεια είναι ότι και εγώ έχω πληροφορηθεί για παρακμή της Παντείου. Τι ισχύει γενικά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis83

Νεοφερμένος

Ο antonis83 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Καλησπέρα. Σε ποίο τμήμα είσαι και αλήθεια τι εννοείς παρατράγουδα...Ετοιμάζομαι και γω να περάσω Πάντειο και μάλιστα στο τμήμα πολιτικής Ιστορίας. Βέβαια πρώτα δήλωσα εκείνο του ΕΚΠΑ(δημοσίας διοίκησης) αλλά πρόκειται να περάσω εκεί, διότι έχω βγάλει 16,100...Η αλήθεια είναι ότι και εγώ έχω πληροφορηθεί για παρακμή της Παντείου. Τι ισχύει γενικά?

μη το ξεγραφεις εντελως το οτι δεν θα πιασεις την πρωτη σου επιλογη,εχεις πιθανοτητες :);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efi1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Efi1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
μη το ξεγραφεις εντελως το οτι δεν θα πιασεις την πρωτη σου επιλογη,εχεις πιθανοτητες :);)

Αναντίρρητα! Αλλά ελάχιστες! Και δεδομένου ότι εκείνο της παντείου το έχω σιγουράκι είναι φρόνιμο να αναζητώ περισσότερο πληροφορίες περί αυτού...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top