[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

_Silence_

Διάσημο μέλος

Η _Silence_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,382 μηνύματα.
Καμία ακόμη άποψη για την βάση Ιατρικής Ιωαννίνων ;; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki.........

Νεοφερμένος

Η maraki......... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Λαγκαδά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
ειδα τις βασεις του 13 και του 14..η αγγλικη φιλολογια ηταν αρκετα ψηλα το 13 που τα θεματα ηταν δυσκολα ενω το 14 με ευκολα θεματα κατεβηκε η βαση!υπαρχει περιπτωση να ανεβει φετος?

Keep calm..όλα καλά θ πάνε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lurker.no97

Νεοφερμένος

Η Lurker.no97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Καλησπέρα και συγχαρητήρια σε όλους. Εύχομαι καλή σταδιοδρομία! Θα ήθελα την γνώμη σας για ένα ζήτημα που με απασχολεί...Ευτυχώς ή δυστυχώς, πραγματικά δεν ξερω, έβγαλα αρκετά μόρια για να περάσω Ιατρικη...Εγώ όμως εχω τρέλα με την φυσικη και ειναι ένα όνειρο ζωής να περάσω στο Φυσικό...

Ειμαι στην ιδια περιπου θεση με εσενα. Μορια για Ιατρικη και δηλωνω Χημεια. Δεν εχω να προσθεσω πολλα σε αυτα του εχουν ηδη ειπωθει.

Επικρατει γενικα η αντιληψη οτι οι σχολες θετικων επιστημων "βγαζουν" καθηγητες δευτεροβαθμιας, αυτο. "Που θα βρεις δουλεια? Περνα σε καποια σχολη που θα τα βρεις ευκολοτερα..." Εκτος αυτου, οι σχολες θετικων επιστημων δεν εχουν πρεστιζ...
Βαση αυτων- κρινουν οι περισσοτεροι- η επιλογη να σπουδασεις φυσικη ειναι το λιγοτερο ανοητη.
Εχουν προσπαθησει να με μεταπεισουν και εμενα, μεταξυ αυτων και ο χημικος! Το αγαπημενο μου απο τα επιχειρηματα που εχω ακουσει ειναι: "μα γιατι δεν γινεσαι χημικος μηχανικος (aka χημικος πολυτεχνειου). Καλυτερη σχολη, πιανεις και Μετσοβιο ρε. Εξαλλου εχουν και αυτοι δικαιωμα να συμμετεχουν σε διαγωνισμους ΑΣΕΠ για καθηγητες...."

Αυτο που θα κανω εγω (και αυτο που εχω δει να κανουν αλλοι που θαυμαζω) ειναι να επιλεξω ενα αντικειμενο που με ενδιαφερει, πρωτα απο ολα. (Η επιλογη πολης μονο απαιτει συζητηση με γονεις, για τα οικονομικα). Εχεις ανακαλυψει καποιο τομεα που σε ενδιαφερει, πιθανως σκεφτεσαι και για κατευθυνσεις που μπορεις να παρεις αργοτερα. Εκτος αυτου, θα εχεις την ευκαιρια να μαθεις περισσοτερα για την επιστημη σου, σε τομεις της που δεν εχεις γνωρισει καλα ακομη. Θα μπορεσεις ετσι να αποφασισεις για μεταπτυχιακα και για αν τελικα θα φτασεις και στο διδακτορικο (αφου σε ενδιαφερει η ερευνα).

Δεν σταματαει η προσπαθεια καποιου με την εισαγωγη του σε καποια σχολη. Ουτε αυτος που περασε σε πρωτοκλασατες, μουρατες σχολες μπορει να πει "οκ πετυχα, τελος". Αυτοι που εχουν μεγαλη, πιστευω, πιθανοτητα να τα καταφερουν μετα τις σπουδες, ειναι αυτοι που εχουν την αγαπη για το αντικειμενο, αρα και τη θεληση να προχωρησουν και να φτασουν στο μεγιστο των δυνατοτητων τους. Η θεληση αυτη τους παρεχει και την υπομονη, στους δυσκολους καιρους. Τους παρεχει επισης και το κινητρο να ψαχνονται και να πληροφορουνται συνεχως, για να βρισκουν και να αξιοποιουν ευκαιριες.
Αυτο ισχυει για ολα τα επαγγελματα.

(πολλα ειπα αλλα επρεπε να ξεσπασω :P , σορρυ για το -ισως- οφ τοπικ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allinel

Νεοφερμένος

Ο allinel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Παιδιά έχω μεγάλη αγωνία... Έχω 18645 μόρια και ενδιαφέρομαι για Ηλεκρολόγων Μηχανικών ΕΜΠ ή Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ. Η επαρχία λόγω οικονομικών αποκλείται για μένα. Τι πιστεύετε; Έχω πιθανότητα να πέσουν τόσο οι βάσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Navarro1996

Νεοφερμένος

Ο Navarro1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Παιδια λιγο την βοηθεια σας!!

Απο μικρος μου αρεσε πολυ η φυσικη και σκεφτομουνα πολλες φορες να ασχοληθω και αν σπουδασω φυσικη! Απλα το θεμα ειναι οτι επειδη ειμαι σε οικογενεια μηχανικων, ολοι οι δικοι μου (γονεις, αδερφια, κλπ ) θελουν ντε και καλα να μπω πολυτεχνειο....δηλαδη προτιμανε να μπω χωροταξια (η οποια δεν με ελκυει) παρα να μπω σε οποιοδηποτε φυσικο! Με λενε οτι στο φυσικο θα πηξω στα μαθηματικα και οτι δεν θα μπορω να βρω με τιποτα δουλεια μετα! Με λενε οτι αν μπω φυσικο τοτε θα στεναχωρηθουν πολυ!! Ποια ειναι η αποψη σας? Ειμαι σε πολυ δυσχαιρη θεση!

Υ.Γ Εκτος απο φυσικο με ενδιαφερουν και οι σχολες μηχανικων Η/Υ αλλα δεν νομιζω να τις πιανω (πατρα/ιωανινα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Παιδιά έχω μεγάλη αγωνία... Έχω 18645 μόρια και ενδιαφέρομαι για Ηλεκρολόγων Μηχανικών ΕΜΠ ή Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ. Η επαρχία λόγω οικονομικών αποκλείται για μένα. Τι πιστεύετε; Έχω πιθανότητα να πέσουν τόσο οι βάσεις;

Νομίζω μας δουλεύεις με την ερώτηση που κανεις.Ετσι ειναι;Μέσα είσαι άνετα Ημμυ εμπ στο λέω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Παιδια λιγο την βοηθεια σας!!

Απο μικρος μου αρεσε πολυ η φυσικη και σκεφτομουνα πολλες φορες να ασχοληθω και αν σπουδασω φυσικη! Απλα το θεμα ειναι οτι επειδη ειμαι σε οικογενεια μηχανικων, ολοι οι δικοι μου (γονεις, αδερφια, κλπ ) θελουν ντε και καλα να μπω πολυτεχνειο....δηλαδη προτιμανε να μπω χωροταξια (η οποια δεν με ελκυει) παρα να μπω σε οποιοδηποτε φυσικο! Με λενε οτι στο φυσικο θα πηξω στα μαθηματικα και οτι δεν θα μπορω να βρω με τιποτα δουλεια μετα! Με λενε οτι αν μπω φυσικο τοτε θα στεναχωρηθουν πολυ!! Ποια ειναι η αποψη σας? Ειμαι σε πολυ δυσχαιρη θεση!

Υ.Γ Εκτος απο φυσικο με ενδιαφερουν και οι σχολες μηχανικων Η/Υ αλλα δεν νομιζω να τις πιανω (πατρα/ιωανινα)

Ε ρε πάλι τα ίδια...Κάτι τέτοια βλέπω και μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι!:mastigio

Βρε πουλάκι μου...Τι σχέση έχει που είσαι από οικογένεια μηχανικών;Αν ήσουν δηλαδή από οικογένεια ζωγράφων θα πήγαινες ντε και καλά να γίνεις ζωγράφος χωρίς να το θέλεις και χωρίς να έχεις ταλέντο σε αυτό;
Κάνε αυτό που θες και μην ακούς κανέναν.Εσύ αποφασίζεις για το μέλλον σου.
Και όσο για την στεναχώρια που θα πάρουν οι δικοί σου...don't worry!Θα τους περάσει!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Παιδια λιγο την βοηθεια σας!!

Απο μικρος μου αρεσε πολυ η φυσικη και σκεφτομουνα πολλες φορες να ασχοληθω και αν σπουδασω φυσικη! Απλα το θεμα ειναι οτι επειδη ειμαι σε οικογενεια μηχανικων, ολοι οι δικοι μου (γονεις, αδερφια, κλπ ) θελουν ντε και καλα να μπω πολυτεχνειο....δηλαδη προτιμανε να μπω χωροταξια (η οποια δεν με ελκυει) παρα να μπω σε οποιοδηποτε φυσικο! Με λενε οτι στο φυσικο θα πηξω στα μαθηματικα και οτι δεν θα μπορω να βρω με τιποτα δουλεια μετα! Με λενε οτι αν μπω φυσικο τοτε θα στεναχωρηθουν πολυ!! Ποια ειναι η αποψη σας? Ειμαι σε πολυ δυσχαιρη θεση!

Υ.Γ Εκτος απο φυσικο με ενδιαφερουν και οι σχολες μηχανικων Η/Υ αλλα δεν νομιζω να τις πιανω (πατρα/ιωανινα)

Δεν χρειάζεται να ρωτάς καν....Αφού σου αρέσει η φυσική πήγαινε φυσικό.Αυτό ότι θα πήξεις στα μαθηματικά μάλλον είναι αλήθεια καθώς τα μαθηματικά θα είναι το εργαλείο σου.Ωστόσο δεν νομίζω ότι στο πολυτεχνείο θα έχει λιγότερα μαθηματικά.
Αν πας φυσικό θα στεναχωρηθούν οι γονείς σου.....οκ θα το ξεπεράσουν δεν θα πάθουν και κατάθλιψη επειδή μπήκες στο τμήμα που ήθελες και γενικά αυτού του είδους τον ψυχολογικό πόλεμο τον συχαίνομαι.Αν πας πολυτεχνείο μόνο και μόνο για να μην στεναχωρηθούν οι γονείς σου μάλλον θα αργήσεις να το τελειώσεις και θα βαριέσαι τη ζωή σου και ίσως να πας στο φυσικό στα 21-22 που δεν θα σε νοιάζει και πολύ τι θα πουν οι γονείς σου.Απλά κατάλαβε κάτι ΕΣΥ αποφασίζεις για τη ζωή σου ,κανένας άλλος.Είσαι σε πολύ ευνοική θέση επειδή έχεις τα 2 απαραίτητα
1) Ξέρεις τι θες να κάνεις στη ζωή σου,τα περισσότερα παιδιά δεν ξέρουν ακριβώς τι θέλουν και λένε όπου μπω
Το πιο σημαντικό
2)Μπορείς να μπεις εκεί που θέλεις,δυστυχώς πολλά παιδιά που θέλουν κάτι πολύ δεν μπορούν να το έχουν λόγο μορίων
Εκμεταλλεύσου τα...;)
Καλή τύχη σε ότι αποφασίσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Navarro1996

Νεοφερμένος

Ο Navarro1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας!!!! Πιστευω οτι πρεπει να κανω αυτο που θελω, και αυτο που θελω ειναι να περασω σε σχολη ειτε υπολογιστων ειτε φυσικης!!! Μπορει να μην αρεσει στους γονεις μου, αλλα τι να κανουμε δεν γινετε να εχουνε τον σκυλο χορτατο και την πιτα γεματη! (αν το ειπα σωστα :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allinel

Νεοφερμένος

Ο allinel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Νομίζω μας δουλεύεις με την ερώτηση που κανεις.Ετσι ειναι;Μέσα είσαι άνετα Ημμυ εμπ στο λέω.
Όχι, μιλάω σοβαρά. Ανησυχώ. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

16ΔΗΜΗΤΡΑ17

Νεοφερμένος

Η 16ΔΗΜΗΤΡΑ17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ποια είναι η εκτίμησή σας για τη Φιλολογία Πάτρας; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βασιλική1997

Νεοφερμένος

Η Βασιλική1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Με 18274 στο 3ο πεδίο υπάρχει περίπτωση να πιάνω κάποια από τις ιατρικές: Θεσσαλονίκη, Λάρισα, Γιάννενα, Αλεξανδρούπολη? Αν ναι, δε γνωρίζω ποια από τις τρεις τελευταίες είναι καλύτερη ώστε να τις δηλώσω με κατάλληλη σειρά προτίμησης! (καθώς Θεσσαλονίκη θα είναι η πρώτη επιλογή) Γνωρίζετε κάτι για τις σχολές αυτές? Είναι όλες περιφερειακές! Κάπου με καλύτερες συνθήκες για τους φοιτητές σε σχέση με τα μαθήματα που διδάσκονται, τους καθηγητές, κτπλ..
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
Καλησπέρα και συγχαρητήρια σε όλους. Εύχομαι καλή σταδιοδρομία! Θα ήθελα την γνώμη σας για ένα ζήτημα που με απασχολεί...Ευτυχώς ή δυστυχώς, πραγματικά δεν ξερω, έβγαλα αρκετά μόρια για να περάσω Ιατρικη...Εγώ όμως εχω τρέλα με την φυσικη και ειναι ένα όνειρο ζωής να περάσω στο Φυσικό..Ομως συγγενείς φίλοι και οι περισσότεροι απο τους καθηγητές μου προσπαθούν να με μεταπεισουν για να παω Ιατρικη...Μου λένε ή θα γίνεις καθηγητής (κατι που πραγματικά το απεχθανομαι) ή θα δουλευεις για τρεις κ εξηντα...ακόμα και ο φυσικος μου μου ειπε οτι θα ειμαι χαζος αν δεν παω ιατρικη..Ποια ειναι η γνωμη σας; Εχω ελπίδες να ασχοληθω με την ερευνα αν κάνω κάποιο καλό μεταπτυχιακό/διδακτορικο; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Φιλαράκι, συγχαρητήρια για την επιτυχία σου. Η απορία που προκύπτει είναι μια: θα ζεις με τους καθηγητές σου; :P Γενικά μην ακούς κανέναν παπάρομαν. Δώσε βάση στο τι θες εσύ. ΜΟΝΟ ΕΣΥ. Εσύ στη τελική θα φτιάξεις τη ζωή σου. Γενικά τα φροντιστήρια ποντάρουν σε επιλογές ετερόκλητες από τις πραγματικές επιθυμίες των μαθητών τους, κυρίως όσες επιλογές έχουν "πιασάρικο" όνομα από τα ΜΜΕ κλπ, για ευνόητους λόγους διαφήμισης. ;) Το «ενδιαφέρον» του φροντιστή σου για την καριέρα σου στην Ιατρική έναντι της μπανάλ καριέρας των 3 και 60 της Φυσικής, δεν είναι και τόσο ειλικρινές διότι μετά από 1-2 μηνάκια ούτε που θα σε θυμάται ή ούτε θα έχει κάποια ανησυχία για την πορεία σου. Μόνος σου θα φας το αγγούρι της συνέχειας. Η αποτυχημένη δήθεν μιζέρια του καθηγητή φυσικής, δεν μπορεί να ληφθεί σοβαρά υπόψιν για να απορρίψουμε μια τόσο σημαντική επιστήμη όπως η Φυσική. Ξέρω πολλούς που τελείωσαν Μαθηματικό, Φυσική,... αλλά εν τέλει δεν έμαθαν ποτέ τι ακριβώς σπούδασαν. Είναι θέμα ανθρώπου μάλλον.

Γι' αυτό μην το λιβανίζεις πολύ, μην ακους δεξιά-αριστερά και ανελ, και δήλωσε αυτό που γουστάρεις. Θες Φυσικό, πήγαινε Φυσικό γιατί έτσι σου αρέσει. Θες Ιατρική, πήγαινε Ιατρική γιατί έτσι σου αρέσει. Γιατί έτσι σου αρέσει. Και η γκόμενα χαιδεύει με λιγούρα το πράμα της γιατί έτσι της αρέσει. :) Δεν θες να σπουδάσεις; Υπάρχει και αυτή η επιλογή, και φυσικά δεν είναι αποτυχία να μην σπουδάσεις. Μόνο στην Ελλάδα ορισμένοι πάσχουν από συμπλέγματα και θεωρούν επιτυχία στη ζωή μόνο τις ανώτατες σπουδές. Είναι μια βλακεία της μεταπολίτευσης, κυρίως ανθρώπων που θέλουν να μπουν στο μάτι του γείτονα ότι είναι ανώτεροι με 2-3 διδακτορικά και όχι να σπουδάσουν επειδή θέλουν να γίνουν καλύτεροι άνθρωποι, σαν άνθρωποι. Αυτή η αξία έχει χαθεί δυστυχώς. Ένα marketing με πτυχία και σπουδές στο γόνατο και στο βάθος κήπος.

Ακόμη μη το κουράζεις με μεταπτυχιακά, διδακτορικά. Εδώ καλά καλά δεν ξέρεις αν θα αντέξεις για το 2ο εξάμηνο στο Τμήμα σου. Μπορεί να φας φλασιά και να ξενερώσεις. Η έρευνα δεν είναι κάτι που το ρυθμίζεις εκ των προτέρων. Μόνο στο ischool μιλάνε για έρευνα γιατί και αυτό το ήθελαν από παιδί: μάλλον τους έχει μείνει απωθημένο από το παιχνίδι του γιατρού. Η έρευνα δεν είναι επάγγελμα. Κατά κύριο λόγο η έρευνα, ισοδυναμεί με ακαδημαϊκή καριέρα σε κάποιο Πανεπιστήμιο. Είναι κάτι δηλαδή που προκύπτει ή δεν προκύπτει στην πορεία και παίζουν πολλοί παράγοντες ρόλο. Μπορεί να μην ταιριάζει στον χαρακτήρα σου καθώς θα μεγαλώσεις. Γενικά, φτιάξε τη ζωή σου όπως σ' αρέσει και νιώθεις εσύ καλά. Κοινώς, χέστηκε η κοινωνία για το τι θα κάνεις εσύ. Εσύ ό,τι και να κάνεις και ό,τι να μην κάνεις στη ζωή σου, μόνο για σένα θα το κάνεις. Συγγνώμη για την φρασεολογία αλλά στα λέω τόσο ωμά μπας και ξυπνήσεις λίγο από τον λήθαργο του αποστειρωμένου Ελληνικού σχολείου.

Καλή συνέχεια γερά με τσαμπουκά και μην ακούς κανέναν φλωρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rtl

Νεοφερμένος

Η rtl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Έχω 120 μόρια ακριβώς δηλαδή 17.373 πάνω από τη βάση του βιολογικού Θεσ/νικης το 2013 θα μπω φέτος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efi1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Efi1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Καλησπέρα. Τι προβλέπεται για το τμήμα Πολιτικών Επιστημών Αθηνών και Θεσσαλονίκης?
Σημειωτέον, έβγαλα 16,100.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Καλησπέρα. Τι προβλέπεται για το τμήμα Πολιτικών Επιστημών Αθηνών και Θεσσαλονίκης?
Σημειωτέον, έβγαλα 16,100.

Για παντειο σιγουρα, για εκπα λιγο δυσκολο και για θεσσαλονικη νομίζω παιζεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efi1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Efi1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Για παντειο σιγουρα, για εκπα λιγο δυσκολο και για θεσσαλονικη νομίζω παιζεται.

υπάρχει μεγάλη διαφορά δηλαδή ανάμεσα στο τμήμα Παντείου και ΕΚΠΑ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
υπάρχει μεγάλη διαφορά δηλαδή ανάμεσα στο τμήμα Παντείου και ΕΚΠΑ?

Μου κανει εντυπωση που θες να το δηλωσεις αλλα δεν το εχεις ψαξει :P
Στη Παντειο ειναι Πολιτικη επιστημη και Ιστοριας στο Εκπα ειναι Πολιτικης επιστημης και Δημοσιας Διοικησης και Θεσσαλονικη μονο Πολιτικη επιστημη. Ειμαι στο εκπα μια φορα ειχα παει να παρακολουθησω στο παντειο και δεν μου πολυαρεσε αλλα αυτο ειναι υποκειμενικο. Αν μπορεις και σε ενδιαφερουν μονο οι πολιτικες επιστημες δηλωσε Κρητη θεωρείται καλύτερο από της Θεσσαλονίκης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efi1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Efi1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Μου κανει εντυπωση που θες να το δηλωσεις αλλα δεν το εχεις ψαξει :P
Στη Παντειο ειναι Πολιτικη επιστημη και Ιστοριας στο Εκπα ειναι Πολιτικης επιστημης και Δημοσιας Διοικησης και Θεσσαλονικη μονο Πολιτικη επιστημη. Ειμαι στο εκπα μια φορα ειχα παει να παρακολουθησω στο παντειο και δεν μου πολυαρεσε αλλα αυτο ειναι υποκειμενικο. Αν μπορεις και σε ενδιαφερουν μονο οι πολιτικες επιστημες δηλωσε Κρητη θεωρείται καλύτερο από της Θεσσαλονίκης.

Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikgal

Νεοφερμένος

Ο nikgal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Με 18230 οδοντιατρικη εκπα τι λετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top